Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace

Hlavní menu
Kdo je přítomen?
Login

Uživatelské jméno:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Vygenerovaný bezpečnostní kód 6
Opište tento kód:


Naši členové

OK:Buchar007 - Profil Buchar007
Dnes: 0
Včera: 2
Celkem: 17608Čtenáři na webu

Anonymní: 774
Členové: 56
Celkem: 830
Jste anonymní uživatel. Můžete se ZDARMA zaregistrovat zde

Nabíječ NiCd akumulátorů
Publikované: Thursday, 24.01. 2002 - 07:42:26 Od: alovka

Nabíječe Jednoduchá a levná konstrukce nabíječky s konstantním proudem. Vhodná na tužkové i mikrotužkové baterie.

  • Co musíte vědět

Jedná se o nabíječku akumulátorů NiCd konstantním proudem 50mA. Při nabíjení akumulátoru musí být správně připojeny póly akumulátoru. Při nabíjení musíte dodržovat polaritu doteků. Můžeme nabíjet "penízkové" nebo tužkové baterie. Tato konstrukce umožňuje nabíjení tří baterií najednou, jelikož je použit stabilizátor na 5Voltů. Méně než tři baterie připojovat na nabíječku nesmíte.
Jestliže použijete konstrukci s 3Voltovým stabilizátorem, bude tuto nabíječku možno použít na dvě do série zapojené baterie.
V prodejnách s elektrosoučástkami můžete zakoupit stojánky na baterie, do kterých vložené akumulátory stačí jen propojit s nabíječkou. Ujistěte se, že jsou spojeny do série.
Použitím 9Voltového stabilizátoru je nabíječka použitelná na nabíjení 9Voltových batérií. Konstrukci můžete doplnit i přepínačem, který bude připojovat buď jeden nebo druhý stabilizátor.  • Schéma zapojení

Schéma zapojení
  • Závěr

Takže, jestli máte ve svých dálkových ovládačích nabíjecí baterie je tohle pro Vás řešení.


 
Související odkazy
· Více o Nabíječe
· Další články od autora: alovka


Nejčtenější článek na téma Nabíječe:
Vybíječ akumulátorů

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 2.85
Hlasů: 7


Zvolte počet hvězdiček:

Vynikající
Velmi dobrý
Dobrý
Průměrný
Špatný

Možnosti
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na adrese admin (zavináč) ebastlirna.cz


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund