Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace

Hlavní menu
Kdo je přítomen?
Login

Uživatelské jméno:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Vygenerovaný bezpečnostní kód 6
Opište tento kód:


Naši členové

OK:petrkuba - Profil petrkuba
Dnes: 0
Včera: 1
Celkem: 17573Čtenáři na webu

Anonymní: 809
Členové: 46
Celkem: 855
Jste anonymní uživatel. Můžete se ZDARMA zaregistrovat zde

Jak nastavit ATI TV Wonder pro grabování na PC
Publikované: Sunday, 04.04. 2004 - 15:40:30 Od: alovka

Servis Nejoptimalnější nastavení ovládačů a odrušení vedení ze zásuvky kabelové televize.

Nastavení ATI TV WONDER

Nejoptimálnější nastavení ovládačů.

Použití ovládačů má zásadní vliv na správnou funkci grabování u této TV karty. Upozorňuji, že tato kombinace je nejlepší pouze pro grabování a vyzkoušel jsem ji způsobem pokus omyl. Když používáte pro grabování jiný zdroj než TV tuner z televizní karty (třeba video), tak se mi velice osvědčil. Řekl bych, že trefit správnou kombinaci ovládačů je celkem kumšt. Po několika hodinách neustálého testování jsem ji ale trefil.
Nyní přes vhodný grabovač třeba Dr.DivX, Virtual Dub, funguje grabování i zobrazení jak má.
Když Vám půjde jen obraz bez zvuku, znamená to, že jste použili špatnou kombinaci ovládačů. Když vám poběží obraz ČB s trháním a zvuk bude v pořádku, je to způsobeno opět špatnou kombinací ovládačů. Potřebný upravený ovládač, který kombinujete s originálními ovládači ATI instalátoru  máte sezipovaný >>zde<< .
Uskovovy Ovládače fungují společně s ovládači multimedia centra 7.1, 7.6, 7.9. Správnou kombinaci ovládačů, kterou jsem použil já, máte vyfocenou na obrázku. Ještě bych doplnil zásadní věc a to tu, že pravděpodobně nezpustíte klasické rozhraní pro sledování TV od ATI, ale to není pro grabování až tak důležité. Obraz můžete sledovat přes okno preview v grabovacích nástrojích (Dr. Divx a jemu podobné). Pro sledování obrazu, když nefungoval klasický prohlížeč od ATI se mi osvědčil program ATV 2000. Grabování s úspěchem funguje pod XPéčky i W2k. Ve W98 nemám ověřeno.
Pro grabování videa v rozlišení 352x288 (PAL), případně 320x240(NTSC)  ve velmi slušné kvalitě postačí Athlon 1300MHz s rychlým HDD, nejlépe Western Digital. V rozlišení plného PALu 720x576 potřebujete opravdu velmi rychlou sestavu. Můj 2GHz Athlon XP 2400+  na to nestačil, musel jsem ho přetaktovat s pomocí vodního chlazení na 2,4GHz (3200+) a uspokojivého výsledku jsem dosáhl až přes kvalitní RAID řadič se dvěma HDD Western Digital 7200ot/min, 8MB Cache. Z disky Seagate Baracuda model 3 a 4 jsem nebyl schopen grabovat, jelikož se mi objevovali rušivé prskance v obraze. Z Westerny se problém nevyskytoval.

Správce zařízení

Správce zařízení pod W2k a WinXP


Dr. DivX

Grabovací nástroj Dr.DivX


Virtual Dub

Grabovací nástroj Virtual Dub


Když je všechno správně nastaveno, potom by to mohlo vypadat tak, jak je vidět na ukázce, kterou si můžete stáhnout zde. ( starý kodek DivX 3.11 alpha a DivX wma audio). Pro zobrazení následující ukázky si nainstalujte správné kodeky, nejlépe Nimo Codecs Pack, který stáhnete na stránkách http://nimo.titanesk.com/modules/freecontent/index.php?id=1 . Při grabování z kabelové televize je vhodné použít oddělovací obvod, jinak se Vám může objevovat brum ve zvuku, případně pruhy přes obraz. V ukázce, kterou si můžete stáhnout je slyšet na pozadí brum ( ještě jsem to neměl vyřešeno ). V obchodě se dají koupit různé galvanické oddělovače, které zpravidla pomohou.

 Galvanický oddělovač

Můžete zkusit oddělit stínění koaxiálu kondenzátorem 10pF až 1nF . Toto netradiční řešení pomohlo už více uživatelům zbavit se nechtěného rušení svépomocí. V případě, že to nepomůže, můžete zkusit připojit kondenzátor 1nF i do signálové cesty.
-------------------------------------------------
10.4.2004-Tak už mám odstraněný i brum při grabování. Můžete porovnat obě nahrávky. Kvalitně nagrabované video v rozlišení 352x256 pixelů bez brumu. Je to grabované z videorekordéru THOMSON Chroma PRO II.


 
Související odkazy
Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Hlasů: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Vynikající
Velmi dobrý
Dobrý
Průměrný
Špatný

Možnosti
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na adrese admin (zavináč) ebastlirna.cz


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund