Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Program pro derasterizaci a vylepšení ofsetových předloh
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Software
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: ne leden 02 2022, 9:40    Předmět: Citovat

Tak to jsme si nerozumeli. Ja myslel ze ti to dela neco takoveho jako na fotce. Ne ze chces odstranit ten puvodni rastr ktery je na originalu. To opravdu pujde jen ztuha a nejspis za cenu rozostreni. Tou volbou v ovladaci co jsem zminoval bys odstranil jen vady ktere jsou obcas videt na sikmych sloupech, ale rastru samotneho se tak urcite nezbavis.


jinak kdyz jsem to zkusil, asi nejlepsi vysledek mi davalo proste rozostreni.

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Osmdesat



Založen: Jan 19, 2016
Příspěvky: 1515
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: ne leden 02 2022, 22:10    Předmět: Citovat

samec napsal(a):
Tu som cvakol foťakom nejaký obrázok z novín. Napriek nízkej kvalite fotky aj osvetlenia, je vidieť, že každý bod má svoju farbu (treba zväčšiť). Každá farba je v inom rastri. Identifikáciou jednotlivých rastrov (rozostup, natočenie) možno vytvoriť prispôsobený filter pre každú farbu a odstrániť tým raster najideálnejším spôsobom. Na tvojom skene sú všetky body šedé a okolie má nejaký farebný odtieň. Buď je to nekvalitným skenom, nejakou veľkou jpeg kompresiou, alebo samotnou predlohou. Z takého skenu sa dá odstrániť raster len veľmi ťažko, ak vôbec.

Ano, odrastrovací algoritmy s těmi informacemi pracují - s frekvencí rastru, i s úhlem natočení složkových rastrů. Proto si myslím, že pouhé rozostření se nikdy kvalitou nevyrovná skutečnému odrastrovacímu algoritmu.
Rastrové body v mém skenu mají rozlišitelnou barvu. I když, body jednotlivých složek se mohou překrývat. Tvůj příklad je vyfocený v místě, kde je to skoro bílé, čili tečky jsou velmi malé, a navíc s dobrým soutiskem, takže jsou oddělené. Ale při větších hustotách už objem teček je tak velký, že se začínají krýt. Navíc sebemenší nesoutisk vede k tomu, že jejich vzájemná poloha je nedefinovatelná.
Ale to příliš nevadí, protože hustoty jednotlivých bodů se integrují, jak jasově v rámci jedné složky, tak barevně v rámci všech složek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Osmdesat



Založen: Jan 19, 2016
Příspěvky: 1515
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: ne leden 02 2022, 22:20    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
Tak to jsme si nerozumeli. Ja myslel ze ti to dela neco takoveho jako na fotce. Ne ze chces odstranit ten puvodni rastr ktery je na originalu. To opravdu pujde jen ztuha a nejspis za cenu rozostreni. Tou volbou v ovladaci co jsem zminoval bys odstranil jen vady ktere jsou obcas videt na sikmych sloupech, ale rastru samotneho se tak urcite nezbavis.
jinak kdyz jsem to zkusil, asi nejlepsi vysledek mi davalo proste rozostreni.

Teď jsem pochopil, cos chtěl říct. Ne, šlo skutečně o to vygumovat rastr. Ale vypadá to dobře, cos udělal. Takže rozostření?
V první fotce je výstup z pluginu Sattwa Descreen.
V druhé fotce jsem ten výstup protáhl onlajnovým nástrojem AI Image Sharpener (https://imglarger.com/Sharpener). Příjemně překvapil tím, že pochopil, co má zaostřit a co ne. Takže rastr nevylezl. Všimněte si také linií oken - vyhladil je, nezdůraznil jejich zubatost, jako by udělalo běžné zostření. Pochopil že mají být hladké, což mě překvapilo.



jested_00002_derastr_vyrez.jpg
 Komentář:
Derastrováno pomocí pluginu Sattwa Descreen.
 Velikost:  280.03 kB
 Zobrazeno:  81 krát

jested_00002_derastr_vyrez.jpg



jested_00002_derastr_sharpenAI_vyrez.jpg
 Komentář:
Derastrováno pomocí pluginu Sattwa Descreen a zaostředno pomocí nástroje Imglarger - AI Sharpener
 Velikost:  290.09 kB
 Zobrazeno:  86 krát

jested_00002_derastr_sharpenAI_vyrez.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lubos1961



Založen: Jul 20, 2010
Příspěvky: 397
Bydliště: Nový Jičín

PříspěvekZaslal: ne leden 02 2022, 23:11    Předmět: Citovat

Jo vždyť jsem ti psal, že záleží co více preferuješ a vždy je to něco za něco. Já jsem ti poslal jenom lehce rozrastrovaný, aby zůstalo zachováno co nejvíc detajlů, což bych preferoval já. Není problém to více rozmáznout, ale za cenu ztráty jemných detajlů, kterých už i tak je tam málo.


jested_ 00002 výřez-DeNoiseAI-severe-noise-SharpenAI-softness.jpg
 Komentář:
 Velikost:  255.32 kB
 Zobrazeno:  105 krát

jested_ 00002 výřez-DeNoiseAI-severe-noise-SharpenAI-softness.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Osmdesat



Založen: Jan 19, 2016
Příspěvky: 1515
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: po leden 03 2022, 0:09    Předmět: Citovat

Tohle vypadá dobře. Škoda, že se mi ten Topaz nějak nedaří rozchodit v PC, abych si s tím mohl sám pohrát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lubos1961



Založen: Jul 20, 2010
Příspěvky: 397
Bydliště: Nový Jičín

PříspěvekZaslal: po leden 03 2022, 10:11    Předmět: Citovat

Ten topaz spíš používám na finální úpravy starého foto domácího archívu. Tehdy se fotilo černobíle, na nejlevnějších foťácích (SMENA), ale časem to jsou ty nejvzácnější vzpomínky uplynulého času. Ze staré průkazkové fotky po kolarizaci a konečném průchodu Topazem nádherně vystouply vlasy a oči. U druhého snímku mne na prdel posadil nejprve kolarizační program colourise.sg (byl nějakou dobu volně), který se naprosto přesně trefil do barvy naší staré sedačky a Topaz to zkrásněl. (Ukázka výřezu)


nový-6.jpg
 Komentář:
 Velikost:  52.08 kB
 Zobrazeno:  68 krát

nový-6.jpg



nový-6 color-SharpenAI-softness.jpg
 Komentář:
 Velikost:  56.17 kB
 Zobrazeno:  89 krát

nový-6 color-SharpenAI-softness.jpg



IMG_7.jpg
 Komentář:
 Velikost:  55.93 kB
 Zobrazeno:  73 krát

IMG_7.jpg



IMG_7 color-DeNoiseAI-severe-noise.jpg
 Komentář:
 Velikost:  79.68 kB
 Zobrazeno:  72 krát

IMG_7 color-DeNoiseAI-severe-noise.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Software Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.38 sekund