Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Myčka nádobí AEG F77010W0P-Ulomený plastový šroubek
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3742
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: čt listopad 04 2021, 11:03    Předmět: Citovat

Konečně jsem před chvíli dokončil opravu myčky. Vyčnívající závit mosazného šroubku jsem prořezal závitovým očkem M3 a tím zbavil závity lepidla, zbytky lepidla ze závitů těsně u plastového tělesa jsem vyškrábal lámacím nožíkem. Nasadil mosazno podložku, našrouboval mosaznou matičku a řádně jí dotáhnul, přečnívající kousek mosaz. šroubku jsem odřezal, začistil pilníkem tak aby kousek přečníval nad matičkou a ten kousek mosaz. šroubku jsem roznýtoval abych zajistil matičku proti náhodnému vyšroubování. Mycí rameno sestavil a nasadil do myčky. Měl jsem strach aby ta matička s podložkou navíc nad plastovým šroubkem nechytala za koš ale je to s přehledem dosti vysoko a už se myčka testuje.
Co dodat na závěr. Děkuji všem co mi zde radili a přispívali svými poznatky. Padlo zde také že je lepší v takovýchto případech objednat nový náhradní díl a vynaložené úsilí a čas věnovat něčemu jinému, tak trochu se také k této myšlence přikláním neboť mi to opravdu zabralo dosti času s vymýšlením, výběrem lepidla, realizací ale nakonec se myslím dílo podařilo, čas ukáže.
Mám ale nyní z toho krásný pocit také proto že jsem třebas ušetřil nějaké peníze které zase naopak mi jinde zbytečně utečou ale tak už to bývá myslím u každého z nás.



1636017016805 – kopie.jpg
 Komentář:
Roznýtovaný konec mosazného šroubku pro zajištění proti vyšroubování.
 Velikost:  180.75 kB
 Zobrazeno:  67 krát

1636017016805 – kopie.jpg



1636017240998 – kopie.jpg
 Komentář:
Opravený zajišťovací šroubek zašroubovaný v mycím rameni.
 Velikost:  191.23 kB
 Zobrazeno:  70 krát

1636017240998 – kopie.jpg



1636017287438 – kopie.jpg
 Komentář:
Sestavené mycí rameno namontováno v myčce.
 Velikost:  260.58 kB
 Zobrazeno:  68 krát

1636017287438 – kopie.jpg



1636017356920 – kopie.jpg
 Komentář:
Kontrola mezery mezi košem a šroubkem na mycím rameni.
 Velikost:  151.66 kB
 Zobrazeno:  88 krát

1636017356920 – kopie.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3742
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: ne leden 02 2022, 19:13    Předmět: Citovat

Zdravím všechny přítomné a přeji všem Šťastný Nový rok 2022.
Vracím se k té svojí myčce, šroubek co jsem opravoval drží už 2 měsíce ale vyskytnul se další problém.
Ten problém začal již loni jak jsem opravil šroubek, jednou jsem přišel domů z obchodu, vešel jsem do kuchyně a slyším jak v myčce běží čerpadlo. Přitom dvířka myčky byla otevřená, displej nesvítil ale myčka byla připojená do zásuvky. Čerpadlo již jelo naprázdno tak jsem odpojil myčku od sítě a zjišťoval co se stalo, manželka jenom čistila povrch myčky jak tvrdila. Syn mi později řekl že jak jí za pár dní zkoušel zapnout tak vevnitř bylo plno vody. Zastavil jsem teda kohout na přívodu vody a nechal myčku myčkou neboť jsem momentálně neměl čas se s ní zabývat.
Za pár dní jsem zkusil jen tak ze srandy zapnout myčku do sítě a ejhle, čerpadlo v klidu a kontrolky svítily, navolil jsem program, pustil vodu a myčka fungovala. Po domytí jsem zastavil přívod vody a vždy jak jsem šel pouštět myčku tak jsem vodu opět pustil.
Momentálně jsem neměl náladu myčku vytáhnout a zjistit jaký je tam typ přívodní hadice s elektroventilem který bude na 100% vadný, bude propouštět. Matně si vzpomínám že ten elektroventil byl komplet zalitý v gumě takže nějaké rozebírání nepřichází do úvahy, jedině nový komplet.
Dnes jsem seděl v kuchyni a najednou opět spustilo čerpadlo v myčce (zapoměl jsem zastavit ventil). Nyní bádám po servisním manuálu ale nikde nic, pouze jsem našel užívatelský manuál ve kterém při této poruše je odkaz na servis.
Nevíte náhodou někdo jak bych mohl zresetovat tuto chybu? Zkoušel jsem jako při zresetování programu přidržet současně tlačítko Delay a Start ale nepomohlo to, čerpadlo se nevyplo. Budu muset asi počkat opět pár dní a vyzkoušet pokud se nikdo neozve nebo něco k tomu nenajdu.



Myčka.PNG
 Komentář:
 Velikost:  83.38 kB
 Zobrazeno:  48 krát

Myčka.PNG



Myčka1.PNG
 Komentář:
 Velikost:  51.25 kB
 Zobrazeno:  71 krát

Myčka1.PNG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.23 sekund