Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zháňam držiak príklepky na obr.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Elektrické nářadí
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3461
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: ne říjen 17 2021, 20:34    Předmět: Citovat

Karel ,vsetko je to pravda co si napisal.Davam ti palec hore.Vobec sa zato nehnevam na teba!! Ja to este zaizolujem specialnov izolačkov a bude to dobre.Nadalej zhanam tu rukovet.Nikto neviete kontaktovat toho z Celakoviec.Predpisy su predpisy,tak to aj beriem,nieco ine je ale ......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31793
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne říjen 17 2021, 22:03    Předmět: Citovat

Napsal jsem ti to na minulý stránce - zkus zdejšího uživatele s nickem "foxrider", bydlel ještě nedávno v Čelákovicích nebo v jejich blízkým okolí, napiš mu SZ, třeba tam ještě bydlí a bude ochotnej ti pomoct. On sám se tady o tvým zájmu vůbec nemusí dovědět, pokud tohle vlákno nečte. Já sám jsem mu tam kdysi odsud něco vezl z pozůstalosti po jednom dalším kolegovi, tak si to pamatuju - ale nevím, jestli tam někde bydlí ještě dneska ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Gagan2006



Založen: Jan 01, 2017
Příspěvky: 45
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: po říjen 18 2021, 11:04    Předmět: Citovat

Já mám Čelakovice 27Km daleko, tak bych tam mohl dojet a poslat přes zasilkovnu na Slovensko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3461
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: út říjen 19 2021, 20:26    Předmět: Citovat

To by som bral,ale zato tam hned nemusis ist!Vybav to s predajcom nech ti to podrzi,pripadne mu predom posli many na ucet,Ja zoberem z tej priklepky tu rucku s vypinacom a srobami.drzakmi uhlikov.Potom mi uz pis na moj mail,O prachy sa neboj poslem ti prachy cez kamosa na ucet.Diky moc kamo!!!Len nahodov som toto nasiel,inac by si si myslel ze nechem tvoju ponuku.Zasilkovnov na slov. asi nie,ale iba postov!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Gagan2006



Založen: Jan 01, 2017
Příspěvky: 45
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: út říjen 19 2021, 21:39    Předmět: Citovat

Zásilkovna na Slovensko je v pohodě a není to drahý cca 120kč, pošta je drahá. Já to koupím a dohodnu se z prodejcem a pak se ozvu na email.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3461
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: st říjen 20 2021, 20:03    Předmět: Citovat

Plati dik.
Uz mi to prislo v poriadku .dal som uhliky a ide uz.Loziska hucia ,cele to ide nasucho.Bude dalsia zbijacka EKKAr.Vdaka ti Gagan za poslanie a kupenie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3461
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: so leden 29 2022, 22:33    Předmět: Citovat

Potrebujem do tejto priklepky vypinac a krytky na uhliky.Dnes mi prestala fungovat tato zbijacka v ktorej bol opaleny vypinač.a mal som na nej co bolo po ruke neoriginal drzaky uhlikov .Viac na obr.Nemate tieto veci z neopotrebej,Priemer zavitu je 12,5mm.to moze byt aj inde.Daval som sa aj sustruzit ,len to nechu robit.Urcite mate s takym zavitom aj vy vysustruzene.Chcel som zobrat z druhej ,ale tam boli drzaky už nakrutene a napoli prasknute.Ja som ich nepraskol.Take tam nedam.tazko sa daju už zakrutit.Ten trojvyvodovy kondik sa nepreraza?Aj ten by zobral do rezervy.


zbijacka 004.jpg
 Komentář:
 Velikost:  297.69 kB
 Zobrazeno:  155 krát

zbijacka 004.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
karrak



Založen: Jul 22, 2014
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: ne leden 30 2022, 9:59    Předmět: Citovat

Krytka na uhlíky mi praskla také. Zjistil jsem, že před šroubováním je jí potřeba zakápnout silikonovým olejem a pak jde vyšroubovat hladce. Pokud je prasklá, tak lze opravit. Rozpadlou krytku jsem v lomu namazal lepidlem a sestavil, z vnějšku přes závit dal dětskou plastelýnu a do krytky nalil epoxidový lepidlo. Použil jsem lepidlo co prodávají v Lídlu za cca 60Kč, dvě injekční stříkačky propojené mezi sebou. Drží to a funguje bez kompromisů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3461
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: ne leden 30 2022, 19:59    Předmět: Citovat

Dobry sposob ako opravit,dik.Co sekundove lepidlo na prasklinu,nemate s tym skusenosti,nevidrzi teplo co tam byva?Ja tych kritiek potrebujem aspon dve tri.mozno by boli aj na ine naradie.Z akeho materialu je dobre to vysustruzit?Neurobite to niekto co mate sustruh a material.Co 3D tlac to nedokaze s kvalitnym materialom,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
karrak



Založen: Jul 22, 2014
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: po leden 31 2022, 8:47    Předmět: Citovat

Vteřinové lepidlo na slepení asi jde také, ale epoxit vyplní plochu uvnitř a tím přidá na pevnosti. Lepená plocha se tím výrazně zvětší.

Soustružit by to šlo, ale připadá mi to zbytečné. Jednodušší pro domácí podmínky bez vybavení je to odlít. Možná by stačilo vzít výplňovou hmotu, co vypadá jako plastelína a tou vyplnit existující díru. Důležitý je separátor. Součástka to není náročná ni na přesnost, ani na teplo. Pokud by se přeci jen uhlík a tím i držák hodně hřál, tak je místo na podložku ze slídy nebo pertinaxu, nebo jiného materiálu dle dostupnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3461
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: út únor 01 2022, 9:03    Předmět: Citovat

Gulatina Silamid-Teflon by bola na to sustruzenie,alebo zo Silonu,slo by do toho rezat kvalitny jemny zavit,predavaju to na Bazosi?To odlievanie je dobra vec.lenze nato nemam moznosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
karrak



Založen: Jul 22, 2014
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: út únor 01 2022, 9:22    Předmět: Citovat

Tady jsem kupoval silon pro soustružení
https://www.pro-doma.cz/eshop-vyhledani?q=silon

Pokud nemáš soustruh, tak mi to připadá jako dlouhá a drahá cesta. Snad levnější by bylo závitové očko, někde na ebay či aliexpess. Kulatinu obrousit ve vrtačce a pak to dotáhnout závitovým očkem.

3D tiskárna umí tisknout ze silonu, ale běžné ABS či jiný materiál by mohl také stačit. Díl se nachází v plastovém uložení a to nesmí dosáhnout teploty nad 60 stupňů, aby se obsluha nespálila. Něco srazí špatná tepelná vodivost materiálu, ale uhlík nemůže jít moc vysoko, jinak by se to začalo tavit, vinutí by se opalovalo a hrozil by zkrat a vzplanutí.

Možná jen taková idea, co zkusit zajít do sběrnýho dvoru nebo kovošrotu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3461
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: út únor 01 2022, 9:34    Předmět: Citovat

Jasne ze ockom by to urobil,lenze zavit je husty naviem stupanie a ma priemer 12,5mm podla sublery.Kde take ocko zohnat je otazka?Poradite kde,kupim aj od vas,alebo mi to vyrobte.Zberny dvor nemam moznost ist ,ani nepustia sa tam prehadzovat.Tie povodne krytky sa musia dobre dotiahnu, ak sa dobre dotiahnu prasknu, lebo su prehriate a tenkostenne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
karrak



Založen: Jul 22, 2014
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: út únor 01 2022, 17:22    Předmět: Citovat

To se nevyplatí vyrábět. Zabrousil jsem na Aliexpess a tady jich můžeš mít za 35Kč včetně dopravy deset.
https://www.aliexpress.com/item/32920072953.html?

https://www.aliexpress.com/item/4000402514065.html?

nebo vybrat jiný:
https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20220201081533&SearchText=grinder+carbon+cover
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3461
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: út únor 01 2022, 21:26    Předmět: Citovat

karrak si macher,moja otazka znie,vie mi niekto objednat zo slovenska priemer 13mm sadu 10kusov ?Mozno zoberiem aj ine priemery,musim pozriet vadne krytky co mam z naradia.Ja to neviem obj.dik
----------
samy spodny odkaz mi nefunguje.Tieto smejdy podla obr. bude treba podlozit aby tlacili na uhlik.Aj teraz mam jedno puzdro z trubickovej poistky vypodlozene dvoma podlozkami ,lebo neslo hlboko ,na doraz zakrutit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Elektrické nářadí Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund