Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

rána a hlasitý šum na výstupu mixu Behringer

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kybrex



Založen: Jul 26, 2007
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: so červenec 18 2015, 1:33    Předmět: rána a hlasitý šum na výstupu mixu Behringer Citovat

Zdravím,

dneska jsme hráli zábavu a cca po 4 hodinách najednou šum jako z nenaladěné analogové TV o hlasitosti srovnatelné se signálem, pak to dokonce dalo do beden i nepěknou ránu a zase stálý šum. Pomohlo na chvíli mix vypnout, ale po chvilce hraní to začlo znovu (všechny zdroje signálu jsem odpojil a i tak to šumělo a hlasitost šumu šla přesně podle regulace na masteru tzn. šlo to ztlumit do ticha ten šum). Vím, že se mi to jednou stalo (stejný zvuk) na rádiu v autě, když se v horkém dni přehřálo, tak jsem osahal mix a zespoda (ačkoliv byl na pevné podložce a pod ním vzduch normálně proudil) byl horký tak, že v době hraní na něm možná nešla udržet ruka. Nasadili jsme záložní mix (stejný typ) a ten se zdaleka tak moc nehřál. Co tam mohlo odejít? Přehříval se mi jednou zesilovač, když byla na tišťáku spálená zem a někde se to tam rozkmitalo (dle slov kolegy) a příšerně to topilo, ale tady u toho mixu mě nenapadá, čím by to mohlo být, ale zjevně to je z přehřátí, které ale není normální, jelikož druhý mix se tak nehřál při stejném způsobu provozu.

Je to tenhle nebo velice podobný http://www.shadowbox.cz/press/8470-technicka-recenze-studio-mix-behringer-xenyx-1204fx
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7919
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: so červenec 18 2015, 8:08    Předmět: Citovat

Vzhledem k tomu, že se nejedná o POWER mix, může topit snad jedině napáječ. V tomto je pulzák. Takže demontovat, vizuelně zkontrolovat spoje-propoje, konektory. A nakonec zkontrolovat napětí a funkčnost zdroje.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12307
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so červenec 18 2015, 8:14    Předmět: Citovat

Interní FX byl stažený? Ten dokázal dělat podobné věci. Zdroj pochopitelně taky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kybrex



Založen: Jul 26, 2007
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: so červenec 18 2015, 9:30    Předmět: Citovat

Díky za rady Wink
Interní FX: To si přesně nepamatuju, ale myslím, že byl aktivní efekt reverb.

Uvidím, co tam na mě vybafne, ještě totiž záleží, jestli se vyhrabe někde záruční list a je ještě v záruce a nebo ne. Pokud ne, tak ho budu moct otevřít. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7919
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: so červenec 18 2015, 11:40    Předmět: Citovat

Nj ten FX mi taky vyváděl co se mu zachtělo, už jsem ho vyřadil. Ale ten by asi tolik "netopil".
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kybrex



Založen: Jul 26, 2007
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: pá listopad 02 2018, 22:43    Předmět: Citovat

Zdravím,

tak jsem dostal do ruky stejný mixpult a dělá to samé - je to stejný typ.
Otestoval jsem ho pořádně a zjistil jsem následující:

Dělá to interní FX. Navolím tam efekt (aktuálně 3 - mid room) a dám efekt na 1/4 otáčky potenciometru. Když se mix zahřeje, tak zapráská do výstupu, pak naskočí hrozivě hlasitý šum na střídačku s kulometem a hlasitost tohoto bordelu lze přesně regulovat hlasitostí efektů. Když efekty ztlumím úplně, rušení zmizí.

Muzika, která mi k tomu při testu běžela přes line input (2-track input stereo cinche) byla slyšet i v tom šumu pořád.

Je to přesně typ UB1204FX-PRO

Řešení 1: nechat efekt ztlumený a nepoužívat ho.
Řešení 2: zprovoznit efekt, ale nenapadá mě, co se mu mohlo stát.

Nějaké nápady? Smile

Díky
K.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33754
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá listopad 02 2018, 22:54    Předmět: Citovat

Pozeram do schemy - je tam DSP56364, k tomu EPROM, RAM, kodek CS4220. Skusil by som chladiacim sprejom zistit, co z toho reaguje na zmenu teploty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12307
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá listopad 02 2018, 23:03    Předmět: Citovat

Ten DSP modul má nějaký autotest, ale už netuším, jak se vyvolává... zmáčknutý encoder při zapnutí?
_________________
Curvetraceristé všech zemí spojte se!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kybrex



Založen: Jul 26, 2007
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: so listopad 03 2018, 12:37    Předmět: Citovat

Tak jsem to dneska chtěl zahřát a vyzkoušet ochladit, ale udělal to po zapnutí asi za 2 minuty hned za studena. Takže asi to nakonec s teplotou souviset nebude.

Jen si všímám, že to rušení je pokaždý jiný a někdy to je souvislý několik minut a někdy je to nárazově pár ran.

Autotest DSP - ten encoder čudlík je někde uvnitř na desce? Nebo jsi tím myslel ten čudl, kterým se vybírá program (ten jde zmáčknout pro potvrzení). Zkusil jsem ho držet zmáčknutý při zapnutí mixu, ale nic se nestalo.

Hledal jsem ta schémátka, ale našel jsem asi vždycky něco jinýho a nebo jen nějakou podrobnější uživatelskou příručku. Mám i originál dokumentaci z balení, ale tam schémátka nejsou (jen pro uživatele, zapojení zásuvek a popis tlačítek) Mohl bych poprosit o link? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kybrex



Založen: Jul 26, 2007
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: po únor 21 2022, 17:20    Předmět: Citovat

Zdravím a oživuju téma. Tenkrát jsem na to nepřišel a teď jsem se k tomu vrátil. Nahrál jsem to rušení a kolega a kamarád vyslovil zajímavou myšlenku a sice, že tam v tom "střílení" to zní jako, že jsou "slyšet data" jako kdyby tam běžely nějaký obdélniky a šlo to ale rovnou na analog výstup ven z mixu. Nahrál jsem ty zvuky do přilohy, jestli to třeba někomu z vás nepřijde povědomý, co by to mohlo být. Smile Budu vděčnej za případný tipy.

Rušení přichází zdánlivě náhodně, je slyšet i když je stažená úroveň hlasitosti efektu na minimum. Pomůže přepnutí efektu na ALT (sekundární výstup pro control room/mute). Když je ale efekt v provozu, tak když to takhle začne střílet, málem to sebou vzalo bedny a odpařilo zesilovače, když se to stalo u původního majitele při produkci. Posluchače to tak vyděsilo, že radši odešli ven. Rolling Eyes

Formát ogg nešel přiložit, tak jsem to zabalil do zipu, který je v povolených formátech.

Díky.
K.



fx_behringer_mix_UB1204FX-PRO.zip
 Komentář:
Zvuk rušení z efektu

Stáhnout
 Soubor:  fx_behringer_mix_UB1204FX-PRO.zip
 Velikost:  279.1 kB
 Staženo:  505 krát


fx2_behringer_mix_UB1204FX-PRO.zip
 Komentář:
Zvuk rušení z efektu

Stáhnout
 Soubor:  fx2_behringer_mix_UB1204FX-PRO.zip
 Velikost:  206.95 kB
 Staženo:  501 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kybrex



Založen: Jul 26, 2007
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: ne březen 13 2022, 13:08    Předmět: Citovat

Odpovídám si sám pro ostatní, kdyby někdy řešili podobný problém, aby tu byly informace, který jsem zjistil.

Zkusil jsem vyčistit lihem čudlík na přepínání efektu z main mix do alt 3/4 výstupu a na chvíli to přestalo. Proměřil jsem pak piny toho přepínače ve stavech přepnuto na main mix a pak na alt 3/4 a zjistil jsem, že ty sepnutý piny mezi sebou mají vždycky odpor sond, ale ten vrchní tam má cca 3Ohm (po odečtení odporu sond).

(je to 6 pólovej přepínač, zdvojenej, takže má v řadě 3 piny a ten střední se spojuje s krajním a tím se to přepíná, jednotlivé strany jsou oddělené)

Zkusil jsem na radu kamaráda pomoct tomu přepínači a ve stavu "to main mix" jsem mu propájel ty problematický piny, abych zrušil ten přechoďák. Pustil jsem efekt a nechám to běžet celý den na malým repro, u kterýho případný incident nebude znamenat simulaci začátku tankové bitvý a v následující vteřině odlet měničů i s bednou zavřeným oknem ven, Very Happy Uvidím, jestli se ozve zase ten bordel a nebo ne. Kdyžtak pak vyměním ten přepínač.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12024
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: ne březen 13 2022, 14:54    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Pozeram do schemy - je tam DSP56364, k tomu EPROM, RAM, kodek CS4220.

odkud máš schéma ??
. . . našel jsem jen tohle:
https://www.electronica-pt.com/esquema/audio/behringer-audio/
https://www.electronica-pt.com/esquema/audio/behringer-audio/behringer-ub1204fx-pro-34339/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kybrex



Založen: Jul 26, 2007
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: po březen 14 2022, 10:10    Předmět: Citovat

Já jsem koukal na tohle https://www.synthxl.com/wp-content/uploads/2020/04/Behringer-UB-1204FX-Schematics.pdf

Testuju to od včera. Efekt je zapnutej celou dobu a zatím to drží po propájení těch 2 pinů na přepínači u efektu pro Main mix / Alt 3-4. Nechce se mi věřit, že by tohle dělalo takový hrozný zvuky z toho efektu. Ale nechám to hrát ještě dneska celý den už normálně na bednách (potichu) a uvidím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12307
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po březen 14 2022, 12:36    Předmět: Citovat

To je nějaká stará verze DSP, jestli tam teda fakt jsou 2 x 27C512. Dej sem fotku té desky.

Co se týče různých problému s těmito Bachanauši produkty, pokud je plechařina jenom trochu zdeformovaná, nebo chybí boční šroubky, mohou se po zatlačení na panel shora náhodně dotýkat u některých typů kryt zdroje desky DSP a není to nic, co by člověk potřeboval Exclamation Twisted Evil .

_________________
Curvetraceristé všech zemí spojte se!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund