Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Stupňovitý vrták 4 ~ 32 mm
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> "Čínský" a jiný šmejd
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt červenec 08 2021, 11:26    Předmět: Citovat

Zrovna nabijecky na mobil bych tam nekupoval. Problem je, ze nikdy nevis co je uvnitr a mobil je muze zatizit na jmenovity vykon a to ty cinske levne nedaji. Meril jsem 1A nabijecku, uz pri 0.5A davala jen 3V. Jako zdroj na neco co zere par mA to pouzivam a neni s tim problem, ale jako nabijecku k mobilu pouzivam jen ty originalni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: čt červenec 08 2021, 12:50    Předmět: Citovat

S nabíjačkami tam nie je žiadny problém, ale ak niekto kúpi originál Samsung za 2€, bude mu dopriany Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Maxipes_



Založen: Jan 06, 2017
Příspěvky: 137
Bydliště: Litovelsko

PříspěvekZaslal: čt červenec 08 2021, 17:17    Předmět: Citovat

starecd napsal(a):
termit256: a proč jsi s tím chtěl vrtat nerez, na to jsou absolutně nástroje z jiného materiálu, na to HSS nestačí(z toho jsou jen obyč. vrtáky) a Číňan má matroš bůhvíjaký


Nemáš úplně pravdu, není HSS jako HSS, rychlořezné vrtáky (HSS), co se kdysi prodávaly (za pár korun, ještě za bolševika) v takových zelených nebo modrých sáčkách s tlustého igelitu nemají s vrtáním normální nerez oceli žádný problém (při zvolení správných otáček), nedávno jsem s takovým vrtákem o průměru 1 mm provrtal nerezovou trubku o tloušťce stěny asi 1,5 mm. Ale to co se prodává dnes (a to nemám na mysli aliexpress, ale normální kamenné obchody), taky jako rychlořezné HSS vrtáky, tak to je jen parodie na vrtáky, tím se skutečně nedá ani nerezový plech provrtat, při pokusu o vrtání se ozve křupání a špička "vrtáku" se rozdrobí, možná se s tím dá udělat pár děr do měkkého dřeva.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2726
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: čt červenec 08 2021, 18:20    Předmět: Citovat

robo: a stojí ti to za ten čas strávený u PC prohledáváním alíka, e-bay a česka? Asi se nudíš.
Maxipes: teď zas nemáš pravdu ty ani v nerezu nesmí HSS vrták udělat křup, pokud jo, je špatně zakalený(překalený nepopuštěný). Sežeň si někde vrtáky z HSSE a to potom uvidíš fičák. Do nerez plechu se obyč. vrtákem udělá tak šišatá díra, chce to vrták stupňovitý. Co se týká materiálu vrtáků s Číny mám dost zkušeností s vrtáky, co prodávali v Lídlu a protože jsme ve firmě dělali frézy, měli jsme tam k ruce člověka, který kontroloval složení materiálu a na tyto vrtáky žádné složení nesedělo, prostě neznámý matroš. A samozřejmě jsem si v kalírně nechal změřit tvrdost a podle HSS byly překalené a fakt se lámaly.
Jo, ty v modrém igelitu mám, dělala je zbrojovka Vsetín a jsou dobré.


Naposledy upravil starecd dne čt červenec 08 2021, 18:36, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt červenec 08 2021, 18:27    Předmět: Citovat

Jistěže nestojí. Ale ten pocit - že nějak vyjebal s tím nenažraným českým obchodníkem, ten je k nezaplacení!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17746
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt červenec 08 2021, 18:33    Předmět: Citovat

Maxipes_ napsal(a):
Ale to co se prodává dnes (a to nemám na mysli aliexpress, ale normální kamenné obchody), taky jako rychlořezné HSS vrtáky, tak to je jen parodie na vrtáky, tím se skutečně nedá ani nerezový plech provrtat, při pokusu o vrtání se ozve křupání a špička "vrtáku" se rozdrobí, možná se s tím dá udělat pár děr do měkkého dřeva.

To platí jen pro černý HSS vrtáky. Já kupuju asi o 10% dražší bílý a ty jsou podstatně lepší. Před pár lety jsem potřeboval nerezový závitový tyče vrtat v ose dírou 3,4 mm, vložky do plastu. Válcovaná závitovka A4 nerez, to je sakra tvrdej matroš. Ty bílý vrtáky vydržely cca 10-12 děr v hloubce 10 mm. Tak jsem si koupil za 105 kaček na zkoušku nějakej dovozovej HSS. Vyvrtal jsem s ním asi 200 stejných děr a stále je jak novej. Wink

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2726
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: čt červenec 08 2021, 18:40    Předmět: Citovat

Celeron: Jirko, ty broušené(bílé) jsou vždy lepší, ale pokud chceš fakt kvalitu i HSSE, mrkni s po těch z Kyjova a uvidíš. Všechny jsou vybrušované, HSSE je sice dost drahý, ale vydrží. Černé jsou frézované a méně přesné a někdy mají slabší jádro, pak se lámou.
Jelikož jsme spolupracovali, měli jsme vrtáky HSS od 1mm až do 10mm za "firemní" cenu. Já jsem jimi nahradil ty Lídlovské v plechové krabici a zbývající průměr 11, 12mm jsem dokoupil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3312
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt červenec 08 2021, 20:52    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
Jistěže nestojí. Ale ten pocit - že nějak vyjebal s tím nenažraným českým obchodníkem, ten je k nezaplacení!


Tak třeba mikroskop Andonstar HOT AD106S z EU skladu byl za 1500kč, mimochodem velmi slušný mikroskop. A tady ho kdosi prodává za 4799kč. A to mám před nákupem ješte zkoumat jestli je to český obchodník nebo překupník nebo podvodník? Proč. Nákup jako nákup, jsou to moje peníze a jen já rozhoduji kde budu nakupovat a komu za zboží budu platit. Jestli máš pocit že vy*ebeš ze žlutou rasou nákupem za 4799kč tak prosím, třeba se ti pak bude i líp spát.
Jinak poslední čas nacházím zboží které je v česku za velmi podobné peníze než nejlevnější nákup v číně. Za této situace pak nakup v číně nemá význam. Dřív tomu až tak nebylo.
Edit: ještě linka na obchodníka jsem neuvedl. https://www.fruugo.cz/andonstar-usb-digitalni-mikroskop-s-obrazovkou-pro-opravu-telefonu-pajeci-nastroj-bga-smt-sperky-hodnoceni-biologicke-pouziti-deti-darek/p-55135163-112090470


Naposledy upravil robo dne pá červenec 09 2021, 5:43, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt červenec 08 2021, 21:12    Předmět: Citovat

Sinclair je pitomec. Pokazde jak zde nekdo zanadava na Cinu, hned zacne placat ty sve hovadiny. A pritom sam ty veci pouziva, protoze je nikdo jiny stejne nedela. Ty jeho vylevy neber vazne, on ma zastydlou pubertu nekdy v osmdesatkach, v cem nejsou tranzistory motorola je smejd Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt červenec 08 2021, 22:31    Předmět: Citovat

To bude tím, že Motorola, Texas, Fairchild, RCA a další slušný americký firmy, dělaly ty tranzistory pořádně.
Na rozdíl od toho žlutýho šmejdu, 600ks i se zásobníkem za dvě stovky a z toho dvacet normálně funkčních..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17746
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt červenec 08 2021, 22:43    Předmět: Citovat

starecd napsal(a):
pokud chceš fakt kvalitu i HSSE, mrkni s po těch z Kyjova a uvidíš.

Myslíš Vrbovskýho?
A který typy, HSSE tam přímo nevidím.
Jsou tam DIN338RTiHSSCo5 na nerez
nebo DIN338RNHSS vybrušovaný
nebo DIN1897 R UFL HSSCo5 kobalt
nebo ještě lepší DIN338R HD HSSCo8

Já ty nyance u nich nedokážu posoudit a rozlišit.
Díky!

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá červenec 09 2021, 6:01    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
To bude tím, že Motorola, Texas, Fairchild, RCA a další slušný americký firmy, dělaly ty tranzistory pořádně.
Na rozdíl od toho žlutýho šmejdu, 600ks i se zásobníkem za dvě stovky a z toho dvacet normálně funkčních..


Na jare mi prisly do elektronicke zateze 700W mosfety IXFN180N15P. Hadej odkud? Tusim ze nekde z Malajsie nebo podobne prdele, podle tve teorie by mely vybuchnout uz pri vybaleni ze sacku Smile Ale kupodivu funguji pekne i kdyz misty jedu v ramci SOA na hrane povolenych parametru. Soudruzi byli dokonce tak mili, ze mi poslali dva kousky zdarma jako vzorek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17746
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá červenec 09 2021, 6:34    Předmět: Citovat

Mám tady kupu z různých verků vykuchanejch velkejch švábů, z kterejch se v osmdesátkách dělaly osmibity a začínající PC a na většině z nich byly nápisy Malaysia, Thailand, Taiwan, Morocco, Mexico. Už tenkrát se to mastilo tam, kde byla levná pracovní síla. A ty šváby jsou funkční dodnes. To se ale nedá říct o švábech v keramickejch futrálech Farchild z Silicon Valley, většina je netěsnejch a uvnitř schnilejch.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2726
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: pá červenec 09 2021, 6:42    Předmět: Citovat

Celeron: no nevím, popis se mi zdá dostatečný včetně použití na různé materiály, křížový výbrus znamená, že špička je zbroušena proto, aby měl vrták co nejmenší odpor při vrtání do materiálu(je samostředící). Popis složení materiálu je tam také Co5 znamená 5% cobaltu, Co8 8% cobaltu, ten vylepšuje vlastnosti vrtáku, jeho přiměřenou tvrdost i houževnatost. Pro domácí použití stačí určitě HSS Co5, někde jsem viděl i povlak z titanu.Musíš vědět, co budeš vrtat, pak není problém, navíc jsou tam chlapi, kteří poradí při výběru. S Jirkou Vrbovským se znám osobně je to solidní chlap.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kodl1



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 263
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá červenec 09 2021, 7:03    Předmět: Citovat

Mám ty stupňovité vrtáky z ALi i z Lidlu, vrtám s nimi od jeklů do 8 pásoviny konstruční ocel a drží, několik desítek až stovky děr, žlutý povlak se stírá minimálně, jen na exponovaných místech. Za mně spokojenost.
Ale taky se k tomu chovám jako člověk, patřičné otáčky, pokud lze tak mažu a nervu to tam na hulváta..

_________________
Co mne nezabije, to mne posílí ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> "Čínský" a jiný šmejd Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 3 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund