Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Myčka AEG 5450 Favorit - pomoc - rada
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 797
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: út leden 04 2022, 10:51    Předmět: Citovat

Zatím bez úspěchu, ale jsem již přesvědčen, že schéma se úpně neschoduje. Vyřadil jsem bezpečnostní termostat TS a na PGM jsem si kontakt 5 ve správné době spojil s kontaktem 5a. Tím, že je motor PL v chodu je v pořádku i kontakt RL 1-3, IP, PU. Přesto topení nehřálo (je v pořádku)
náhodně jsem si škvírou všimnul ve dvířkách dalších dvou termostatů,
nejspíš TB + TM (podle popisu pod schématem) Tím je naprosto jasné, že toto schéma přesně k této myčce nepatří. Bez správného schéma jsem v háji, tak dobrý nejsem abych "jel" bez nějSad



AEG Favorit_schema.jpg
 Komentář:
 Velikost:  75.56 kB
 Zobrazeno:  59 krát

AEG Favorit_schema.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: út leden 04 2022, 12:34    Předmět: Citovat

u většiny modelů této kategorie, jde topení, přes hladinový spínač
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 797
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: út leden 04 2022, 16:00    Předmět: Citovat

bu2520 napsal(a):
u většiny modelů této kategorie, jde topení, přes hladinový spínač

Hm, hm, poradíš i který je to kontakt v tom schémátku? Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 628
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: út leden 04 2022, 16:45    Předmět: Citovat

Už je v tom maglajz. Začal bych znova.
Předpokládej že schema úplně neplatí. Je pravděpodobné, že je ovládaná tu L tu N. Rozpoj obvod topení. V myčce by měla být voda.(je tam hladinový spínač?) Je zaplavené čerpadlo? Neblokuje to, že je sepnut bezpečnostní kontakt voda pod myčkou.
K měření použij klasickou Vadasku. Žádná doutnavka, žádný multimetr. Potřebuješ měřit tvrdé napětí, tvrdou N. Co tedy schází na topení L nebo N. (měřeno proti svorce L a N na přívodní šňůře)Dál bych šel po drátech co to blokuje. Dej při tom programátor do polohy, kdy by to mělo topit. (to už jsi objevil)Ten kontakt na PRG co jsi psal je Ok nebo né. Bacha zase Vadaska nebo žárovka. Multimetr má vstupní odpor v Mohm a zde můžeš naměřit blbosti. Přechoďáky jsou svinstvo.
Luboš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: út leden 04 2022, 17:12    Předmět: Citovat

jde o i multimetrem , to topení má okolo 26Ω tak tam moc velká chybovost není. Ještě se někdy stává, že je prasklý vodič ve dveřích, zajímavé, že u těchto starých přístrojů se jedná o vodič k topení. Potom měření dává, pokaždé jiný údaj podle toho jak se zavřou dveře a dráty v bužírce chytí kontakt. Ty pakety v programátoru nebývají zas tak často vypálené, jak by se mohlo zdát . Ale občas se stane ještě se dají sehnat starší. Na měření doporučuji písklák ten by měl stačit. Na schema bych se v.... skoro pokaždé je to jinak a je to jednoduchá drátařina.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 797
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: čt leden 06 2022, 20:21    Předmět: Citovat

Tak jsem podlehl velkému (opravdu velkému) tlaku mé drahé (opravdu drahé) polovičky a zakoupili jsme myčku novou:-( Má to ale výhodu, že teď mohu v klidu a bez časového tlaku, už jen pro radost (a moji ješitnost:-)) zjišťovat kde je závada. Schéma nesedí, tak začnu dle vašich rad měřit nejdříve jednotlivé komponenty a pak celé za provozu. Už ji mám na dílně, a když nějak vyřeším napájení vodou, mohu měřit a zkoušet. Pořídil jsem si faston odbočky. Průběžně budu informovat, nenechám vlákno bez výsledku.


myčka1.jpg
 Komentář:
 Velikost:  98.09 kB
 Zobrazeno:  57 krát

myčka1.jpg



myčka2.jpg
 Komentář:
 Velikost:  53.25 kB
 Zobrazeno:  51 krát

myčka2.jpg



myčka3.jpg
 Komentář:
 Velikost:  55.56 kB
 Zobrazeno:  44 krát

myčka3.jpg



myčka4.jpg
 Komentář:
 Velikost:  111.88 kB
 Zobrazeno:  48 krát

myčka4.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 628
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: pá leden 07 2022, 16:32    Předmět: Citovat

Ahoj,
na obrázku myčka1 vidím hladinový spínač. Jako první bych vytáhnul hadičku ze spínače a fouknul směrem "do myčky", jestli to není přicpaný. Měl jsem podobnou závadu na pračce, system si myslel, že nemá vodu a nespustil topení. Když naopak lehce foukáš směrem do spínače, musíš slyšet cvakání. (případně kontrolovat ohm-metrem jestli kontakty hrajou) Fakt ale lehce. U myčky jsem měl za 20let jedinou závadu, že to při výpadku šťávy nějak přeteklo a plovák pod myčkou se nevrátil do polohy OK.
Proto jsem psal zkontrolovat. V myčce dcery AEG odešlo po 3letech "nakreslené " topení v trubce čerpadla, nahradil jsem ho topnou tyčí z myčky ARDO (provrtat skříň, i předlisované místo tam bylo) a už to tak běží asi 6let. Stálo to asi 400Kč. To na okraj. Nevzdat to. Bohužel nové stroje jsou plné kurvítek.
Ať se zadaří. Luboš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5216
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: pá leden 07 2022, 19:12    Předmět: Citovat

jo, nakreslena topni spirala... to je dnesni vydobytek moderni doby. pouziva je BSH, je to pouze komplet s cerpadlem za cenu bratru kolem 3,5k Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 797
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: so leden 08 2022, 14:53    Předmět: Citovat

hajeklubos napsal(a):
Ahoj,
na obrázku myčka1 vidím hladinový spínač. Jako první bych vytáhnul hadičku ze spínače a fouknul směrem "do myčky", jestli to není přicpaný. Měl jsem podobnou závadu na pračce, system si myslel, že nemá vodu a nespustil topení. Když naopak lehce foukáš směrem do spínače, musíš slyšet cvakání. (případně kontrolovat ohm-metrem jestli kontakty hrajou)

Jelikož jsem nemohl nic měřit za provozu (byla používána jako vestavná v nábytku) tak jsem tento hladinový spínač tvým způsobem popsaným, testoval jako první. Profouknutí ok, cvakání ok. Jelikož je motor čerpadla podle schématu připojen také za plovákovým spínačem a je funkční, musí být plovákový spínač v pořádku. měřákem jsem ho však již nekontroloval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 628
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: ne leden 09 2022, 12:48    Předmět: Citovat

Protože na 100procent nemáš platné schema není jiná možnost, než fakt chodit po drátech. Teď se to bude lépe dělat. V zapojení do linky je to horor. Jak jsi dopadl s PRG. Zkusil bych ho protáčet a měřit na OHM jestli hrajou kontakty. Pak vrátit a zkoušet na 230V. Blbé je to, že chyba může přijít jak od L tak od N. Jsem zvědav na co přijdeš. Nepomatuji se, čerpadlo se tedy spustí? Co okruhy pracovních termostatů 50 a 65st. Jde to přes přepínač na čelním panelu a převádí to plný proud topení? Fastony, kontakty.
Dávej bacha ať ti to při bastlení nedá po čuni. Někdy člověk udělá takovou kravinu, že to ani nemůže bejt pravda.
Luboš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 797
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: po leden 10 2022, 0:36    Předmět: Citovat

hajeklubos napsal(a):
... Nepomatuji se, čerpadlo se tedy spustí? ...

Ano, čerpadlo se spustí, je funkční
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund