Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nabízím opravy TV
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nabídka služeb
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
gumickar



Založen: Aug 22, 2005
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá prosinec 22 2006, 12:41    Předmět: Nabízím opravy TV Citovat

Od jara roku 2007 bych se rád uchytil někde v praze jako opravář TV. LCD, Plasmy různých značek. Praxe od roku 2000, vyhl.50 mám od října 2006 novou. Může mi někdo něco nabídnout???????? I jako brigádu. Díky všem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Miradim



Založen: Oct 29, 2005
Příspěvky: 207

PříspěvekZaslal: pá prosinec 22 2006, 23:43    Předmět: Re: Opravy TV Citovat

gumickar napsal(a):
Od jara roku 2007 bych se rád uchytil někde v praze jako opravář TV. LCD, Plasmy různých značek. Praxe od roku 2000, vyhl.50 mám od října 2006 novou. Může mi někdo něco nabídnout???????? I jako brigádu. Díky všem.
No nevím nevím.Práce je čím dál tím míň.Já kolikrát nemám do čeho píchnout,a to se ještě musím handrkovat ze zákošem ,abych ho vůbec do té opravy ukecal.Každy to zkouší ukecat za co možná nejnišší cenu.Radši si jdou koupit do supermarketu novou placatici za akční cenu.Nedaj si to vysvětlit,že jsou to většinou šmejdy.No možná,že v Praze je trochu jiná situace,ale moc tomu nevěřím.Je to jenom můj názor....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kozoka



Založen: Oct 15, 2006
Příspěvky: 1324
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne prosinec 24 2006, 15:08    Předmět: Prace Citovat

Přesně tak, to je jak u nás. Jak má oprava stát víc než 1500kč tak to nikdo nechce. Zůstávají už jenom zár. opravy za směšné paušály. S tímhle povoláním to jde pěkně do p..... ale zarazilo mě že chceš dělat v praze opraváře TV. Měl jsem dojem že už v tomto oboru pracuješ. Třeba že víš tolik toho o Thomsnu a že LCD podléhají centr. oprav?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gumickar



Založen: Aug 22, 2005
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st leden 03 2007, 12:56    Předmět: Citovat

To vím, proto to zkouším přez tohle, kdyby náhodou někdo uživil technika na TV. Mě to strašně baví a nerad bych začal dělat něco jinýho, i když dřív, nebo později na to určitě dojde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
meno



Založen: Oct 04, 2004
Příspěvky: 930
Bydliště: Czechoslovakia

PříspěvekZaslal: st leden 03 2007, 16:08    Předmět: Citovat

A prečo si nezaložíš vlastnú opravovňu !?
_________________
Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12343
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st leden 03 2007, 16:15    Předmět: Citovat

Já si nemůžu pomoct, Ostrava je třeba trochu jiná, ale před nějakou dobou jsem se kdovíjak ocitl v nějaké databázi TV +SAT opravářů a jen na základě toho volalo v průměru 20 zákazníků měsíčně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gumickar



Založen: Aug 22, 2005
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá leden 12 2007, 14:53    Předmět: Citovat

meno napsal(a):
A prečo si nezaložíš vlastnú opravovňu !?
Tak tohle byl vtip roku. Každej souromník, co jede sám na sebe v praze pomalu ale jistě končí. Co není v záruce, to se prostě neopravuje a jednomu člověku nikdo autorizaci nedá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
meno



Založen: Oct 04, 2004
Příspěvky: 930
Bydliště: Czechoslovakia

PříspěvekZaslal: pá leden 12 2007, 16:10    Předmět: Citovat

gumickar napsal(a):
meno napsal(a):
A prečo si nezaložíš vlastnú opravovňu !?
Tak tohle byl vtip roku. Každej souromník, co jede sám na sebe v praze pomalu ale jistě končí. Co není v záruce, to se prostě neopravuje a jednomu člověku nikdo autorizaci nedá.


Ono povolanie skôr pomaly končí povolanie opravár tv !!! A podľa toho čo vydím tak aspoň v mojom regióne kto neskončil tak robí sám na seba a pochybujem že by zarobil aj na plat ďalšieho zamestnanca !!!

_________________
Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kozoka



Založen: Oct 15, 2006
Příspěvky: 1324
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá leden 12 2007, 22:58    Předmět: opravy Citovat

Přesně tak, je to čim dál horší. Pokud se nedělají zaruční opravy, tak nemáš šanci. Před třemi lety jsem byl na školení plazem a lcd v Praze, když se každý díval na rozdělanou plazmu, tak jeden chlapík vykřikl, budu si muset najít jiné zaměstnání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gumickar



Založen: Aug 22, 2005
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út leden 16 2007, 9:14    Předmět: Re: opravy Citovat

kozoka napsal(a):
Přesně tak, je to čim dál horší. Pokud se nedělají zaruční opravy, tak nemáš šanci. Před třemi lety jsem byl na školení plazem a lcd v Praze, když se každý díval na rozdělanou plazmu, tak jeden chlapík vykřikl, budu si muset najít jiné zaměstnání.
No tak tím bych se zase moc nechlubil:) třeba LG žádá opravy LCD na úroveň součástek. U plasem dost často odcházejí digitální desky, a ty se dílensky moc opravovat nedaří, ale spíš z toho důvodu, že nikdo nedodává podrobný schemata. LCD a Plasmy se budou opravovat dlouho. CRT už vyhlásili více méňe konečnou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: ne leden 21 2007, 14:59    Předmět: Citovat

Problém této doby je levně koupit, rychle opotřebovat a vyhodit, aby se nějak udržela zaměstnanost...

Už několikrát tady padl názor, že jsou zařízení ZÁMĚRNĚ stavěný tak, aby přežila záruku a konec. Dřív se výrobce snažil o co nejspolehlivější výrobek, teď se snaží o pravej opak (jeden netechnický důkaz - viz tv - jsou např. kopačky za 6000Kč, co se rozpadly po 4. tréningu z důvodu OPOTŘEBENÍ).

Takže běžné opravy jsou bohužel odsouzeny na smrt a nejhorší je, že lidi vyhazují poměrně kvalitní zařízení, která by po jednoduché opravě vydržela ještě dlouho a nahrazují je moderním šrotem koupeným v akci.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
johndeer



Založen: Apr 06, 2006
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: pá leden 26 2007, 2:23    Předmět: Citovat

Ty nové šmejdy se bojím opravovat. Člověk nesmí ani moc hluboce dýchat aby se náhodou něco z mechaniky tím průvanem nezlomilo.

Když si vezmu jak byly docela dobře vyráběny přístroje před 15 lety natož před 25 lety a některé fungují i bez opravy dodnes, tak mám chuť ty novodobé "srágory" rozšlapat. Možná by je stačilo jen "rozkýchat".

Levné jsou jen zdánlivě. Je třeba jejich krátkou životností vydělit životnost dřívějších výrobků a pak tím číslem vynásobit jejich "levnou" cenu. Lehce tak zjistíme, že jsou vlastně o hodně dražší než ty staré poctivé přístroje.
K tomu je třeba započítat i to že všechno skončí na smětišti a recyklace se ani nevyplatí. Kov skoro žádný jen hromada umělin a "humusu".
A co s tím elektronickým odpadem třeba za 20 let ?

Navíc by mne zajímalo jak dlouho takhle vydrží závodit v tom kdo vyrobí nejlevnější výrobek.
Dle tohoto trendu by to mělo skončit tak, že si půjdeme "koupit" třeba DVD a dostaneme jej zdarma k tomu navíc 1000,- Kč.

Já bych za ty peníze, za které prodávají třeba to DVD nechtěl vyrábět ani tu vcelku kvalitní papírovou krabici a vícejazyčný návod k použití. Srovnejte si to se stejně velkou poštovní "hnusnou" krabicí kolik za ní na poště dáte.

Když se odečte marže obchodu, velkoobchodu a dopravné, clo tak kolik za to dostane fabrika ???

Vývoj něco stojí, technologie také nejsou zdarma, energie, materiály a i lidská práce protože ty automaty také musí někdo seřizovat atd.
A žrádlo je stále dražší. Jiné zboží také.
Nějak můj tupý mozek nechápe zda se to vůbec zastaví nebo kam to až může dojít ???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2097

PříspěvekZaslal: pá leden 26 2007, 12:57    Předmět: Citovat

Přesně tak.
Normálně bych ten dovoz čínskej šmejdů zakázal. V obchodě vždycky na čemkoli půl hodiny studuju, jestli tam není drobným písmem made in China.
Jenže dneska je to skoro na každým zboží. Když mě někdo občas donese něco nefunkčního s tvrzením "To bude jen nějaká blbost" a já nato vidím výše uvedeného výrobce, nastává u mě srdeční zástava. Není to ale jen elektronika, člověku připadá, že i pitomou kancelářskou sešívačku vyrábějí z konzervovýho plechu. To se furt bojuje za ekologii, ale so se těch krámů na jedno použití musí vyhodit. Co surovin se tam na ty křápy vyveze a pak si běžte zaplatit za topenářskou trubku z nedostatkový mědi.
Howg!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
gumickar



Založen: Aug 22, 2005
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út leden 30 2007, 11:58    Předmět: Citovat

Ať žije VESTEL asi řvát nebude nikdo, že?Smile No jo. Doba je jinde a technici pomalu vymíraj. Někteří co znám vymřeli na digitalizaci(prostě jí neporozuměli, nebo nechtěli) ale to byli všechno vysloužilí opraváři nad důchodem, a někdo vymírá na nedostatek práce. Za pět let nás stejně bude půlka a z tý půlky se půlka bude jen tak tak živit a za deset let můžeme papíry od maturit zahodit, protože vyměnit chassis dokáže i průměrně inteligentní babička v důchodu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kozoka



Založen: Oct 15, 2006
Příspěvky: 1324
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne únor 04 2007, 20:25    Předmět: TV Citovat

Dneska je doma vyměnkářů, tak jak se dneska opravují Mobili, přehrát software a nebo výměna desky.
Kdysi byla doba jiná, opravily se dvě tři televize (sam. na urovni součástek) a byl klid.
Opravte zakladní desku v Plazmě nebo LCD za směšné paušály a při takovém množství protože cena elektroniky klesá. Tak se výmění deska a je klid aspon na chvíli Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nabídka služeb Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.23 sekund