Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Daň z nemovitosti
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2482
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: po leden 24 2022, 15:20    Předmět: Daň z nemovitosti Citovat

Vyznáte se někdo podrobněji v daňových přiznáních z nemovitosti? Pokud někdo získá novou nemovitost stačí vyplnit tzv. dílčí přiznání jen na tu nově nabytou nemovitost, anebo je potřeba vyplnit do nového přiznání komplet vše a podat jako řádné?
Z FÚ posílají každoročně předpis k platbě této daně, kde je jen celková suma, lze nějak jednoduše rozklíčovat ceny za jednotlivé nemovitosti, pokud jich dotyčný vlastní víc?
Stává se v praxi že FÚ zjistí chybně stanovenou výši platby a následně to nějak řeší? (na tohle se ptám protože mám řadovou garáž v obci kde kvůli "místnímu koeficientu", za ní platím poměrně dost (320kč), ale vím že za jinou garáž ve stejném místě platí jiný majitel už po několik desetiletí zlomek této ceny, takže tam nejspíš došlo někdy v historii k chybnému výpočtu a od té doby se to táhne, že by to teda na FÚ nepitvali a nechali to tak jak jim to lidé pošlou?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: po leden 24 2022, 15:25    Předmět: Citovat

Podava se jen na to, co nabydes nove.
Tohle DP neni zas tak jednoduche vyplnit, vřele doporucuju zajit na prislusny FU a co vim, tak ti s tim celkem ochotne pomuzou. Staci vzit sebou jen kupni smlouvu nebo jiny dokument o nabyti te nemovitosti, kde jsou vymery a oni ti to vyplni a jen to podepises.
Rozpis souhrnné platby, co ti prijde ziskas na FU
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po leden 24 2022, 15:48    Předmět: Citovat

Je to tak, že to daňové přiznání musíš podat do 31. ledna po tom roce, co jsi to nabyl. Doporučuji osobně zajít za svým správcem na FÚ. Samozřejmě je lepší si vzít patřičné doklady, což vůbec není kupní smlouva, ale výpis z katastru, které potvrzují tvé oficiální nabytí. A neboj, oni už všechny informace budou mít, ale dělej to tak, že tam jdeš osobně kvůli její (jeho) očím. Předepíšou ti daň a zeptají se, jestli to chceš platit zvlášť nebo vše s ostatním jednou částkou. Vedené to tam bude vždycky zvlášť, ale doporučuji platit vše jednou částkou zaráz. Případný prodej tam musíš taky nahlásit. Osobní návštěva má tu výhodu, že to vyplníš na místě a správně hned s jejich kontrolou. Doporučuji platit daň jen za svou část pokud je více vlastníků.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: po leden 24 2022, 16:01    Předmět: Citovat

Stačí kupní smlouva, z katastru si to podle čísla parcely nebo č.p. nemovistosti vytáhnou sami a je to přesné a hned.
Řešil jsem to min.středu, tak to vím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po leden 24 2022, 16:22    Předmět: Citovat

Ano, pokud je to v tom katastru. Řešil jsem za posledních pár let toto třikrát (u třech nemovitostí), ale hádat se nebudu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po leden 24 2022, 16:52    Předmět: Citovat

Vyplnit to neni vcelku zadny problem, poslat elektronicky taky ne. Problem je, ze dilci nejde poslat elektronicky (vivat digitalizace) Kdyz se o to pokusis, vymaznes si vsechno ostatni cos na danem FU doposud mel. Myslim ale, ze dnes uz je upravene aspon to, ze tam to dilci nejde zatrhnout.

Osobne doporucuju dat si tu praci a vyplnit jednou kompletni elektronicke priznani a v pripade jakychkoliv zmen ho pak posles cele znovu z ulozeneho xml souboru kde jen opravis tu zmenu. Ma to vyhodu v tom, ze nasledne presne vis za co platis a nemusis s kazdou pitominou behat na urad.

Ze nekdo plati min nebo vic je normalni. Maji v tom dost bordel. Napriklad nedavno probihala v rezii hrabise a mastne anci rejzovaci akce, kdy si rekli ze plochy oznacene jako "ostatni neplodna" jsou osvobozeny jen v pripade, ze nejdou nijak vyuzivat, ne ze se nevyuzivaji. Takze urednice vyzadovaly fotky tech parcel a osvobozeni zaviselo vicemene na tom, jak kdo co uhada.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17739
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út leden 25 2022, 0:36    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
Vyplnit to neni vcelku zadny problem, poslat elektronicky taky ne.

No dneska jsem posílal DPH, KH a silniční. Vyplnit nebyl problém, ale odeslat, hrůza. Podepisuju to kvalifikovaným 1.CA. Do konce roku 2021 žádnej problém, nyní běs. Musí se nainstalovat nějaký hovadiny aby šlo na daňovej portál vůbec něco poslat. Nechodí mi to v ničem jiným než Edge. V jinejch se odeslání kousne a nedokončí. Je to naprosto domrvený, vyzvou tě třeba ať si stáhneš potvrzení o přijetí, ale vůbec nejde určit, kam se to má na disku uložit. prostě se to prskne kam ho napadme. A při uložení to hlásí že se jedná o potencionálně nebezpečný soubor dat. Digitalizace po Česku. Rolling Eyes

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út leden 25 2022, 8:34    Předmět: Citovat

Po novém zaměření pozemků došlo ke změně o pár metrů mezi zahradou a k ní přiléhající parcelou . Tak jsem také raději zaběhl na finančák a tam mi úřednice ukazovala řádky a co tam mám napsat a ještě něco sama přesunula mezi kategoriemi a ještě platím o pár kaček míň , než předtím . V posledních snad třech letech pozoruji alespoň u nás vlídnější zacházení od úředníků .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út leden 25 2022, 8:58    Předmět: Citovat

BOBOBO napsal(a):
V posledních snad třech letech pozoruji alespoň u nás vlídnější zacházení od úředníků .
Ano, je to asi přirozené, že se už zbavili těch antibabišovských podnikatelů, takže se sklidnili. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7571
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: út leden 25 2022, 9:05    Předmět: Citovat

Nebo zapůsobila Alenka svým příkladem a dámy na úřadech chtěly a chtějí být jako ona Laughing
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
houmr



Založen: Nov 01, 2016
Příspěvky: 975
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

PříspěvekZaslal: út leden 25 2022, 11:09    Předmět: Citovat

Mám podobnou pozitivní zkušenost - kupoval jsem garáž, šel podat daň z nabytí nemovitosti - formuláři nepolíben jsem šel rovnou za konkrétní úřednicí, která vše ochotně vyplnila. Chtěl jsem rovnou vyřešit i tu daň z nemovitosti - to se ale prý musí až za rok a u někoho jiného, takže jsem nepochodil.

Pak COVID, jiné starosti atd. až mi jednoho, možná březnového dne, zazvonil telefon s ochotnou paní, která mě poprrosila, jestli bych se nezastavil vyřešit daň z nemovitosti. Domluvili jsme se za 14 dní (v daném městě už nebydlím). Protože COVID, za paní mě nepustili, ale paní přišla dolů už s vypněným formulářem, jen podepsat.

Ani nevím, kde na mne vzala číslo...

Naproti tomu deset let nazpět ve Středočeském kraji jsem měl zkušenost úplně opačnou - tam lidi otravujou, že chtěj platit daně...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út leden 25 2022, 17:59    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
termit256 napsal(a):
Vyplnit to neni vcelku zadny problem, poslat elektronicky taky ne.

No dneska jsem posílal DPH, KH a silniční. Vyplnit nebyl problém, ale odeslat, hrůza. Podepisuju to kvalifikovaným 1.CA. Do konce roku 2021 žádnej problém, nyní běs. Musí se nainstalovat nějaký hovadiny aby šlo na daňovej portál vůbec něco poslat. Nechodí mi to v ničem jiným než Edge. V jinejch se odeslání kousne a nedokončí. Je to naprosto domrvený, vyzvou tě třeba ať si stáhneš potvrzení o přijetí, ale vůbec nejde určit, kam se to má na disku uložit. prostě se to prskne kam ho napadme. A při uložení to hlásí že se jedná o potencionálně nebezpečný soubor dat. Digitalizace po Česku. Rolling Eyes

Ja to posilal pred chvili a slo to normalne v chrome. Zkousel jsem tu novou verzi (meli moznost pouzit i tu puvodni). Je tam nejake nove rozhrani jen pro nahravani a odesilani. Co se tyka obsahu a dat, prislo mi to ze tam zadna zmena neni, je tam porad to puvodni rozhrani, takze takovy designovy kockopes. Asi se inspirovali v ovladacich panelech windows. Ale ja tam nahravam data z xml, takze tohle nepouzivam. Bylo treba jen stahnout nejakou podpisovaci apku kde se mi zdalo, ze pribylo par dalsich moznosti jak to podepsat, ale to se muselo udelat driv taky. Fungovalo to normalne, bez nejakych zadrhelu, mam certifikat od postsignum. To potvrzeni se uklada do slozky kde mas implicitne ve win nastaveny download, ale v kontextovem menu po kliknuti na odkaz je mozne ulozit si to kam chces.

Prislo mi, ze je rozchozeni jednodussi. Pamatuju jak za dob IE se musely instalovat 3prdele nejruznejsich sracek, v presne danem poradi, stourat se mezitim v nastavenich prohlizece a systemu apod. a doufat ze se to nakonec nejak rozchodi. Ja uz tohle pouzivam cca 15let, takze vidim progres k lepsimu, ale hodne pomaly. To vyplnovaci rozhrani EPO je tam porad puvodni.

Co se tyka dani z nemovitosti a posuzovani nekterych naivu podle tohoto nejake lepsi vstricnosti ci lidske tvare FU, k tomu jen tolik: Dan z nemovitosti je pomerne specificka dan, kde za spravne uvedeni drtive vetsiny udaju odpovida prave ta urednice. A je pro ni mnohem jednodussi a rychlejsi, kdyz mily poplatnik nakluse do kanclu, nahlasi ji to cislo parcely, ona si to tam sama rychle natukne, necha to dotycneho podepsat a ma klid.
Kdyz ji prijde priznani postou, BFU tam vetsinou neco domrvi, urednice to tam musi nadatlovat i s chybama, vsechno peclive kontrolovat, posilat vyzvy k oprave apod. Proste krdel prace navic. Takze radeji zavola poplatnikovi, rekne ze to priznani skrci a at nakluse ji podepsat to co si tam natuka za par sekund sama. Coz naivkove povazuji za nejakou vstricnost FU pod vedenim mastne ance. Jak to s tou vstricnosti FU v realu ale je, poznaji lidi az pri stretu s FU u dani, za jejichz spravne odvedeni odpovida jen samotny poplatnik.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17739
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út leden 25 2022, 18:57    Předmět: Citovat

Já zásadně nechromuju a v Firefoxu 96.0.2 ani IE11 to nejde. Přitom mi ajťák z chrudimskýho FU tvrdil, že v IE11 to chodit musí. Kulový.
Jo a ta podepisovací sra čka z daňovýho portálu zapříčinila že zase nejde přímej ID přístup s certifikátem 1.CA do ČSOB. Hlásilo to Bad Sesion či neznámá aplikace. Musel jsem oklikou přes správu identity. Na podpoře ČSOB i 1.CA jsem se dozvěděl, že s tím nejsem první. Včera před instalací těch sra ček jsem v bance přihlašoval víckrát a vše ok. Jak už jsem zde jednou napsal, digitalizace po česku... Rolling Eyes

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33905
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út leden 25 2022, 18:59    Předmět: Citovat

Kedysi dementi robili weby len pre IE. Dnes robia len pre Chrome (Edge ma rovnake jadro)...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út leden 25 2022, 19:31    Předmět: Citovat

Njn, u exotickych prohlizecu jez pouzivaji jednotky procent uzivatelu se daji ocekavat problemy.

Rekl bych ze nejde ani tak o dementy, jako spis o prachy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund