Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Mam problem s wifi a siti poradte prosim
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jirys



Založen: Sep 02, 2009
Příspěvky: 339
Bydliště: Severní Morava

PříspěvekZaslal: čt leden 20 2022, 9:33    Předmět: Mam problem s wifi a siti poradte prosim Citovat

Zdravim , mam jiz druhou kostku od O2 na sim kartu ktera se dala pripojit kabelem do site aby fungoval internet ale uz i ta druha odesla do vecnych lovist . Ted mi zustalo jen pripojeni pres mobil se zapnutym sdilenim wifi . Jeste je v siti pripojen wifi router dalo by se nejak nastavit ten router aby se propojil s tim mobilem a v siti fungoval internet pro ostatni Pc ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6587
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt leden 20 2022, 10:11    Předmět: Citovat

Pokud to správně chápu tak, že by se wifi routeru mělo připojit jako klient na mobil a zprotředkovat tak připojení k Internetu pro kabelová zařízení, tak to nejspíš nepůjde, protože routery většinou wifi v režimu klienta neumějí.
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
matahari



Založen: Oct 29, 2017
Příspěvky: 633

PříspěvekZaslal: čt leden 20 2022, 10:26    Předmět: Citovat

Některé routery, mající USB port, počítají s připojením USB modemu, takže by na telefonu stačil zapnout USB tethering. Kdyby měl router firmware na bázi OpenWrt apod., tak y nasdílení dat s telefonu nebyl vůbec žádný problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirys



Založen: Sep 02, 2009
Příspěvky: 339
Bydliště: Severní Morava

PříspěvekZaslal: čt leden 20 2022, 12:28    Předmět: Citovat

Tak ten router má označení ALlive 3g router , USB vstup má ale propojení s mobilem nefunguje ,
ale nemohu najít jestli má firmware na bázi OpenWrt ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19490
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt leden 20 2022, 13:40    Předmět: Citovat

No já teda nevím, jeden z mých synků má taky O2 internet (jiný v místě buď není, nebo jde nevalně). Co to má za pojítko, v nejbližších dnech nezjistím, ale je spokojený. Za tři roky mu ale dvakrát měnili SIM-kartu. Proč tak často zdechá, zatím nikdo nezjistil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2155

PříspěvekZaslal: čt leden 20 2022, 15:23    Předmět: Citovat

Hill: a nevypina casto ten router? Totiz nove sim maju obnedzeny pocet zapnuti (z nejakeho dovodu) a je to nastavene tak, ze v mobile by mala vydrzat niekolko rokov pri beznom pouzivani. Lenze dnesne mobily sa resetuju/vypinaju mozno raz za mesiac.
_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12041
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: čt leden 20 2022, 16:32    Předmět: Citovat

pocitujlasku napsal(a):
Totiz nove sim maju obnedzeny pocet zapnuti (z nejakeho dovodu)

napiš zdroj této informace, nikde jsem to nenašel . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33853
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt leden 20 2022, 17:25    Předmět: Citovat

Je to nezmysel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12041
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: čt leden 20 2022, 18:08    Předmět: Citovat

ve firmě máme a provozujeme několik set SIM i s přímým kontaktem na operátora
nikdy jsem se s tím nesetkal . . .
a ani jsem o tom nikdy neslyšel . . .

vadných simek jsem řešil už mnoho,
ale buď to byla administrativní chyba operátora (třeba duplicitní sim), nebo HW závada v modemu (většinou).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: čt leden 20 2022, 19:30    Předmět: Citovat

pocitujlasku napsal(a):
Totiz nove sim maju obnedzeny pocet zapnuti

Je to tak. Nejen nové sim, tohle tak je už léta. Je to bezpečnostní opatření, aby se mnohonásobným dotazem na puk nepovolaný nedostal k uloženým údajům. Počet možných zapnutí je ovšem obrovský, v řádu statisíců, pokud se u nových sim něco nezměnilo. Co si pamatuju, když ještě byli jen tři operátoři, každý z nich měl počet možných zapnutí nastavený jinak.
Edit:
S pukem asi trochu kecám. Šlo o to, aby při mnohonásobném zapnutí nešlo odhalit nějaký klíč v komunikaci. Už je to dlouho, co jsem to četl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
matahari



Založen: Oct 29, 2017
Příspěvky: 633

PříspěvekZaslal: čt leden 20 2022, 21:42    Předmět: Citovat

jirys napsal(a):
Tak ten router má označení ALlive 3g router , USB vstup má ale propojení s mobilem nefunguje ,
ale nemohu najít jestli má firmware na bázi OpenWrt ...

Pokud to je přesně tenhle router
https://fccid.io/ODMAIR3G/User-Manual/User-Manual-1239886.pdf
tak se v manuálu píše, že
citace:
This product does not come with 3G modem. It works with your 3G USB dongle. For latest 3G USB dongle support list, please visit our website at www.airlive.com and type “Air3G” on the product search.

takže by měl zvládat asi jen podporované USB modemy, kvůli driverům + firmwaru. Také se většina USB modemů při prvním zapojení do USB portu hlásí jako CDROM, ze kterého se musí nejprve nainstalovat ovladače a podpůrný SW a teprve po této instalaci se přepne do funkce modemu. Tohle jde vyřešit i v Linuxu pomocí usb_modeswitch, ale opět to nezvládne uzavřený systém, který bývá ve WiFi routerech.
Převážná většina USB modemů NATuje, což dělá i telefon při navolení USB tetheringu. Jenže pokud router telefon nepřipojí a spojení neumožní, tak do něj nic nedoinstaluješ.

Pro ukázku funkčnosti je na obrázku níže výpis síťových připojení z Raspberry Pi Zero 2 (za 410,- Kč), které mi na chatě slouží jako kamera, také jako WiFi router šířící LTE připojení a přes VPN se mi připojuje domů na server, abych se na něj mohl kdykoliv připojit a vzdáleně přehrát nahrávky. K RPi je jako modem připojen telefon s Androidem (rozhraní usb0), který má navolený USB tethering jako základní nastavení po připojení kabelu. Samozřejmě se telefon z RPi i nabíjí.



repi-zero2.png
 Komentář:
 Velikost:  144.03 kB
 Zobrazeno:  56 krát

repi-zero2.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9757
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: pá leden 21 2022, 15:58    Předmět: Citovat

Na prasáka to jde takhle:
potřebuješ k tomu wifi extender z LAN výstupem - třeba TPlink nějakej (ta blbost placatá do zásuvky )
Na extenderu nastavíš příjem wifi z mobilu a LANko připojíš do vlezu routeru.
řešil jsem tak i internet v televizi, která neuměla wifinu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petula



Založen: May 22, 2016
Příspěvky: 855
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav

PříspěvekZaslal: so leden 22 2022, 11:55    Předmět: Citovat

kolik platíte O2 za jejich připojení k netu? A jaké máte parametry? Pokud to není tajné...

V letech 1994-1999 jsem měl připojení po metalickém telefonním kabelu , který vedl po dřevěných sloupech. Postavil to Český Telekom v roce 1987. Bylo to na úrovni íindického venkova v polovině 60tých let (vím to, chodil jsem na indickém venkově tehdá do základky). Tak tenhle telekomácký internert tenkrát v roce 1999 dával rychlost 56 kbps. Pak Telekomáci přišli, vykopali sloup a přemístili ho o 20 m dále. Následně zjistili, že jim nestačí kabel od sloupu k domu Smile Úžasný objev, že na to přišli až po přemístění sloupu. Od té doby jsem internet neměl. Telekom, následně v O2 mi vždy řekli, že z technických důvodů mne nelze na internet připojit Very Happy
Viz foto... 20 let namotaný kabel okolo dřevěného sloupu.
S tímhle chce česká vláda dělat digitalizaci. Jejich potály občana jsou na EnÓno, pominu-li že slouží jako tunely pro odklon peněz ze státní kasy tvůrcům portálů.
Jeden z pražských zastupitelů (Piráti) mi na podzim 2021 napsal, že v mé oblasti je internert 5G... Very Happy
Loni v listopadu jsem se ptal slečny u O2, zda mne už lze technicky připojit. Ukázal jsem jí dopis od onoho pirátského zastupitele. Slečna si to šla někam dozadu v prodejně ověřit. Po chvilce mi oznámila, že mne lze připojit bezdrátově. Musím prý mít anténu. Na jakém kmitočtu tu anténu mám mít, to slečna nevěděla. Prý maximální rychlost 40 kbps. Zeptal jsem se s jakou agregací a zda budu mít pevnou IP adresu. Slečna nevěděla co to je agregace a IP adresu prý nějakou asi mít budu. Měsíčně prý to stojí 800 Kč. Very Happy
Teda, toto je úroveň internetu v Čadu, Mali a Zimbabwe. Naproti tomu Nigérie a Jižní Afrika je na tom výrazně lépe. Mám známého na univerzitě v Sydney, jeho spolupracovník tam je z ostrova Tonga. Minulý týden jsme si psali o tom výbuchu sopky. Dozvěděl jsem se, že lidé na ostrově Tonga mají kabelový internet na podmořský optický kabel vedoucí do Austrálie a ten se při výbuchu sopky poškodil. To byl velký problém, protože tím přestaly fungovat platební terminály a finanční transakce. Od předevčírem již funguje náhradní vysokorychlostní internet přes satelit. Namontovali ho australani. Tak to je zapomenutý ostrov v Pacifiku...
U mne to je s internetem jak na ostrově Tonga. Mám náhradní spojení od BBC http://www.bbcuk.co.uk/ než českým Telekomákům z O2 dojde, že po přestěhování sloupu o 20m dále je nutno prodloužit také kabel o 20m.



cesky internet.jpg
 Komentář:
český internet - 20 let omotaný kabel na dřevěném sloupu patřící firmě O2... To je "digitalizacfe po česku".
 Velikost:  33.17 kB
 Zobrazeno:  44 krát

cesky internet.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7546
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: so leden 22 2022, 12:02    Předmět: Citovat

petula napsal(a):
...další špalek o ničem...

Rolling Eyes

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
petula



Založen: May 22, 2016
Příspěvky: 855
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav

PříspěvekZaslal: so leden 22 2022, 12:13    Předmět: Citovat

Ten špalek je pro 30% menšinu. Vy Huberte patříte do 70% většiny. dejte si radši panáka. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund