Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

multimetr UT-70A
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Filda
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt únor 09 2006, 22:40    Předmět: multimetr UT-70A Citovat

Zdarec lidi nemáte někdo multimetr UT-70A koupil jsem si ho je fakt super ale nezjistil jsem na co je ze zadu v horní polovině takové zatmavené mírně průhledné pleksisklíčko o velikosti cca 5mm*15mm za ním jdou vidět 2 kolečka nevíte na co to je ???? PROSÍM
Blyawn
Návrat nahoru
cemin



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pá únor 10 2006, 9:29    Předmět: UT70A Citovat

UT70B tam má infra port pro připojení k PC.Kabel (na jedné straně infra
na druhé straně RS232) je i se software na CD součástí měřidla.
UT70A tohle podle výrobce nemá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Filda
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá únor 10 2006, 12:53    Předmět: Multimetr Citovat

Jo super dík vím že nemá připojení a tohle je nějaký vylepšený UT70A vypadá to jako kdyby tam byly 2 led jako IRDA čko Very Happy
Návrat nahoru
Mourek



Založen: Sep 17, 2005
Příspěvky: 1285
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá únor 10 2006, 22:31    Předmět: Citovat

třeba to tam je a nejde to
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fana2
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá únor 24 2006, 14:31    Předmět: asgdveasfa Citovat

nevim ale taky bych to rád věděl ......
Návrat nahoru
DAP



Založen: Dec 10, 2006
Příspěvky: 147

PříspěvekZaslal: po březen 19 2007, 12:28    Předmět: UT70A Citovat

kupil som ho ešte v roku 2002, pričom predavačka ma upozornila, že má len 6 mesačnú záruku Shocked
a svete div sa, po 6 mesiacoch mi začali odchádzať funkcie (na displeji behali hodnoty od výmyslu sveta)
tak som prišiel do predajne, oni ho poslali späť do firmy a po mesiaci čakania (svete div sa) prístroj fungoval a stálo ma to 400 Sk ibaže znovu došlo po krátkej dobe ku tomu istému a dnes na ňom odmerám akurát tak frekvenciu, inak mi leží v skrini a to nehovorím, že sa mi vratil s iným puzdrom, kedže ja som si na displeji šetril ochrannú foliu zatial čo ten vrátený má totálne doškrkané okienko.

Odišlo najprv meranie kapacity a indukčnosti a potom aj meranie napätia aj prúdu Evil or Very Mad
plošný spoj má vzadu z 1/2 neznámy biely povlak Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Filda (nepřihlášený)
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st březen 21 2007, 11:28    Předmět: Citovat

DAP : já ho mám už fakt dlouho ....... když ti to neměří indukčnost a kapacitu tak za to muže taková malinká pojistka vevnitř .... musíš ji vypájet a zapájet druhou (taky se mě to stalo ale můžeš si za to sám) a to napětí a proud .... nevím ale neměřils náhodou proud ve zdířce pro napětí (omylem) Very Happy Very Happy Very Happy ten můj v pořádku jede
Návrat nahoru
DAP



Založen: Dec 10, 2006
Příspěvky: 147

PříspěvekZaslal: čt březen 22 2007, 10:20    Předmět: Citovat

filda - tak snaď viem ktorá prípojka k čomu je a k čomu nie Rolling Eyes zrak mi zatial slúži Wink
Ono totiž ukazuje na displeji rôzne cifry, aj keď na prístroji nemerám (teda ihneď po zapnutí) - dufam, že mi najbližšie nenapíšeš, či viem ku čomu služi tlačítko HOLD Rolling Eyes Wink
________________________________

v meráku sú tri poistky (dve v pätici a jedna prispájkovaná)
Tú vnútornú som mal taktiež odpálenú, ale momentálne sú všetký v poriadku.
Arrow mimochodom v návratke bol firmou uvedený dôvod opravy : výmena DPS



plosak.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  plosak.jpg
 Velikost:  50.3 kB
 Staženo:  324 krát


UT70A.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  UT70A.jpg
 Velikost:  46.64 kB
 Staženo:  362 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4507
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: čt únor 09 2012, 10:19    Předmět: Citovat

Filda (nepřihlášený) napsal(a):
DAP : já ho mám už fakt dlouho ....... když ti to neměří indukčnost a kapacitu tak za to muže taková malinká pojistka vevnitř .... musíš ji vypájet a zapájet druhou (taky se mě to stalo ale můžeš si za to sám) a to napětí a proud .... nevím ale neměřils náhodou proud ve zdířce pro napětí (omylem) Very Happy Very Happy Very Happy ten můj v pořádku jede


Tak že podarilo sa mi odpalit meranie C a L. Pri merani na rozsahu 200V na TIG zvaracke ma hlupo napadlo stlacit mikrospinac aby nabehol hlavny zdroj, samozrejme zaplo sa aj HF zapalovanie obluka merak len blikol a zhasol...po zapnuti nabehol meral všetko čo mal. prekvapenie prislo neskor .. nemara c a l. pri prepnuti na rozsahy zobrazenie 1600, a symbol vybitej baterie. Vymena 4066 a TL062. Mera to ale urcite presnost bude ta tam.
Tak že keby bol niekto taky sikovny....



vymena IO1.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  vymena IO1.jpg
 Velikost:  146.2 kB
 Staženo:  250 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7864
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: so červenec 06 2013, 16:27    Předmět: Citovat

Je tohle běžný chování UT70A? Předpokládám, že ano. http://www.youtube.com/watch?v=lBJJrkUiD7Q
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4507
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: po červenec 08 2013, 19:35    Předmět: Citovat

Neviem mozno ze hej, lenze pouzivatel by mal mat aj rozum, ked raz sa na tom rozsahu maju merat tranzistory v pripravku nevidim dovod skratovat meracie svorky, navyse sa zda ze to vybija bateriu, osobne ani neviem ci som tam betu vobec meral. Tak isto pri merani odporu nikto nestrka svorky do zasuvky s napetim aspon nie umyselne. Video o nicom vlastne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7864
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: po červenec 08 2013, 22:19    Předmět: Citovat

Každý multimetr by měl být odolný proti nesprávnému použití do 230V AC. Minimálně zkratování svorek by mu nemělo nikdy vadit. Přišlo mi to zajímavé, tak jsem to natočil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OMA50



Založen: Mar 17, 2013
Příspěvky: 218

PříspěvekZaslal: so červenec 20 2013, 8:09    Předmět: Citovat

Ahoj,

včera měřím také s UT70A a najednou zjistím,že při měření C na rozsahu 100uF multimetr měří úplný blbosti např.připojím kondenzátor 1000uF a měřák ukáže 2,5 uF.!!!!!!!!!!!Nestalo se to taky někomu z Vás????Co myslíte???Prosím o kvalifikované odpovědi. Smile díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7864
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: pá duben 07 2023, 16:47    Předmět: Citovat

Na UT70A z roku 2009 mi přestalo fungovat měření napětí AC i DC. Měří to s velkou chybou. Místo 230V AC to ukáže cca 140V AC. Ostatní rozsahy (kmitočet, proud, teplota, odpor) fungují. Nesetkal se s tímto někdo? Zkusím prověřit přepínač a vstupní odporovej dělič. Jinak zapojení je zastaralé, obsahuje asi 14 (čtrnáct) ks trapných trimrů. Tak se to už dávno nedělá... Dnešní i čínské multimetry se často kalibrují softwarově...
Nemám zas tak velkou motivaci UT70A opravovat.



UT70A multimetr schematic.gif
 Komentář:
 Velikost:  235.63 kB
 Zobrazeno:  109 krát

UT70A multimetr schematic.gif



UT70A pic02.jpg
 Komentář:
 Velikost:  228.08 kB
 Zobrazeno:  82 krát

UT70A pic02.jpg



UT70A pic01.jpg
 Komentář:
 Velikost:  209.06 kB
 Zobrazeno:  78 krát

UT70A pic01.jpg



_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9744
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: pá duben 07 2023, 17:12    Předmět: Citovat

Je to univerzální pouzdro, do kterýho se montují různé typy modelů, nebo je to příprava na novější variantu, která by mohla mít infraport.

Měření zesilovacího činitele je děláno za pomocí přípravku, kde je báze s kolektorem propojena přes odpor a kolektor a emitor jde přímo na svorky přípravku. Pokud je tranzistor probitej B-E, udělá to ten samý "efekt". Třeba je to nějaká forma upozornění na vadu - tranzistory jsem s tím ještě neměřil,
Kondenzátory ještě taky ne. V práci měřívám kondenzátory dost často a někdy je potřeba měřáku dát více času, nebo mu vnutit předpokládaný kapacitní rozsah a hlavně - Je jedno, jaký kondenzátor měříš - nový, vymontovaný, hlavně je nezapomínat preventívně vybít před připojením k měřáku. Vstupy pro tohle někdy nebývají jištěné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund