Vítejte na Elektro Bastlírně
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Upload · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Hledat v článcích

Dobrovolné příspěvky na provoz EB
Hlavní menu
Kdo je přítomen?
Login

Uživatelské jméno:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Vygenerovaný bezpečnostní kód 6
Opište tento kód:


Naši členové

OK:repastn - Profil repastn
Dnes: 0
Včera: 1
Celkem: 15752Čtenáři na webu

Anonymní: 369
Členové: 1
Celkem: 370
Jste anonymní uživatel. Můžete se ZDARMA zaregistrovat zde

Zapojení propojovacích kabelů
Publikované: Friday, 01.02. 2002 - 08:45:34 Od: alovka

Propojovací kabely a interfejsy Dvě klasické zapojení propojovacích kabelů při stavbě domácí počítačové sítě. Jedno počítač-počítač a druhé počítač-hub. Vše se týká pouze klasických konektorů RJ45.

  • Zapojení

Na obrázku vidíte dvě verze zapojení počítačového kabelu, který slouží k propojení dvou počítačů nebo počítače a minihubu. Pro ulehčení jsou na obrázku vyznačeny i klasické barvy počítačových kabelů, se kterými se nejčastěji setkáte (drátový Belden, Kerpen) . Křížené zapojení se používá k propojení dvou počítačů mezi sebou bez použití minihubu. Prostě se jen propojí síťové karty.
Zapojení 1:1 zase nejčastěji uvidíte v klasických propojkách počítač-minihub, počítač-zásuvka. Je to proto, že konstrukce počítačové zásuvky je dělána tak, aby křížovala svůj výstup. Zásuvky se tedy propojují i mezi sebou jako 1:1. Výstupy od svorek přívodů na konektor zásuvky jsou vnitřním zapojením křížené. Vy to nevidíte, je to jen krabička, ale uvnitř je to na plošném spoji vykřížované.
Zásuvek je mnoho typů, takže je zde nebudu popisovat, ale propojovací kabely by měly sedět. Barva přerušená bílým pruhem ( na obrázku), znamená kombinovanou barvu z bílou.  • Schéma zapojení

Zapojení propojovacích šňůr
  • Závěr

Na zakoncování kabelů ke konektorům se používají speciální kleště, které stlačením vlisují vodiče kabelu na příslušné nože kontaktů a zároveň stlačí kotvící výlisek k bužírce kabelu, takže se nemůže vysmeknout. Dají se koupit ve specializovaných prodejnách (GM, Hadex atd..).


 
Související odkazy
· Více o Propojovací kabely a interfejsy
· Další články od autora: alovka


Nejčtenější článek na téma Propojovací kabely a interfejsy:
Úprava S-video SCART konektoru

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4
Hlasů: 5


Zvolte počet hvězdiček:

Vynikající
Velmi dobrý
Dobrý
Průměrný
Špatný

Možnosti

Re: Zapojení propojovacích kabelů (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Thursday, 30.10. 2003 - 16:09:40
toto zapojení do hubu je jen pro 10Mb nefunguje pro 100Mb na větší vzdálenost od hubuRe: Zapojení propojovacích kabelů (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Saturday, 16.10. 2004 - 20:16:36
Tak "zajimave krizeny" kabel jsem jeste nevidel - nebude fungovat! A na 1pinu se zacina bilo/orange a ne hnedou.Re: Zapojení propojovacích kabelů (Hodnocení: 1)
Od: albedo - Saturday, 29.07. 2006 - 19:56:50
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Znám i jednodušší zpojení kříženého kabelu. Jsou tam kříženy pouze 4 vodiče.Doufám že to "schéma" pochopíte. A to: z konektoru1 na konektor2 1 3 2 6 3 1 4 4 5 5 6 2 7 7 8 8


Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na adrese admin (zavináč) ebastlirna.cz


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund