Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Odsouhlasit cookies?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4002
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so leden 29 2022, 12:25    Předmět: Odsouhlasit cookies? Citovat

Na mnoha webech se v poslední době objeví požadavek na odsouhlasení cookies. Často s odkazem na GDPR.
Jen některé weby dovolují zakázet vše, některé umožní tento dotaz smazat. Některé bez souhlasu nepustí dál.
Protože nemám zájem o sledování a následující obtěžování, tak většinu stránek, které mne nepustí bez souhlasu dál, opouštím.
Jak se chováte vy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stefan31



Založen: Jun 17, 2004
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: so leden 29 2022, 12:27    Předmět: Citovat

Ja rovnako ....

Stefan31
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: so leden 29 2022, 12:35    Předmět: Citovat

Nebo cookies cas od casu mazat (treba skriptem v scheduleru/cronu).
Driv jsi tam ty cookies mel taky, akorat bez dotazu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: so leden 29 2022, 12:43    Předmět: Citovat

Mnohem vic nez nejake sledovani mne sraly ty otravne hlasky. Nainstaloval jsem plugin do chromu ktery je automaticky odklikava a mam klid.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: so leden 29 2022, 12:46    Předmět: Citovat

Neexistuje nějaký nástroj, který by automaticky dal ne, nebo nezbytně nutné? Nebaví mě furt toto řešit.
Jaký prohlížeč používáte? Mě firefox se přestal zamlouvat a přesedlal jsem na Operu. Dobrý je PaleMoon to je starý FF ale běží na starém jádře a třeba banky mají problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: so leden 29 2022, 12:48    Předmět: Citovat

Termit256 odpověděl dřív, než jsem se zeptal...
Jak se ten plugin jmenuje? By mohl být i pro operu to je taky Chromium.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: so leden 29 2022, 13:04    Předmět: Citovat

Doplnek se jmenuje I don't care about cookies a odklikava souhlas. Jestli funguje i nejakych exotickych prohlizecich netusim. Ja potrebuju abych se na stranky dostal a zobrazil to co jejich autor zamyslel, a ne abych porad resil ze neco nefunguje.

Kdyz chci byt na internetu anonymne, pouziju TOR. Odklikanim nejakych nesouhlasu stejne nicemu nezabranim, jak si BFU mysli. Jen to otravuje a dava naivum iluzi... Ani nevim ceho vlastne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hape



Založen: Feb 08, 2010
Příspěvky: 470
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)

PříspěvekZaslal: so leden 29 2022, 13:17    Předmět: Citovat

Od Nového roku platí nová pravidla pro cookies viz třeba zde, proto se začaly objevovat na webech ty pruhy s možností jejich nastavení.

Taky bych uvítal nějaký doplněk do Edge pro automatické zavírání, nebo nezobrazování těch pruhů. Podle nových pravidel totiž zavření stačí k tomu, aby se směli ukládat jenom nezbytné - technicky nutné cookies, kdežto k uložení šmírovacích - tzv. marketingových musí návštěvník webu dát výslovné povolení. Alespoň já ta nová pravidla tak chápu. Jestli nemám pravdu, tak mně prosím opravte.

Tam kde se mně nový pruh cookies ukáže všechno (co jde) zakazuji.
A na routeru mám aktivovanou blokaci reklam, protože to s nima už některé weby vážně přehání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31852
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so leden 29 2022, 13:56    Předmět: Citovat

Je to tak, od 1.1. se musejí ptát a musí pustit dál i po odmítnutí marketingovejch a reklamních šušní. To že vyhrožujou za odmítnutí posíláním neadresovaný reklamy je bezzubá hláška, radši budu ignorovat náhodnou a neadresnou reklamu, než aby mi cpali reklamu zacílenou i třeba podle toho, na kterým webu jsem byl předtím nebo i kdykoliv v minulosti - a kde jsem třeba ty adresný šušně z nezbytnosti tenkrát odsouhlasit musel. V podstatě se při tom nesouhlasu jedná o to jim poskytnout co nejmíň informací o sobě a svým chování zadarmo.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: so leden 29 2022, 14:21    Předmět: Citovat

No kdyz tomu veris...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4961
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: so leden 29 2022, 14:50    Předmět: Citovat

Ale cookies sa predsa ukladajú v prehliadači, nie u nich. Takže je dobré to riešiť v nastaveniach prehliadača. Ja mám nastavené, aby sa po zavretí prehliadača všetky cookies zmazaly. Tiež tam mám nastavené výnimky pre servery ktoré používam aby som sa nemusel znova prihlasovať. Takže pri novom spustení prehliadača mám pekne čisto, a neriešim čo kde odkliknúť. Ono aj ten nesúhlas sa zapisuje do cookies, že nesúhlasíte, inak by predsa na ďalšej stránke nevedel že ste nesúhlasili a otravoval by znova. Je dobré si občas pozrieť v nastaveniach prehliadača aké cookies sú uložené, prípadne ich premazať.
_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4136

PříspěvekZaslal: so leden 29 2022, 15:14    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
Doplnek se jmenuje I don't care about cookies a odklikava souhlas.
Keď ti nevadí súhlasiť so spracovávaním tvojich osobných údajov na dobu 10 či 30 tisíc dní pre nejakú schránkovú špehovaciu firmu...

Väčšina komerčných bulvárnych propagandistických stok má možnosť zamietnúť cookies tretích strán a namietať oprávnený záujem len jednotlivo, čo znamená asi 1000 krát kliknúť na nekonečný zoznam. Dá sa však kliknúť pravým myšitkom na cookies menu prekrývajúce stránku, vybrať možnosť "preskúmať prvok" a potom v kóde zmazať príslušný element. Takto coookies menu zmizne zo stránky bez potvrdenia súhlasu a bez inštalácie nejakých doplnkov až do obnovenia stránky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: so leden 29 2022, 15:32    Předmět: Citovat

Schvalne, jaky osobni udaje si ulozi z cookies? Krome toho, co do te stranky zada uzivatel. Ty cookies tam byly i pred tim, nez se zavedl ten povinnej prompt, ted o tom jen vi i BFU, predtim nemel potuchy. Spis jde o to, co do te stranky kdo zadava za udaje. Tema cookies si mj. "oznackujou" ten stroj kvuli dementni cilene reklame. Jiny problem je cookie theft, ale to je jina pisnicka.

Jinak ty "lepsi" cookie prompty smazanim elementu neprecuras, stranka pak stejne nepujde klikat a zobrazi to znovu pri kazdym loadu (kontroluje pritomnost cookie, ktera se vytvooti po odkliknuti toho dialogu)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4136

PříspěvekZaslal: so leden 29 2022, 15:41    Předmět: Citovat

Osobné údaje napríklad že kde sa nachádzaš, kto si, akú maš banku, kde pracuješ, s kým sa stretávaš... Z jednej webstránky to o tebe nezistia. Ale dlhodobým sledovaním si o tebe vyskladajú všetky informácie. Robia to automaticky stroje, takzvaná umelá inteligencia.

Áno, na niektorých tránkach zároveň zmizne posuvná lišta a nevieš sa dosostať nižžšie. To sa dá ľahko obísť funkciou prehliadača "zobrazenie na čítanie". Áno, po kliknutí na ďalšiu stranku, hláška cookies vyskočí znova.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31852
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so leden 29 2022, 15:46    Předmět: Citovat

Jenomže tohle odmítání přístupu bez předchozího vynucenýho souhlasu se vším právě ten nově platnej zákon ZAKAZUJE . Oni ti nesmějí blokovat přístup a podmiňovat jeho povolení souhlasením s nějakýma šušněma. Dřív mohli, teď jim to ale zákon přímo a výslovně zakázal. Můžou v oprávněnejch případech žádat registraci nebo dokonce placenej přístup, ale free servery a zejména ty žijící z bannerový reklamy to už povolený nemají.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund