Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Podpora exploleru končí 15.6.2022
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7615
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: ne září 26 2021, 20:35    Předmět: Citovat

To jsou kydy Rolling Eyes
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: ne září 26 2021, 20:58    Předmět: Citovat

Kremik napsal(a):
Tyhle řeči o přizpůsobování se novému fakt miluju. Nevím, jestli by někomu připadalo normální přijít k domovním dveřím, strčit klíč do zámku, otočit, a nic.
Vyskočila by tabulka "Již 6 měsíců používáte stejný klíč, navštivte výrobce fabky a nechte si udělat nový...

I zamky se meni
https://www.idnes.cz/hobby/domov/historie-zamku-fab.A161014_121706_hobby-domov_bma
Pochybuju ze zamykas drevenym zamkem jako stari egyptane Smile

To ze nejsi schopen se flexibilne naucit zvladat nove technologie je smutny fakt u starsi generace. Zbytecne tak prichazeji o praci. A pak fnukaj, ze je po padesatce nechce nikdo zamestnat. Ale co mam delat s takovym clovekem. Koupim novou masinu a on mi zacne vest podobne kecy ze ta stara fungovala taky dobre a ze se novou nenauci apod. Dostane padaka, co s takovym zamestnancem, nejsem zaopatrovaci ustav pro loosery. A pak v hospode nadava ze jsou u nas jen montovny...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mek7



Založen: Jan 31, 2020
Příspěvky: 235
Bydliště: Zilina, SR

PříspěvekZaslal: ne září 26 2021, 21:18    Předmět: Citovat

No presne. A hlavne o tom nic nevie, iba tu nadava a nadava. Takych je tu viac, som si v poslednej dobe vsimol.
Tak napriklad dnes sa skoro vsade pouziva HTTPS (samozrejme okrem ebastlirny), a tak su udaje sifrovane a nikto ich nemoze cestou precitat. Ale na ebastlirne to neplati, udaje idu pekne v plaintexte celou cestou od tvojho PC na server a nazad. Hocikto na ceste ich moze odchytit, vidiet co citas, pises, prihlasit sa pod tvojim uctom. Aj sifrovacie standardy sa stale menia, preto sa s obstaroznym IE uz nikam nedostanes, lebo HTTPS sice podporuje, ale nie moderne standardy. Navrhujes, aby sme kvoli kompatibilite so starym IE a snad este s windows 95 na celom internete fungovali iba nesifrovanym HTTP protokolom? No to by boli zase pindy, ako je ten internet nebezpecnym miestom...

_________________
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat Smile
Hras Scrabble? Skus SKREBL.EU - moj novy projekt.
Disclaimer: Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby.
"Failing to plan is planning to fail" (Alan Lakein)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Mikras



Založen: Sep 04, 2019
Příspěvky: 549
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne září 26 2021, 21:23    Předmět: Citovat

Michal22 napsal(a):
Stránky idnes.cz fungují, kolečkem můžu otevírat odkazy v nové záložce.


Už mi to jde taky, ale až po vypnutí AdBlockPlus. Na iDnesu urputně bojují proti blokátorům reklam. Ale kdo má koukat na stránku zasviněnou ze všech stran vyjíždějícími reklamami, navíc z poloviny těmi samými...? Jednu dobu to měly tak "zmáknuté", že při aktivním blokátoru se stránka reklamama zasvinila ještě víc, než bez něj, a to tak agresivníma, že překrývaly text a nešlo s tím hnout. Po tom jejich slavném Prémiu, kdy dočtení každého druhého článku je podmíněno placeným přístupem (a reklamy tam přitom nejsou nijak omezené), asi budu chodit na zprávy jinam. Politiku do toho tahat nebudu. Very Happy Už tak je to poněkud OT.

Češtinu ve FF 92.0.1 jsem zkontroloval, a zdá se všechno v pořádku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33972
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne září 26 2021, 21:59    Předmět: Citovat

Mek7 napsal(a):
Tak napriklad dnes sa skoro vsade pouziva HTTPS (samozrejme okrem ebastlirny), a tak su udaje sifrovane a nikto ich nemoze cestou precitat.

Tato hra na bezpecnost je dost usmevna. Vsetky osobne udaje odovzdas googlu, facebooku a microsoftu a potom sa vsetci tvaria, ake je to bezpecne, ved tam je predsa HTTPS.

Odchytavanie hesla do diskusneho fora, to je zaujimave tak na strednej skole v PC ucebni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maxijaroslav



Založen: Jun 02, 2020
Příspěvky: 266
Bydliště: Brno KrPole

PříspěvekZaslal: ne září 26 2021, 22:46    Předmět: Citovat

Troško mimo, ale jen trošku:
Všimli jste si, že reklamy zasviňující většinu webových stránek jsou převážně na mizerné a nekvalitní věci? Už dlouho jsem neviděl pořádnou reklamu na něco skutečně dobrého a kvalitního...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 5008
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: ne září 26 2021, 23:03    Předmět: Citovat

Ono je to tak. Zadávateľ reklamy si myslí že niekto kúpi jeho šmejd len pre to, že videl reklamu. Ale je na omyle. Týmto ale vyhodil kopu peňazí na zbytočnú reklamu, tie peniaze mu potom chýbajú v návrhu a vo výrobe, a na kvalitu teda neostali financie. Takže sa vyrábajú šmejdy, a reklamujú sa slepo ďalej, aby sa časom mohli stať ešte väčšími šmejdami. Cool
_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: ne září 26 2021, 23:38    Předmět: Citovat

Aha. Takže česká pošta zruší papírové dopisy, protože kde kdo si je může po cestě otevřít a přečíst. Ledaže by lidi přestali být pitomci a začali si psát v šifrách. Takhle je to myšleno?
Nemám jic proti vývoji. Ani novým strojům (termite!). Ovšem když udělám něco nového, má to přinést užitek a ne škodu. Zavádět novinky by chtěl ledaskdo, ale málokdo na to doopravdy má. Takže to pak vypadá tak, že se jen něco změní, v jedné věci je to lepší, v deseti na hovno, ale když se to v médiích dostatečně vychválí, termit a jemu podobní si budou myslet kdovíjak nejsou IN, když si to pořídí.
Třeba jen blbý poťák hlasitosti. Kolik to má digitálních variant, tlačítek a enkóderů. Všechno marný, klasickej poťák nic z toho plnohodnotně nenahradí.
Chceš rychle přidat nebo ztlumit hudbu, ale ouha, k dispozici jsou pouze tlačítka + a -.
Takže to musíš držet a čekat a čekat, než si to milostivě naskáče kam potřebuješ. Než to tam doleze, je někdy prostě pozdě.
Dobrá, máme rotační enkóder. Tím si můžeš točit rychle jak chceš, problém je zdá se vyřešen. Paráda. Jenže si chceš pustit hudbu v noci a nějakej dobrák vypnul přístroj s nastavenou hlasitostí na plný kule. Jak to chceš pustit, aby jsi např. někoho spícího neprobudil? Za druhé ani nevíš, jak to někdo předchozí nechal. Takže to zapneš a pokud se ozve brajgl, rychle ztlumuješ. Jo, máme funkci MUTE. Jenže často to funguje tak, že když je MUTE aktivní, hlasitost nejde řídit, napřed se musí MUTE vypnout. Takže zase brajgl. Nebo zákeřněji - pokud je MUTE aktivní a někdo šáhne na hlasitost, MUTE se tímto okamžikem vypíná. Takže co? Zase brajgl. Některé přístroje si zase nepamatují nastavenou hlasitost před vypnutím a po každém zapnutí začínají z nějaké výchozí pozice. Takže to znamená zapnout a pak pokaždé nacvakat nebo natočit na správnou úroveň.
Klasickej poťák tyhle neduhy nemá. Víš jak je nastavenej ještě před zapnutím a kam ho natočíš, tam prostě je. Jak prosté!
A to jsme pořád u jednoho knoflíku hlasitosti. Přitom takových věcí kolem nás je spousta.
Rozhodně tím nechci říct, že jsem proti vývoji, nebo že tlačítka nebo enkódery jsou špatné. Vůbec ne. Všechno má svoje a podle toho se hodí tam nebo onam. Klasickej poťák, přestože je vývojově nejstarší, pořád své místo má a v některých aplikacích je novějšími systémy nenahraditelný. Stejně tak je to i s počítači. Pokud něco v roce 1990 převedu do digitálního formátu, má to být čitelné i v roce 2100. Pokud ne, někde je chyba (bavíme se o formátu, ne životnosti médií, fotka taky např. vybledne).Vyvinuly se prohlížeče se šifrováním? Paráda. Další možnost navíc. To ale neznamená, že už nemůže jít vypnout. Např. tento text si "po cestě" může číst kdo chce. Bude viset volně na netu, přístupný všem. Když dítě jezdící na tříkolce začne zvládat koloběžku, taky to přece neznamená, že už na tříkolku nesmí sednout. Co by ne, má možnost volby, od této chvíle může jezdit na dvou vozítkách. Ve světě počítačů by ovšem narazilo. Máš koloběžku? Tříkolku tedy už nepotřebuješ, od této chvíle už je ti nedostupná... Pritom ve skutečnosti vůbec není problém svést ho třeba i v kočárku, pokud se do něj ještě vejde. Nebo může jeho podvozek použít jako káru, bude-li chtít. Ve světě počítačů - smolík!
Je doufám každému jasné, že píšu o komerčním SW. HW jsou to skvělé mašinky.
Ale hlavně píšu o tom, jak spoustě lidem přijdou ty SW sprostárny normální a jak si myslí že jsou IN, když je používají.
Ve skutečnosti však jen někomu dělají blbečky.
Je třeba koukat na svět vlastníma očima a myslet vlastní hlavou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
matahari



Založen: Oct 29, 2017
Příspěvky: 633

PříspěvekZaslal: po září 27 2021, 4:13    Předmět: Citovat

.... a microsoft má podporovat desítky jen do roku 2025, ku.r.vy zparchantělé ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7436

PříspěvekZaslal: po září 27 2021, 6:51    Předmět: Citovat

Však tu jsou už od roku 2015, takže standardních 10 let. Já jen doufám, že s vydáním Win11 přestane do desítek hrabat a nechá už jen bezpečnostní aktualizace, takže se z toho stane po x letech systém neměnící se každý půlrok pod rukama.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dobrman



Založen: Aug 12, 2012
Příspěvky: 1517
Bydliště: J H

PříspěvekZaslal: po září 27 2021, 9:44    Předmět: Citovat

xsc napsal(a):
Však tu jsou už od roku 2015, takže standardních 10 let. Já jen doufám, že s vydáním Win11 přestane do desítek hrabat a nechá už jen bezpečnostní aktualizace, takže se z toho stane po x letech systém neměnící se každý půlrok pod rukama.


naivko ..... Very Happy Very Happy

_________________
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7828
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po září 27 2021, 14:43    Předmět: Citovat

Mikras:
citace:
Už mi to jde taky, ale až po vypnutí AdBlockPlus.


Tak já samozřejmě taky nechci plnou stránku reklam, ale na rozdíl od tebe používám uBlock Origin.
Takže můžeš zkusit tento, aby vše fungovalo k tvojí spokojenosti Cool

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po září 27 2021, 14:59    Předmět: Citovat

Pouzivam adblock a idnes mi jede. Pokud mi s tim nejaka stranka nefunguje, jejich problem. Zavru okno a stranka pro mne neexistuje. Ostatne pro idnes to plati taktez. Abych sledoval tento web patrici agrofertu, musel bych byt po lobotomii. Mozna adblock+ povazuje veskery obsah toho webu za takove sracky ze to v zajmu duseniho zdravi jednodussich jedincu blokuje zamerne Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mikras



Založen: Sep 04, 2019
Příspěvky: 549
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po září 27 2021, 15:32    Předmět: Citovat

Termite, psal jsem, že do toho nechci tahat politiku, ale samozřejmě, že to je jeden z důvodů. A jestli AB, ABP nebo µB, je v celku jedno. Každý z nich umí nějakou kulišárnu Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4496
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: po září 27 2021, 18:50    Předmět: Citovat

Michal22 napsal(a):
Stránky idnes.cz fungují, kolečkem můžu otevírat odkazy v nové záložce.
Ale stala se mi teď, když jsem to zkoušel, zajímavá věc - měl jsem verzí FF 92.0, nabídlo mi to aktualizaci.
Tak jsem ji potvrdil a teď to mám zajímavě česko - anglicky.
Nová verze je 92.0.1

Stalo se mi to samé na notebooku. Musel jsem FF úplně odebrat a znovu nainstalovat, aby to bylo celé česky. Nic jiného nezabralo.
Nevím jestli to spolu souvisí, ale přestala mi chodit domácí síť. Z PC se do notebooku dostanu, obráceně ne. Co nějaká aktualizace, to problém. Twisted Evil

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund