Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace

Hlavní menu
Kdo je přítomen?
Login

Uživatelské jméno:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Vygenerovaný bezpečnostní kód 6
Opište tento kód:


Naši členové

OK:Buchar007 - Profil Buchar007
Dnes: 0
Včera: 2
Celkem: 17608Čtenáři na webu

Anonymní: 837
Členové: 53
Celkem: 890
Jste anonymní uživatel. Můžete se ZDARMA zaregistrovat zde

Postavte si VKV anténu
Publikované: Friday, 25.01. 2002 - 08:33:15 Od: alovka

Antény a VF technika Konstrukce jednoduché VKV antény. Ke konstrukci můžete použít jakýkoli pevnější drát .

  • Kresba antényKresba antény
Anténa podle typu konstrukce je vhodná pro příjem VKV1 a VKV2. Rozdíl je jen v délce stran "a" . Pro příjem v pásmu VKV1 musí být délka ramen 100cm. Takže a=100cm. Pro příjem v pásmu VKV2 musí být zase délka ramen 75cm. Takže a=75cm.
Osobně jsem ke konstrukci antény použíl svařovací dráty. Lze použít jakoukoli kulatinku. Jako rozpěru u svodu od antény dejte jakýkoli nevodič třeba pertinax, sklotextit aj... Uřežete špalíček pertinaxu a vyvrtáte dvě díry ve vzdálenosti 2,5cm od sebe. Nasunete na svod antény. Tím nám bude anténa držet pohromadě a nebude zbytečně pružit. Potom jen stačí svod rozklepnout na kovadlince, provrtat a 300Ohmový přívod přišroubovat k anténě. Tímto je konstrukce hotova. Mám postavenou anténu na VKV1 a funguje skvěle.
Doporučuji tedy ke stavbě větší typ antény.

 
Související odkazy
Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.30
Hlasů: 13


Zvolte počet hvězdiček:

Vynikající
Velmi dobrý
Dobrý
Průměrný
Špatný

Možnosti

Re: Postavte si VKV anténu (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Tuesday, 03.06. 2003 - 08:50:32
Bydlím v místě se slabým signálem, a po zhotovení téhle antény chytám více stanic.
Jo, tahle anténa je opravdu jednoduchá a levná.Re: Postavte si VKV anténu- blbost (Hodnocení: 1)
Od: reddwarf55555 - Saturday, 07.06. 2008 - 19:36:09
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Ja som si tu antenu urobil, ale radio hralo tak isto ako predtym. Neskôr som ako antenu pripojil 3-žilovy kabel (všetke žily spolu) 2 metrovy a radio hraje perfektne ;) Lepšie ako tato antena :)


Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na adrese admin (zavináč) ebastlirna.cz


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.23 sekund