Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Umíte někdo ovládat a používat multifunkční hrnec?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dobrman



Založen: Aug 12, 2012
Příspěvky: 1511
Bydliště: J H

PříspěvekZaslal: so listopad 20 2021, 19:32    Předmět: Citovat

Třeba u tohohle za spotřebu to nebude tak hrozný jako ta pořizovací cena Very Happy Very Happy


Screenshot_25.jpg
 Komentář:
 Velikost:  87.12 kB
 Zobrazeno:  32 krát

Screenshot_25.jpg



_________________
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: so listopad 20 2021, 20:06    Předmět: Citovat

Řekl bych, že parní trouba by mohla stačit. Časem o ní budu uvažovat. Ideálně s integrovaným vpichovacím teploměrem.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: so listopad 20 2021, 20:46    Předmět: Citovat

Je k něčemu tlakový hrnec s vlastním ohřevem, v tepelné isolaci? Kdysi jsem to viděl, přemýšlel o jeho pořízení, ale mám indukci, kde mi k udržení varu v normálním hrnci stačí příkon kolem 150W.
Hrnec měl digitální řízení, nevím už co všechno.
Já nejsem žádnej vášnivej kuchař, vařím jenom pokud musím, kdyby mi to vaření usnadnilo, bylo by to ok, pokud je to jen žďorbo navíc, klidně se bez něj obejdu.
Pokud máte někdo zkušenosti, klidně se podělte.

Dotaz č.2
K čemu je vaření ve vakuu? Je to přece opak papiňáku, kde se tlaku využívá ke zvýšení teploty varu, při podtlaku se bude voda vařit pod 100 stupni, to je nějaká výhoda?
Jestli budu držet třeba maso v dejme tomu 80° vodě, tak už je snad přece jedno jestli ta voda vaří nebo ne.
Nebo je to jinak?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
milosak



Založen: Nov 27, 2018
Příspěvky: 485
Bydliště: Praha zapad

PříspěvekZaslal: so listopad 20 2021, 21:38    Předmět: Citovat

asi to má význam na rybu, kuře, jinak nevim

hlavně pro nemocný lidi s žaludkem !!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5211
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: so listopad 20 2021, 22:36    Předmět: Citovat

dobrman napsal(a):
Třeba u tohohle za spotřebu to nebude tak hrozný jako ta pořizovací cena Very Happy Very Happy

Very Happy asi tak, nasel jsem taky nejaky co by vlezl i do normalni kuchyne ale v cene lehce prez 1500€ Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: so listopad 20 2021, 22:36    Předmět: Citovat

Dobrý je z toho vepřový koleno, spojí to uvaření s marinováním.

Druhá možnost je si v tom přes noc předpřipravit třeba to koleno či bůček a až pak přijde vhodná chvíle, roztopí se gril a budete do hodiny king.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4486
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: ne listopad 21 2021, 9:04    Předmět: Citovat

Kdysi jsem byl na školení pneumatických systémů u firmy Festo. A tam nám školitel přidal tip na vaření. Kdo má doma nějakou nádobu na vakuové uchování potravin, může v ní perfektně marinovat. My máme vývěvu jako doplněk k tyčovému robotu Bosh. Vyzkoušel jsem a používám. Zvlášť, když není moc času. V podtlaku se marináda do masa natahuje podstatně rychleji a hlouběji.
A ty multifunkční hrnce mě moc neoslovily. I přesto, že mám rád všelijaké vychytávky do kuchyně. Mám takový neodbytný pocit, že to je jen celá řada kompromisů. Asi jediná výhoda je, že ušetří místo.

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne listopad 21 2021, 9:18    Předmět: Citovat

kejki napsal(a):

Asi je téma spíš pro babské weby, bylo to na dámě, ale smazali to a snad bude něco na mimibazaru.

Napřed možná, pak to bude téma pro EB. Osobně mi kombinace tlačítka + displej + plasty + voda + tepelný zdroje + baba + made in China nepřipadají zrovna bezproblémová, dost často i na základě zkušeností.
Vycházím z toho, že kuchaři hodnýmu toho jména kupodivu stačí litinová pánev a hrnce pár velikostí a vyšije na tom menu ze kterýho každý slintá.
Dost zákulisí v restauracích jsem prošel, včetně těch malých spíš dimenzováním podobných domácnostem. Takový hračičkování bych tam nenašel.
Další věc je, jak to vypadá po čase, když se to používáním zasere, plasty zežloutnou, spolu i izolací zkřehnou, fastony se vypálí, členitý povrchy zapatlaný nečistitelným čímsi. Pekáče a rendlíky se dají vydrbat, na konvektomat jako šatník se dá dejme tomu aplikovat sanitární den s kýblem Sava, stejně to počase smrdí jak popelářský auto. Do těch titěrností se nikdo nedostane.
Jsem v tom konzerva, na základě zkušeností. Toleruju snad akorát mixery, hnětače a tak, co ušetří ruce a dřinu, ovšem taky tam jsou plasty často neštěstí. Displeje a mikrospínače tam snad ještě nedorazily.
Jak si rozumí salmonela s pomalým vaření je otázka, jiná je zase jak si rozumí se zdravím teflony na plochách a vysoký teploty, k fritování se ani nevyslovuju, to je věc dotyčného žaludku Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: ne listopad 21 2021, 21:13    Předmět: Citovat

Už se to prodává dost dlouho a myslím, že opravy budou vzácné, jako opravy rychlovarných konvic. Ta diskuze na dama.cz byla 10 let stará. Vlastně jsem tam vlezl kvůli chytré mikrovlnce a jeden příspěvek byl "sršely blesky z boku, tak jsme jí vyhodili a už mám novou"
Opravy pekáren už se tu probíraly, taky tam je elektronika v teple a spíš to trpí mechanicky.


K užitečnosti - horkovzdušná fritéza - někdo v tom udělá suché hranolky a odloží to k dalším krámům. Někdo na kutilské poradně se nemohl nabažit špízů 7* týdně (Dokupuje se na to stojánek). Číňani k tomu nabízí mističky na minibuchty, pro nás je koláč o velikosti 17 cm zbytečně ušpiněné nádobí, ale třeba si ho někde chce dělat denně. V těch větších je možnost otočného roštu na malé kuře, nebo špízů. Je to plastová trouba s elektronikou.
Elektrický tlakový hrnec - používá to nižší stupeň tlaku, hlídá to čas, takže třeba pro poletování na zahradě to má smysl. Vložky pro vaření přílohy současně s masem v papiňáku nabízel už Kelomat v roce '63. Vnitřní hrnec je buď nerez, nebo nepřilnavá úprava. Pro hodně kuchařek je vysvobození program Rýže, koneckonců se prodávají i jednoúčelové rýžovary.
Horkovzdušné trouby a konvektomaty - jednou už tu někdo na to sháněl díl. Je to chytřejší než Remoska, protože to má termostat a časovač, někdy i programy pro běžná jídla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
josef_novak



Založen: May 06, 2017
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: po listopad 22 2021, 6:55    Předmět: Citovat

Ze srandy by chtěl Crifodo vidět tvou troubu, jak ji máš vypíglovanou.
V horkovzdušných hrncích, parních troubách nebo konvektomatech je přetlak a na to stačí úplně běžná údržba. Proč by se mělo něco dostat do titěrností? Když přestane foukat, tak vše spadne max. na dno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8976
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: po listopad 22 2021, 11:07    Předmět: Citovat

Máme nějakej Tefal, ale primárně určenej k vaření rýže, i když umí od jogurtů po polívky a kde co. Kromě nějakých jáhlových kaší jsem nic, než rýži, nezkoušel. Osobně se mi líbí, že nastavím čas a jdeme ven, jak přijdeme, rýže je hotová.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po listopad 22 2021, 11:37    Předmět: Citovat

U těch rejží jsou obrovský rozdíly i krabice od krabice, i v rámci jednoho výrobce. Je docela dřina si hlídat jednoho dodavatele, aby ty výsledky byly stabilní. Už jsem jich hezkých pár vyhodil. Je to jak s pivem, stejný v pivo v plechu je úplně jiný, než ve skle.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: po listopad 22 2021, 12:16    Předmět: Citovat

S pohankou taky, jedna je za pět minut akorát a druhá na kaši.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8976
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: po listopad 22 2021, 12:36    Předmět: Citovat

Jestli to nebyla lámanka. Smile Pohanku jsem vlastně taky zkoušel, naslano i nasladko, ale vždy jako kaše, takže nějaký rozvaření mě netrápí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
milosak



Založen: Nov 27, 2018
Příspěvky: 485
Bydliště: Praha zapad

PříspěvekZaslal: po listopad 22 2021, 17:12    Předmět: Citovat

Když tady padla ta kvalita rýže.

Ať mně prosím někdo rozumně vysvětlí situaci, když z jednoho pytle thajský rýže z Makra
já osobně uvařím hrnec, kde rýže je DOHROMADY měkká i tvrdá ! Abych to vysvětlil
po vypnutí rýžovaru naberu lžíci z prostředku hrnce a v tý lžíci je smíchaný
obsah, kde cca 50% je vyloženě měkčí než je požadováno a 50% je zase tvrdší než
se dá pozřít !! Syn to třeba sněd, ale já ne protože vím, že už jsem tu mizernou rejži
udělal 100x lépe.

Technicky rýže je pořád ze stejného pytle, vodu dávám cca 2 -3 cm nad okraj, 2x propláchnu
před vařenim ve studené vodě, trochu osolim, tak kde je chyba ?? Příště koupim od jinýho
výrobce, ale manželka jí uvaří lepší, i když minule jí měla trochu rozvařenou ... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund