Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

poškozené uchycení nože zahr. sekačky

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
EL34



Založen: Sep 21, 2009
Příspěvky: 619
Bydliště: Chrast u Chrudimi

PříspěvekZaslal: so prosinec 11 2021, 9:21    Předmět: poškozené uchycení nože zahr. sekačky Citovat

Zdravím, U bežné zahr sekačky bez pojezdu mi dosloužil motor Tecumseh vantage 35, dostal jsem rozložený briggs and stratton 10D902 r.v. 2006. Ten jsem složil. bez namontovaného žacího nože nešel nastartovat, když jsem nůž namontoval, tak hned chytl,jenže u po chvilce běhu na prázdno se ustřihlo pero v unašeci viz fotka. Tak jsem koupil nový za 500,- a ten to po 30s chodu naprázdno poškodilo taky. ustřihly se pro změnu ty dva čepy a byl povolený dotahovací šroub. Co může způsobovat tyto jevy?
Regulátor obsahuje dvě pružiny. tu menší jsem tam zatím vůbec nedával, protože je zlomená. Motor běží kolísavě ale ne nepravidelně. Je možné že toto způsobí takové škody na tom uchycení nože?
Díky za rady.



IMG_3253.JPG
 Komentář:
 Velikost:  178.75 kB
 Zobrazeno:  62 krát

IMG_3253.JPG



IMG_3254.JPG
 Komentář:
 Velikost:  158.82 kB
 Zobrazeno:  64 krát

IMG_3254.JPG



IMG_3255.JPG
 Komentář:
 Velikost:  206.18 kB
 Zobrazeno:  87 krát

IMG_3255.JPG




Naposledy upravil EL34 dne so prosinec 11 2021, 10:04, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: so prosinec 11 2021, 9:38    Předmět: Citovat

Jedině zkusit mu ubrat předstihu , pokud si to nechá .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31843
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so prosinec 11 2021, 9:53    Předmět: Citovat

Rotující nůž napevno upnutej k výstupnímu hřídeli slouží zároveň jako setrvačník, uvědom si, že celý jeho uchycení musí eliminovat rázy z chodu 4-taktního jednoválce (s rozvodem SV), což jsou děsný řachy. Většina sekaček má spojku, kterou se chod motoru a nože mechanicky propojí až po nastartování motoru a ustálení jeho chodu ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2557
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: so prosinec 11 2021, 13:15    Předmět: Citovat

Třeba si to měl blbě sezazený nebo málo utažený. Co unašeč na hřídeli? Není moc volný? Měl by být na naklepnutí. Nesmí jít volně a všechno musí být bez vůle. Pokud je pero na klice volný, šroub ty rázy neudrží a povolí se. Kdyžtak vybruš nový pero tak, aby sedělo fest na klice i na unašeči. Pro jistotu bych unašeč na kliku namazal anaerobním lepidlem, třeba Loctite 603 a na šroub dal taky lepidlo na závity. To je asi jediný, co se s tim dá dělat, pokud je na peru vakl. Pokud bude všechno fest, nic se pak neustřihne.

Hele a ty pérka u toho karbecu jsou nějaký zprasený. Ohnutý kde nemaj bejt. Je to velice citlivý na seřízení, a pochybuju, že takhle to někdy normálně poběží.

_________________
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5227

PříspěvekZaslal: so prosinec 11 2021, 17:57    Předmět: Citovat

ten motor musí jít nastartovat i bez nože, a ten unašeč to musí v klidu držet. Ta pérka na karburátoru jen určují otáčky. Co mě napadá a s čím už jsme se setka je správně nasazený setrvačník nahoře na motoru. Je tam hliníkový klínek který se při nárazu nože do něčeho tvrdého kdy to ani spodní unašeč nevychytá střihne a dojde k pootočení setrváku vůči klice a tím posunu zapalování. Pak to děla neuvěřitelné psí kusy...
_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2726
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: so prosinec 11 2021, 18:59    Předmět: Citovat

No a jaký je rozměr klínku? Pokud jsi dával silnější motor, nediv se, vůle a neodpodvídající klínek udělají svoje. Navíc by měl být klínek vyšší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: so prosinec 11 2021, 19:05    Předmět: Citovat

Ví zde někdo , co je to klínek ? Těžko .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2557
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: so prosinec 11 2021, 19:18    Předmět: Citovat

Přece se tady nestrhne debata o takový volovině, co je klínek a pero. Já taky peru říkám klínek, ale specielně pro toto fórum jsem úmyslně psal pero. Snad tu nejsme všichni dementi(kor když jsme viděli fotky), abysme nevěděli o co jde Wink
_________________
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: so prosinec 11 2021, 19:23    Předmět: Citovat

Je to jen stejný rozdíl jako NPN a PNP . Funguje přesně inverzně . No a dovolím si napsat , že 98% obsazení zde rozdíl nezná . Dokonce s těmito strojařskými součástmi ani nepracuje a pracovat nebude .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jodr



Založen: Jan 20, 2008
Příspěvky: 1374
Bydliště: na vejminku

PříspěvekZaslal: so prosinec 11 2021, 19:40    Předmět: Citovat

Setrvák je nasazený na kuželu kliky. Spojení jistí klínek 4x4mm, hliníkový. Taky se mě střihnul a setrvák se postupně pootočil, až sekačku nebylo možné nastartovat, střílela do karburátoru. Udělal jsem z těla obyčejného ocelového šroubu nový a sekačka má za sebou teď už čtvrtou sezonu. A že dostává na dvou parcelách docela zabrat...
_________________
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EL34



Založen: Sep 21, 2009
Příspěvky: 619
Bydliště: Chrast u Chrudimi

PříspěvekZaslal: so prosinec 11 2021, 19:56    Předmět: Citovat

Ten unašeč nový vypadá takhle:
https://www.hsparts.cz/uchyt-noze-mtd-46p-508n-51-222mm-vyska-302mm-748-0376c_p2711?gclid=EAIaIQobChMIg-nshrLc9AIV-AIGAB38qAAaEAQYAyABEgIWK_D_BwE

Tedy to pero je jeho součástí. Oba motory mají stejnou drážku na hřídeli tj. asi 4,7mm. Tedy bych musel použít 5mm pero a to zfrézovat a pak taky vyfrézovat novou drážku do unašeče.
Motor bez nože nastartovat nejde, v jednom okamžiku to má takovou kompresi, že to rukou nepřetáhnu. S nožem to už jde.
Pravda je, že unašeč šel nasadit na hřídel lehce, možná tam i nějaká vůle byla, to už přesně nevím.
Pero setrváku zkontroluju, ale budu muset nejdříve povolit pojistnou matici a teď když to nelze chtnout za nůž, budu muset motor upnout za hřídel do svěráku. Snad to povolí. Taky je pravda, že motor jde dost tvrdě, klepe, takže ten předstih bude asi hnutý.

Teď mi jde o to zjistit, zda to poškození unašeče způsobil špatný předstih, nebo to kolísání otáček (vím že mám regulátor špatně sestavený) . Když se otáčky zmenší a najednou průdce zvětší, tak to pero je také více namáhané, než by mělo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: so prosinec 11 2021, 20:42    Předmět: Citovat

Poškození unašeče nezpůsobil ani předstih, ani kolísání otáček. Měl jsi někde vadu v sestavení. Moje sekačka jde startnout i bez nože. Taky už mám dělané pero, původní skončilo někde v trávě, když se původní unašeč rozstřelil. Nový unašeč vydržel jen chvíli, rozpadnul se, protože byl naražen moc natěsno. Ta slitina toho moc nevydrží. U dalšího už jsem si dal záležet. Jo, a taky jsem si skusil startnout sekačku s jen volně našroubovaným šroubem. Zvědavost je sviňa Smile Ty výstupky uletěly okamžitě. Provrtal jsem tam díry a dal místo nich šrouby. Drží to do teď.
Taky mám Bright&Stretton. Kolísat otáčky Ti mohou i kvůli membráně v karburátoru. Ty plastové karbce se prohnou a uprostřed to brzo přestane těsnit => bohatá směs. Řešit se to dá jen výměnou membrány. Zprvu co dva roky, teď už si to sedlo nebo je ta poslední membrána zázračná. U staršího modelu B&S jsem ji neměnil nikdy.
Ještě můžeš zkontrolovat, jestli ti ten drát, který ovládá škrtící klapku nedrhne o kryt vzduchového filtru. Kryt má sedět na těsnění, pokud tam není, dosedne níž. Nebo to může být i nějak zmordované. Viděl jsem to u jedné sekačky, otáčky kolísaly nepravidelně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EL34



Založen: Sep 21, 2009
Příspěvky: 619
Bydliště: Chrast u Chrudimi

PříspěvekZaslal: po prosinec 13 2021, 7:13    Předmět: Citovat

Myslíš chybu v sestavení motoru nebo toho uchycení nože?
Dotahovací šroub na unašeči jsem dotáhnul, ale zase ne úplně na krev, je to jemný závit a nechtěl jsem to protočit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.49 sekund