Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

AIWA
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xroll
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st květen 04 2005, 13:22    Předmět: AIWA Citovat

Jednou za čas mi začíná blbnout věž a prý je to prachem.Slyšel sem,že je to bolest téhle značky.Nevíte někdo, co konkrétně je tam třeba čistit?
Návrat nahoru
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8983
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: st květen 04 2005, 14:00    Předmět: Citovat

Ja mam Aiwu NSX-999 a u te casem zacal slabnout laser. Muselo se to cistit casteji a casteji az to doslo na vymenu celyho laseru. Vzdycky jsem vycistil jenom cocku a chvili to fungovalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9773
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: st květen 04 2005, 16:47    Předmět: Citovat

Nekdy pomuze tu cocku vycistit ze spodu (jde to blbe, ale u jedny veze se mi to povedlo) a kdyz nepomuze nic jinyho, tak na laserovy jednotce je jeden trimr. Vezmes si nejaky CD, nechas ho nacitat a lehce tim trimrem postelujes. Dobry je, poznacit si jeho puvodni polohu a okolo ni se pohybovat. Tim trimrem nastavujes pracovni bod (nebo co to je) laseru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xroll
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st květen 04 2005, 19:47    Předmět: zkusim to Citovat

Dík za radu.Nejsem si ale jistej jestli to bude stačit.Občas se to samo otvírá, zavírá a točí jak kdybi mi tu strašilo. Už to jednou bylo v servisu, kde to údajně jenom vyčistily a pak to pár měsíců běhalo normálně. Taky v tom občas vrčí a vydává to podivný zvuky. Nevyznam se v tom, ale nechci to dávat co tři měsíce do servisu.
Návrat nahoru
Raptor181
Moderátor


Založen: Jan 01, 2004
Příspěvky: 1194
Bydliště: West Slovakia

PříspěvekZaslal: st květen 04 2005, 20:56    Předmět: Citovat

No ja mam tiez AIWU NSX-V700 a robi mi to iste...Tiez som to cistil a zacalo to robit po chvili zase. Najlesie bude vymenit laserovu jednotku a mas pokoj. Sice mozno by to islo dostelovat ale na ako dlho? Za chvilku by ti to zacalo robit zase a nakoniec aj tak by si to dal vymenit.

Moj nazor: Vymena laserovej jednotky.

_________________
Čo neubrzdíš, to neukecáš..PC šťoural
PotleskSmile
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpečovacie a kamerové systémy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
toom



Založen: Sep 17, 2004
Příspěvky: 327

PříspěvekZaslal: čt květen 05 2005, 8:23    Předmět: Citovat

Je fakt, ze vymena laserove jednotky to resi, ale pokud to dela poprve, tak to nema smysl. Mam doma NSX-999, mam ji 9 let a jedu stale ja jeden LASER. AIWA pouziva (nebo pouzivala, to presne nevim) ve svych strojich jednotky SONY, takze se neda rict, ze je to nesvar znacky Mad . Jsem s ni velice spokojen. Takze 1. vycistit cocku, ale opatrne, mel jsem uz doma napr. PSI, ve kterym nejakej uživatel tu cocku cistil asi smirglem , 2. zmerit odpror trimru na jednotce a jeho hodnotu snizit asi o 10-15% a pojede zas jak nova Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dj_Paul



Založen: Sep 19, 2004
Příspěvky: 2410
Bydliště: Laškov

PříspěvekZaslal: čt květen 05 2005, 9:33    Předmět: Citovat

Nazdar.Věže této značky mají jednu zásadní konstrukční vadu a to že veškerý ohřátý vzduch z chladičů stoupá právě a jen okolo optiky (jiný otvor nahoře není)a tam se zarazí o horní kryt.V optice se teplým vzduchem a stoupajícím prachem poškodí zrcadlo a zasviní co se dá.Výměna optiky pomůže tak na půl roku a pak je to to samé.Řešil jsem to tak,že jsem dával pod cd měnič clonu ředa z kuprexitu a je to v pohodě.Optiky SONY které jsou tam pužité jedou v jiných zařízeních bez závad,měl jsem asi tak před 5ti lety doma mini system sony s tím že nejede cd.Sfoukl jsem z optiky asi centimetr prachu a cd jede dodnes.V ničem jiném než v AIWÁCH jsem optiku zatím neměnil.
jestli se to samo otvírá a zavírá,tak zkontroluj plochý kabel,který vede od pojízdného šuplíku k elektronice,bývá zlomený
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
wiktor
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt květen 05 2005, 19:29    Předmět: Citovat

taky jsem mel tu nsx 999 od kamose blbla mu taky cd mechanika a zjistil jsem hodne studenaku na desce cd mechaniky tak se zkus podivat na ty studenaky.
Návrat nahoru
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9773
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: čt květen 05 2005, 19:41    Předmět: Citovat

NSX V999 jsou pekny smejdy. Jednou jsem se byl v jednom radioservisu ptat na koncovej stupen u autoradia a prede mnou stali tri osoby, ktery sli dati tento opraviti na tu samou zavadu: spatny CD radic. Kamosovy se stalo neco podobnyho. Ono to prehazovani cd je dost nestastne reseno a nekdy se stane, ze "proskoci zuby",protoze ty "koncovy"spinace maji casem asi spatnej kontakt. Nezbyva, nez CD mechaniku rozebrat (ne CD laser) a kolecka dat do spravne pozice (uz si teda nepamatuju, jak jsem tu spravnou pozici nasel). dale je potreba vsechny pohyblive casti promazat (hlavne voditka) a takto opravena vez funguje uz 5 let - akorat uz ma vypalenej display (nejsou videt zadny znaky,pouze ve tme a to jen trochu)

Zlata SONY, ktera ma jednoduchej radic a jeste opticky snimani polohy talire
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7948
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: čt květen 05 2005, 20:51    Předmět: Citovat

No nevím ale jak tu závadu popisuješ tak nejde asi o laser ale o jinou závadu a sice bude asi přelámaný páskový vodič na ten výsuvný díl. To pak někdy samo vyjede nebo když to zajede tak to dál vrčí ap.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
anonym






PříspěvekZaslal: pá květen 06 2005, 6:49    Předmět: Citovat

Jen takova mala poznamka k tomu displeji, na 99% neni vypalenej, ale jsou v haji 2 maly kondenzatory nekde kolem zdroje, maji mam takovej pocit oznaceni 106 a 107, kolem urcite najdes ztmavlej plosnak kolem 2 tranzistoru. Vymen ty elyty a displej bude jako novej Very Happy . Tenhle problem jsem resil asi pred 2 rokama ( a stal me hodne sedivych vlasu) tak to tu usilovne potim nekde z hlouby derave pameti. Budes-li chtit vic informaci, tak napis. [/img][/url]
Návrat nahoru
toom



Založen: Sep 17, 2004
Příspěvky: 327

PříspěvekZaslal: pá květen 06 2005, 6:52    Předmět: Citovat

Anonym napsal(a):
Jen takova mala poznamka k tomu displeji, na 99% neni vypalenej, ale jsou v haji 2 maly kondenzatory nekde kolem zdroje, maji mam takovej pocit oznaceni 106 a 107, kolem urcite najdes ztmavlej plosnak kolem 2 tranzistoru. Vymen ty elyty a displej bude jako novej Very Happy . Tenhle problem jsem resil asi pred 2 rokama ( a stal me hodne sedivych vlasu) tak to tu usilovne potim nekde z hlouby derave pameti. Budes-li chtit vic informaci, tak napis.
sorry, odpovedel jsem neprihlsenej Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
toom



Založen: Sep 17, 2004
Příspěvky: 327

PříspěvekZaslal: pá květen 06 2005, 8:32    Předmět: Citovat

Artaban001 napsal(a):
NSX V999 jsou pekny smejdy. Jednou jsem se byl v jednom radioservisu ptat na koncovej stupen u autoradia a prede mnou stali tri osoby, ktery sli dati tento opraviti na tu samou zavadu: spatny CD radic. Kamosovy se stalo neco podobnyho. Ono to prehazovani cd je dost nestastne reseno a nekdy se stane, ze "proskoci zuby",protoze ty "koncovy"spinace maji casem asi spatnej kontakt. Nezbyva, nez CD mechaniku rozebrat (ne CD laser) a kolecka dat do spravne pozice (uz si teda nepamatuju, jak jsem tu spravnou pozici nasel). dale je potreba vsechny pohyblive casti promazat (hlavne voditka) a takto opravena vez funguje uz 5 let - akorat uz ma vypalenej display (nejsou videt zadny znaky,pouze ve tme a to jen trochu)

Zlata SONY, ktera ma jednoduchej radic a jeste opticky snimani polohy talire

jo, zajimalo by me jeste o jakych koncovych spinacich mluvis. Poloha CD menice je snimana bezkontaktne - opticky Exclamation Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xroll
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá květen 06 2005, 11:44    Předmět: Citovat

ještě jednou dík.Koukam že ste tady samí psychopatický elektronci.Moc tý vaší svahilštině nerozumim, nicméně sem zvídavý takže tu chudinku rozeberu.
Pro pobavení uvedu jednu zábavnou historku z mé poslední opravovací akce:

Nacházel sem se už nějaký čas v zemi kde dávali dobrou noc místo lišek hieny a jako napotvoru se mi podělala cd mechanika u zázrakem sehnané věže sony.Jal jsem se ji tedy rozebírat v obívacím pokoji mého domu který jsem obýval se svou Etiopskou přítelkyní. Zprvu jsem byl nepříjemně překvapen jak málo součástek sem za tý hříšný prachy koupil, nicméně za chvíli sem to měl rozebraný do základu.Bylo tam ulomený kolečko z výstupku který ho držel na místě.Strčil sem tam sirku, zakáp to vteřiňákem a bylo vymalováno.V okamžiku kdy bylo vše úhledně srovnáno na stole vešlo moje Etiopský zlato. Trochu sem se zarazil, když se zeptala proč sem to rozbil. Sem ale srandista, tak sem nezaváhal a z vážnou tváří a výrazem jadernýho fyzika prones, že sem to nerozbil, ale že to předělávam.A až to složim, bude to vařit kafe a prát ponožky. Z nedůvěřivím a udiveným výrazem ve tváři obcházela kolem stolu a po chvíli si šla po svím.Dal sem to do kupy, vše bylo v pořádku. Sed sem k televizi a čekal co bude. Přišla a asi vůbec nečekala že to bude chodit.Pustila rádio, otevřela mechaniku na 5 cd a v němim úžasu otevřela pusu .Pak odkrášela do koupelny..... pro lavor se špinavím prádlem.......
Návrat nahoru
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9773
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: pá květen 06 2005, 14:57    Předmět: Citovat

Toom: Myslim koncak, co vypina zvedani cteci hlavy. Je to uz davno, co jsem to spravoval, ale pamatuju si, ze je tam jedno velky modry zubaty kolo ktery pohani zluty mezikus, co svym posunutim zvedne kolejnicky cteci hlavy a pomoci dalsiho kola zavira dvirka. (pisu to hodne zjednodusene..) zadny nahonovy kolo tam totiz nema poradnou hridel, ale jakysi plast. vystupky, kteryma je to tam nacvaknuty - no a podle toho to tak funguje Sad

Jinak dik za tip na ty kondy. myslel jsem si, ze jsou uz "opaleny" vlakna.
(Rusky budiky tim trpeli hodne..)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund