Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Co nebrat z Hadexu ?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> "Čínský" a jiný šmejd
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1692
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: so prosinec 09 2023, 3:47    Předmět: Citovat

Samovybíjení se týká i li-ion aku, které žádnou elektroniku nemají, ale dost záleží na kvalitě článku. V tom testeru není žádná echt 18650, ale jen nějaká malá noname placatka. Může být i dost pochybné kvality. Moc bych to tedy nesrovnával s tím co se dává do noťasů. Pro zajímavost zde je odkaz na video, na kterém autor ukazuje tester zevnitř s tím, že původní baterii v testeru, u které měl právě podezření na vyšší samovybíjení, vyměnil za baterii z mobilu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eleferner



Založen: Jun 04, 2016
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so prosinec 09 2023, 8:40    Předmět: Citovat

Vida, konstrukce uvnitr je prostornejsi, nez jsem cekal. Mozna si tam dobastlim vypinac, kterym budu tu baterku odpojovat.

Vsuvka: taky mate pocit, ze se z tech Li-ionek stalo regulerni kurvitko, podobne jako predtim z elektrolytu a ted z vysokosvitivych LED (zarovky, podsvetleni TV)? Spousta pristroju, ktere se driv obesly se standardnimi bateriemi ted "musi" mit Li-ion, casto interne zabudovane a nekdy prakticky nevymenitelne. A k tomu pokud mozno nabijecku s nekompatibilnim napetim a konektorem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33908
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so prosinec 09 2023, 10:42    Předmět: Citovat

Presne tak. Pretoze kym obycajny multimeter s (klonom) ICL7106 a LCD vydrzi s 9V bateriou niekolko rokov, tak tieto cinske smejdy s farebnymi svietiacimi displejmi sa musia stale nabijat. Vyrobit elektroniku s minimalnou spotrebou je umenie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lojza1



Založen: Nov 23, 2021
Příspěvky: 283
Bydliště: Uh. Hradiště

PříspěvekZaslal: so prosinec 09 2023, 10:51    Předmět: Citovat

Mnoho let jsem nelétal s modely a pohonné packy mám v uzavíratelných sáčcích v mrazáku. Dlouho jsem je nekontroloval, ale posledně mě překvapily. Nebyly nějak výrazně vybité. Vše Lipol Turnigy z HK. Bohužel si vývojáři elektroniky jen případ od případu dělají starosti s dlouhodobou životností výrobku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4136

PříspěvekZaslal: so prosinec 09 2023, 15:55    Předmět: Citovat

eleferner napsal(a):
Kdyz aku plne nabijes, jak dlouho tester vydrzi "v supliku", nez je potreba ho znovu nabit? Jinymi slovy, jak rychle je jeho samo-vybijeni?
Môj teraz ukazuje 3.95V a nepamätám, kedy som ho nabíjal. Možno pred pol rokom. A možno pred takmer rokom, keď som ho kúpil? Nabíjanie má klasicky cez micro-USB konektor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1692
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: so prosinec 09 2023, 18:49    Předmět: Citovat

eleferner napsal(a):
Mozna si tam dobastlim vypinac, kterym budu tu baterku odpojovat.

Pokud ta původní li-ionka má vyšší samovybíjení tak tomu vypínačem stejně nezamezíte. Jestli budete ten tester rozebírat tak si pro zajímavost změřte jaký má odběr proudu ve vypnutém stavu. Může to být řádově třeba jen pár mikroampér tj. v takovém případě to běžným multimetrem ani nezměříte, protože bude ukazovat čistou nulu. Než by se ta malá li-ionka vybila tak nízkým proudem tak to se dřív vybije samovybíjením. Pokud nebude mít tester nějaký běžným multimetrem měřitelný proud ve vypnutém stavu tak je zbytečné tam dodělávat vypínač a spíš bude vhodnější tu původní malou li-ionku vyměnit za li-ionku třeba z mobilu tak jak to udělal autor toho odkazovaného videa. Pak by měla vydržet déle za provozu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spiral



Založen: Jun 07, 2013
Příspěvky: 370

PříspěvekZaslal: ne prosinec 10 2023, 16:28    Předmět: Citovat

Tester součástek TC1 a čínské padělky...
http://elektro.hezkyden.cz/tester-soucastek-tc1-a-cinske-padelky/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1667

PříspěvekZaslal: čt prosinec 14 2023, 2:22    Předmět: Citovat

stejně to je garážová hrůza bez jakékoli inovace od původního AVR testeru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Lojza1



Založen: Nov 23, 2021
Příspěvky: 283
Bydliště: Uh. Hradiště

PříspěvekZaslal: so prosinec 16 2023, 0:47    Předmět: Citovat

Už na straně 7 vlákna jsem se ptal, jestli někdo nevyzkoušel stromečky

https://www.hadex.cz/v452d-vrtak-stupnovity-sada-3ks-4-12mm4-20mm4-32mm/

a nikdo se nepřihlásil. Tak se teď hlásím sám, už je mám a jeden jsem zkusil. Na měkkém plastu. Tak, jak to dorazilo, je to dost špatné. Možná by se to dalo nějak přebrousit, ale nedělám si iluze ani o kvalitě materiálu, takže by to mohla být zbytečná práce. Obrobení po obvodu je poměrně hrubým brusivem a na trochu menší průměr, než jmenovitý. Řezné hrany nejsou tak úplně řezné hrany, místy jsou jakoby sražené. Prostě celkově šunt, skoro k ničemu. Leda na ten plast v největší nouzi. Mám tu starý stromeček od tuzemského výrobce, podle popisu a na pohled shodný s

https://www.kovonastroje.cz/stupnovity-vrtak-do-kovu-4-20mm-hss-s-primou-drazkou-cztool/

a to je úplně jiná kategorie. Pokud jsou všechny stromečky z Hadexu jako je ta trojice se šestihranem, tak asi nemá cenu je kupoval nehledě k jejich relativní láci. Ano, kdybych jednorázově potřeboval třeba průměr 30 mm, koukal bych na cenovku třeba

https://www.kovonastroje.cz/stupnovity-vrtak-do-kovu-4-30mm-hss-s-primou-drazkou-cztool/

a ještě tu Asii neznal, asi bych ji přece jen napřed pokusně koupil. Možná bych s ní několik otvorů nějak vyvrtal, třeba po předchozím přebrušování. Ale možná by byl slibnější

https://www.kovonastroje.cz/stupnovity-vrtak-do-kovu-6-30mm-s-povlakem-hss-tin-proteco/

už kvůli nějaké úrovni Kovonástrojů. Možná bych se u nich napřed zeptal, jak to s těmito levnými stromečky od nich je, a podel toho koupil Proteco nebo dražší CZTOOLS.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
patrikvarga



Založen: Apr 24, 2007
Příspěvky: 1124

PříspěvekZaslal: so prosinec 16 2023, 7:44    Předmět: Citovat

Lojza1 napsal(a):
Mám tu starý stromeček od tuzemského výrobce, podle popisu a na pohled shodný s

https://www.kovonastroje.cz/stupnovity-vrtak-do-kovu-4-20mm-hss-s-primou-drazkou-cztool/

4-20mA. Smile



20mA.jpg
 Komentář:
 Velikost:  63.65 kB
 Zobrazeno:  79 krát

20mA.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4136

PříspěvekZaslal: so prosinec 16 2023, 11:52    Předmět: Citovat

patrikvarga napsal(a):
4-20mA. Smile
a takto vznikajú hoaxy...

Naposledy upravil samec dne so prosinec 16 2023, 16:21, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4210
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: so prosinec 16 2023, 12:53    Předmět: Citovat

Lojza1 napsal(a):
Už na straně 7 vlákna jsem se ptal, jestli někdo nevyzkoušel stromečky https://www.hadex.cz/v452d-vrtak-stupnovity-sada-3ks-4-12mm4-20mm4-32mm/

Mám je taky, ale z Alíku a tehdy byly za polovic.. Používám to hlavně na díry pro vývodky a ovládací hlavice do plastových nebo hliníkových instalačních krabic. Na to jsou dobrý dost a mě už vydrží. Wink Na díry do plechu mám nějakej lepší typ HSS-G, nákup tady asi za 800. Značku bych musel pohledat. Nejhorší je ho někomu půjčit, vrátí ti ho zkur*venej..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lojza1



Založen: Nov 23, 2021
Příspěvky: 283
Bydliště: Uh. Hradiště

PříspěvekZaslal: so prosinec 16 2023, 13:10    Předmět: Citovat

Killroy: Za polovic z Alíku to nemusí být stejná sorta. Třeba je ta z Hadexu prostě mnohem horší. Musí tam přece být aspoň nějaká marže. Do hliníku by se protlačovala s obrovským třením a otěrem. Nakupování z Alíku bývalo riskantní. Dorazilo ledasco, pokud vůbec. Po změně celních pravidel už by se mi takové položky kusově ani nevyplácely.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lojza1



Založen: Nov 23, 2021
Příspěvky: 283
Bydliště: Uh. Hradiště

PříspěvekZaslal: so prosinec 16 2023, 14:03    Předmět: Citovat

patrikvarga: Napřed jsem si myslel, že je to divný vtípek v kategorii OLOL, a ono ne. Nebýt všudypřítomné slovenštiny, myslel bych si to dál. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lojza1



Založen: Nov 23, 2021
Příspěvky: 283
Bydliště: Uh. Hradiště

PříspěvekZaslal: ne prosinec 17 2023, 16:42    Předmět: Citovat

Jiné téma, flusance z Asie.
Před časem jsem se tu zmínil, že jsem si v Hadexu před lety nakoupil neuvěřitelně šmejdské zvonky. Vzal jsem napřed vzorek a pak všech celkově dostupných 30 ks, byly snad po 30 Kč. Plastová krabička, uvnitř maličká papírová destička s melodickým flusancem a s několika drátovými součástkami a osmiohmový repreproduktorek vlepený do skříňky, venku plastové tlačítko, vše pospojované chemicky nekompatibilní zaleptávací dvojlinkou. Předpokládal jsem výtěžnost kolem 50 %, protože některé zvonky měly plastové skříňky až příliš poleptané od nekompatibilních kablíků a v některých byly moc tiché reproduktory. Tenkrát jsem kompletně přepracoval a v domě osadil 3 dobré hlasité zvonky. V jednom jsem později musel vyměnit odešlý flusanec. Neměl jsem s flusanci tenkrát ještě dost varující zkušenosti. Později mi samovolně odešel i flusanec v čelovce z Aukra. Během momentální zimní prokrastinace jsem teď pokročil s přestavbou dalších zvonků a poučil jsem se o flusancích víc, než by se mi líbilo. Základní chybou bylo, že jsem patnáct destiček s flusanci po odstranění původních nechtěných dílů umyl v lihu od kalafuny. Většina jich přestala fungovat. Připravil jsem zbylé flusance už bez umývání. Momentálně mám připravené zesilovače osazené flusanci v počtu celkově pro původně zamýšlenou mírně nadpoloviční výtěžnost, a jak jsem destičky s flusanci při opakovaném testování postupně měnil a vyřazoval, už nemám rezervní ani jednu. Vadných je i několik lihem nedotčených destiček. Samozřejmě se s flusanci setkáváme co svět světem stojí a v různých multimetrech, hodinkách a kalkulačkách s nimi snad ani nějak výrazné problémy nebývaly. Tak s tím je konec, pokud jsou to výrobky v současné importní kvalitě. Nejsem ani trochu nadšený z představy, že bych si měl namísto hotové melodické destičky něco tak triviálního bastlit a programovat. I když by to moc práce asi nedalo. To už by mi z těch zvonků z Hadexu zbyly opravdu jen víceméně poleptané a jinak šmejdské plastové skříňky a nebývale nekvalitní reproduktory. Nakonec, při té výtěžnosti, to bylo předražené.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> "Čínský" a jiný šmejd Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  Další
Strana 17 z 19

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund