Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Bohemia Energy zkrachovala
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 27, 28, 29  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Co je nového?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2407

PříspěvekZaslal: čt říjen 14 2021, 19:39    Předmět: Citovat

pepik9 napsal(a):
protože pošta tvrdila, že to musí udělat příjemce peněz

Hubert_79 napsal(a):
A měla pravdu. Bohužel tak SIPO funguje...

Hubert_79 napsal(a):
Jdi na poštu a tam ti z aktuálního dokladu tu zálohu vyndají,

Tyhle dvě věci mi nejdou dohromady. Byl bych ti vděčnej, pokud bys uvedl odkaz na poštovní předpis, umožňující zákazníkovi dělat změny v SIPu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7559
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: čt říjen 14 2021, 20:24    Předmět: Citovat

já jsem pár dní zpět napsal(a):
Jdi na poštu a tam ti z aktuálního dokladu tu zálohu vyndají,


Ještě jednou. Zálohu ti vyndají z aktuálního dokladu, tedy jednorázově. Přesněji požádáš o vystavení částečného dokladu SIPO. Na tom snad není nic k nepochopení, ne?
stránky pošty napsal(a):

Co mám dělat, když:
chci vyřadit některé platby?
Navštivte kteroukoliv Provozovnu, (mimo Výdejní místo a Pošta partner – vymístěna přepážka) vystavíme Vám jednorázově Platební doklad SIPO na vybrané platby. Potřebujete k tomu jakýkoli doklad SIPO, na kterém je uvedeno Vaše spojovací číslo a osobní doklad. Za tuto službu zaplatíte 5 Kč, a to za každý vystavený Platební doklad SIPO na vybrané platby. Rozhlasové a televizní poplatky a ceny za Vámi zvolené služby placené poště (např. cena za zaslání Potvrzení o uhrazených platbách SIPO / Přehledu o platbách SIPO) nelze ze SIPO vyřadit. Platební doklad SIPO na vybrané platby nelze vystavit, pokud Platební doklad SIPO byl již uhrazen.


Zdroj: https://www.ceskaposta.cz/sluzby/platebni-a-financni-sluzby-cr/sipo

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá říjen 15 2021, 8:11    Předmět: Citovat

No a co je jinak nového? Laughing
Kromě nepanikařte a buďte v klidu nebo krachů dalších energošmejdů nebo neplaťte zálohy energošmejdům.
Taky by teď byla nejvhodnější chvíle předvolat k výslechu ty dva mužíky ohledně Vrbětic a Rusku pořádně zavařit. Jejich plyn určitě nepotřebujeme. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: pá říjen 15 2021, 9:17    Předmět: Citovat

A pořád mele nesmysly...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá říjen 15 2021, 11:00    Předmět: Citovat

Zatím co ty tvrdíš, že to není pravda, že? Laughing
Hm, to tě určitě pochopí hlavně ti, co se tam nechali tak napálit. Nebo se jim tím, že to jsou údajné nesmysly, tak vysmíváš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: pá říjen 15 2021, 12:40    Předmět: Citovat

Nesmyslem je, jak se do toho snažíš zamotat ty mužiky. Taková úchylka, no Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31829
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá říjen 15 2021, 12:59    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Zatím co ty tvrdíš, že to není pravda, že? Laughing
Hm, to tě určitě pochopí hlavně ti, co se tam nechali tak napálit. Nebo se jim tím, že to jsou údajné nesmysly, tak vysmíváš?
Nejhůř jsou na tom ti, co se přehlásili k podobným alternativním dodavatelům, který pak BE sežrala - aniž by to těm klientům dala vědět - a teď je doslova hodila přes palubu bez jakýhokoliv varování. Příkladem budiž klienti ČS Energo (dceřinka Český Spořitelny !!!!!), kterou BE spolkla na podzim loňskýho roku a jejíž klienti teď s hrůzou zjistili, že spadli do stejný skupiny jako ti, co se nechali nachytat na "Měsíc zadarmo, rejžo...!!!" ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá říjen 15 2021, 17:14    Předmět: Citovat

xsc napsal(a):
Nesmyslem je, jak se do toho snažíš zamotat ty mužiky. Taková úchylka, no Smile
Co je to mužiky?
Úchylku hledej u těch, co žrali Vrbětice i s navijákem. A byli i takoví, co tvrdili, že od rusáků žádný plyn nepotřebujeme. A o tom to právě je, jestli jsi to ještě nepochopil. Pravda je i to, že Rusko nás jako odběratele plynu nepotřebuje (má kam dávat přebytky), ale pro peníze se udělá vše. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
badoch



Založen: Feb 23, 2005
Příspěvky: 592
Bydliště: SM

PříspěvekZaslal: pá říjen 15 2021, 20:30    Předmět: Citovat

Tak už krachli i Skauti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2482
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: pá říjen 15 2021, 20:43    Předmět: Citovat

Hubert_79 napsal(a):
já jsem pár dní zpět napsal(a):
Jdi na poštu a tam ti z aktuálního dokladu tu zálohu vyndají,


Ještě jednou. Zálohu ti vyndají z aktuálního dokladu, tedy jednorázově. Přesněji požádáš o vystavení částečného dokladu SIPO. Na tom snad není nic k nepochopení, ne?
stránky pošty napsal(a):

Co mám dělat, když:
chci vyřadit některé platby?
Navštivte kteroukoliv Provozovnu, (mimo Výdejní místo a Pošta partner – vymístěna přepážka) vystavíme Vám jednorázově Platební doklad SIPO na vybrané platby. Potřebujete k tomu jakýkoli doklad SIPO, na kterém je uvedeno Vaše spojovací číslo a osobní doklad. Za tuto službu zaplatíte 5 Kč, a to za každý vystavený Platební doklad SIPO na vybrané platby. Rozhlasové a televizní poplatky a ceny za Vámi zvolené služby placené poště (např. cena za zaslání Potvrzení o uhrazených platbách SIPO / Přehledu o platbách SIPO) nelze ze SIPO vyřadit. Platební doklad SIPO na vybrané platby nelze vystavit, pokud Platební doklad SIPO byl již uhrazen.


Zdroj: https://www.ceskaposta.cz/sluzby/platebni-a-financni-sluzby-cr/sipo


Dnes jsem na poště byl s dotazem zda mi umí vyřadit platbu ze SIPO - za přepážkou hned věděli která bije (že se jedná o BohemiaEnergy). Následovala otázka na mě jak SIPO platím zda z účtu nebo v hotovosti. Platím ho z účtu - resp. automaticky se mi odtamtud strhává. Takže mi bylo řečeno že v tom případě s tím nemůžou nic udělat a platbu musí zrušit její příjemce. V případě že bych platil SIPO v hotovosti, tak jsou schopni platbu jednorázově nějak vyjmout. Úplně jsem to nepochopil, ale to je moje dnešní zkušenost s návštěvou pošty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17727
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá říjen 15 2021, 20:48    Předmět: Citovat

Ten jejich dodavatel se jmenoval Kolibřík Energie. Bodejť né, ono 1359 kaček/MWh za silovku ve vysoký sazbě je naprosto neudržitelný.
Zrovna dnes jsem byl na servisu u bývalýho náměstka Chvaletický elektrárny a ten se vyjádřil, že očekává, že 60-80 % stávajicích obchodníků zmizí z trhu.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7559
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: pá říjen 15 2021, 20:51    Předmět: Citovat

Vysvětlení je jednoduché. Platíš-li to inkasem z účtu, tak to funguje tak, že tvoje banka dostane z kraje měsíce od pošty info "SIPO to a to, částku tolik a tolik strhněte z účtu XY". No a SIPO se generuje počátkem měsíce, takže už to je na říjen v běhu.
Jestli tu zálohu chceš vyhodit v listopadu, tak si to zruš v bance (hned) a v listopadu ti přijde doklad, ze kterého to půjde vyhodit. Je blbý, že je patnáctého, to už SIPO z účtu asi proběhlo. Ještě to šlo řešit tak, že bys na účtu neměl prachy a platba by se neprovedla.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2482
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: pá říjen 15 2021, 21:04    Předmět: Citovat

Hubert_79 napsal(a):
Ještě to šlo řešit tak, že bys na účtu neměl prachy a platba by se neprovedla.

ano, přesně tak jsem to udělal, sipo neodešlo, protože jsem v bankovnictví včera snížil limit pro něj a ještě preventivně "odklonil" peníze aby na účtu ze kterého se sipo platí bylo málo
Takže teď se bude pokus o sipo z účtu ještě jednou opakovat (platba opět neproběhne) a potom budu muset ostatní platby které na Sipu jsou zaplatit nějakým jednorázovým příkazem, což není problém, ale mám tam i poplatek za TV a Radio a u těch zatím nevím kam bych to měl poslat - ty se platí snad jen nějak přes poštu ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7559
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: pá říjen 15 2021, 21:09    Předmět: Citovat

Bude ještě jeden pokus, někdy kolem 22. dne. R a TV nikam neposílej, to bude předepsáno následující měsíc.
Asi bych to svolení k inkasu zrušil, dokud se to nějak nevyřeší - to s BE. Ať tu zálohu můžeš vyhazovat.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá říjen 15 2021, 21:13    Předmět: Citovat

Na svém účtu to můžeš vždycky zablokovat. Otázkou je jen odkdy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Co je nového? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 27, 28, 29  Další
Strana 3 z 29

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund