Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

(ne)kontaktni pole
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> "Čínský" a jiný šmejd
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4135

PříspěvekZaslal: čt červenec 01 2021, 9:50    Předmět: (ne)kontaktni pole Citovat

kúpené v miestnej kamennej súčiastkarni
citace:
09830004
Zkušební nepájivé
kontaktní pole - 1

Dovozce / Importer: TIPA, spol. s r. o.
...

Dodávateľ do SR: TIPA SK
...

Výrobce / Producer: Ningbo Zhongdi
Industry & Trade Co., Ltd.
Room No.2403, 24/F Huijin Mansion
77 He Yi RD., Ningbo, China

takto vyzerá na obrázku
https://www.ame.cz/Elektronika/Merici-a-pajeci-technika-servisni-naradi/Servisni-naradi/Zkusebni-nepajive-kontaktni-pole-1-d79110513

Nepodarilo sa mi doňho zasunúť integráč. Skúšal som potom do jednotlivých dierok zasúvať vývod rezistora. Väčšina šla dosť ťažko, do niektorých to nešlo ani pri enormnom úsilí.

Stretli ste sa už s takým problémom?
Mám to denko zahodiť, alebo sa to dá nejako opraviť?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17734
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt červenec 01 2021, 9:54    Předmět: Citovat

Mám na pohled úplně stejný, akorát tam není psanej výrobce. Spíš opačnej problém, slabší vývody součástek v poli moc nedrží.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt červenec 01 2021, 10:12    Předmět: Citovat

Tohle je prokletí všech bastlířů a vyhněte se tomu, jak to jde. V kombinaci s čínskýma nevodivýma propojkama je to záruka neúspěchu.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5658
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: čt červenec 01 2021, 10:22    Předmět: Citovat

Jak píše Zdenek, nejhorší je to pro začátečníky kteří nedokáží posoudit, jestli ten bastl nechodí kvůli chybě v zapojení nebo špatnému kontaktu v tom poli.

Já dělám DPS i pro zkušební zapojení, člověk se procvičí v návrhu spojů a u choulostivějších zapojení se ověří i vhodná topologie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt červenec 01 2021, 10:34    Předmět: Citovat

Presne tak. Tohle je nejhorsi zpusub jak neco zapojovat. I kdyz kontakty drzi jak maji, stane se ze si nechtene nejaky dratek povysunes a pul hodiny nervis proc to nefacha i kdyz elektronice rozumis. Staci abys tam strcil pocinovany vyvod se zbytkem kalamfuny,, uvnitr se to zanese a spoj nekdy funguje, nekdy ne, nekdy s prechodakem. Kdysi davno jsem to zkousel, letelo to do kose hned. Absolutne nikomu to nedoporucuju a zacatecnikum zvlast ne. Univerzalni deska a dopredu nastrihane dratky se samopajitelnou izolaci jsou jistota a neni to o moc pomalejsi nez to pole.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt červenec 01 2021, 10:38    Předmět: Citovat

Nás to nutili používat na VUT v labinách, a už tenkrát jsem byl známej tím, jak jsem na to nadával. A to byly ještě poměrně kvalitní boardy, jen to bylo vymačkaný.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2167

PříspěvekZaslal: čt červenec 01 2021, 10:42    Předmět: Citovat

ja som to tiez prestal pouzivat. a to mam kupovane cca 2004 rok.
stare io idu v pohode, ale nove ako keby mali o mm kratsie vyvody a musim bud riadne zatlacit, alebo drzat, aby mali kontakt.
kedze ceny tych uni papierovych dierovanych dosiek su smiesne, tak rovno to pajkujem

_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt červenec 01 2021, 10:51    Předmět: Citovat

Ty papirove nejsou zadna slava. Med na tom moc nedrzi. Na nejake rychle a jednoduche veci se to pouzit da, ale kdyz se v tom planuju stourat vic, pouzivam ty oboustranne zelene.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4135

PříspěvekZaslal: čt červenec 01 2021, 11:27    Předmět: Citovat

Ja nejak nemám chuť vyrábať plošák kvôli niečomu, čo s veľkou pravdepodobnosťou nemusí fungovať
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=98085&highlight=
Kým naspájkujem jeden plošák, tak na kontaktnom poli to 5-krát kompletne prestavám.

Ešte s takými dvoj-troj vývodovými súčiastkami sa dá skúšať na univerzálnom plošáku, ale odspájkovávať integrované obvody, alebo ich zahadzovať ako spotrebované, mi nepríde veľmi efektívne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt červenec 01 2021, 11:39    Předmět: Citovat

Jo, v tom mas pravdu. Tohle muzes udelat klidne na nepajivem poli Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mluno



Založen: Apr 18, 2011
Příspěvky: 236
Bydliště: Benešov (u Prahy)

PříspěvekZaslal: čt červenec 01 2021, 12:44    Předmět: Citovat

Setkal jsem se s tím, že některé součástky v některých exemplářích prostě nedrží. Buď mají příliš krátké vývody a ten kousek nestačí (v takovém případě se mi osvědčila precizní patice jako mezikus nebo v nouzi naletování kolíčků na vývody). Nebo moc nedrží, ale za to si možná můžu sám tím, že propojky dělám z drátu CY0,5 (nyní to má už i gme ve všech barvách, dřív dalo práci sehnat jinou než černou; pro slaboproudaře příliš tlusté, pro silnoproudaře moc tenké, ve výsledku to neměla prodejna ani jednoho) což sice pěkně funguje, ale mám pocit, že ty kontaktní pružinky z toho nejsou úplně nadšené (přitom tento průřez drátu jsem zvolil právě podle kolíčků, které se na moduly pro kontaktní pole také dávaly).
Používám téměř výhradně toto https://cz.farnell.com/pro-s-kit/bx-4112n/breadboard-round-hole-840-points/dp/2503746?st=4112 původně ho mělo gme i ges, naposledy jsem kupoval právě ve farnellu, abych si nekomplikoval život rozličností typů.
O nepozorovaném vysunutí nějakého drátu mi ani nepovídejte. Dokud je konstrukce v klidu, funguje poměrně spolehlivě, ale jak se s něčím začne hýbat, je to vždy riziko. Beru to ale jako nutné zlo, daň za jinak jednoduché sestavení a rychlé modifikace vývojového prototypu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mek7



Založen: Jan 31, 2020
Příspěvky: 235
Bydliště: Zilina, SR

PříspěvekZaslal: čt červenec 01 2021, 21:33    Předmět: Citovat

Mne sa stalo iba raz, ze mi nieco nefungovalo kvoli zlemu kontaktu v kontaktnom poli. Inac ho pouzivam casto, najma ked vyvijam nejake zapojenie a experimentujem s roznymi hodnotami suciastok alebo roznymi sposobmi zapojenia par dalsich suciastok.
A to som uz tym kontaktnym poliam dal dobre "krez drzku", napatie 180 V pre digitrony, a aj VF mi na tom fungovalo - TV medzifrekvencie do 40 MHz. Cize da sa. Ja si pracu s tym pochvalujem. Nepaci sa mi, ze by som pri experimentovani stale letoval, plytval cin a nicil dosky. Ale vsak podla chuti kazdeho soudruha Laughing

_________________
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat Smile
Hras Scrabble? Skus SKREBL.EU - moj novy projekt.
Disclaimer: Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby.
"Failing to plan is planning to fail" (Alan Lakein)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4135

PříspěvekZaslal: čt červenec 01 2021, 22:07    Předmět: Citovat

tak som to rozobral a veľká časť kontaktov sú takéto nepodarky


kont1.jpg
 Komentář:
 Velikost:  60.76 kB
 Zobrazeno:  161 krát

kont1.jpg



kont2.jpg
 Komentář:
 Velikost:  178.56 kB
 Zobrazeno:  145 krát

kont2.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17734
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt červenec 01 2021, 22:54    Předmět: Citovat

Jeden kontakt jak druhej, co? Pak to má jít zapojit a nebo to má držet. Rolling Eyes
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4960
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: čt červenec 01 2021, 23:11    Předmět: Citovat

Ja čo používam tie staré žlté maličké kontaktné polia, tak niekedy tiež nejde niečo zapojiť. Vtedy zoberiem špendlík a strčím do každého kontaktu a pohýbem, a on sa ten pliešok nejako vyrovná alebo čo, potom to už ide. Netreba tam pchať hrubé vodiče, tie roztiahnu kontakty a potom tam už nič poriadne nedrží. Takto oslabené plochy si označujem červenou fixkou aby som vedel že radšej nepoužívať. Vodiče používam zásadne také ako sú v UTP kábli, teda po odblankovaní čistá meď. Pokiaľ je trochu zoxidovaná, odstrihnem a odblankujem znova. Nikdy nie pocínované, tie nemajú dobrý kontakt.

Takže skúsil by som ten špendlík, možno je to tam iba padnuté do strany. Že sú niektoré piny tvarované do okrúhla na nábežnej hrane je zaujímavé, ale zapojiť by to malo ísť aj keby neboli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> "Čínský" a jiný šmejd Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund