Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Bohemia Energy zkrachovala
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 27, 28, 29  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Co je nového?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po listopad 01 2021, 17:19    Předmět: Citovat

kokun napsal(a):

Mohu zadat samoodečet k datu ukončení dodávkové smlouvy s Vaší společností?
Samozřejmě můžete. V takovém případě kontaktujte prosím svého nového dodavatele a/nebo DPI, kterému tento samoodečet nahlásíte.
...


Vážený zákazníku,

s politováním Vám sdělujeme, že ukončovací fakturu u Bohemia Energy je nutné reklamovat u Vašeho původního dodavatele energie.

S přáním pěkného dne EON.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2729
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: po listopad 01 2021, 18:42    Předmět: Citovat

Ano ukončovací faktura je "ozdobou" konce BE, jelikož je těžké později něco řešit, zadal jsem samoodečet na EG.D podle elektroměru 15.10.2021, ten však nebyl přijat, z důvodu, že je mimo očekávané meze(asi málo) a musí se prověřit. V pátek mi od BE přišla faktura na 36000Kč. Když mě trochu přešel šok, díval jsem se, jak přišli takové částce, v ED.G nic neprověřovali a provedli tzv. automatický výpočet se spotřebou 8,19MWh za 2,77 měsíce, to je spotřeba téměř za 2.roky, na 2,77měsíce bych musel mít zapojenou nějakou firmu. EG.D provedl výpočet, ale reklamaci jsem směřoval na BE, že oni za nic nemůžou. Co s takovým výtvorem, je to vůbec možné něco takového vypustit? Prý mi po zaslání údajů(EAN nebo č.elektroměru) vytvoří přesný odhad spotřeby, číslo elektroměru měli v zadaném samoodečtu, přesto vytvořili nehorázný paskvil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po listopad 01 2021, 19:12    Předmět: Citovat

Ukrajince s benzínem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15535
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po listopad 01 2021, 19:59    Předmět: Citovat

Jo, když je to výhodné, tak to může být ještě výhodnější. Hodil bych tam reklamaci, neplatil bych nic s tím, že nemám peníze a že jsem na pokraji krachu (jako BE) a čekal bych na opravu. Mezitím samozřejmě nahlásit správné stavy u toho nového dodavatele. Nezapomenout dokumentovat stav, datu a výrobní číslo měřáku pomocí foťáku. Tento stav zaslat novému odběrateli a pro jistotu i tomu starému v mejlu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po listopad 01 2021, 20:59    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
kteri mu ty populisticke kecy budou porad bastit.


Umí si vybrat téma, ve kterým se moc nedá šlápnout vedle a dobře to načasovat. Sice nenabídne řešení, ale má dobrý informace, co lidi zrovna sere a na to jim prodá kritiku. To odkoukal od Paroubka.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/zelena-sebevrazda-babis-v-glasgow-kritizoval-evropsky-klimaticky-balicek-40376626
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7438

PříspěvekZaslal: po listopad 01 2021, 21:08    Předmět: Citovat

Jojo. Babiš kritizuje zelenou sebevraždu, ale sám to za slíbené dotace podepsal...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po listopad 01 2021, 21:14    Předmět: Citovat

Kdyz je 1/4 populace pitomcu, muze zvanit co chce a oni mu to stejne budou bastit. Vzdyt ten green deal schvalil o sam a ted proti tomu jakoze bojuje.

Dnes jsem ho slysel ve zpravach, jak tim svym vycitavym tonem peskuje sam sebe "ze jsme donutili Cinu prestat tezit horcik" a ted jsou s tim problemy. Vy kteri jste takovemu cloveku hodili hlas jste pitomci, jinak se to opravdu nazvat neda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31972
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út listopad 02 2021, 0:00    Předmět: Citovat

https://www.mix24.cz/miliardar-pisarik-z-bohemia-energy-se-pokousi-prevest-obri-soukromy-majetek-obava-se-hromadne-zaloby-klientu/ .....
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út listopad 02 2021, 6:41    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
Kdyz je 1/4 populace pitomcu, muze zvanit co chce

To asi přidej.
Je potřeba si uvědomit, že soudobá mutace zastupitelské demokracie takové populisty sama generuje. Sice už od antiky byla demokracie považována za formu vlády vedoucí k úpadku, ale historicky až teď může být voličem blbá pipka, námezdní plebs a neopeřenej vyvalenec ve škole s hovnem zkušeností. No tak se těmto pitomcům šijou volební programy na míru a pak se vodí za nos.
Taková Hromádková neměla program pro pitomce ale pro uvažující lidi, takže kde je dneska. Třicetiletej novinář má rozum dvanáctiletýho smrada, propagaci očkování dělají blondýny v Miss Vopíchání tím, že jim narostly kozy a řasy.
Takovej materiál si Bureš dá k snídani. Mimochodem díky existenci dotační politiky Brusele vznikají Babišové, a ne naopak Very Happy
https://www.spcr.cz/aktivity/stanoviska/14848-stanovisko-k-balicku-fit-for-55
Na zeleným komunismu Brusele je toho hodně ke kritizování objektivně, na to nemusí být jen estébák z Bratislavy co si nevidí do huby.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JiriTom



Založen: Apr 26, 2017
Příspěvky: 1288

PříspěvekZaslal: út listopad 02 2021, 7:21    Předmět: Citovat

Babiše stvořilo 40 let budování komunismu, podpořené ruskými tanky v roce 1968, tak si to povídání oprav...🙂
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7438

PříspěvekZaslal: út listopad 02 2021, 9:07    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Sice už od antiky byla demokracie považována za formu vlády vedoucí k úpadku,
To je zase blábol. Za úpadkovou demokracii považoval hlavně Platón, ovšem nabízel místo toho "vládu odborníků", tedy sám sebe a jemu podobných, kteří přece nejlépe vědí, co je potřeba.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17840
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út listopad 02 2021, 19:52    Předmět: Citovat

Vážení, dnešní den, to byla síla. Bacha, bude to špalek.
Ráno v 6:45 jsem vyrazil na ČEZ prodej do Hradce Králové. V 7:35 jsem dorazil a přede dveřma už stálo asi 40 lidí. Po otevření v 8:03 bylo připuštěno cca 15 lidí a zbytek stepoval dál venku. Byl jsem osmnáctej. Občas vzali dovnitř 1-3 lidi. Po hodině a půl jsem se konečně dostal dovnitř a dostal číslo. Stávající zákazníci od nuly, Bohemisti a podobní od pětiset. Vevnitř bylo 10 přepážek, obsazených bylo 6.
Seděl jsem na židli a sledoval vyvolávaná čísla. Na tablu bylo 514, já měl 524. Hodinu brali jen ty od nuly, asi 12 lidí. Pak vystartoval jeden čekající Bohemista a začal řvát. Pomohlo to, vzali asi 6 pětistovek za sebou a zase konec. Dva lidi s čísly pode mnou to vzdali a odešli. Blížila se půljedenáctá hodina a na několika okýnkách se objevilo "mimo provoz" a dámy odešly na oběd. Některý se vrátily za třičtvrtě hodiny, některý vůbec. Zase braly jen ty od nuly. Všiml jsem si, že někteří, co byli od nuly u přepážek řešili taky přechod od Bohemky, takže doporučuju si při příchodu odmáčknout jak novýho, tak starýho zákazníka.
Tentokrát jsem vystartoval já a zase to pomohlo, vzali několik pětistovek a ve 12:45 na mě konečně došla řada.
Chtěli ofčanku a smlouvu s Bohemkou. Dámu potěšilo, že mě našla v databázi ČEZu a tak to šlo celkem rychle, nic nemusela vyplňovat, vše mám jako v dobách před Bohemkou, když jsem byl u ČEZu. Protože mám kvůli soláru elektroměr s GSM odpočtem, tak se dá dokonce dohodnout placení bez záloh, měsíční fakturace skutečné spotřeby. Takže žádný půjčování peněz s nulovým úrokem ČEZu. Mám tedy smlouvu bez fixace, překvapilo mě, že mám silovku jen za 1,78 CZK za KWh ale byl jsem upozorněn, že po Novým roce to bude okolo 3 CZK.
No a pak jsem vytáhl licenci a smlouvy na solár. A přišla sprcha, dáma prohlásila, že ČEZ Prodej přebytky soláru nevykupuje a se solárama nemá nic společnýho. Za mejma zádama stál FVE panel a lákací reklama na solarní zařízení. Přitom mi minulý týden přišel email z ERU, se seznamem vykupujících a ČEZ tam uvedenej je. Tak jsem se dotázal, co mám teda dělat, když jsem právě s nima sepsal odběrovou smlouvu a jak je známo, přebytky vykupují jen organizace, kde mám zároveň odběr. Tak mě poslala na ČEZ Distribuci.
Tam jsem si vystál frontu pěti lidí a když na mě došla řada, tak jsem se od chlapa dozvěděl, že s výkupem přebytků nemají nic společnýho, řeší jen technický věci kolem připojení soláru. Ale protože mám licenci a původní smlouvu o technickým připojení s ČEZem, tak mě řekl, že mě ČEZ Prodej musí přebytky vykoupit a hlavně převzít zodpovědnost za regulační odchylku. Chlap byl tak laskav, že se sám od sebe sebral a na ten Prodej se mnou zašel a začal to s tou dámou, u který jsem byl, řešit. No skončilo to telefonátem někam, kde rozhodli, že mě během týdne zavolají a solár vyřeší. Ta dáma, nyní už pro mě kráva u přepážky asi vůbec neví, která bije.
Domů jsem dorazil v 15 hodin. Celkem mě to stálo 8 hodin prom_rdanýho času.
Takže tak, třeba to někomu pomůže. Rolling Eyes

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út listopad 02 2021, 20:17    Předmět: Citovat

Bude hůř.
Asi po tisící doporučuju přečíst knihu Tevis: Zpěv drozda, většina modelových situací je tam popsána. Akorát že fikce je z 23. století, máme náskok.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15535
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út listopad 02 2021, 20:44    Předmět: Citovat

Jojo, dnes jsem přes internet nahlásil stavy elektřiny i plynu. Samozřejmě z více míst, ale jak jsem byl upozorněn, tak stavy psané k 1.11., protože jinak odpočet DPH nefunguje. A potom ještě pohlídat hlášení stavů k 31.12. pro správnou definici daňového období. Kdo si to neudělá (jen pro byty), tak bude mít sníženou DPH jen poměrově podle záloh, ale i ty musejí být zaplaceny v tomto období dvou měsíců.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st listopad 03 2021, 8:05    Předmět: Citovat

xsc napsal(a):
To je zase blábol.

Tak mi řekni, blábole, co je nepravdivého na výroku, že antická demokracie - lidovláda měla soudobé kritiky.
Názor, že demokracie má od samého vzniku v sobě samé zakomponován mechanismus degenerace, je stejně legitimní jako každý jiný.
Ale to jsme odbočili od Báby a jeho kritiky Zeleného svazáctví Evropy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Co je nového? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 27, 28, 29  Další
Strana 8 z 29

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund