Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Topení radiátorem
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33912
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá listopad 12 2021, 17:27    Předmět: Citovat

Pripadne to nechaj v zasuvke cez noc a rano skus reset.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2726
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: pá listopad 12 2021, 18:00    Předmět: Citovat

Tak jsem baterii měřil a nic, uvidíme, jestli se ještě vzpamatuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9765
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: pá listopad 12 2021, 18:23    Předmět: Citovat

A co předřadný kondenzátor?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33912
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá listopad 12 2021, 18:30    Předmět: Citovat

Ak nie je vytecena, tak jej skus trochu pomoct (lab. zdroj). Samozrejme odpojene zo zasuvky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5999
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: pá listopad 12 2021, 19:04    Předmět: Citovat

Nejspíš je tam další závada, baterka jenom zálohuje nastavení. V zásuvce by měl spínač fungovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2726
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: so listopad 13 2021, 19:46    Předmět: Citovat

Nevím, kde se samo něco může pokazit v krabičce v šuplíku, záhada.Tady měl borec totožný problém, nechce se mi to ještě rozdělávat, můžu maximálně zkontrolovat tu zenerku, ale otázka pro Michala na jaké napětí je ten akumulátor?

https://www.youtube.com/watch?v=Z3iAqCc6rVM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VASEK_W



Založen: Dec 11, 2017
Příspěvky: 783
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: so listopad 13 2021, 22:55    Předmět: Citovat

To je úplně normální závada, že se akumulátor (typu Ni-Cd, nebo niklmetalhydrid), který není pod napětím, samovybije a následně prorostou mezi elektrodami zkratovací "fousky" Sad
Pomůže jedině "šok" z nabitého elektrolytu v řádu mnoha ampér, který ty můstky upálí. Pak je aku opět schopen pracovat, a nechat se normálně nabít.

Vašek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lubos1961



Založen: Jul 20, 2010
Příspěvky: 397
Bydliště: Nový Jičín

PříspěvekZaslal: ne listopad 14 2021, 0:27    Předmět: Citovat

To je jasné, že je ten článek v čudu když ty spínací hodiny byly dlouho vypnutý. Totiž ten článek se vybije do úplné nuly tím sice nepatrným ale stálým odběrem displeje. Někdy pomůže dlouhodobé zapojení v zásuvce a poté reset. Já měl zase opačný problém, kdy byly zase ty spínací hodiny dlouhodobě používané a článek vyhnil tak, jakoby tam už žádný nebyl. To, že při vytažení ze zásuvky ztratí paměť je očekávané, ale při zapojení se rozsvítí celý displej kvůli přepětí napájení displeje. Bohužel na to stačí něco kolem 2V. Takže když je článek úplně vybitý, tak se displej hodin nerozsvítí vůbec, a když tam jako už není, svítí na displeji zase vše.
Ony ty hodiny pro použítí nakonec nejsou vhodné ani na dlouhodobě nepoužívané a ani na pořád používané.
Zkreslil jsem pro názornost zapojení mých spínacích hodin Solid. V těch ostatních klonech to bude obdobné.



Spínací hodiny.png
 Komentář:
 Velikost:  31.03 kB
 Zobrazeno:  54 krát

Spínací hodiny.png




Naposledy upravil lubos1961 dne čt listopad 18 2021, 21:14, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: ne listopad 14 2021, 9:50    Předmět: Citovat

V případě, že bych chtěl dig.hodiny nějaký ten čas ještě provozovat, vyměnil bych acu. Obvykle tam pasuje ten na obrázku 1.2V /NIMh asi za 40Kč. Dále vyměnit preventivně kurvítko v podobě skleněné zenerky doražené na již očouzený tišťák. Vše je popsáno ve vlákně které založil Artaban001 v roce 2013- digitální spínací hodiny.
Digitání hodinky nelze zahodit do šuplete, tak 2x za rok je třeba je dát do zdi na pár dní.
Jinak je baterka v tahu. Asi tak.
Luboš



lánek do hodin.JPG
 Komentář:
 Velikost:  65.5 kB
 Zobrazeno:  35 krát

lánek do hodin.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2726
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: ne listopad 14 2021, 16:02    Předmět: Citovat

Vážení přátelé, nemáte pravdu ani jeden, ráno jsem k akumulátoru přiložil plochou baterku a ejhle displej ožil, nabíjel jsem ho 6hodin teď jsem naměřil 1,28V. Chyba byla v tom, že bylo sepnuté relé, proto úplné vybití.

Jinak Lubo díval jsem se po netu, ale na tuhle záložku jsem nenarazil, samé acupacky, olověné baterie a podobné hňupiny, kde jsi koupil?
Bohužel ujec G... našel jen Conrada, zbytek udělal z 1,2V 12V.. Jo v Praze jsou jiné možnost, ve Zlíně už není žádná prodejna ani se základními součástkami a objednat na shopu-0.
Velmi chudý výběr, jen Conrad nebo u Hada nějaký žluťácký
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: ne listopad 14 2021, 17:03    Předmět: Citovat

Loni, možná předloni, ono to letí jsem koupil článek u GES za ty 4pětky. Měl jsem to přes řeku. Tenkrát jsem jich bral 5. Náhradní mám už jenom jeden. Všechny už jsou v hodinách, tak, že tam pasujou. Ges už asi nefunguje. Pokud jsem udělal rychlý nástřel a neřešil cenu, tak jsem narazil na V60R , MH80B2 u Hadex Puhy Conrád. 1.2V/ 60až 80mAh.
Avacom V40H (dodělat držák)???Jinak, když se podíváš na schema, které Luboš1961 tak krásně nakreslil, tak zjistíš, že když vytáhneš hodiny ze zdi, relé odpadá, ztratí napětí z můstku. Na ACU jede pouze moudro za oddělovací diodou. To, že na acu naměříš 1.2V je sice pěkné ale je otázkou jak dlouho je udrží, když to vytáhneš ze zdi. Tak dlouho to udrží tebou namačkaná data a o to se hraje. Starý ACU neřeš. Byl delší dobu na 0 je po smrti. Ze starého nové neuděláš, jen si přiděláš starosti. Vyměnit! Problém je ta poddimenzovaná zenerka tu vyřeš. Další problém je,že soudruzi přitvrdili a oprava je na hranici rentability. Ty hajzlové už neví co by za to chtěli. Možná, že by stálo za to vyzkoušet cokoliv na 1.2V co se někam pod kryt vejde a natáhnout k tomu dráty.
Luboš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2726
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: ne listopad 14 2021, 17:09    Předmět: Citovat

Jasné, taky tam tu starou nechci nechat, šlo o funkčnost spínaček. Jinak, kdyby bylo místo, asi bych hodil mikrotužku jako na videu, ale nevejde se.

Není pravda, jak jsem psal relé bylo sepnuté i mimo zásuvku, bez hodin nejde ovládat!
Jinak díky za rychlé hledání, ale Conrád bude asi střed i kvalita Varta za 180 peněz, to už je hodně.


Naposledy upravil starecd dne ne listopad 14 2021, 17:41, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: ne listopad 14 2021, 17:19    Předmět: Citovat

Asi potřebuješ aby po výpadku sítě zůstaly tebou nastavené hodnoty?
Jestli né, měl bych pokus.
Ještě mě napadá brutální řešení. TIPA by měla článek 3.6V. Je to složený pod bužírkou ze tří, třeba by to šlo rozervat od sebe. Stojí to 30Kč. Jeden z článků to přece musí přežít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2726
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: ne listopad 14 2021, 17:45    Předmět: Citovat

Samozřejmě, že potřebuju nastavení, kdo by se s tím furt drbal a stejně jsou to žluťácké u Hada je za 19Kč, ale no name.

S blbečkama z Puhy nic řešit nebudu, objednával jsem 2věci, které by se vešly tak do pouzdra na skládací deštník, napočítali si poštovné jako prase, když jsem reklamoval proč, mail nečetli za 3dny mi přišla krabice, že by se tam vešly 2 Teslácké přehrávače.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lubos1961



Založen: Jul 20, 2010
Příspěvky: 397
Bydliště: Nový Jičín

PříspěvekZaslal: ne listopad 14 2021, 18:23    Předmět: Citovat

starecd napsal(a):
Vážení přátelé, nemáte pravdu ani jeden, ráno jsem k akumulátoru přiložil plochou baterku a ejhle displej ožil, nabíjel jsem ho 6hodin teď jsem naměřil 1,28V. Chyba byla v tom, že bylo sepnuté relé, proto úplné vybití.


Ale to víš že jsme měli pravdu, když je článek vybitý, displej zhasnutý ale relé je zapnuté přes odpor M1 do báze tranzistoru a ten displej až následně umí to relé vypnout přes tu diodu 1N4148 v bázi tranzistoru (ale to musí být ten displej nejprve funkční). Tá dioda 1N4148 je tam proto, že ten výstup přepíná 1,2V / 0V a ten 1,2V se díky té diodě nevyužívá. Tím se z baterie v žádném režimu hodin, i když jsou vytažené ze sítě neodebírá z vnitřní baterie více jak 3 - 4 µA. Pro dobíjení baterie není rozhodující zda je relé sepnuté, nebo rozepnuté, když je rozepnuté, přebírá celý protékající proud původní cívky relé zenerová dioda. Sice se to napětí na té zenorové diodě krapet mění, ale napěťovým děličem odporů 51k a 2k7 je stále dostatečně přebytečné. Je jasné, že to nabíjení musí být jenom takzvaně udržovací a když je ten článek již totálně vybitý, nemůžeš čekat, že ti to hned nabije, to bys čekal třeba i dva dny a třeba i to by ani nestačilo. Že je ten článek v hajzlu, je jasné, když byl hluboce vybit k 0V.
Ještě dodatek, při tomto pomalém nabíjení, i když již by teoreticky byl ten článek dostatečně nabitý na chod hodin je potřeba právě ještě zmáčknout to resetovací tlačítko, ony samy většinou nenaběhnou z toho úplného umrtvení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 5 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund