Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace

Hlavní menu
Kdo je přítomen?
Login

Uživatelské jméno:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Vygenerovaný bezpečnostní kód 6
Opište tento kód:


Naši členové

OK:woodhal - Profil woodhal
Dnes: 1
Včera: 1
Celkem: 18717Čtenáři na webu

Anonymní: 608
Členové: 43
Celkem: 651
Jste anonymní uživatel. Můžete se ZDARMA zaregistrovat zde

Barevné značení silových kabelů
Publikované: Tuesday, 06.12. 2005 - 19:22:28 Od: alovka

Propojovací kabely a interfejsy Na základě změny Evropské normy HD308 dochází ke změně národních norem ČSN 33 0166 a STN 34 7411. V souladu s tím se mění barevné provedení skladby žil v silových kabelech. Kdo to ještě nezaregistroval, může mrknout na přiloženou tabulku.


Barevné značení silových kabelů - nově


 
Související odkazy
· Více o Propojovací kabely a interfejsy
· Další články od autora: alovka


Nejčtenější článek na téma Propojovací kabely a interfejsy:
Úprava S-video SCART konektoru

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.26
Hlasů: 26


Zvolte počet hvězdiček:

Vynikající
Velmi dobrý
Dobrý
Průměrný
Špatný

Možnosti
Související témata

Propojovací kabely a interfejsy


Re: Barevné značení silových kabelů (Hodnocení: 1)
Od: brtnik - Wednesday, 07.12. 2005 - 12:00:06
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://anatomie-varhan.cz
je to hezké, ale "ukončením" výroby dvoužilových kabelů v provedení hnědá/černá se dostaneme do problémů, budeme-li chtít připojit třeba obyčejný vypínač. V krabici tak budeme nuceni přeznačovat modrý.... Ne každý si může nechat vyrobit celý buben na zakázku. Výsledkem tak bude zase jen chaos v barvách.Re: Barevné značení silových kabelů (Hodnocení: 1)
Od: bubuhuhu - Thursday, 19.11. 2009 - 11:33:34
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Jen pro upřesnění. Pokud chcete diskutovat o tomto tématu doporučuju přečíst a to důkladně ČSN 33 0165 ČSN33 0166 a IEC 446.Jedná se o normy ohledně barevného zančení vodičů. Dále doporučuji i normy které na tyto zmíněné navazuji.
Takže se to má takhle. Výrobci kabelu už budou vyrábět dvoužilové vodiče poutze v kombinaci černá/modrá. Jiné barevné kombinace se budou vyrábět pouze na objednávku což znamená až se sejde u výrobce několik objednávek čítajících dohromady několik kilometru kabelu. Současná normalizace v elektrotechnice umožňuje použít modrou barvu vodiče i  pro fázi za podmínky, že v žádném bodě připojení takto použitého vodiče nemůže dojít k záměně s vodičem středním. Dále dle všeobecných pravidel se k vodiči světle modré barvy přistupuje jako k vodiči fázovému, tudíž se předpokládá, že se na něm může vyskytnout napětí.
Nevím proč by byl problém s kabyly k vypínačům, zejména pak v domovních instalacích. Prostě použijete vodiš 3O dříve 3A. Nikdy nevíte kdy se vám hodí rezerva například na lustr a podobně. Takže pokládám tyhle debaty, že je to problém dosti za jalové.


Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.24 sekund