Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jednotka hlídání plamene IFS 132 B

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měření, regulace a automatizace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
P.TAZZ
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt prosinec 21 2006, 18:41    Předmět: Jednotka hlídání plamene IFS 132 B Citovat

Zdravim všechny.
Mam jeden problémek a pořád mi to vrtá hlavou.
Jedná se o zapalovací jednotku s hlídáním plamene IFS 132 B od firmy kromschröder.
Zde je nějakej PDF dokument aby ste byli v obraze.
Prostě mi nejde do hlavy co se v tom může podělat,aby to nefungovalo z ničeho nic.
Funguje to tak že to pustí elektroventil na přívodu plynu a v tom okamžiku sepne VN trafo aby se zapálil plamen,potom je tam nějaká ionizační elektroda která ten plamen hlídá,když zhasne tak vypne elektroventil plynu a vyhodí poruchu.
Jenže se stává že buď to nezapálí vůbec,nebo zapálí,ale plamen neni zaregistrovanej a opět vypne a vyhodí poruchu.
Občas stačí vyčistit tu elektrodu,ale když ani to nepomůže tak se vymění tato jednotka a šlape to dál.
Proto jsem se chtěl zeptat co se v tom může pokazit,jestli by ste náhodou někdo nevěděl? Rolling Eyes
Když sem viděl že tahle krabička se prodává něco pod 400 Éček tak na mě šli mdloby. Shocked Sad
Návrat nahoru
P.TAZZ
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt prosinec 21 2006, 18:43    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
vrky



Založen: Nov 28, 2004
Příspěvky: 1772
Bydliště: pod Black Mount

PříspěvekZaslal: čt prosinec 21 2006, 20:32    Předmět: Citovat

Tyto hlídače používáme u nás v kolbence. Zatím se nestalo, že by odešel. Ale máme zkušební přípravek který se dá mezi ten hlídač a tu patici. Máš tam nestaveno ionizaci nebo optické hlídání? Ionizační elektroda se připojuje asi za cca 3-5s po zapálení plamene. Ionizační elektrodu je lepší používat originál od výrobce hořáku, nepoužívat žádný nerezový drát atd. Proud elektrodou je do 5mikroA. Můžeš to změřit i obyčejným měřákem. Když začne hořák přidávat, je vidět jak kolísá proud. A to během chvilky vypadne do poruchy. Pak stačí vyčistit elektrodu. Píšeš že nezapálí vůbec, tak to je špinavá zapalovací elektroda. NEDOPORUČUJI TO OPRAVOVAT, TY TY TY NE NE NE! TO JE O HUBU!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
P.TAZZ
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt prosinec 21 2006, 20:57    Předmět: Citovat

vrky napsal(a):
Tyto hlídače používáme u nás v kolbence. Zatím se nestalo, že by odešel. Ale máme zkušební přípravek který se dá mezi ten hlídač a tu patici. Máš tam nestaveno ionizaci nebo optické hlídání? Ionizační elektroda se připojuje asi za cca 3-5s po zapálení plamene. Ionizační elektrodu je lepší používat originál od výrobce hořáku, nepoužívat žádný nerezový drát atd. Proud elektrodou je do 5mikroA. Můžeš to změřit i obyčejným měřákem. Když začne hořák přidávat, je vidět jak kolísá proud. A to během chvilky vypadne do poruchy. Pak stačí vyčistit elektrodu. Píšeš že nezapálí vůbec, tak to je špinavá zapalovací elektroda. NEDOPORUČUJI TO OPRAVOVAT, TY TY TY NE NE NE! TO JE O HUBU!


No právě u nás se to používá taky v kolbence. Smile
Jenže se to všechno opravuje výměnou,nebo maximálně můžeš očistit ty elektrody,jenže taky se mi prostě stalo,že to opucování nějak nepomohlo,přitom nic jinýho tý elektrodě neni.
Zrovna nedávno sem na toto byl povolán a když jsem to zprovoznil,tak sem schválně opruboval ty dvě vadný co tu máme a je to prostě tak,když jí tam šoupnu tak to nezapálí.
Co je to za ten zkušební přípravek,dá se někde sehnat nebo udělat? nějaký plánky nebo tak by nebyli?
zrovna tento typ je hlídanej ionizačkou,jinak tu máme i jiný a ty jsou zase na optiku (WG 68-WATT Třebíč).
Proč myslíš že je to o hubu to zkoušet opravovat?
Myslim že když se plyn nemá kam nahromadit tak neni asi riziko ne?
Prostě mi nejde do hlavy že bych to sám neopravil kdybych věděl co tam vyměnit nebo poštělovat (je tam jeden trimr,ale nevim na co)?!
Návrat nahoru
vrky



Založen: Nov 28, 2004
Příspěvky: 1772
Bydliště: pod Black Mount

PříspěvekZaslal: čt prosinec 21 2006, 21:09    Předmět: Citovat

"Prostě mi nejde do hlavy že bych to sám neopravil kdybych věděl co tam vyměnit nebo poštělovat (je tam jeden trimr,ale nevim na co)?!"
To je pávě ono ten typ toho zkušebního přípravku nevím je přímo od kromschroderu. Mám dovču. Ale zjistím. Ono to vůbec nezapálí nebo zapálí a zhasne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jonapo



Založen: Jul 02, 2005
Příspěvky: 184
Bydliště: slovensko

PříspěvekZaslal: čt prosinec 21 2006, 23:50    Předmět: Citovat

v tejto jednotke ked nezapáli je zničený fet-tranzistor typ presne si neviem spomenut pozriem sa v práci a napíšem,ten tranzistor zosiluje ionizačný prud a tak jednotka funguje.Ten fet sa obzčajne zničí častým vyberanim jednotky čiže nejakým impulzom.
Inak čo sa týka stráženia plamena ten ionizačný prud by mal byt ideálne 20mikroamper,min.5,táto hodnota sa dá dosihnut vyčistenim io. čidla a nastavením kvality vyháraného plamena a to tak že na tom horáku je kružok
a tým sa nastavuje pomer vzduch /plyn a tým aj ionizač. prúd.
Mám s týmito jednotkami 20-ročné skusenosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
P.TAZZ
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so prosinec 23 2006, 10:13    Předmět: Citovat

vrky napsal(a):
"Prostě mi nejde do hlavy že bych to sám neopravil kdybych věděl co tam vyměnit nebo poštělovat (je tam jeden trimr,ale nevim na co)?!"
To je pávě ono ten typ toho zkušebního přípravku nevím je přímo od kromschroderu. Mám dovču. Ale zjistím. Ono to vůbec nezapálí nebo zapálí a zhasne?

No mam tu dvě špatný,jedna nezapálí vůbec a ta druhá zapálí a vypne.
Je divný,že když tu máme takovejch krabic od kromschrodera že tan přípravek nemáme taky?!
A co ty WG 68-WATT Třebíč to bude asi to samí ne?Nebo asi hodně podobný ne?
Návrat nahoru
P.TAZZ
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so prosinec 23 2006, 10:18    Předmět: Citovat

Jonapo napsal(a):
v tejto jednotke ked nezapáli je zničený fet-tranzistor typ presne si neviem spomenut pozriem sa v práci a napíšem,ten tranzistor zosiluje ionizačný prud a tak jednotka funguje.Ten fet sa obzčajne zničí častým vyberanim jednotky čiže nejakým impulzom.
Inak čo sa týka stráženia plamena ten ionizačný prud by mal byt ideálne 20mikroamper,min.5,táto hodnota sa dá dosihnut vyčistenim io. čidla a nastavením kvality vyháraného plamena a to tak že na tom horáku je kružok
a tým sa nastavuje pomer vzduch /plyn a tým aj ionizač. prúd.
Mám s týmito jednotkami 20-ročné skusenosti.


No jo to je hezký,ale já tam žádnej tranzistor nevidim,jedině že by to byl mrňavej SMD na kterejch nemůžu ani přečíst typ.
Mě to právě taky napadlo že by tam mohl bejt nějakej zesilovač signálu,jenomže kdyby bylo aspoň schéma,ale to né to oni si hlídaj páni německý.
Jinak ten plamen je dobrej prostě to funguje a najednou nee.
Tak se vyčistěj elektrody a když to nepomůže tak vyměnit IFS jinak se s tim nedá prostě nic dělat nebo nevim. Rolling Eyes Sad
Návrat nahoru
vrky



Založen: Nov 28, 2004
Příspěvky: 1772
Bydliště: pod Black Mount

PříspěvekZaslal: út leden 02 2007, 16:27    Předmět: Citovat

Tak máme zkušební přípravek: Kromschröder testadapter IFS110M a hlídače plamene Kromschröder IFS110IM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
P.TAZZ
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá leden 05 2007, 16:37    Předmět: Citovat

Mno tak si mi moc nepomoch,ale to nic kašlu na to. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měření, regulace a automatizace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund