Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Výměna vodárny
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dj_Paul



Založen: Sep 19, 2004
Příspěvky: 2401
Bydliště: Laškov

PříspěvekZaslal: st duben 30 2014, 13:50    Předmět: Výměna vodárny Citovat

Zdravím

Čeká mě výměna vodárny a řeším co koupit.
Momentálně tam dosluhuje darling Sigma.

Chtěl bych zůstat u sigmy a tak vybírám z kompletních vodáren:
http://www.sigmashop.cz/domaci-vodarny/domaci-vodarna-sigma-darling-mini-5-80-2-litina
http://www.sigmashop.cz/domaci-vodarny/domaci-vodarna-sigmona-l-80-mt
http://www.sigmashop.cz/domaci-vodarny/domaci-vodarna-sigmona-n2-80

Máte někdo zkušenosti s vodárnami SIGMONA?

Mám požadavek na mechanickou ucpávku, co nejtišší provoz (umístění v obytné zóně) a výdrž 40let Razz

Sání je 2.5m vodní sloupec, 2x koleno 90°, 6m vodorovného potrubí DN32

Finanční limit je cca 10kkč

Ještě se chci zeptat, jestli máte někdo zkušenost s tímto: http://www.sigmashop.cz/domaci-vodarny/domaci-vodarna-sigmona-l2-brio-s-primym-spinanim
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
milous2



Založen: Jun 29, 2011
Příspěvky: 791
Bydliště: u Kolína

PříspěvekZaslal: st duben 30 2014, 15:47    Předmět: Citovat

Zdravím.
Podle mého osobního názoru Ti všechny uvedené "vodárny" vydrží něco málo po záruce. To se týký tlakových nádob všech uvedených.Vlhké prostředí se na nich podepíše. Repas původního darlingu bych viděl jako ideální. Mechanická ucpávka je dobrá věc,ale i s tou lojovou šňůrou se dá vodárna provozovat roky,stačí se tomu jen věnovat a nenechat to náhodě.Nedávno tu někdo uveřejnil repas vodárny.Diskuse sice uhnula stranou,ale to už je zde jaksi vžité.Pokud je jímka pozinkovaná tak se dá očekávat její funkčnost i nadále. Pokud je dodrženo jištění motoru tak jak má, zde taky problém nevidím a čerpadlo Sigma s nerezovou hřídelkou také svou službu prokáže..Je to odzkoušené v praxi. I tak přeji šťastnou ruku při výběru nové vodárny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4038

PříspěvekZaslal: st duben 30 2014, 16:35    Předmět: Citovat

Co to je, že "dosluhuje"? Repase vodárny se dělá běžně, já provozuji jednu ještě z dob, kdy se Sigma jmenovala po svém majiteli Sigmund.
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dj_Paul



Založen: Sep 19, 2004
Příspěvky: 2401
Bydliště: Laškov

PříspěvekZaslal: st duben 30 2014, 18:53    Předmět: Citovat

Čerpadlo už má velké vůle, musely by se měnit kola i mezistupně a tlaková nádoba už se taky rozpadá.

Majitel chce novou vodárnu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
StandaT



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 232

PříspěvekZaslal: st duben 30 2014, 20:39    Předmět: Citovat

Nechápu, proč zbytečně vyhazovat tolik peněz, když za např. necelé 4 litry i s dopravou můžeš koupit rovnou nerez http://www.cerpadlo-cerpadla.cz/cerpadla-ok/eshop/2-1-DOMACI-VODARNY/92-2-Vodarny-s-tlakovou-nadobou/5/1342-Domaci-vodarna-DV40M-INOX-nerez-nadoba-AKCE který těch pět až deset let vydrží taky. Na 40 let zapomeň.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2557
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: st duben 30 2014, 20:47    Předmět: Citovat

Tak kup nové jen črpadlo třeba z řady SVA a pozink tlakovou nádobu a do motoru dej nový ložiska a je to.Do desítky se vejdeš taky.Sice je to víc práce ale vydrží ti to tam nejmíň 20 let.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mcmlxxx



Založen: Mar 14, 2010
Příspěvky: 112
Bydliště: Letovice, Brno

PříspěvekZaslal: čt květen 01 2014, 5:47    Předmět: Citovat

Repas samotného čerpadla přijde na asi 6000,- , musí se vyměnit oběžná kola, hřídel, a někdy některé vložky aby fungovla hydraulika jak má. Ale zase to pak vydrží dalších 40 let. Motor se použije původní, zpětná klapka stojí pár korun.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4038

PříspěvekZaslal: čt květen 01 2014, 5:51    Předmět: Citovat

Nedá mi to, abych si nepřisadil.
Repas samotného čerpadla je skoro zadarmo. Oběžná kola jsou mosazná a nemusí se měnit, pokud nemají vylámané lopatky neurvalým stahováním. Ostatní stačí vyčistit, vyměnit se musí akorát papírová těsnění a lojová šňůra. Vím o čem mluvím - párkrát jsem to dělal. Čerpadlo pak vydrží bez zásahu, řekněme dvacet let. Záleží na tom, jaká je voda.

_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mcmlxxx



Založen: Mar 14, 2010
Příspěvky: 112
Bydliště: Letovice, Brno

PříspěvekZaslal: čt květen 01 2014, 6:03    Předmět: Citovat

nedá mi to, abych to neupřesnil. Záleží na tom jak je čerpadlo staré a jak bylo používáno. Celé to je poskládané z litinových vložek ve kterých běhají mosazná oběžná kola. Pokud má čerpadlu už svoje načerpáno, je hydraulika v háji. Honí to sice vodu, i nasává z nějaké banální hloubky, ale pokud chcete mít parametry jako nové, musí se vložky buď otočit na soustruhu, nebo vyměnit. Často jsou vychozené v místě kde prochází hřídel, oběžná kola nemívají jen vylámané lopatky, ale bývají naprasklá od pera a šmatlají. Je potřeba si uvědomit, že čerpadlo není mlýnek na vodu ale hydraulický systém s přesně vymezenými vůlemi, které prostě po určitých letech provozu musí být mimo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt květen 01 2014, 6:43    Předmět: Citovat

Servismane, jsem trochu mimo. To, že jsi to párkrát dělal, tak to asi znamená, že na svém. Ctí tě pravidelná údržba, kde se dá takhle pokračovat dalších 20 let. V tomto případě se ale jedná o případ, kdy je opravdu lepší investovat rovnou do nové vodárny. Už jsem takových případů viděl desítky a jen u těch "udržovaných" se vyplatí repase, jinak lidi jen koukají, co to stojí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: pá květen 02 2014, 5:12    Předmět: Citovat

NWM čemu říkáte repase , ale pokud nejsem sám soustružník tak se stočení oběžných i litinových stupňů prodraží . Nevidím žádný smysl rozdělat čerpadlo , vyměnit papíry a smontovat . Stejnětak je dát nerezovou hřídel . Ono to přireznutí kola na hřídel zajistí právě to , že kola nešmatlají-neotlučou se o stěny . Jak píše sandal , tím směrem bych se dal . Ještě u nového čerpadla bych vyměnil lojovou šňůru za teflonovou , prodávají také v Sigmě za pár korun , půlmetr ti stačí a vyměnil štefty na brýlích za nerezové a osadil též nerezové matky . Při montáži ucpávky nešetři grafitovou vazelinou . Demontáž staré je nepoměrně snazší .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milous2



Založen: Jun 29, 2011
Příspěvky: 791
Bydliště: u Kolína

PříspěvekZaslal: pá květen 02 2014, 5:55    Předmět: Citovat

Už je to tady. Debata zas leda tak k pivu. Nekonečná. Majitel chce novou vodárnu. Tak ať ji má. To co odpracoval tzv. "Darling" nedokáže žádná nová vodárna z dnešní nabídky. Ta repase může znamenat právě jen koupi nového čerpadla kolem 2.k a jede se vesele dál. Je to slovíčkaření a natom je to tady vlastně postavený Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: pá květen 02 2014, 6:30    Předmět: Citovat

Jaké slovíčkaření . Pokud někdo vydává demontáž a zpětnou montáž bez dalších úkonů jako repasi , tak k žádné repasi nedošlo . Pokud vymění JEM kola , tak je to poloviční repas . Co je na tom slovíčkaření , naopak nastavení jasných pojmů . A tlaková nádrž pozink je opravdu jediné , co bude delší dobu bezúdržbově ! sloužit . A pokud jsi soustružník , tak si jako já uděláš repasi zdarma . Stočíš si kola i stupně a čerpadlo je jako nové . Pokles průtoku zmenšený o procenta . Toť vše . Ano , v jeho případě bych koupil nové čerpadlo a tu nádobu . Čerpadlo bych si upravil , jak jsem popsal .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4507
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: pá květen 02 2014, 7:38    Předmět: Citovat

Nejaka vola ma tych lopatkach nevadi voda sa dostava dalej odstredivou silou a pokial to nebehalo na rozbytom lozisku a puzdre nic tomu nebude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milous2



Založen: Jun 29, 2011
Příspěvky: 791
Bydliště: u Kolína

PříspěvekZaslal: pá květen 02 2014, 7:47    Předmět: Citovat

BOBOBO je to tak jak píšeš. Já jsem se špatně vyjádřil ve slově: repase. Mělo to být v uvozovkách. Je potřeba, uvádět jasné pojmy, a to se mi nepovedlo. Téma-čerpadlo, je "nekonečné" a odpřísáhnu,že to mohou být jaká koliv témata, a nebudou mít konce. V názoru na renovaci čerpadla jsem za jedno s Tebou,otom není sporu a je poznat,že kdo umí ten umí.Měl jsem tátu a ten měl přezdívku "doktor na vodárny" To se nechlubím to jen reaguji na to,že tomu taky hovíš.Něco jsem odkoukal a věděl bych si poradit.Když tatík tu "repasi" čerpadla provedl tak těch dvacet let je skutečná reálná doba chodu "udržovaného" čerpadla třeba sva xx,al xx ,ale to Tobě není třeba vnucovat. Ať koupěj to či ono nastane doba,že půjdou a koupěj zase nové,nic jiného jim nezbude. Tak to totiž je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund