Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Divný chování PC myši
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15518
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá listopad 05 2021, 19:44    Předmět: Citovat

citace:
Pokud ale strčím přijímač do USB3 karty Axagon, co je píchnutá v PCIe štekru na mámaprknu, tak to nedělá.

Už jsi zkoušel tu kartu vyndat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17780
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so listopad 06 2021, 7:45    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
citace:
Pokud ale strčím přijímač do USB3 karty Axagon, co je píchnutá v PCIe štekru na mámaprknu, tak to nedělá.

Už jsi zkoušel tu kartu vyndat?

Zkusil. Žádná změna na USB2 štekrech. Nějak mi ale uniká, proč vytahovat desku na který jedinný myš chodí jak má.

Vyměnil jsem celej zdroj. Ve starým byla čepice na elytu 5V STB. Dost to pomohlo, ale občas to stejně udělá. Zkusil jsem do USB2 dvouštekru, kterým je připojený USB2 na předním panelu vrazit 1000M/6,3V. Přestalo to dělat a to zcela. Asi je suchánek ještě něco na 5V rozvodu na mámaprknu. Čepice ale nejsou vidět žádný. Asi je PC po asi 7 letech zralý na výměnu mámaprkna. Nojo, ale to jsou instalace a ladění na několik dní práce. Rolling Eyes Navíc některý CD s instalacema mám už nečitelný. Tudy jednoduchá cesta nepovede. Sad

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15518
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so listopad 06 2021, 8:17    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
p32 napsal(a):
Už jsi zkoušel tu kartu vyndat?

Zkusil. Žádná změna na USB2 štekrech. Nějak mi ale uniká, proč vytahovat desku na který jedinný myš chodí jak má.
No, přece právě proto. Pokud to dělá dál, je problém v hlavní desce. Tu můžeš opravit, pokud víš, kde je napájení pro USB nebo dát jinou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: so listopad 06 2021, 9:50    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
Navíc některý CD s instalacema mám už nečitelný. Tudy jednoduchá cesta nepovede. Sad
Naštěstí aspoň k těm Gigabytím deskám jsou ovladače pořád na webu i pro hodně staré kousky. Ne jak u Intelu...
Jinak divné zahnívání u Gigabytu je spíš zvykem než výjimkou. U i965 desek mi hnil přídavný IDE řadič. U několika P35 zase Intelí SATA začala chybovat, až vždycky přešla až na PIO 0, takže bylo potřeba využít přídavný řadič na desce nebo přidat kartu. U další desky mi odešlo právě to přepínání napájení USB. V podstatě po 5 letech se začaly vyskytovat problémy, po 10 má každá deska nějakou mouchu. Kupodivu nestabilitou trpí asi tak jedna z deseti, jinak vždycky jen umře nějaká periferie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31871
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so listopad 06 2021, 11:34    Předmět: Citovat

Tady v Třebový je jedna rodinná počítačová firmička i s obchodem, která se výslovně špecializuje na prodeje PC s mámoprknama Gigabyte - kolik takovejch sestav od nich už jsem měl na stole radši nebudu počítat. Nejvyšší sériový číslo, který jsem potkal na jejich "fabrický nálepce" bylo vyšší než 10 000. Většina z nich bohužel právě po 5-6 letech začala vykazovat nějaký nejdřív drobný a postupem času pořád závažnější problémy a výpadky. U cca 20 kousků jsem to vyřešil výměnou elytů, ale když na mámoprkně vyměníte 15-20 kousků, trvá vám to 2 hodiny a majiteli si za to řeknete 500,- plus 50,- za ty kondíky, kouká na vás jak na vraha, co jako že to chcete za pár kondíků za raketu - a to v tom není započítaná další dvouhodina minimálně, potřebná na demontáž a vypucování celýho komplu plus přepastění všech chladičů a zpětnou montáž - protože kdybych si měl za takovou opravu říct litr, abych byl aspoň fifty-fifty při dnešních hodinovejch cenách podobný práce, tak se mi každej vysměje, že za opravu chci tolik, jakou má ten starej komp aktuální hodnotu ... Prostě "gigabajtku" pokud možno nebrat jako dlouhoživotnostní a stabilní základnu, to už jsou lepší "aušusky" - aspoň mně pokaždý vydržely minimálně skoro 2x tak dlouho než srovnatelný GB ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7572
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: so listopad 06 2021, 11:48    Předmět: Citovat

Mám dobrou zkušenost s kompama Dell - stará plečka (dělaná do kanclu) s Pentiem III koupená před 15 lety jako repas furt jede. Další které jsem měl později taky zařvaly spíš na "morální" zastaralost, než že by to chcíplo. To byly kompy do kanclů, do bank, apod a tam to muselo makat.
Jediný komp, který mi chcípl byl notebook Toshiba. Dva měsíce po záruce najednou šlus a ticho, mrtvo.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: so listopad 06 2021, 12:09    Předmět: Citovat

Ono se podobně jak ty Gigabytky chovají i jiné desky, jde to vždy ve vlnách. Jeden čas třeba rádo hnilo MSI, ani Asus není extra zázrak. Kupodivu elyty zrovna na těch Gigabytech jsem moc měnit nemusel už od dob C2D.
S těma Dellama souhlasím. Jedna z jejich výhod je v tom, že mají obvykle dobře řešené proudění vzduchu kolem celé desky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31871
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so listopad 06 2021, 12:13    Předmět: Citovat

Že jsou aušusky zázrak jsem nikdy netvrdil, jen píšu, že mně obvykle vydržely dýl než právě GB - a v kompech, který jsem dostal na nějakou opravu nebo údržbu to bylo zrovna tak. Prostě Gigabyte = naprostá spotřebka, Asus = lepší až hodně dobrá spotřebka.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33931
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so listopad 06 2021, 12:35    Předmět: Citovat

Na mieste Celerona by som zobral osciloskop a pozrel na 5V vetvu zo zdroja a 5V z USB portov. Ak su na doske tie tzv. moderne elyty s pevnym elektrolytom, tak tie dokazu zhnit bez viditelnych priznakov.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3369
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: so listopad 06 2021, 13:34    Předmět: Citovat

Myslíš Polymery? Tak ten sem ještě snad špatný neviděl. Je pravda, že sevis dělám jen pro sebe a rodinu..
I když Karel GB nemá rád, vše co mám doma a po rodině šlape právě na GB a vše naprosto už hromadu let v pohodě.. Už od dob I. gen i5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33931
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so listopad 06 2021, 14:41    Předmět: Citovat

Neodchadzaju casto, ale zakerne. Jeden som menil tu:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=93282
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1321
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so listopad 06 2021, 15:51    Předmět: Citovat

Ja sem teda zatim taky nepotkal moc spatnych desek s polymerama, to na tech starsich, kde byly velke elyty, tak tam se to nafukovalo vsecko, i znackove Nippony, kdyz to byla zrovna ta spatna serie a bylo fuk, jesi je to GB ci Ausus. Ale bezolovnaty cin jiste dokaze zazraky...

U toho USB portu bych mozna este vymenil polyfusky, casem se vykurvi, byt teda mys ma minimalni odber, tak tam by se to nemelo projevovat, ale kdo vi. Proste na par deskach sem je uz musel menit, pac jim vzrostl odpor a treba telefon se uz pak nebyl schopen dobit na 100%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17780
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne listopad 07 2021, 0:35    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Ak su na doske tie tzv. moderne elyty s pevnym elektrolytom, tak tie dokazu zhnit bez viditelnych priznakov.

Jo, po zapnutí PC vyskočí omalovánka, že na desce jsou japonský elyty s garancí 60 000 hodin provozu.
Kouknu na to oscilem.

Docela by mě zajímalo, jak se dobejt do tý Gigabytí krysy. Myslel jsem, že ji vyčistím a přidám do ní elyt na 5V napájení. Nemá to taky západky na planžetu jako dálkáče u TV?

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33931
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne listopad 07 2021, 0:38    Předmět: Citovat

Na mysiach su vacsinou skrutky, casto pod teflonovymi klznymi podlozkami.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17780
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne listopad 07 2021, 0:55    Předmět: Citovat

Zkusil jsem jeden teflon sloupnout a máš pravdu, je tam zapuštěnej Philips. Akorát že se teflony loupou z oboustranky a ta zůstává přilepená k plastu krysy. Po přimáčknutí zpět teflon na oboustrance už nedrží. Bude to asi slušná pakárna vystříhat oboustranky nový, jsou tam čtyři a každá jinej tvar.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund