Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Prodám středové paraboly 30 - 150cm

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mwt



Založen: Mar 27, 2020
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: ne červenec 04 2021, 11:52    Předmět: Prodám středové paraboly 30 - 150cm Citovat

Kdo by chtěl použité, nezničené středové paraboly s průměry od 30 do 150cm, hlaste se případně o parametry.
Zrcadlo je hliník, držáky většinou pozinkované (už zrezlé) nebo bílá barva. Jsou dost přesné, v tomto provedení se používaly do kmitočtu 17GHz.

Dají se tedy použít na (skoro) cokoliv, mně se v poslední době osvědčily 150cm jako bezdrátový telefon na dětském dni Smile
Též jdou použít na strašení obrazek_cenzuraích politiků / úředníků Cool

Cena: malé průměry za malý řízek, velké za velký řízek nebo ekvivalent ve Studentské pečeti. Více kusů naráz bude potíž - nesním najednou tolik řízků Laughing Ale jinak jich je dost.

Když nebude zájem tak do půlky prázdnin, holt půjdou na SD... Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2646

PříspěvekZaslal: ne červenec 04 2021, 13:14    Předmět: Citovat

O dvě 150cm bych měl zájem. Kde by byly k vyzvednutí? Na jak velkou vzdálenost lze udělat fonické spojení, o kterém píšeš?

PF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mwt



Založen: Mar 27, 2020
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: po červenec 05 2021, 15:39    Předmět: Citovat

Měli jsme to tak na +- 100m, ale venku na louce. Ve městě nevím... Jedno dítko si stouplo k jedné parabole, druhé k druhé..a už to telefonovalo Smile Chyba byla, když si jich tam stouplo víc - to si "signál" odstínily samy.

K odběru v Boskovicích, Letovicích, Blansku, Brně, i po Vysočině po domluvě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hrnous



Založen: Dec 25, 2005
Příspěvky: 471
Bydliště: Valašské Klobouky

PříspěvekZaslal: út červenec 06 2021, 13:31    Předmět: Citovat

Nějaká 3m+ na EME by nebyla ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mwt



Založen: Mar 27, 2020
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: pá červenec 09 2021, 8:54    Předmět: Citovat

Hrnous napsal(a):
Nějaká 3m+ na EME by nebyla ?


Bohužel takovou nemám. Něco mne ale napadlo, tak zkusím zjistit během příštího týdne. Ty 3m je minimum, nebo by mohlo být i třeba 2,5m?
A co více menších antén a sdružit je ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31829
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá červenec 09 2021, 10:49    Předmět: Citovat

mwt napsal(a):
Hrnous napsal(a):
Nějaká 3m+ na EME by nebyla ?
...A co více menších antén a sdružit je ?
Víš co to je "EME-provoz"? To je spojení na odvrácenou stranu Koule pomocí odrazu rádiovejch vln od Měsíce - neboli "Earth-Moon-Earth", proto "EME". Umíš si představit způsob, jak pro takovou věc sfázovat a dostatečně přesně nasměrovat dvě a vícero parabol? I když jsem teda viděl heblo, postavený na vršek vyřazenýho nádražního osvětlovacího stožáru (příhradovýho), který se skládalo z 2x 4 asi 14-prvkovejch "Yagin", laděnejch do pásma 144-145MHz - a s tím celým šrákem ve vejšce cca 20m ještě mával rotátor, ale nedokážu si představit stabilitu a odolnost nastavení něčeho podobnýho poskládanýho z plnejch plechovejch parabol i za jen mírnýho větru ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mwt



Založen: Mar 27, 2020
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: pá červenec 09 2021, 12:35    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
mwt napsal(a):
Hrnous napsal(a):
Nějaká 3m+ na EME by nebyla ?
...A co více menších antén a sdružit je ?
Víš co to je "EME-provoz"? ...


Vím co je EME.. Wink Kamarád to měl poskládané z YAGIn na podobném stožáru jak píšeš...když se jednou zapoměl a napálil to plným výkonem do lesa, tak do rána opadalo listí v pásu širokém cca 50m až ke hřebeni kopce.
A navíc jsem jinému kamarádovi sehnal 5,5m parabolu a ta už je též v provozu. A má to moc pěkné, včetně řízení natáčení antény.

Když se to udělá dobře, nevidím v tom až takový problém a to ani mechanicky, ani elektricky. Navíc ty paraboly přece nemusí být na jednom "heble", ale můžou mít každá svoje upevnění i ovládání. Se 120cm nebo 150cm se přece jen hýbe líp než s půltunovou obludou. Taková malá EME farma s parabolami místo solárů by jistě vypadala zajímavě! Cool

V každém případě se po té větší parabole poptám. Před rokem jsem věděl minimálně o dvou 4m kusech . Ale ty už jsou pryč...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5015
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá červenec 09 2021, 21:08    Předmět: Citovat

mwt napsal(a):
... Kamarád to měl poskládané z YAGIn na podobném stožáru jak píšeš...když se jednou zapoměl a napálil to plným výkonem do lesa, tak do rána opadalo listí v pásu širokém cca 50m až ke hřebeni kopce.
...
Pěkná historka. Bohužel nepravdivá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: pá červenec 09 2021, 21:59    Předmět: Citovat

Laughing A potom sa čuduj, prečo majú toľkí ľudia problémy s 5G Laughing To ešte len potom keď sa kamoš zabudne a napáli to znovu do lesa, ráno tam už žiadne stromy stáť nebudú Twisted Evil Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mwt



Založen: Mar 27, 2020
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: čt červenec 15 2021, 21:35    Předmět: Citovat

PeteBurns napsal(a):
Laughing A potom sa čuduj, prečo majú toľkí ľudia problémy s 5G Laughing To ešte len potom keď sa kamoš zabudne a napáli to znovu do lesa, ráno tam už žiadne stromy stáť nebudú Twisted Evil Laughing


Přál bych mu legraci. Ale už to neudělá, sedí někde na obláčku a stříhá ty své "dlouhé vlny" na "mikrovlny", aby nám tu to 5G vůbec fungovalo Smile
Ten koncový stupeň byl pěkný - takový menší Kojál řekl bych. Když ho rozvášnil, bralo to kolem 34A v každé fázi. Co dělala světla okolním chatařům když zaklíčoval jsem nechtěl vědět Smile
Topení na chatě neměl. Když bylo v zimě potřeba, nechal jen puštěné žhavení koncového stupně a v celé chatě byla trenýrková teplota Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mwt



Založen: Mar 27, 2020
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: čt červenec 15 2021, 21:41    Předmět: Citovat

Hrnous napsal(a):
Nějaká 3m+ na EME by nebyla ?


Něco jsem zkusil a parabola by byla.. Snad dokonce Marconi 3,5- 4 m. ALE je zarostlá ve křoví za garážemi, musel by se na to vzít asi jeřáb..a kůrovec s motorovou pilou. Lokalita: Praha.
Ještě jsem se neptal šéfů, ale když kus existuje a nepoužívá se, je přece jen nějaká šance. Mám zkusit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
geograf



Založen: Jun 15, 2004
Příspěvky: 174
Bydliště: tade na Hané (JN89OK)

PříspěvekZaslal: út srpen 03 2021, 20:27    Předmět: Citovat

Byla by ještě k mání jedna 150cm?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mwt



Založen: Mar 27, 2020
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: út září 28 2021, 9:02    Předmět: Citovat

geograf napsal(a):
Byla by ještě k mání jedna 150cm?


Podívám se, šance je. Mám teď jaksi moc veselo, tak jsem se dostal jen k polovině toho, co bylo v plánu o prázdninách. Tímto se současně omlouvám za pozdní odpověď, nedostal jsem se ani k nahlédnutí sem Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund