Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Co se to s Microsoftem děje
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15535
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne leden 09 2022, 12:52    Předmět: Citovat

A jede to rychleji i na starším PC. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4177

PříspěvekZaslal: ne leden 09 2022, 12:54    Předmět: Citovat

Ak by existovala náhrada za windows, tak ho nemám v počítači. Linux nie je náhrada. Na linux treba 10x drahší hardvér, aby to šlo aspoň tak a ešte k tomu vysokú školu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7440

PříspěvekZaslal: ne leden 09 2022, 13:02    Předmět: Citovat

To je ovšem naprostá pitomost. Linux bez problémů rozjedu i na hodně starém HW a žádná VŠ k tomu potřeba není - vždyť Android na mobilu taky používají všichni, což je Linux se zprasenou nadstavbou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12076
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: ne leden 09 2022, 13:08    Předmět: Citovat

. . . přesně !
Tleskáme
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9677
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: ne leden 09 2022, 13:08    Předmět: Citovat

Když jsem (po havárii systémového HDD) zkoušel reinstalovat W7 home premium (legal zaplacená verze k samost. stažení a vypálení, byla taková akce za poněkud nižši cenu - v roce 2017) ukecali mě "znalci" na linux, mašina nestíhala nebo co ? ne, nechci. Když je to takovej zázrak proč ne nerozšířil komerčně, nepoužívá hromadně - všechny klady má ?
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7440

PříspěvekZaslal: ne leden 09 2022, 13:17    Předmět: Citovat

Používá se ve velkém na serverech. Pro běžné použití to obvykle zabije uživatel tím, že chce to, co má v práci, byť to vlastně nepotřebuje (tedy Office). Nebo gamesy, kterých je pro Linux málo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4177

PříspěvekZaslal: ne leden 09 2022, 13:18    Předmět: Citovat

Mám starší notebook Acer pôvodne s win XP. Potreboval som z neho zachraniť dáta. Dva týždne som sa sr.. s linuxom, vyskúšal som asi 10 rôznych distribucií na to určených z toho polovica sa ani nerozbehla. A tie čo šli, tak buď nevedeli pracovať s diskom, alebo nevedeli kopírovaať súbory s diakritikou v názve. Ak by bol linux naaozaj taký dobrý, tak po 30 rokoch by mal byť internet plný jednoduchých funkčných záchranných distribucií. Ale nie je. A prečo? Lebo Lynux je experimentálny prežratý akademický systém.

Práca v Linuxe je z 90% práca s Linuxom samotným a zvyšných 10% nejaká užitočná práca v nejakom programe.


Naposledy upravil samec dne ne leden 09 2022, 13:24, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7440

PříspěvekZaslal: ne leden 09 2022, 13:22    Předmět: Citovat

Měl jsi rozsypaný disk s NTFS a vadí ti, že Linux, který od MS oficiálně pro podporu NTFS ani nemá podklady, nezachránil rozpadlý disk? Pod woknama jsi mohl zkusit tak akorát chkdsk/f a doufat, že se jim to povede. Pod Linuxem se dá aspoň pořídit duplikát takového disku a následně si s tím hrát, aniž bys ten původní dojebal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4177

PříspěvekZaslal: ne leden 09 2022, 13:27    Předmět: Citovat

Čo má fyzická prítomnosť disku a diakritika v názvoch súborov spoločné s NTFS?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7440

PříspěvekZaslal: ne leden 09 2022, 13:35    Předmět: Citovat

A jak jsou asi ty soubory na disku uložené? Podle nějakých pravidel - tedy v nějakém filesystému. Což je pro Windows nativně NTFS, případně historicky FAT. Pro Linux je to Ext4.
Jinak problém s kódováním češtiny je interně ve Windows dodnes. Pusť si pod nimi cmd a v nějaké složce s českými názvy souborů napiš dir > pokus.txt No a pak si tenhle soubor otevři třeba v notepadu a nestačíš se divit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petula



Založen: May 22, 2016
Příspěvky: 855
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav

PříspěvekZaslal: ne leden 09 2022, 17:25    Předmět: Citovat

->rnbw, myslím, že tento text za to stál. Bohužel nevím, odkud jsem ho tenkrát převzal a uložil si. Kdybych to věděl, dal bych na něj jen odkaz.

->konosuke, ano, bohužel máte pravdu Sad

->xsc, ta averze proti šmírování ale není jen v Česku. Ona je celosvětová. Našel jsem dnes článek na netu s návodem, jak ve woknech 11 zablokovat šmírování. Pořídím si wokna 11 a vyzkouším to. Zde je odkaz:
https://windowsreport.com/disable-windows-11-telemetry/

->Hubert_79, Huberte, Vaše chyba, že nečtete. No já vím, čtení bolí, musí se u toho myslet. Žvanění do mobilku jde líp.

->ok1hga, já ten odkaz bohužel neměl. Mám jen zazálohovaný text v PC. Ale ti co nečtou, těm je fuk, zda mají text nebo odkaz.

->p32, citace onoho výroku - výrok pochází od předního českého psychiatra. Jeho jméno jsem zapomenul. Ale, ten výrok si přisvojil svého času Miloš Zeman. On si Milošek často přisvojoval různé výroky. Znám to z Prognosťáku jak to tam bylo...

->samec, Linuxy se dají nainstalovat i na starších PC, kde už wokna nainstalovat nejdou. Třeba mám zde počítač Advantech, Pentium, na kterém byly woknaXP. Wokna se porouchala a nelze PC4ko spustit. Bohužel nelze woknaXP přeinstalovat, protože nedostanu nový kód od MS. Zkusil jsem nahrát Wokna 7, ale ty na Advatechu nechodí, nelze je nainstalovat. Hlásí, že tento hardware není podporován... Mám tedy vyhodit celý počítač? Asi ne. Nainstaloval jsem Linux. Potíž je ale v tom, že pro Linux neexistují ty programy, které potřebuji. Programy které používám běží výhradně pod wokny Sad Takže nyní mám už dva Linuxové pentium počítače, odstavené v koutě, pro které nemám využití.
K tomu další dva, na jednom běží wokna NT a na druhém wokna 3.11 + DOS. A musím nyní koupit další počítač s wokny 11-64 bit. To je celé na nic...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15535
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne leden 09 2022, 17:26    Předmět: Citovat

samec napsal(a):
Ak by existovala náhrada za windows, tak ho nemám v počítači. Linux nie je náhrada. Na linux treba 10x drahší hardvér, aby to šlo aspoň tak a ešte k tomu vysokú školu.
Tak když řekneš A, tak řekni taky B. Když tomu prostě nerozumíš i po těch deseti pokusech, tak si prostě od někoho nech poradit. Pokud máš něco staršího a dáš tam ten Linux, podle dané doby, tak pojede bez problémů a rychleji. Jde o to, co tam chceš vlastně dělat. Na internet ti stačí FF s češtinou, na kreslení tam něco je, ale dá se stáhnout něco free. Open Office plně nahrazuje MS Office, je s češtinou, zadarmo atd.
Pokud chceš dělat s programy pro Windows, tak si tam musíš dát Windows.
Možná by to chtělo říct prostě to B a napsat tu HW konfiguraci, jestli není ještě spíše pro DOS.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ruprecht



Založen: Sep 28, 2005
Příspěvky: 1283
Bydliště: ZČ + JM

PříspěvekZaslal: ne leden 09 2022, 18:05    Předmět: Citovat

petula napsal(a):
Bohužel nevím, odkud jsem ho tenkrát převzal a uložil si. Kdybych to věděl, dal bych na něj jen odkaz.

asi totok?

_________________
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33984
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne leden 09 2022, 18:32    Předmět: Citovat

Toto pisem z Linuxu na Celerone 900 MHz, 512MB RAM.

Problem na starsom HW je s browsermi. Jeden vacsia sracka ako druhy. Chrome a ani ziadna jeho odnoz nefunguje, pretoze vyzaduje SSE2 (aspon P4). Firefox zerie RAM ako svina a jeho GUI je schopne zozrat 100% vykonu CPU na dlhu dobu bez toho, aby vykonaval akukolvek uzitocnu cinnost. Ale verzia 78.15.0esr aspon funguje a pri dostatocnej trpezlivosti sa niektore weby daju zobrazit. Do novsej verzie sa zase nasrali SSE2 instrukcie...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7440

PříspěvekZaslal: ne leden 09 2022, 18:38    Předmět: Citovat

petula napsal(a):
->samec, Linuxy se dají nainstalovat i na starších PC, kde už wokna nainstalovat nejdou. Třeba mám zde počítač Advantech, Pentium, na kterém byly woknaXP. Wokna se porouchala a nelze PC4ko spustit. Bohužel nelze woknaXP přeinstalovat, protože nedostanu nový kód od MS. Zkusil jsem nahrát Wokna 7, ale ty na Advatechu nechodí, nelze je nainstalovat. Hlásí, že tento hardware není podporován... Mám tedy vyhodit celý počítač? Asi ne. Nainstaloval jsem Linux. Potíž je ale v tom, že pro Linux neexistují ty programy, které potřebuji. Programy které používám běží výhradně pod wokny Sad Takže nyní mám už dva Linuxové pentium počítače, odstavené v koutě, pro které nemám využití.
K tomu další dva, na jednom běží wokna NT a na druhém wokna 3.11 + DOS. A musím nyní koupit další počítač s wokny 11-64 bit. To je celé na nic...
Tohle je nějaká chyba u tebe. Pokud máš na PC samolepku, tak použiješ kód z ní, jen musí sedět verze krabicovka/oem. Pro přeinstalování žádný nový serial od MS nepotřebuješ. Jestli tím míníš aktivaci, stále ji lze provést po telefonu.
I OEM verze šly po pár měsících čistě nainstalovat na jiný HW, to až Vista to měla jinak. Dokonce lze staré SN vyčíst i z nabořených woken z registru, stačí si ho importovat do pomocné větve a pak najít SN standardním postupem. A nebo nainstalovat corporate XP bez aktivace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund