Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

...aneb, jak přijít k signálu tam, kde není (odděleno)
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: po prosinec 28 2020, 14:59    Předmět: ...aneb, jak přijít k signálu tam, kde není (odděleno) Citovat

Odděleno z vlákna o novinkách v DVB-T. Nepatřilo to tam.
Hill

Tak jsem lítal a lovil signál DVB-T2 a zase nic. Mapy, které najdeme na netu
https://www.televizniweb.cz/mapy-pokryti-prechodovych-siti-dvb-t2/
hlásají signál máme všude. Máme pokryto. Dokonce mé území i když je za kopcem má být pokryto signálem s Lysé hory (10kW). To si dělají srandu. Nicméně jsem skoušel tedy lovit odraz. Bohužel je to jen lež. Tady mi tedy nezbývá než pokrytí Radhoštěm směšnými 100W a nemožností vidět na vysílač. Společenství vlastníků mi má umožnit získat vysílání z místního vysílače. Jako splnění podmínky se samozřejmě nebere TKR, které stojí 95Kč měsíčně tudíž za deset let to dělá skoro 12 tisíc. Jenže v praxi protáhnout kabel na druhou stranu panelového domu přes byty ostatních nájemníků nebo po fasádě v podstatě možné není. Kdyby ty Radiokomunikace to měly alespoň povinnost na jejich náklady v případě oprávněné reklamace signálu zaplatit prověření ze svého možná by se ledy pohnuly. Bohužel je to špatné a signál není a to ani z odrazu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1859
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: po prosinec 28 2020, 20:10    Předmět: Citovat

A co to je lovit signál? Ty jsi anténář a máš slušnej měřák?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19434
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po prosinec 28 2020, 20:51    Předmět: Citovat

To je někde na Pasekách?
Odtud je místy téměř přímý výhled na Kojál. Je to sice už trochu z ruky, normálně se na takovou vzdálenost příjem v STA neřeší, protožena základě úrovně už se takový dosag v mapách pokrytí nezobrazuje. Ale Kojál má antény DVB-T někde v 320 metrech nad terénem, výkon slušný, možná bys tam šanci s dobrou anténou (nebo dobře sfázovaným dvojčetem) mohl mít.
Ale, jak už tu proběhlo výše: bez měření bude výsledek nejistý, což jako dodavatel STA budeš muset často a dlouhodobě řešit. Tím častěji, čím víckrát během instalace STA usoudíš, že "takhle je to dobrý"...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31643
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po prosinec 28 2020, 21:30    Předmět: Citovat

Mira_A napsal(a):
... Společenství vlastníků mi má umožnit získat vysílání z místního vysílače. Jako splnění podmínky se samozřejmě nebere TKR, které stojí 95Kč měsíčně tudíž za deset let to dělá skoro 12 tisíc. Jenže v praxi protáhnout kabel na druhou stranu panelového domu přes byty ostatních nájemníků nebo po fasádě v podstatě možné není. ...
VLASTNÍK objektu je ze zákona povinen zajistit KAŽDÝMU ze spolumajitelů/spolunájemníků ODPOVÍDAJÍCÍ PŘÍJEM ROZHLASOVÝHO A TV VYSÍLÁNÍ Z VEŘEJNOPRÁVNÍCH ZDROJŮ - nebo mu musí umožnit zajistit si to svépomocí. To znamená, že ti společenství buď musí zajistit kabel od společný antény, nebo ti musejí umožnit na vyhovující místo umístit příslušnou anténu a vyhovět na požadavek vedení přívodu - zákon neurčuje jestli vnitřkem budovy, nebo po fasádě, ta formulace prostě říká "MUSÍ UMOŽNIT". Jedno z docela dobře využitelnejch řešení je anténa na střeše (pokud je střecha plochá) respektive na okraji (pokud je střecha nějak vysklonovaná) UMÍSTĚNÁ TAK, ABY MĚLA VÝHLED NA POŽADOVANEJ VYSÍLAČ - a to znamená klidně i na protilehlou stranu baráku, než na kterou ty máš vokna - a svod od ní položenej buď po střeše nebo v podstřeší až nad tvoje okna, kde se o potřebnej počet pater spustí PODÉL OKEN až ke tvýmu bytu. Požadavek na umístění je nepoškodit střechu ani obvodovou fasádu a neomezovat vedením svodu ostatní obyvatele, některý města a památkáři k tomu v případě historickýho baráku dávají požadavek na omezení vzhledovejch změn stavby. Pokud ty požadavky splníš, nikdo nemá právo ti v umístění vlastní antény A ZA VLASTNÍ PROSTŘEDKY na objekt bránit. Už jsem viděl i koax taženej od antény přes celou půdu asi 30m až nad byt dotyčnýho nájemníka, protože v bytě nebyla kabelovka a on chtěl TV a po zrušení analogovýho vysílání Telekomunikace zeslabily signál tak, že jinde než na druhým konci baráku prostě signál terestrickýho vysílače nebyl. A protože nájemník bydlel v 1 patře a barák měl ty patra 4, tak hezky po stěně schodiště ve všech patrech do rohu "mamutem" nalepili malou 8x12mm lištu, vrtacím kladivem navrtali všecky stropy až do 1. patra a tam stěnou vedle vchodu do bytu natáhli kábel - celá trasa koaxu měla skoro 70m a musely tam bejt 2 mezilehlý 10dB zesilovače, aby útlum káblu úplně nesežral signál, ale DVB-Téčko na to chodilo jak z praku.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!


Naposledy upravil EKKAR dne po prosinec 28 2020, 21:37, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3358
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: po prosinec 28 2020, 21:35    Předmět: Citovat

No jo, sice tady u tchána teď nemám měřák, ale z Rybníčků (ul. Slezská) anténa na Radhošť. Ty tři multiplexy (26,28,31) v pohodě - anténa Yaggi + zesilovač cca 16dB.

Jen nyní řeším s tím poblblým crptoboxem 702, že nebere V. Javorník (CH42) - mux24. Samsung Telka (UE32T5372) jede bez problémů i z toho CH42. Až příště dojedu, zkusím buď trochu cuknout anténu "mezi", nebo nezbyde než přidat druhou s kanálovým filtrem a vybavit i CH 26+28+31 na ten Radhošť.

Zajímavé, že příjem crypoboxu a potenciální příjem se výrazně vylepšil použitím firmware z Atosu (V.1.15.22264)
Začínám tu moji volbu tohoto STB dost proklínat Rolling Eyes. Jestli bude ještě nějaká šance, zkusím tady 310 Teslu.

Ekkare - ano musí umožnit veřejnoprávní a to pravděpodobně i formou kabelovky, která se ráda ujme nové smlouvy.. Evil or Very Mad. Nestudoval sem detaily, ale takhle mi oponovali u nás na baráku. Vyřešil sem to vlastní sestavou na balkoně. Sice trošku horší podmínky příjmu, ale jsem svým vlastním pánem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: po prosinec 28 2020, 23:06    Předmět: Citovat

scorpions-cz - slušnej měřák má v podstatě dnes každý moderní přístroj. Stačí zjistit signál ze 70% a už ho jen vylepšuješ, ale musíš se dostat alespoň na kostičky.
Ladil jsem pár wifi spojů, nějaké zkušenosti mám. Nečekám, že něco chytnu na pokojovku
to je jasné. Anténa musí ven za okna a nejlépe husté velké síto (Plzeňské)
nebo pořádná směrovka s více dipóly.
Tady u mě je problém vůbec získat ve většině směrů freshnel zónu.

Hill Ano na Pasekách to je, ale v panelákové džungli. Kam kouknu výhled na vysoký panelák a to bydlím bohužel v přízemí z osmi podlaží asi jako u všech domů okolo.
Ale s tím Kojálem si to asi pleteš. Chytnou ho v panelácích na písečné. I mapa ukazuje jasně, že je to tam možné a to až tak do čtvrtého patra. V tom území je jasné koryto mezi kopci. V mé poloze ukazuje opět vysoký kopec. Známý to tam má na balkóně a jede mu to v pohodě. Pokud má výhled, stačí si jen pohrát s anténou. Není ovšem můj případ.

EKKAR Vlastník objektu musí umožnit a né zajistit. To je velký rozdíl. Nikde némáš napsáno jak umožnit a kolik za to vyplivneš jestli pak tu kabelovku nepřeplatíš třikrát, jelikož kabel se bude tahat stovky metrů, bude to vyžadovat několik zesilovačů, montáž bude muset provést odborná firma a výsledná cena bude přes sto tisíc. Ono to slovo umožnit je prostě podvod na lidi. Ale oni jsou hodné ovečky a radši vyhodí provozovatelům TKR tisíce než by se snažili o změnu. Pak takoví důchodci skučí, že mají sotva co dělat uživit byty a musí mít nutně odpovídající důchod.
Hold většina lidí to asi dostane od státu a na víc nemají nárok, tak neřeší, že by něco mohli ušetřit. Když plat běžného pracujícího je jen o něco málo větší jak u důchodce
a musí pobírat dávky, aby uživil rodinu, tak to v tomhle systému ani nikdy jinak nebude.

Kvicala_r Kabelovka nebo internetová není náhrada za pozemní vysílání. Na tom už dávno soudy shodly. Z Rybníček snad vidí dobře na Radhošť. Tam nevím, co by měli milionáři řešit. Pokud však chytá Lysou, tak by mě zajímalo odrazem o co?

Když to shrnu mé možnosti. Tahat kabel až ke schodišti na druhý konec paneláku. Tam je přímý výhled na Radhošť, Po trase několik zesilovačů a zajistit jejich napájení (nevyplatí se jedinci)
nebo zkusit někde najít odraz o panelák 80% viditelného okolí nebo kopečeky jihozápadním směrem.

Byt mám na severozápad. Z okna pokoje mám jen malý výhled směr Radhošť. Bohužel né na oblast ve které se vysílač nachází a ještě jsou tam vzrostlé stromy, které výhled na kopec kryjí. Hold ti obrazek_cenzura, co to sídliště projektovali, tam nechali postavit panelák hned pár metrů nad mým. Evil or Very Mad

Všechny ovečky u nás radši sledují zrnitou kabelovku a většina jen basic za 95Kč měsíc.
Další rebelové, co by chtěli nižší cenu nebo něco víc chybí. Evil or Very Mad Přitom investice do společného rozvodu by stála mnohem méně určitě s deseti a víceletou životností.


Naposledy upravil Mira_A dne po prosinec 28 2020, 23:21, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3358
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: po prosinec 28 2020, 23:20    Předmět: Citovat

Ta Lysá je tady téměř v zákrytu za Radhoštěm. Asi se spoléhali (a řešili) tím vykrývačem radiový stín. Já se jen snažil trochu omrknout, jak tady ty antény mají otočené a prvotně sem odpojoval (ještě s DVB-T) skutečně anténu otočenou na Kojál z dob analogu. Teď tím prolízalo slušně snad jen rušení Sad
Pokládat za slušný měřák přijímač chce hodně optimismu... Mám "ukazovátko" co umí alespoň dBu, C/N, MER, BER... ale echo to postrádá.

Pokud kabelovka a NET dnes není brán jako umožnění přijmu, nezbývá než tlačit na DB/SVJ - nejlépe trochu popichovat ty stávající ovečky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1859
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: po prosinec 28 2020, 23:49    Předmět: Citovat

Mira_A
scorpions-cz - slušnej měřák má v podstatě dnes každý moderní přístroj-- tak tohle jsi snad nemyslel vážně. Pokud nezměříš úroveň v dBuV ( né v procentech), potom odstup signál/šum, MER a BER(před korekcí i za korekcí) tak potom vážně ten signál jen lovíš. A i když jsou výše uvedený hodnoty v pořádku tak je tam ještě parametr LKM a ten už ti ukážou jen opravdový měřáky. A to echo se taky občas hodí vidět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: út leden 12 2021, 23:36    Předmět: Citovat

scorpions-cz napsal(a):
Mira_A
scorpions-cz - slušnej měřák má v podstatě dnes každý moderní přístroj-- tak tohle jsi snad nemyslel vážně. Pokud nezměříš úroveň v dBuV ( né v procentech), potom odstup signál/šum, MER a BER(před korekcí i za korekcí) tak potom vážně ten signál jen lovíš. A i když jsou výše uvedený hodnoty v pořádku tak je tam ještě parametr LKM a ten už ti ukážou jen opravdový měřáky. A to echo se taky občas hodí vidět.


Ty televize umí toho ukázat fakt hodně. Jen nevím jak to vyvolat během ladění.
Nejsou tam jen procenta síly a kvality signálu, ale je tam i BER - úroveń bitové chyby E-6 a další parametry.

Při ladění mi to zůstává déle na 26k 28k a 31k, ale stejně to přeskočí kanál nenalezen.
Kdybych si dokázal vyvolat to info menu během ladění, tak by se snad s anténou dalo manipulovat a zkoušet optiální směr. Nikde jsem však nenašel jak na to. K těm informacím se dá dostat až po zachycení příslušného signálu. Jenže to by mělo umět i tak v ručním ladění akorát nikde není informace jak to provést.

Problém je, že na technické podpoře samsungu to zvedne holčina IQ tykve, která nemá páru, co za menu se na té televizi dají vyvolat a jak se to přesně dělá v konkrétních situacích. Takže je to uplně k ničemu. Když je naladěný kanál stačí víc jak 10 sekund držet na ovladači tlačítko info a zobrazí se kompletní informace o signálu. Ty by měly být dostupné i během ručního doladění, ale zatím jsem nepřišel jak na to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19434
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st leden 13 2021, 5:54    Předmět: Citovat

U Samsungu skutečně během ladění tu tabulku nezobrazíš, to jde teprve po naladění všech dostupných programů alespoň jednoho multiplexu.
Když znáš čísla kanálů, které chceš naladit, je podstatně vyšší šance, že se ten chybějící kanál načte a uloží, než při automatickém ladění. I kdybys musel pokus o naladění toho kanálu víckrát opakovat. Jsou chvíle, kdy to jde, a chvíle, kdy ne (viz Instalace - pokročilá nastavení - ruční ladění).
Pak už není problém po 10 s trvajícím stlačení INFO vyvolat tu tabulku a pak kolíbkou P+/P- krokovat programy a zobrazit si ty parametry pro každý kanál, aniž bys musel tu tabulku znovu vyvolávat.
Ale je to funkce, kterou 999 ‰ uživatelů nikdy nepoužije (a ten tisící ji bude potřebovat jednou a pak už ne), tak není důvod ji mít snadno vyvolatelnou kdykoli.
Na lezení po anténách jsou ty televize přece jen poněkud nepraktické.
A na okraj dodávám, že obslužný software od Samsunga celkově není žádný zázrak, dokonce ani po několika aktualizacích není vidět, že by se něco zlepšilo. Nevím, co aktualizovali, ale nechat si zapnutou automatické uložení nových programů představuje nutnost editace seznamu programů. Kdosi tu tvrdil, že nově nalezené programy i rádia umí uložit až na konec seznamu. Tuto funkci jsem v šestkovém UE dodnes nenašel, abych ji spustil, proto mám vypnuté automatické přidávání nových programů.
Přitom zejména funkce "přidat nové programy na konec seznamu" a "oddělené seznamy TV/RAD" (to přece umí každý, i ten nejprimitivnější settopbox) by potěšily daleko vyšší procento uživatelů, než jakýkoli přístup do informace o technických podrobnostech multiplexu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8799
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po březen 22 2021, 16:22    Předmět: Citovat

No a z tohoto budou anténáři úplně na větvi.


"Zázračná" anténa Sencor SDA 532 je všesměrová venkovní anténa

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17508
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po březen 22 2021, 18:03    Předmět: Citovat

Tahle anténa typu "M18A1 Claymore" je taky dílo. Jen nikde nevidím ten její inicializační drát. Laughing Laughing


sencor.jpg
 Komentář:
 Velikost:  36.49 kB
 Zobrazeno:  165 krát

sencor.jpg



_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19434
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po březen 22 2021, 20:26    Předmět: Citovat

Na ty antény se většinou chytí tak leda rýma, když s nimi hledáš signál střídavě c teple a v průvanu. Konečně - to jsme už široce řešili tady
Dobrý výsledek se povedl u antény Sencor SDA510, ta uvnitř jeví náznak, že jde o anténu, a má i jistou směrovost. Pro digitální televizi se ukázala jako použitelná po snížení napájecího napětí z 12 V na asi 6,5 V a chodí napájená 5 V ze settopboxu a poskytuje dostatečně silný signál z vysílače Krásné (73 km, blíže nic na K34 nevysílá).
Výsměchem je to, že se dodnes prodává, ale už ne dvanáctivoltová. Je rovnou na 5 V, jenže má asi o 10 dB menší zisk, než ta původní při stejném napájecím napětí. To, co píšou na krabici, je kec.

kokun napsal(a):
...Kolik melounů stál ten dvouletý přechod (ještě o 4 měsíce zbytečně prodloužený kvůli Covidu) na DVB-T2... Okolní státy (třeba i SK, či PL) nic neprodlužovaly-neoddalovaly Sad

Paradoxně na tom odkládání "vydělali" diváci v části kraje Královéhradeckého tím, že Poláci spustili Śnieźne Kotły na K24 podle harmonogramu, a smázli tím příjem přes Hradec Králové až za Pardubice.
To urychlilo udělení nové licence na K45 z rozhledny Panorama na Černé hoře, s témto vysílačem se totiž původně pro DVB-T2 nepočítalo a měl být vypnutý. V přehledech vysílačů DVB-T2 uvedený nebyl (však jsem kvůli tomu předělával STA na K43 z Černé Studnice, který šel spolehlivěji, než Chlum - Bojiště. Ale ani ten zcela stabilní nebyl, proto hned po vypnutí Andrláku a spuštění Panoramy jsem to předělal na ni.
Píšu, že "vydělali" v úvozovkách, protože na tom multiplexu jsou programy Novy, některé duplicitní, celkově odpad. Ale podle reakcí některých lidí by jejich život bez Novy ztratil smysl. Bylo jich víc, než jsem čekal, vyhovět jsem jim musel. Nemohl jsem si je přece vzít na svědomí, než se pár těchto stanic objevilo definitivně v MUX3.

EDIT: oprava překlepů


Naposledy upravil Hill dne út březen 23 2021, 10:48, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8799
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út březen 23 2021, 10:02    Předmět: Citovat

A šíří se to jak koronavir Evil or Very Mad

SENCOR UVEDL NOVÉ ANTÉNY PRO DVB-T2 S FILTRY PRO 4G/5G

Venkovní „talíř“ Sencor SDA 532 (799 Kč)

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5103
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: út březen 23 2021, 10:35    Předmět: Citovat

Vím o dost lidech, co jim to funguje dobře, takže bych to tak úplně nezatracoval.
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 1 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund