Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Myčka AEG F77010W0P-Výstražný kód i30

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3730
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: út leden 04 2022, 12:12    Předmět: Myčka AEG F77010W0P-Výstražný kód i30 Citovat

U této myčky se již vloni koncem roku zničeho nic aktivoval "systém proti vyplavení". Myčka byla vypnutá hlavním vypínačem (displej nesvítil), přívodní kábel byl v zásuvce. Čerpadlo pro vyčerpání vody běželo ale stále i když voda již byla vyčerpána proto jsem vytáhnul přívodní kábel ze zásuvky. Zkoušel jsem několikrát myčku opět připojit do zásuvky ale čerpadlo stále běželo, zkoušel jsem reset současným zmáčknutím tlačítky Delay a Start které slouží pro zrušení navoleného programu ale ani to nepomohlo. Momentálně jsem neměl čas se myčkou zabývat tak zůstala pár dní v klidu akorát syn jí zkoušel po pár dnech také zapnout což se mu nepodařilo také a později mi řekl že na dně myčky bylo plno vody, bylo zaplavené.
Já jsem možná tak za týden myčku zkusil zapnout a ejhle, čerpadlo v klidu. Tak jsem do ní naukládal špinavé nádobí, navolil program a zapnul a myčka normálně fungovala. Akorát po skončení jsem zastavil ventil pro přívod vody.
Hledal jsem po internetu možnou příčinu a dopátral jsem se že by problém zaplavení mohl způsobovat elektromagnetický ventil na přívodní hadici.
Hadici jsem zatím neobjednával neboť ještě potřebuji přiobjednat další věci tak aby bylo jedno poštovné. Ventil jsem vždy při zapínání myčky otevřel a po umytí opět uzavřel. Nyní se mi stalo že se ventil zapoměl uzavřít a opět se myčka zaplavila vodou a opět čerpadlo vodu odčerpalo ale nevyplo se samo. Tak jsem se rozhodl že myčku odkrytuji a zjistím příčinu. No jak jsem myčku vytáhnul tak mě napadlo zkusti zapnout do zásuvky a hle, čerpadlo bylo v klidu. Tím pohybem celé myčky se něco dalo do původního stavu a nyní zkoumám co.
Nyní mám myčku puštěnou, program běží normálně. Můžete mi potvrdit že to zaplavení způsobuje netěsnost toho elektromagnetického ventilu? (když jsem otevřel dneska před spuštěním přívodní ventil vody a díval se do toho "labyrintu" kde se přivádí voda z hadice tak nebylo vidět že by tam voda přitékala až teprve když jsem po nějaké době sledování myčku zapnul tak sepnul elektroventil a začala voda tam proudit).
Další věc co mi vrtá hlavou je ta aktivace systému proti vyplavení. Jediná věc co mě napadla je, že jí uvádí do činnosti "presostat". Může být nějak vadný že po vyčerpání vody se čerpadlo nevypne? Nebo co vlastně jaká součástka spouští tu aktivaci?
Než jsem myčku vytáhnul tak jsem jí vyzkoušel podle jednoho člena na polské elektrodě pročistit. Doporučoval na dno myčky nasypat jedlou sodu a zalít horkým octem (já ten ocet zředil na asi 1/3). Nechal působit hodinu a pak nechal odčerpat a propláchnul ještě čistou horkou vodou ale nepomohlo to. Až teplve pohyb celé myčky vrátil stav do normálu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5202
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: út leden 04 2022, 12:40    Předmět: Citovat

Na dne spodni vany (nikoliv te myci ale skeletove) je polystyrenovy plovak ovladajici mikrospinac.. pravdepodobne po zaplaveni a moznem vyschnuti se nevrati na puvodni misto a spinac zustane sepnuty. Budes to muset odkrytovat a hledat stopy po vode a ten plovak...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: út leden 04 2022, 13:16    Předmět: Citovat

A ta hadice zpočátku spíš zavírá hůře a pomalu, než že se nezavře vůbec. Takže cyklus proběhne a pak se zaplaví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3730
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: út leden 04 2022, 14:00    Předmět: Citovat

keemo, v té skeletové vaničce byla skutečně trocha vody. Ona ta vanička není moc hluboká, odhadem 1cm?. Je tam děsně blbý přístup a moc toho tam není vidět. Tu vodu jsem vysušil hadrem, doufám že jsem tam nic nepoškodil ale myčka právě domyla a nádobí je čisté, celý mycí cyklus proběhl bez nějakých problémů. Ještě budu hledat ten plovák a mikrospínač.
kejki, mám tomu cos napsal rozumět tak že ten elektroventil (Tys napsal "hadice") je na příčině?



1641251264322 – kopie.jpg
 Komentář:
Vanička v skeletu a čerpadla myčky.
 Velikost:  294.76 kB
 Zobrazeno:  136 krát

1641251264322 – kopie.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PbSn



Založen: Mar 29, 2016
Příspěvky: 128
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: út leden 04 2022, 18:25    Předmět: Citovat

Zdravím, ta voda do záchytné jímky (pod pracovní jímkou) skutečně prolíná vinou vadného solenoidu, většinou aquastopu. Moje myčka Whirlpool, etalon všech myslitelných poruch to dělá taky, jednou mi vytopila podlahu. Závada se projevuje pouze když v bytě vypnu hlavní přívod vody (což je vždy na 5 dnů). Jeden ze záchod. ventilů trošičku podtékal (a tedy i opačně přisával), z uzavřeného rozvodu studené vody se tím staly spojité nádoby (nádržka WC, resp nátokový ventíl je o patro výš, nežli roháček myčky) což ventil aquastopu myčky neudržel, zřejmě musí mít určitý (vyšší) protitlak. U myčky se nejprve naplnila pracovní jímka, následně záchytná a pak zhruba litránek vykvapkal na dřevěnou podlahu, prostě to teklo, dokud se nevyprázdnil, nezavzdušnil rozvod studené vody v bytě Mad Zkuste jestli vám nekolísá tlak, to by mohlo být ono. Já to pro jistotu řeším stejně jako popisujete Vy, t.j. zastavím vždy po domytí myčky roháček před aquastopem. No nic, jen takový poznatek...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: út leden 04 2022, 19:44    Předmět: Citovat

Minule tu někdo vysvětloval, že ta pračka má jen jeden solenoid pouštějící vodu a ten je součástí hadice aquastopu. A když se zanese, tak zlobí. Má to tak Elektrolux a předpokládám, že ten systém aquastopu je všude stejný.
Přece nedají ty solenoidy dva, to by se hádaly a navíc by to stálo peníze. A zřejmě už ta výroba běží natolik dlouho, aby se ty příběhy objevovaly tady a na dalších poradnách.
Hadice stojí kolem 1000,- CZK.
U rodičů se myčka trochu počůrá v noci, když není odběr vody a po marném poklepávání a zkoumání to přestalo dělat, asi jen kousek bordelu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund