Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace

Hlavní menu
Kdo je přítomen?
Login

Uživatelské jméno:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Vygenerovaný bezpečnostní kód 6
Opište tento kód:


Naši členové

OK:Ian - Profil Ian
Dnes: 0
Včera: 0
Celkem: 18373Čtenáři na webu

Anonymní: 681
Členové: 47
Celkem: 728
Jste anonymní uživatel. Můžete se ZDARMA zaregistrovat zde

Elektronická signalizace
Publikované: Saturday, 02.02. 2002 - 08:57:54 Od: alovka

Signalizace Konstrukce elektronického zvonku, vhodného pro telefonní přístroje nebo jiné zařízení, kde potřebujeme akustickou signalizaci.

  • Popis zapojení

Toto zapojení lze použít jako jakoukoli akustickou signalizaci , ale zvlášť vhodné je pro elektronický zvonek. Jádrem celého zapojení je integrovaný obvod MA6520, který je určen pro takové konstrukce. Obvod se zapojuje přímo na místo klasického zvonku v telefonech. Pokud ho chceme zapojit jako jinou signalizaci, stačí na vstup přivést napětí a akustika se spustí. Jelikož je to obvod pro telefonní přístroje, nemělo by napětí přiváděné na vstup překročit 50V.
Tónová frekvence je dána trimrem R a frekvence přepínání je dána zase hodnotou kondenzátoru C. Takto můžeme tvořit různé tóny pro různé události. Trimrem R2 nastavíme úroveň hlasitosti.  • Schéma zapojení

Elektronický zvonek

Seznam součástek Hodnota součástek
IO MA 6520
R1 2k2
R2 Trimr 4k7
R Trimr 47k
C Keramický 68k
C1,C2 Elektrolyt 10uF/35V
S1 Sluchátková tel.vložka
 
Související odkazy
· Více o Signalizace
· Další články od autora: alovka


Nejčtenější článek na téma Signalizace:
Bezdrátový zvonek

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 3
Hlasů: 6


Zvolte počet hvězdiček:

Vynikající
Velmi dobrý
Dobrý
Průměrný
Špatný

Možnosti

Re: Elektronická signalizace (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Wednesday, 09.03. 2005 - 09:20:05
je to fajn zapojení a fajn obvod,ale časem teslácký obvod nebud ek mání tak by to chtělo inovovat s nějakým novým IO od zahraničních firem.. :o))
mi.ov@email.cz


Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund