Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

tlaky v pneu v autě
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7628
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: čt říjen 28 2021, 7:53    Předmět: Citovat

Hele, úplně bych nezobecňoval. Některý dvojky na Vysočině mají krásný povrch (pravda, nejsou nejširší) a pohoda. No a nejlepší silnici u nás, kterou jsem zažil je jak díky povrchu, tak i co se šířky, oblouků, rozhledu apod. týče je I/21 od D5 a dál na Cheb. Tam je to novostavba a dobrý. Když není provoz, tak se tam dá jet krásně i 120 km/h a ani hrbolek. Nebo I/37 přes Žďárské vrchy, ta je taky pěkná.
S nějakýma "trojkama" je to většinou ale naprd.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4188

PříspěvekZaslal: čt říjen 28 2021, 8:30    Předmět: Citovat

My máme parádnu diaľnicu, úplne novú, pred pár dňami otvorenú z Bratislavy do Košíc. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19562
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt říjen 28 2021, 8:52    Předmět: Citovat

Ono to chce se občas podívat na to, jak se sjíždí vzorky, jestli po celé šířce rovnoměrně, nebo to mám nafuněné dlouhodobě na plné zatížení, ale jezdím s prázdným autem, a mám víc sjetý prostředek dezénu. Potíž je v tom, že na spoustě našich silnic se režim komfort moc nevyužije, zvlášť, když někdo jezdí na nízkoprofilovkách, to je koleda o zničení disků.
Taky mám větší hliníky a nižší gumy na léto, na zimu pak plecháče menší s vyššími pneu. Asi už dovozce přestalo bavit vydávat individuální souhlasy, tak to je v TP rovnou.
Ale, abych našim silnicím zase tolik nekřivdil: pokud jde o povrch, tak ten se povedl například na silnici 28421 Vidochov - Stupná - Bělá u Pecky. Už pár roků je ta silnice, jako by někdo pustil asfalt po spádnici, a nechal ho v klidu vytuhnout. Pravda, rozhled nic moc, samá zatáčka lesem nebo vesnicí, ale žádná díra, žádné drncání. O něco dříve se takto povedla podobná silnice 28434, ale tu udělali jen od křižovatky u Šárovcovy Lhoty pod Libín, dál na Ostroměř jen záplatovali. Asi se to tam učili. Pravda, tudy toho zase tolik nejezdí a těžká doprava už vůbec ne, proto ty silnice nedostávají tak zabrat.
Ale uznávám, lepší se to. Už dost poměrně dlouhých úseků na našich jedničkách by sneslo povolení vyšší rychlostní limit. Místo toho se poměrně nedávno objevilo před křižovatkami omezení na sedmdesátku, a to i tam, kde jsou dva stoupací pruhy a je potřeba jet. Jenomže je tam někde křižovatka, tak se předjížděcím pruhem předpisově předjíždět nedá. Viz stoupák na šestnáctce od Sobotky na Šalandu. Přitom za posledních 25 let pamatuji na té křižovatce jedinou nehodu, a ještě bez zranění, zato hodně a horších jich bylo v dolíku o necelé tři kilometry za tím omezením na Jičín u mimoúrovňové křižovatky Samšina...
Ještě zlepšit vodorovné značení, aby se dalo víc vidět, netrvám na tom, že tak dobře, jako v okolních zemích, ale aspoň tak, aby ho nebylo potřeba odhadovat. Ale on nám to na těch dobrých silnicích zase nějaký aktivní úředník omezí a o těch děravých bude jako nevědět...
Pardon za OT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32001
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt říjen 28 2021, 15:38    Předmět: Citovat

S tím záplatováním respektive obnovovaným potahem je to taky docela fasa bázmek - jezdím v podstatě celou střední Evropu a nikde v zahraničí jsem se v místě opravy/výměny povrchu nesetkal s tím, co je naprosto běžný u nás. Ptáte se CO TO JE? Jednoduše - u nás je vždycky starej asfalt vyfrézovanej tak, že pokud na okraj vyfrézovanýho pásu najedete vyšší rychlostí než doslova krokem, minimálně si překousnete jazyk - pokud si neprorazíte gumu nebo neurvete nápravu. Doslova je tam schod jako byste najeli kolmo na obrubák, někde když odebírají vyšší vrstvu, dokonce dvojitej - TO NIKDE VE SVĚTĚ NEPOTKÁTE, všude silničáři začátky a konce frézujou "do ztracena", aby se daly přejíždět aspoň 50-60, když už ne rovnou 80, což běžně bejvá rychlost v omezeních na dálnici. A po zaválcování novýho asfaltu při jízdě přes hranu záplaty mimo Kocourkovsko ani nepoznáte, kdyby neměla trochu jinou barvu - nerovnost není ani půl cenťáku, zatímco u nás to jsou buď jámy, nebo bakule s vejškovým rozdílem větším jak cenťák naprosto běžně, takže minimálně přejetí poznáte akusticky jako citelnej bouchanec. Těch proraženejch gum, který bych dal Správě a údržbě silnic nesilomrdně zaplatit, to by si za rámeček nedali. Jenomže u nás platí "nepřizpůsobení rychlosti jízdy stavu a povaze vozovky" a stačí, když tam vrazí přenosnou značku "Práce na silnici" nebo "Nerovnost" - a jsou krytý před jakýmkoliv nárokem, i kdyby tam nechali schod půl metru vysokej ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7628
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: čt říjen 28 2021, 17:48    Předmět: Citovat

U takových míst bývají omezení na 30 km/h, (čemuž předchází omezení na 70 a 50 plus značky "práce na silnici"). Holt to tady soudruzi jinak neumějí, no. Tak nemrhej potenciálem a poraď jim, oni to jen nevědí jak je to správně.
Na dálnici se nikdy tohle nedělá, resp. ne tak, aby se přes schod jezdilo.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32001
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt říjen 28 2021, 18:22    Předmět: Citovat

Hubert_79 napsal(a):
...
Na dálnici se nikdy tohle nedělá, resp. ne tak, aby se přes schod jezdilo.
Ne, nedělá, hlavně že letos v červenci jsme si kolektivně celá rodina na D5 zhruba na 40. kilometru málem přehryzli jazyky, když jsem na místě omezenou "padesátkou" přejel vyfrézovaný rozhraní. Ani "třicítka" tam nebyla. Kdekoliv jinde po Evropě když tohle potkáte, tak je to tou frézou postupně sjetý z úběru klidně 15cm plynule na nulu na dýlce půldruhýho až dvou metrů, NIKDE to není nechaný jako schod - pokud je tam schod potřebnej pro navázání obalovačky, udělají ho na poslední chvíli až když ten úsek uzavřou těsně před začátkem pokládky nový obalovačky. Vono to samozřejmě je jednodušší, jet, frézovat a najednou prostě přestat a nechat tam schod - nemusí se nic kontrolovat ani hlídat - a motoristi? No co, když si rozbijou auto, tak to bude jejich vina, však tam jsou značky a pod "nepřizpůsobení rychlosti..." se toho dá tolik schovat ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19562
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt říjen 28 2021, 18:23    Předmět: Citovat

Před pár hodinami jsem u Dolní Moravice narazil na omezení 70 - 50 - semafor - rozčuněný mostek. Rozsvítila se zelená, na mostek jsem vjel sotva třicítkou, protože už se v tom lese smrákalo a moc toho vidět nebylo a byl jsem rád, že mám už zimní plecháče a vysoké gumy, kvůli naložení o něco víc nafučené, jinak jsem tam zůstal. To byly dvě prdy za sebou, až mi skutečně scvakly zuby a pěra šla na doraz, protože mezi schody asi 3 metry, to už nešlo o nic moc ubrzdit. A na tudyne ani na dopravniinfo o tom ani slovo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32001
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt říjen 28 2021, 18:35    Předmět: Citovat

Jistě - a když tam i při tý omezením předepsaný "padesátce" "uděláš" gumu a budeš za ni po někom chtít náhradu, dokonce třeba i za rozštípnutej hnilíkáč, tak nic nedostaneš, protože "nepřizpůsobení..." a jako upozornění tam jsou přeci výstražný značky ... Jedinej případ, kdy můžeš očekávat nějakou náhradu je, když je v cestě jáma jak do pekla a je jediná široko daleko a není někde kilák a půl před ní halabala při krajnici postavená značka "Nerovnosti na silnici" - protože pokud tam někde ta značka je, tak i když ty vyjedeš na danou cestu z odbočky a kolem tý značky jsi vůbec nejel, tak opět "Nepřizpůsobení..." a jseš v prdeli jak Baťa s dřevákama ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7628
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: čt říjen 28 2021, 18:54    Předmět: Citovat

Zkrátka za všechno můžeš jako řidič a ŘSD nebo krajské správy nemohou za nic. Tak to bylo, je a bude. Bohužel.
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32001
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt říjen 28 2021, 20:12    Předmět: Citovat

A nejhorší je, když si takový hajzloviny všimneš až na poslední chvíli a začneš prudce brzdit, abys do toho nevlít jak čert z tunelu - buď do tebe někdo další nalítne zezadu a vinu polichcajti rozdělej 50:50, protože jen na nedodržení bezpečný vzdálenosti ten vzadu bude oponovat, že tys "bezdůvodně prudce zpomalil" ... anebo se ti "jenom" dokonale pomlátí všecko, co máš v kufru nebo na sedačkách - a zase, případný požadavky na náhradu škody ti smetou na podlahu s poukázáním, že máš veškerej náklad mít zabezpečenej i pro takovýhle eventuality. Jenže to abys měl všecko omotaný půlmetrovou molitanovou madrací - ani "síťovej program" pohyb zavazadel a případnýho nákladu v kufru při takovým nouzovým brždění nedokáže eliminovat ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7628
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: čt říjen 28 2021, 20:32    Předmět: Citovat

Já měl v tomhle docela kliku, žádnou extra ránu jsem nezažil. Je dobrý koukat na auta před sebou, toho si všimneš, když někde na schodu někdo poskočí. Blbý je, když jedeš ty první...
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32001
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt říjen 28 2021, 21:15    Předmět: Citovat

Jo, nejlepší to je právě teď, když je pošmourno, večer hmla jak kdyby se vodníkovi Kebulemu zvrhnul hmlovej kotel - a ty přijedeš k podobný pasti. S mizerným označením a pokud možno ještě bez výstražnýho osvětlení, bo vybitý baterky v signalizaci. To ti ani mlhofky nepomůžou, prostě výslovná pastička. Už jen měnit v takový situaci gumu je na přesdržku pro viníka, neřkuli když si poškodíš ještě něco navíc a musíš volat pomoc nebo rovnou odtahovku ... Mně stačilo, když jsem nějakým zpropadeným odštěpkem "udělal" pravou zadní na roztřískaným betonovým nájezdu k pumpě G.A.S. Petroleum na kraji Borový na I/34 předloni den před Silvestrem, když jsme se vraceli domů od známejch - chtěl jsem tam natankovat a než jsem nabral cca 30 litrů, stálo auto na ráfku. K tomu plnej kufr bagáže po tejdenním vánočním vejletu. A obsluhující nějakej místní cca 25-letej blbeček se mi doslova posmíval, když mi oznamoval, že mají nefunkční kompresor ... Naštěstí vozím vlastní na 12V a přes jeho protesty jsem nepopojel (abych ještě krom průrazu totálně rozždímal gumu, to tak!) a kolo vyměnil přímo pod střechou pumpy - byla už tma, mimo zastřešení bych na to vůbec neviděl, takže měl smůlu on i všichni, co tam zrovna potřebovali nabrat, prostě jsem na nezbytně potřebnou dobu ten průjezd pumpou zablokoval ... A tam určitě žádná značka varující před nerovnostma na sjezdu ze silnice k pumpě není, nebo aspoň v tu dobu tam nebyla ... A to jsem zrovna měl kola nafoukaný na dálkovou jízdu s plným kufrem, takže 3,0 baru vpředu a 3,2baru vzadu to jistilo ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7628
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: čt říjen 28 2021, 21:40    Předmět: Citovat

To sis koukám taky "užil"... Já naštěstí (kurva naštěstí!) v sortimentu patálií gumy neměl. Zato mě dvakrát (mnou nezaviněně, poprvé 09/2011, podruhé 04/2020) trefili zezadu, jednou poctivá T3 z ČKD a podruhé rozvozce nákupů z rohlíku. No a letos, tři týdny zpět srnka na D4 (v lesním úseku, bez svodidel, natož plotu), oprava za padesát. Naštěstí jsem měl havarijní pojistku, tak mě to stálo jen trojku spoluúčast.
Prima ale byly ruplý přední pružiny (10/2020 a 05/2021). První rupla asi 20 metrů od baráku, když jsem vyjížděl. Odtah, oprava (čtyři tisíce), "ne pane, druhou měnit nemusíme, je v pohodě". No, dobrá. Takže ta "v pohodě" mi rupla půl roku po první, na Vysočině. Naštěstí (kurva naštěstí!) rupla za doby stání auta. Odtah, oprava (čtyři tisíce) v Jihlavě. Tak jsem z dovolené jel vlakem a pak za deset dní vlakem pro auto.
Radši si nepředstavuju, co by se stalo kdyby to ruplo někde ve 140 km/h na dálnici...
No a díky těmto příhodám (z nichž tři se děly v intervalu půl roku) jsem se rozhodl pro radikální věc, auto jsem prodal a již jiné mít nebudu. Na nákup, do práce si dojedu metrem a na výlet a dovolenou vlakem/autobusem. A mám po starostech.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33995
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt říjen 28 2021, 21:55    Předmět: Citovat

Raz som kus takej ulomenej pruziny presiel, rychlost tak 5km/h (lezalo to na sidlisku za retarderom) a myslel som, ze prdlo nieco mne... Moje pruziny maju 24 rokov a stale su OK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32001
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt říjen 28 2021, 23:40    Předmět: Citovat

Nedávno do okruhu osob blízkejch přibyla F-II s výkonnější haťapkou ročník 2008 a já byl pověřenej, abych ji před finální koupí obhlídnul a vyslovil souhlas/nesouhlas. Kompletní serviska, záznamy poměrně pečlivě vedený, záznamy o výměnách podle servisního plánu taky. Motoricky ucházející i přes 160tkm nájezdu, akorát jsem proklínal předchozí majitelku při prohlídce podvozku. Auto neskutečně plavalo i přes pečlivě nastejno nafoukaný a přeměřený gumy. Následná prohlídka na heveru byla tristní. Vyteklý tlumiče vzadu plus zničený elastogramy, jak to tlouklo na dorazy. Vpředu naštípnutá levá pružina, podle označení originál z výroby, pravá evidentně už měněná (jiná barva, jiný zakončení drátu), ale na obou McPhersonech zničený horní uložení ("misky") - takže se měnilo vzadu tlumení a vepředu obě péra a obojí horní uložení, protože levý bylo totálně rozsypaný a pravý už docela hrkalo - jeho kolaps se dal čekat každou stovku kilometrů. Náklady hradil kupec, údajně měl na to dostat slevu z ceny, takže v zájmu bezpečnosti jsem mechošovi odsouhlasil oboustrannou výměnu bez jakýkoliv diskuse. To si na triko nevezmu, abych někomu doporučil kchár s takovouhle závadou ... K dokonalosti to dovedly svíčky, evidentně pamatující dobu, kdy na Hradě vládnul ještě zloděj propisek a jakási chlupatá hadra na místě kabinovýho filtru v klimě ... Nic co by se nedalo nákladem pár stokorun a hodinky servisní práce napravit, ale dokladuje to přístup jistýho nejmenovanýho třebovskýho servisu k ženský, která s autem jezdila výhradně k nim - a autům samozřejmě rozumí jak koza náklaďáku ... S ohledem na to, že hodinu před zjištěním prasklý pružiny jsem s tím autem absolvoval jízdu až na hranici dálničního limitu jsem se taky docela orosil ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.29 sekund