Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace

Hlavní menu
Kdo je přítomen?
Login

Uživatelské jméno:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Vygenerovaný bezpečnostní kód 6
Opište tento kód:


Naši členové

OK:Ibanez - Profil Ibanez
Dnes: 0
Včera: 1
Celkem: 17563Čtenáři na webu

Anonymní: 669
Členové: 3
Celkem: 672
Jste anonymní uživatel. Můžete se ZDARMA zaregistrovat zde

Změkčovač vody
Publikované: Sunday, 11.04. 2004 - 13:17:37 Od: Blizard

Analogové konstrukce Změkčovač nebo též odvápňovač vody. Najde asi využití v akvaristické technice.

Změkčovač tvrdé vody (tvz. odvápňovač)

      Jde o dva astabilní klopné obvody. Na výstupu je signál 800Hz až 2,5kHz. LED dioda slouží ke kontrole činnosti. Cívka L1 má 14 závitů drátu o průřezu 1mm až 1,5mm. Pro cívku lze použít plastovou nebo měděnou trubku a vinutí lze uspořádat podle obrázku po textem. Tak se získává magnetické, elektrické pole, které slouží k úpravě vody.

Schéma změkčovače tvrdé vody

Změkčovač tvrdé vody

 

Poslal: Blizard


 
Související odkazy
· Více o Analogové konstrukce
· Další články od autora: Blizard


Nejčtenější článek na téma Analogové konstrukce:
Zapojení laserové diody

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.8
Hlasů: 10


Zvolte počet hvězdiček:

Vynikající
Velmi dobrý
Dobrý
Průměrný
Špatný

Možnosti

Re: Změkčovač vody (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Sunday, 04.07. 2004 - 21:14:01
Krásně se kopíruje, že?? Přesně toto samé schéma jsem si stáhl z delty4.Re: Změkčovač vody (Hodnocení: 1)
Od: alovka - Tuesday, 13.07. 2004 - 05:59:27
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.ebastlirna.cz
Nemohu všechno kontrolovat co, kde někdo umístil před námi ! Blizard mi mejlnul, že schéma je pravděpodobně z Praktické elektroniky, nikoliv ze stránky Delta4.Re: Změkčovač vody (Hodnocení: 1)
Od: Hill - Tuesday, 12.10. 2004 - 06:13:34
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Perlička: toto existuje i bez napájení, prostě se voda prožene mnohokrát se střídajícím magnetickým polem. Vyzkoušeno: 40 malých feritových magnetů 3,5mm (vždy 2 proti sobě) spirálovitě umístěných na hadici k automatce (celková délka této DNA - šroubovice asi 12 cm) a jednoduše přelepených sportpáskou.
Efekt: 4 roky stará pračka, mírně potažená vodním kamenem, se po roce vyčistila tak, že zmizel kámen, co už stačil vydřít těsnění hřídelí a pračka začala téct. Po výměně ložisek a simeringů se už nový kámen neobjevil. Bez octa, betronu, calgonu, kyseliny citronové a vůbec...
Něco na té fyzikální úpravě vody je, takže třeba i ten elektrický kamenožrout fungovat bude.
Z důvodu bezpečnosti bych ale doporučil koupit v kamenné elektře hotový napájecí zdroj pro anténní zesilovače.Re: Změkčovač vody (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Monday, 27.12. 2004 - 16:02:46
Zaujímali by ma tie magnety, ako boli orientované, či S-J proti sebe, alebo J-J, a či to bolo nasadené na klasickú kovovú rúru.
Ešte poznáka: Asi pred 20 rokmi predávali nadstavec na poliervaciu hadicu, v ktorom boli magnety - úroda na záhrade bola dvojnásobná, dokonca sa musel dávať pozor, lebo pri poliati chodníka sa zazelenal betón (myslím to vážne).
Rusi v tom čase prišli s teóriou, že voda má tendenciu polymerizovať - čím je staršia, tým vytvára dlhšie reťazce, a tým menej sa podobá na vodu. Preto preháňali vodu cez nádobu naplnenú sklenenými guličkami, ktoré pôsobením turbulencie polymerizovanú vodu rozbíjali na H2ORe: Změkčovač vody (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Wednesday, 02.02. 2005 - 11:37:08
Schéma je z modrého AR.Postavil som ho,po roku mi začal tiecť 8-ročný bojler,keď som ho rozobral,ani náznak nejakého kameňa.Asi to bude fungovať.
Mrknite na decalc.szm.skRe: Změkčovač vody (Hodnocení: 1)
Od: Artaban001 - Thursday, 21.09. 2006 - 21:10:07
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
.. A nikdo se nezmínil o tom, že voda nesmí obsahovat jisté chemické látky, ktere jsou sice zdraví neškodné, ale ruší funkci (železo). Funkce je založena zřejmě na rozbíjení zarodecných krystalů posuvným proudem (indukce, nebo MHD efekt u trvalého magnetu, častečně též polarizací molekul mag polem). Kamen se vysráží stále, ale ne formou souvislých nánosů, ale formou jemného písku, který ihned vyplavuje voda. Takto upravena voda NENÍ VHODNÁ K PITÍ - Jakási norma ČSN..Re: Změkčovač vody (Hodnocení: 1)
Od: booms - Tuesday, 06.11. 2007 - 00:24:11
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
dle zkusenosti p. Svatose vyzkousim jeho variantu H2O_2, ktera dava vetsi vykon vice na http://sel.wz.cz/download2/h2o_2.zip [sel.wz.cz]

vice na http://sel.wz.cz/download.php#ostatni [sel.wz.cz]

predkladam jeho vysledky, snad pomohou v rozhodovani jeste dalsi snazivce o zmekceni vody

Po nainstalování se změnilo toto: Rychlovarná konvice se zanáší stále, ale kámen (předtím to šlo odstranit pouze vyvařením v octu) a je daleko měkčí, dá se prakticky odstranit hadrem nebo štětkou.    Řekl že se výrazně zmenšilo usazování kamene na bateriích (výtokové trubice). Také bych řekl že se zmenšilo zanášení průtokového ohřívače (zatím jsem ho nečistil). Připadá mi že se uvolňuje starý kámen v potrubí a bojlerech (dochází k vyplavování drobného "písku").


Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na adrese admin (zavináč) ebastlirna.cz


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund