Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pevná linka za co nejmíň peněz
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2450
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: čt listopad 25 2021, 21:05    Předmět: Pevná linka za co nejmíň peněz Citovat

Takže někdy v srpnu (účet září) se zvedla cena za pevnou + internet u O2 na 950,-. je to psané na otce, kterému je 85 a tak jsem se ptal bráchy, proč je tam sakra O2 televize, když rodiče platí satelit?
Na o2 ho vyfakovali, že není majitel, tak sehnal plnou moc a navštívil ten kvelb někdy v říjnu.
Prý samotná pevná linka neexistuje (nedává smysl), takže se sníží rychlost internetu a s pronájmem modemu to bude 600-700, tak jim to podepsal.
A teď dělám DPH, místo stříbrného internetu je bronzový, televize je místo bronzové modrá a celkem je částka asi o kačku nižší, takže zase 949,- ve chřtánu molocha.
Koukám na web, televize v ceně internetu, bronzový k nenalezení, všecko nechte nám číslo a my vám zavoláme.
Takže, protože by měla zůstat záloha pro dny, kdy nejde wifi - poraďte nějakou cenově přijatelnější službu. Komunikoval jsem s Nordic telekomem, protože jsem s nimi spokojený, za 350,- by od nich byl internet přes dráty, ale pevnou dělají přes sim O2, který tam má signál podle počasí.
Nevím proč chce máti pevnou linku, když na ní provolá pár minut (já mám za 179,- 150 minut na mobilu) ale tak snad to nemusí stát jak mobil v roce 2000.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt listopad 25 2021, 21:46    Předmět: Citovat

Zkus VOIP. Ja mam u https://www.fayn.cz/voip 4 cisla (pozustatek z ISDN) a nemaji pausal zadny. Jen je podminka, ze musim dobit tusim jednou za pul roku kredit za 2 kila.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2450
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: čt listopad 25 2021, 22:08    Předmět: Citovat

Takže linku převést na poskytovatele internetu a pak koupit voip telefon a smlouvu s voip operátorem. Snad tu ztrátu telefonního čísla máti zkousne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4207
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: čt listopad 25 2021, 22:12    Předmět: Citovat

mám voip u Havla a normálně přenesené číslo co jsem měl dřív u telecomu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt listopad 25 2021, 22:13    Předmět: Citovat

Linku prevedes na VOIP operatora = cisla ti zustanou a pokud si poridis VOIP branu, muzes si nechat i stare telefony. Pripadne se mrkni na bazos, tam se prodavaji voip telefony za stokoruny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt listopad 25 2021, 22:27    Předmět: Citovat

Nepamatujete někdy, v kterém období se začalo říkat (metalické) komutované lince technicky nesprávně pevná? začal s tím patrně nějaký pablb, který okolo toho termínu běžel, aby to odlišil od mobilní.
Pevná linka znamená původně pronajatá skutečně pevná, 24/7 spojující jedno konkrétní místo s druhým.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt listopad 25 2021, 22:37    Předmět: Citovat

Taky se můžeš poptat po místním dodavateli internetu,, kterých je všude plno za 3 stovky na měsíc včetně DPH. VOIP bránu si tam můžeš přikoupit a instalovat podle poskytovatele VOIP. Já používám Odorik.cz, kde musíš linku použít aspoň jednou do roka, nabije se např. dvěma stovkami a vydrží to tak klidně 3 roky a víc. Volání je počítáno po první minutě po vteřinách. Pokud voláš protistranu, co je u Ododriku taky, tak je to zdarma bez omezení. Převod čísla je samozřejmý jako dnes všude.
Taky se dá koupit wifi VOIP telefon, co se spáruje s domácí wifi sítí a nemusí být na jednom místě jako ta VOIP brána.

to Crifodo: pevnou každý ujo asi myslí linku, která je na pevno, tzn. že s ní nemůžeš cestovat jako s mobilem a váže se na určité místo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt listopad 25 2021, 22:43    Předmět: Citovat

No teď už jo, taky už není důvod si nekomutovanou pronajímat. Kdysi na tom možná běžely nějaký terminálový spoje, nebo to měli ti pánové v černým.
Taky byla jeden čas účastnická linka sice ukončená růžicí na zdi, ale s přenosným aparátem vůči základně, někde na 40 MHz, dalo se s tím chodit po ulici a "krást tón".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33750
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt listopad 25 2021, 23:00    Předmět: Citovat

Prenajata pevna linka sa kedysi pouzivala aj na trvale pripojenie na internet, spravidla pre pocitacovu siet. Kedze linka bola analogova, na oboch stranach boli modemy v "leased-line" mode (AT&L1).

U nas Telekom bezne telefonne linky rusi a preraba ich na DSL. Vo firme nam to urobili tiez - vrazili tam vlastny DSL router s VoIP nastaveny tak, ze sa zachovala povodna funkcia linky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt listopad 25 2021, 23:04    Předmět: Citovat

Pevný linky byly i na vojně, nevím do jaké míry to bylo odděleno od kabelizace Správy spojů, ale na rozdíl od civilních se vyznačovaly děsnou kvalitou. Chodilo na tom mj. vyčítání cílů pro značkaře - "sklomrdy".
Asi existovaly i linky pro vodohospodáře, dokonce snad i galvanicky průchozí. Pak měli telemetrii někde na 80 MHz.
Edit:
tak ještě v roce 1996 se pevná linka, aspoň u technicky gramotných autorů, prokazatelně od komutované rozlišovala.
https://www.earchiv.cz/a96/a605k202.php3
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 3987
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá listopad 26 2021, 9:45    Předmět: Citovat

Mám Nordic Telecom, ktarý shltnul Fifejdy. Služby ale proti původním se snaží zhoršit. Po kratším boji jsem zatím na hodnotách, které jsem měl od Fifejdy, jsou výrazně lepší než nyní Nordic Telecom nabízí, uvidím jak dlouho. Na telefonování mám VOIP přes Ceteris (již nejméně 10 roků) k naprosté spokojenosti. Vřele všem doporučuji. Ochota, cena, vše rychle a bez problémů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 3987
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá listopad 26 2021, 9:49    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
. Já používám Odorik.cz, kde musíš linku ...

Dej mi číslo, ať tě nemusím volat za hříšný peníz od Vodafonu. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
palmalsport



Založen: Dec 21, 2012
Příspěvky: 545
Bydliště: HK

PříspěvekZaslal: pá listopad 26 2021, 10:12    Předmět: Citovat

Tak v dřívějších dobách, aspoň co si pamatuju, byli tři samostatné oddíly.
1) Telekomunikace, nebo telecom (jedna kabelová síť)
2) Armáda měla svoji síť
3) Dráha (železnice), měla taktéž svoji síť.
Jak to je dnes nevím.
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2450
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: pá listopad 26 2021, 12:00    Předmět: Citovat

Rodiče jsou na samotě kousek od vsi a nejlepší wifi má údajně problém když prší. Tu má brácha vedle v domě. Když už jsem vyřešil, že by jí mohl chytat v kanclu u rodičů, tak mu ta bába nakukala, že pevná bez internetu nejde, tak že to nechá tak, že ta wifi občas při dešti blbne Rolling Eyes
Takže podle faktury je tam dsl a voip, v letmých instrukcích od Nordic operátorky bylo, že žádám o dva přenosové kódy (čísla), taže jeden je pro DSL a jeden pro číslo telefonu? A to pak dám každé jinému poskytovateli?
Jedu od 96 na mobilu a wifi, tak musíte být trošku polopatičtí Very Happy

A k Nordicu - volám, že mají na webu lepší cenu.
-Ale k tomu je pronájem přístroje to je jen o 15,-nižší.
-Tak jo, tak mi zlevněte o těch 15,-
-To je jen pro nové zákazníky, váš tarif už stojí o 50,- víc, takže cenu máte dobrou.
zrychlujemeČesko
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2450
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: pá listopad 26 2021, 13:06    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund