Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

elektrické podlahové topení

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Silnoproudá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
aligator



Založen: Nov 24, 2017
Příspěvky: 198

PříspěvekZaslal: po září 06 2021, 16:45    Předmět: elektrické podlahové topení Citovat

Zdravím vespolek ,

přicházím s prosbou. Potřebuji pomoci známým s rekonstrukcí staršího cihlového domu. Dělají se kompletně nové omítky, zateplují se stropy a dělají se nové podlahy.

Rádi by si do podlahy nainstalovali elektrické podlahové topení (odporové kabely). Vodovodní bylo přísně zamítnuto ,

Já vlastním platnou vyhl.50 par.6 a 8 ,ale nikdy jsem toto podlahové topení neinstaloval, proto se ptám na určité otázky. Skladbu podlahy si zjistili to je pořádku, ale slyšeli, že pokud příkladně někde zapomenou koberec , anebo hromadu hadrů na podlaze, tak v tom místě prý topný kabel shoří.

Toto nedokážu úplně posoudit ,protože jsem toto topení nikdy neinstaloval.
Pokud se ohřevem podlahy do prostoru nahoru zároveň i kabel chladí ,tak by toto mohl být problém, ale jak píši , nedokážu toto říci přesně.

Druhá otázka je ,jak je to s výpočtem délky kabelu a roztečí mezi jednotlivými smyčkami?

jak to rozumně všeobecně vypočítat s přihlédnutím na m2 určité místnosti,

Pokud bych si třeba vzal rozměr místnosti ,spočítal si počet smyček tak, aby všude byly stejně rozteče a dle toho výsledného změření tedy vzal celkový počet klasicky používaného odporového topného kabelu 10W/m , tak je to v pořádku? Samozřejmě s přihlédnutím na celkový výkon a asi nedělat v každé místnosti pouze jeden okruh ,ale raději dva..



Topné čidlo předpokládám, v husím krku tak ,aby šlo vytáhnout...Jak jste ukončili v podlaze husí krk s čidlem? nějakým teplovodivým prstencem? anebo jste prostě nechali krk jak je ?


Ptám se hlavně na poznatky ze zkušeností.

Moc děkuji za postřehy Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5658
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: po září 06 2021, 16:49    Předmět: Citovat

Pokud jsi to nikdy nedělal, nehrnul bych se do toho. Jakákoliv chyba se dost prodraží.
Z jakého důvodu nesmí být vodní?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
aligator



Založen: Nov 24, 2017
Příspěvky: 198

PříspěvekZaslal: po září 06 2021, 16:54    Předmět: Citovat

ano to je mi jasné. Počítám se měřením izolačních odporů, ale vy myslíte určitě špatný výkonový návrh. To by problém byl ,mít hotové podlahy a zjistit, že topení nestíhá.



nehrnu se do toho, jen dělám v tomto domě elektřinu a byl pokus přímo sehnat na toto firmu, ale marné...

A pokud ano, tak si řekli takovou sazbu, že to bylo nad všechna očekávání i ve špatných snech.

No plynový kotel nehrozí - není přípojka plynu.
elektrokotel a tepelné čerpadlo, bylo zamítnuto skrz zbytečnou krabici .

Ten elektrokotel není ještě úplně zavrhnut. Pokud se prokáže to teplovodní lepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bdn



Založen: Jan 16, 2020
Příspěvky: 468

PříspěvekZaslal: po září 06 2021, 17:54    Předmět: Citovat

Přání zákazníka je na prvním místě. Mě osobně unikají výhody elektrického podlahového topení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2557
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: po září 06 2021, 18:03    Předmět: Citovat

Mně taky. Jednou se něco stane z kabelem a podlaha jde ven. Trubky, když jsou dobře udělaný a hlavně bez spojek, tak je to na věčnost.
Snad jedinná výhoda kabelu je, že ho můžeš dát na zem jak chceš(hřeje po celé délce více méně stejně), což trubky nemůžeš.

_________________
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po září 06 2021, 18:04    Předmět: Citovat

Pokud nemaj problem s prachama, zadne velke negativa tam nevidim. Nepotrebujes zadny kotel, technickou mistnost na nej, zadne rozvody ktere mohou potencionalne tect nebo zamrzat, zadny privod plynu nebo skladovani paliva a pruda s topenim, zadne revize apod.

Pokud teda uz z nejakeho duvodu chteji podlahove topeni. Osobne bych to nechtel, protoze mam zivotni styl nevhodny pro podlahove vytapeni, ale pokud nekdo drepi doma od rana do vecera a vyhovuje mu to, proc ne.

Nejakemu poskozeni kvuli koberci apod. bych se nebal. Delaji se koberce urcene primo pro podlahove vytapeni, i kdyz to urcite neni idealni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2557
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: po září 06 2021, 18:44    Předmět: Citovat

Topný kabely do podlah mají samoregulační schopnost a nějakeho přehřátí bych se taky nebál.
_________________
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po září 06 2021, 18:58    Předmět: Citovat

Ty samoregulacni jsou drahe jak prase a maji malou zivotnost (cca 10let).
Pokud je to spravne dimenzovane a provedene, ani obycejny odporovy kabel se proste neprehreje protoze se stiha uchladit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mojza



Založen: Sep 01, 2006
Příspěvky: 338
Bydliště: Frýdek-Místek

PříspěvekZaslal: po září 06 2021, 22:01    Předmět: Citovat

Odborníci umí i opravit přerušený topný kabel s minimem poničení podlahy (např. Fa Sefen to dělala) a koberce se nebojí. Jen se ptali zákazníků kde budou mít třeba větší nábytek či kuch. linku, tam by byl top. kabel zbytečný. Velmi nutná ale je spodní tep. izolace (polystyrén včetně krajů kolem stěn nato litý beton a teprve montáž kabelu). Pro koupelnu přímo vynikající.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 3999
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út září 07 2021, 10:35    Předmět: Citovat

Mám podlahové topení již aspoň 10 roků na chalupě v koupelně. Paráda. Jel jsem kvůli návrhu přímo do Jeseníku k výrobci Měl jsem půdorysný plán, sedli si hned k tomu a udělali kompletní návrh s řezáním a položením rohoží zadarmo.https://shop.fenixgroup.cz/ Jen jsem se asi předem objednal. Hned i spočítali cenu. Nezapomeň ale dát teplotní čidlo do husího krku přístupně. To bylo jediné co odešlo. Mimochodem jsem jej objednal (nevěděl jsem ani přesně objednací číslo) a druhý den jsem jej měl doma!
Na podlaze mám běžně koupelnový kobereček, nepřehřívá se to. Zřejmě záleží na správném návrhu příkonu. Podlaha se za mrazu vyhřívá asi jeden den, pak už jede nonstop třeba několik týdnů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
palmalsport



Založen: Dec 21, 2012
Příspěvky: 545
Bydliště: HK

PříspěvekZaslal: út září 07 2021, 10:45    Předmět: Citovat

Jo tak to je přesně ono. Very Happy
Velice solidní firma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Silnoproudá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund