Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jaký Imax může protékat kontaktem napájecího konektoru BS?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15535
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne srpen 01 2021, 11:43    Předmět: Citovat

Tak už jsme asi pochopili, že tou 9V baterií nebudeš dobíjet to autobaterii. Takže platí, co napsal Kremik a slušně i Jezevec. Že jsi to nepochopil hned, tak to je spíše otázka tvého IQ (bez urážky), protože už ta první otázka byla divná i pro žáky 2. třídy základního stupně. Wink
Ale bylo to hezké pobavení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klob1



Založen: Mar 18, 2014
Příspěvky: 321

PříspěvekZaslal: ne srpen 01 2021, 11:55    Předmět: Citovat

Kremik napsal(a):
Klob1 napsal(a):
Já to chtěl požít dva ty konektory na autobaterii

Tak tobě nestačí se jen zabít, ty u toho chceš i vyhořet Very Happy
Nejen že to nevydrží větší proudy, ale co všechno ještě by bylo špatně?
No? Zamysli se.


Jo, že to bude napájené z té autobaterie. Ale myslím, že to výjde stejně jako z trafíčka, ktzeré bude dávat 12V, ono bez zátěže tam je více a 0,5A.
Tak prto jsem se ptal, kolik ten kontakt snese nežli ho třeba použiji, když nikde to nebylo uvedené. Myslím, že by měli výrobci nebo obchody, třeba uvést max. proud.
A teď, když vykuchám 9V baterii, a vezmu tu část, která tedy může dávat třeba 2700mAh a nabíjení pro ni dejme tomu by uváděli max.270mAh tak kolikt tím kontaktem tedy teče? Měl jsem, že stejně by to mohlo být? Že ten výrobce toho kontaktu počítá 2700mAh nebo raději nějakou rezervu ještě má? Takže klidně 3000mAh. A pokud nepřesáhnu tak by to nic nemělo udělat?

No jasně, dnes si všechno koupím, to řekně většina, ale dříve, jsme si ty konektory dělali právě z těch 9V baterii. A komu to vadilo? Možná prodejcům? Jsen jsem se chtěl hlavně dozvědět, kolik ten kontakt může přenést proudu, nic jiného. a jen protože to nikde napsané není uvedeno. Nic jiného jsem ntu nechtěl zjistit. Jsou lidé, že to třeba mohou od někud vědět. A jsou už hold, že to také neví stejně jako já. nebo to nemohou také najít nikde.
Také, když budete chtít nějakou součástku napájet, tak budete hledat kolik tam má mít, aby byla stále v pohodě. A pak je možnost datasheet, nebo se optat, kdo to ví. Popř jak zapojit. A nemyslím, že by mimo pár lidí. Hned třeba zaobíralo a vnucovalo, že tam třeba bude dělat jiné zapojení nežli by chtěl. Spíš jen odpoví. jsou i součástky, které třeba moc lidí nezná, mají je doma. A mají s tím i lidi problém, tak se prostě optají dalších, co to je a na cos e to používalo nebo používá někde. Někdo se i najde, kdo je zná.
Pro někoho to může být hloupost a pro někoho zase více zkušenosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klob1



Založen: Mar 18, 2014
Příspěvky: 321

PříspěvekZaslal: ne srpen 01 2021, 12:06    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Tak už jsme asi pochopili, že tou 9V baterií nebudeš dobíjet to autobaterii. Takže platí, co napsal Kremik a slušně i Jezevec. Že jsi to nepochopil hned, tak to je spíše otázka tvého IQ (bez urážky), protože už ta první otázka byla divná i pro žáky 2. třídy základního stupně. Wink
Ale bylo to hezké pobavení.

Ale tedy, když tomu tak je, tak proč to nikdo nezodpověděl ještě??? A proč to nikde napsané není?
To je jako jedna sousedka. Ona vaří, uklízí, stará se, všechno zná, kupa lidí si myslí, že jak je chytrá a dokonalá. Jenže, když se jí optají, tak odpoví úplný nemysl. A nikdy nic neuměla uvařit, pro jídlo si chodí, uklízí ji firma, stará se pečovatelka.
Jídlo dělá úplně z jiných potravin peče z úplně jiného nežli tam má být.
A to jsem chtěl jen jedinou informaci a dostalo se to úplně jinám a k úplně jiným věcem. Zbytečně.
Stačila při tom otázka a pokud možno - odpověď kolik to tak snese. Nic více , nic méně a nemuselo se to tu zbytečně zatěžovat a vypisovat o ničem jiném. A já ztrácet čas psaním a věnovat se normálním věcem a hovorům. A řešit další věci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6077
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: ne srpen 01 2021, 12:08    Předmět: Citovat

Klob1 napsal(a):
Jezevec by měl raději zalézt do díry, tzv. nory a, když jen tu lidi chce urážet. Myslím to zvíře ne lidi, co ještě umí poradit ještě.
Koukám, že nás tu zase navštívil mistr světa a ředitel Zeměkoule.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klob1



Založen: Mar 18, 2014
Příspěvky: 321

PříspěvekZaslal: ne srpen 01 2021, 12:09    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Tak už jsme asi pochopili, že tou 9V baterií nebudeš dobíjet to autobaterii. Takže platí, co napsal Kremik a slušně i Jezevec. Že jsi to nepochopil hned, tak to je spíše otázka tvého IQ (bez urážky), protože už ta první otázka byla divná i pro žáky 2. třídy základního stupně. Wink
Ale bylo to hezké pobavení.

IQ mám změřené, takže i vím jaké mám. A ne jedním měřením. A stejné, takže o tom pochyb nikdo nemusí mít. Ono, záleží podle čeho to IQ komu měří, že??


Naposledy upravil Klob1 dne ne srpen 01 2021, 12:24, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31980
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne srpen 01 2021, 12:16    Předmět: Citovat

ZVUK2000 napsal(a):
Klob1 napsal(a):
bdn napsal(a):
Co to je BC konektor? Pošli link, co je to za typ...

Ano, přesně jsou to ty, které uvedl kbulda.

Správně je to konektor 6F22 Cool
Špatně, 6F22 je označení baterie, která se uvnitř skládá ze 6ks malejch prizmatickejch zinko-burelovejch článků (označenejch IEC normou jako "F22"), zapojenejch do série. Každej má 1,5V, takže výsledek je 6x1,5 = 9V. S označením konektoru to nemá vůbec nic společnýho.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Klob1



Založen: Mar 18, 2014
Příspěvky: 321

PříspěvekZaslal: ne srpen 01 2021, 12:23    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
ZVUK2000 napsal(a):
Klob1 napsal(a):
bdn napsal(a):
Co to je BC konektor? Pošli link, co je to za typ...

Ano, přesně jsou to ty, které uvedl kbulda.

Správně je to konektor 6F22 Cool
Špatně, 6F22 je označení baterie, která se uvnitř skládá ze 6ks malejch prizmatickejch zinko-burelovejch článků (označenejch IEC normou jako "F22"), zapojenejch do série. Každej má 1,5V, takže výsledek je 6x1,5 = 9V. S označením konektoru to nemá vůbec nic společnýho.

Aha. No, je pravda, že v některých bateriích jsou ty články jako AAAčka? Jak píšeš. A v některých jsou to prokládané destičky. Ostatní novější jsem nekuchal kvůli tomu konektoru. Lithiové a podobné. Ty nejsou pro mě zajímavé. Hlavně dříve jsem to používali na rádia Tranzistoráky, napájené tou 9V bateriií. Nebo i na IR závoře.

Oni ty kontakty jako konektor bývají na bakelitové destičce a dnes spíš jen na plastové-úmělé. jestli třeba také by v tom byl proudový rozdíl ohledně zahřátí? Nevím, to mě tak napadlo.


Naposledy upravil Klob1 dne ne srpen 01 2021, 12:31, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klob1



Založen: Mar 18, 2014
Příspěvky: 321

PříspěvekZaslal: ne srpen 01 2021, 12:25    Předmět: Citovat

tomasjedno napsal(a):
Klob1 napsal(a):
Jezevec by měl raději zalézt do díry, tzv. nory a, když jen tu lidi chce urážet. Myslím to zvíře ne lidi, co ještě umí poradit ještě.
Koukám, že nás tu zase navštívil mistr světa a ředitel Zeměkoule.

Tak ho hlavně přivítat. Hlavně, aby uměl správně poradit. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6077
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: ne srpen 01 2021, 12:29    Předmět: Citovat

No tak tedy vítej u nás. A jakou radu sis pro nás nachystal?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4032
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: ne srpen 01 2021, 12:44    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Špatně, 6F22 je označení baterie, která se uvnitř skládá ze 6ks malejch prizmatickejch zinko-burelovejch článků (označenejch IEC normou jako "F22"), zapojenejch do série. Každej má 1,5V, takže výsledek je 6x1,5 = 9V. S označením konektoru to nemá vůbec nic společnýho.

Jasnê že je označení pro 9V. Ale většina prodejců ten konektor právě nabízí jako " KONEKTOR 6F22".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 5008
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: ne srpen 01 2021, 13:11    Předmět: Citovat

To je zasa chaos. A stačí tak málo. Napísať otázku "Aký prúd znesie konektor aký je na 9V batérii?". A bolo by jasno. Samotné konektory na 9V batériách majú jednu obrovskú vadu, a to že používaním sa uvoľňujú a potom nedoliahajú. Tiež som ich niekde použil, ale boli s nimi iba problémy, oni po niekoľkých zapojeniach naozaj nedoliahajú, aj keď držia. Takže batéria tam drží, ale prúd nikde žiadny, a teraz hľadaj závadu. Samozrejme že nedokonalý kontakt + vyšší prúd = teplo, teplúčko, horí ....

Tiež pozor na 2700mAh pri 9V batériách, to je všeobecné značenie, že batéria má takú kapacitu, nie že sa z nej dá odoberať 2700mA. Všeobecne je myslené, že pri spotrebe 2700 mA by vydržala hodinu, ale to je iba pre jednoduchosť výpočtu. V skutočnosti sa z nej nedá brať viac ako asi 100 mA, inak hrozí jej zničenie. Ono označenie 100mA27h by vyzeralo dosť divne, že? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4032
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: ne srpen 01 2021, 13:23    Předmět: Citovat

Právě že ty samotné konektory jsou mizerné a já je vlastně nikdy nekupoval. Když jsem ho nutně potřeboval rozebral jsem vybitou baterku a použil konektor z ní. A nevím ale zdá se mi že v baterkách jsou ty konektory spolehlivější než samostatně prodejné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2581

PříspěvekZaslal: ne srpen 01 2021, 13:46    Předmět: Citovat

ZVUK2000 napsal(a):
...Některé kontakty relé, vypínačů, tlačítek a pod. Jsou daleko menší a snesou docela velký proud.

Kolem kontaktů může být docela věda. Třeba materiál, odolnost proti vlivu prostředí, druh spínaného signálu... Jistě, pokud budu chtít automaticky rozsvěcovat žárovku v kadibudce co ji mám na chalupě, tak na to mohu házet nočník. Ale pokud něco takového chci pustit do sériové výroby, tak si na to musím dát setsakramentský pozor, abych pak nebyl za vola.
A nejhorší je, že zákazník si nenechá vysvětlit, že buď mu dodám mikrospínač co spolehlivě sepne malá napětí a proudy (jednotky voltů a miliampér) nebo mikrospínač co vydrží spínat třeba 250V/5A, ale mikrospínač co by SPOLEHLIVĚ zvládal obojí jednoduše neexistuje.

Existují finty, třeba, že se nejdřív sepne kontakt a teprve pak se do něj pustí proud nebo třeba že ke kontaktu je paralelně připojený polovodičový spínač případně další finty.

_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.


Naposledy upravil Yarda1 dne ne srpen 01 2021, 13:48, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne srpen 01 2021, 13:47    Předmět: Citovat

A já už konečně vím, jak se nacisti dostali k moci. Přes hodně blbců, co jim to hodili.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31980
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne srpen 01 2021, 13:49    Předmět: Citovat

Na to nebylo potřeba sahat k nacistům. S komančema to bylo zrovna tak ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 2 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.23 sekund