Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Samsung UEMU6192UXXH
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3730
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: po březen 28 2022, 5:44    Předmět: Citovat

Velice moc Ti děkuji milý a vstřícný fogoviči, já se vůbec nerozčiluji chtěl bych si ještě užít léta pohody a pomáhat lidem kteří si to opravdu zaslouží.
Na tomto fóru mi už pomohlo hodně lidí, členů kterým jsem za jejich pomoc nesmírně vděčný. Pokud já vím odpověď na nějaký problém tak neváhám a bez zbytečných řečí také pomohu, toť vše. Howgh. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7936
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: po březen 28 2022, 6:16    Předmět: Citovat

Buď v klidu. Co se fogoviče týče, každému "prozradí" že všechno dělá špatně ale pomoci se nedočkáš protože on se tím přece živí. Jediný, kdo to umí je on, nikdo jiný si HW krom něho nemůže dovolit, všichni jsou jen amatéři, do 50 let cucáci, nad 50 senilní dědkové. A pokud už někdo požádá o placenou pomoc, nemá čas. Dlouho jsem přemýšlel, proč sem vůbec chodí. Jediný důvod je si vyléčit pošramocené EGO. Taky pokud takto jedná i se zákazníky, se ani nedivím. PS bez jeho vědomostí a techniky udělám 9 z 10 TV. A tu poslední by stejně zákazník nezaplatil. Hezký den (a teď to bude palba, už se těším Very Happy )
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fogovic
Zablokován


Založen: Apr 11, 2014
Příspěvky: 218
Bydliště: Pičín

PříspěvekZaslal: po březen 28 2022, 7:39    Předmět: Citovat

mi-ro napsal(a):
Buď v klidu. Co se fogoviče týče, každému "prozradí" že všechno dělá špatně ale pomoci se nedočkáš protože on se tím přece živí.


nakopnutie je niekedy viac ako rada polopate.. a co sa toho tyka, videl si snad nejakeho automechanika na nejakom boarde zeby ti dal navod ako chipnut auto ? ja teda nie


citace:

Jediný, kdo to umí je on, nikdo jiný si HW krom něho nemůže dovolit,


no dobre.. co keby si miesto stupidneho podpisu ktory sa ti zobrazuje v kazdom prispevku si tam dal hardware ktorym disponujes, cize bga stanica, programator atd atd .. az vieme na com si .. ci si len tlučhuba, alebo somracek z nejakeho servisu pasuci po novych info..

citace:

bez jeho vědomostí a techniky udělám 9 z 10 TV. A tu poslední by stejně zákazník nezaplatil.


a potom si sa zobudil a hlava v šerbliku.. inak 9 z 10-tich tv dnes udela kazdy ňouma systemom vymena dosky. cize nahodim dotaz na forum, pockam co mi poradia a podla toho kupim vadny komponent (dosku) na bazosi ...
ten 10 tv je vymena oboch dosiek Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
fogovic
Zablokován


Založen: Apr 11, 2014
Příspěvky: 218
Bydliště: Pičín

PříspěvekZaslal: po březen 28 2022, 7:45    Předmět: Citovat

otakarv napsal(a):
Velice moc Ti děkuji milý a vstřícný fogoviči, já se vůbec nerozčiluji chtěl bych si ještě užít léta pohody a pomáhat lidem kteří si to opravdu zaslouží.
Na tomto fóru mi už pomohlo hodně lidí, členů kterým jsem za jejich pomoc nesmírně vděčný. Pokud já vím odpověď na nějaký problém tak neváhám a bez zbytečných řečí také pomohu, toť vše. Howgh. Wink


doteraz som odpovedal snad na kazdy dotaz. to ze niekto nevie citat uart log nie je moj problem.
naviac necakaj podrobny navod aj z obrazkami pretoze ty konkretne si odomna par kilometrov a z kysuc mi chodia zakaznici a za druhe je tu kopec snorilov zo vsakovakych opravovni, preco by som im mal davat eurace na zlatom podnose.
Ved ked mas problem, identifikuj ho, v tom ti pomozem, ak si nevies rady tak posli vadny komponent opravim..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33860
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po březen 28 2022, 7:50    Předmět: Citovat

Chod uz do prdele s tymi kecami o hovne.

Teraz nieco k veci. Mas plny log tohoto:
kód:
[2-23.9244] sdp-mmc 100000.mmc: [MMC_INTR] Error: Response Timeout(CMD13)
[0-23.9244] mmcblk0: error 110 sending status command, aborting
[0-23.9244] blk_update_request: I/O error, dev mmcblk0, sector 4334320

Vyzera to na chybu eMMC.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fogovic
Zablokován


Založen: Apr 11, 2014
Příspěvky: 218
Bydliště: Pičín

PříspěvekZaslal: po březen 28 2022, 7:52    Předmět: Citovat

bravoo.. chlapec z BRATYSLAVY vie citat .. aspon ktosi

a terazky co s tym ... Razz

nechame sa vyjadrit pana opravara 9 z 10-tich http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=profile&mode=viewprofile&u=4900 ze co on na to Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
zvaty



Založen: Nov 08, 2006
Příspěvky: 1161
Bydliště: Šumperk

PříspěvekZaslal: st prosinec 21 2022, 18:37    Předmět: Citovat

UE55MU6172
Zdravim a ozivuji timto tohle vlakno. Nepovedlo se nekomu ozivit tento main anebo podobny s mymi symptomi zavady? Plati stale,ze kdyz jsem prepisoval obe SPI ruznymi softy a pak se vratil k puvodnim, tak to main uz nerozchodi z duvodu nesparovanych softu SPI-SPI-eMMC i kdyz jsem do eMMC nezasahoval ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
UDS114



Založen: Jun 07, 2021
Příspěvky: 99

PříspěvekZaslal: út prosinec 27 2022, 12:40    Předmět: Citovat

Bohužial to platí, spárovanie pamätí emmc, spi a eeprom navzájom na MB Samsung sa robí už od série H smart BN41-02156 vrátane.
Na novších cca od serie J už je priviazaný pevne aj typ panelu ku konfigurácii MB a to tak, že vo výrobe servisným dialkovým nastavili typ panelu podla pripojeného, čítaním obsahu spi v paneli.

Čo znamená, že ak potom dáš iný aj dobrý panel alebo jeho spi má iný obsah, síce nekazíš obsahy pamätí MB, ale nenabehne obraz, keďže typ panelu sa dá dodatočne zmeniť len pomocou servisného dialkového a teda pri normálnom zapnutí TV bez povelu zo servisnbého DO obraz nenabehne aj keby MB aj panel bol ok, lebo to nie je ten panel, ktorý je v MB nastavený.
Funguje to teda na serii J a novších tak, že typ panelu sa cez servisné DO nastaví a uloží do eeprom v MB.

Pred akými koľvek pokusmi modifikovať obsah akejkoľvek pamäte v MB je nutné si najprv urobiť zálohy všetkých čo na MB sú vrátane emmc.

Ak bol prvotný problém v emmc, tak po zálohe všetkého môžeš urobiť nasledovné testy:
- skontrolovať lifetimer emmc, či už neskončila životnosť emmc.
a skúšobne emmc zmazať.
Väčšina emmc ak už je ich životnost ukončená, čo znamená, že už vyčerpali všetky záložné bloky, tak pri pokuse o zmazanie alebo zápis vyhodia na programátore chybu, pretože emmc v tomto stave je možné už len čítať.

Niektorým emmc sa dá lifetimer vymazať alebo sa dajú vyresetovať na factory default a potom sa dajú znova používať. Ale to záleží či tvoj programátor ak nejaký na emmc vôbec máš, takéto príkazy emmc podporuje.Ak sa to nedá, kúpiš druhú emmc, nastavíš jej parametre rovnako ako na pôvodnej a zapíšeš ju obsahom pôvodnej a tým závadu odstrániš.
Ale zase nie každý programátor vie nastavovať všetky parametre emmc a ak kúpiš emmc od ťinťona, ktorá má nastavené OTP parametre inak ako vyžaduje MB, tak takáto emmc je nepoužiteľná.
Všetko záleží od výrobcu emmc a funkcii programátora, niektoré aj OTP parametre sa niektorými programátormi dajú vyresetovať.

Ak pôvodná emmc nie je zablokovaná, je nutné zohnať si obsah emmc z rovnakého MB a dúfať, že zrútené partície alebo súbory niesú tie, ktoré sú párované a ak niesú, potom sa dajú nahradiť avšak musia byť rovnaké verzie sw obsahov stiahnutých z jedného aj druhého MB.
Na analýzu obsahu emmc na úrovni partícii a súborov existujú programy, ktoré podporujú daný súborový systém, teda napr. ak ide o NTFS, je možné použiť aj program na analýzu HDD s NTFS a dokonca ak niesú poškodené žiadne súbory, len sa zrútila FAT tabulka alebo jej ekvivalent, tak podľa dobrého obsahu je možné túto tabuľku opraviť.
Tu už pracujeme na úrovní firiem, ktoré opravujú obsahy HDD a SSD.


Aké sú vhodné programy a aké sú vhodné programátory, ktorými sa dá čítať/mazať/zapisovať/prepisovať/resetovať/nastavovať emmc to je na dlho a teda o tom písať nebudem.
Ale funguje to, len pre väčšinu ľudí je to nerentabilné a časovo náročné.

A ako zablokovaný fogovic písal, ak zmeníš obsah jednej pamäte na MB, už to asi nikto nedá dokopy, lebo soft z výroby, ktorým sa to robilo nikto okrem fabriky nemá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund