Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jednoducha nabijacka jedného AAA 1,2V NiMH
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
marimm



Založen: Oct 25, 2005
Příspěvky: 185
Bydliště: Západné Slovensko

PříspěvekZaslal: po prosinec 18 2006, 9:40    Předmět: Citovat

Caute!
Zaujimava konstrukcia nabijacky je aj tu:
http://www.cmail.cz/doveda/konstrukce/aku_usb/index.htm[/code]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: po prosinec 18 2006, 15:25    Předmět: Citovat

marimm: DIky moc ale skoda toho PICka ja to softit neviem

Milan_F: Dnes som si kupil 2 uTuzkove clanky o kapatite 1A/h... Pacisa mi ta nabijacka s tym Mc ckom ktory si si staval. Ccem si ju postavit rovnako. Prosim napisal by si mi hodnoty rezistorov lebo v tej povodnej scheme nieju a pocitat to moc neviem... Tiez ake trafo si pouzuil alebo je to jedno ci ma 4 alebo 8voltov?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Milan_F



Založen: Oct 03, 2005
Příspěvky: 1531
Bydliště: nedaleko Humpolce

PříspěvekZaslal: po prosinec 18 2006, 16:10    Předmět: Citovat

Pro dva aku sem dal R1 a R2 stejné hodnoty, řádově desítky kiloohmů. R6 podle nabijecího proudu, tak aby aku byli nabitý za 3,5 hodiny. Pořádně si to pročti, dělal sem to podle stejného článku kdysi v Amaru. Trafo sem použil 2*6V zalité do DPS.

Do Uploadu sem nahrál makro pro výpočet rezistorů v této nabiječce. http://upload.ebastlirna.cz


Naposledy upravil Milan_F dne po prosinec 18 2006, 22:38, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9768
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: po prosinec 18 2006, 18:45    Předmět: Citovat

I přes spousty v současný době sehnatelných speciálních IO pro nabíječe, se dá postavit spolehlivá a "blbuvzdorná" nabíječka za použití monolitického stabilizátoru LM7805 a odporu určité velikosti. Pokud nabíjecí proud volím tak, aby byl 1/10 kapacity akumulátoru, tak ani nemusím moc hlídat dobu nabíjení. (ve spínacích hodinách se akumulátor nabíji nepřetržitě 10 let a přesto i po té době má stále přijatelnou kapacitu.) Jinak zapojení nabíječky (pro neznalé) když si podržíš 7805 (plastový pouzdro) nápisem k sobě a vývodama dolů, tak:
1 vývod (levej) přívod +8 až +12V, poslední se připojí přes 50 Ohm odpor (~100mA) na prostřední vývod. prostřední vývod se navíc ještě připojuje na nabíjený akumulátor (+). Stabilizátor by měl být vybaven menším chladičem.Takto zapojený stabilík se chová jako zdroj konstantního proudu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hurvo



Založen: May 09, 2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Pod Javorinou

PříspěvekZaslal: po prosinec 18 2006, 19:21    Předmět: Citovat

Takú jednoduchú nabíjačku som ešte nevidel, tak ju idem hneď postaviť a vyskúšať. Chcel som postaviť tú čo sem dal Jirky, ale mením plány! 7805 to vyhral!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: po prosinec 18 2006, 21:34    Předmět: Citovat

Nabíječky s MC33340 jsem postavil už 3. Bohužel mají jednu vadu, jsou nespolehlivé. Rád bych slyšel majitele těchto nabíječek, jaká je s nimi spokojenost. Někdy jedou v pohodě a jindy přecházejí na kapkovité dobíjení, jak se jim zachce. Takže nikdy nevím, jestli je baterka dobitá. Stavěl jsem je hlavně kvůli rychlonabíjení. Nerad čekám. Pořád mě ta záležitost docela drží. Nedávno jsem objevil článek, na který odkazuje Milan_F a to http://solarskit.wz.cz/tinych.html ,jenže ten šváb se musí zřejmě nějak naprogramovat. A já nevím jak na to. Jinak by to bylo něco, co bych si představoval. Nabíjí to články samostatně, což je momentálně moderní. Navíc si myslím, že nabíjení článků v sérii mi dělá právě ty potíže v nabíječce s MC33340. Asi tam nějak kolísá napětí, nebo co, že to nekontrolovatelně vypíná. Prostě jsem nepřišel na to, co se to děje. Jinak si myslím, že na jeden článek by to mohlo jít tak, že by se vypustil odpor z děliče co vede z pinu 1 na zem. Tím by se objevilo na pinu napětí článku, který by nesměl být úplně vycucaný pod 1V a potom by to mělo podle mě teoreticky chodit???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milan_F



Založen: Oct 03, 2005
Příspěvky: 1531
Bydliště: nedaleko Humpolce

PříspěvekZaslal: po prosinec 18 2006, 22:28    Předmět: Citovat

2 Stasek: Mě nabiječka s MC33340 funguje spolehlivě už asi 2 roky.
Ad attiny: k naprogramování by měl stačit programátor uvedený zde: http://www.solarskit.wz.cz/avrproglpt.html (hned ten první) a soft ISP Flash 3.0. Chystám se tuto nabiječku vyzkoušet, takže po Novém roce bych mohl referovat, jestli to pujde výše uvedenými prostředky naprogramovat. Pozn: do mikroprocesorů nedělám, dovedu je jen naprogramovat v programátoru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: po prosinec 18 2006, 23:01    Předmět: Citovat

Tak to by mě moc zajímalo, jenže o nějakém programování vůbec nic nevím, tak by mě to musel někdo za úplatu naprogramovat. To musí být asi nějaký zařízení, do kterýho se ten šváb připojí a co se dělá dál? Ten program, nebo co to je u toho návodu ty sloupce čísel, co s tím?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: po prosinec 18 2006, 23:04    Předmět: Citovat

Jo a ještě něco, jakým proudem nabíjíš? Já v jednom případě mikrotužky AAA 700mA a tužky AA 1400mA.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: út prosinec 19 2006, 3:01    Předmět: Citovat

Milan_F : Pozeral som ten execolovky programik ale co zadat do nabijacieho napatia. Pise sa tam ze min je 4,2V ale ked to pripojim na sustavu dvoch AAA akumulatorov ktore maju normalne 2,4V tak sa im asi daco stane nie? AKo si to vyriesil ty?

Najlespie by bolo kybyze mi presne napises hodnoty suciatkok ktore si pouzil, pripade este jednoducie odfotis mi fotku v vacsom rozliseni toho plosaku a posles mi ju mailom pole(zavinac)centrum.sk . JA si hodnoty suciatok odcitam. Sorry ze ta takto otravujem ale fakt som z tejto nabiajcky jelen celkom dobre tomu nechapem. Myslim ze nabijat sa to vacsim napatim ako maju clanky nesmie, mozno sa to nabija prudom neviem... Ja len potrebujem blby navod , vyleptat, kupit, osadit , zapnut Smile Sorry ale tomuto naozaj dobre nechapem Smile Ak by si mohol posli mi to cim skor chcem to pod stromcek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Milan_F



Založen: Oct 03, 2005
Příspěvky: 1531
Bydliště: nedaleko Humpolce

PříspěvekZaslal: út prosinec 19 2006, 10:42    Předmět: Citovat

2 Stasek: nabijim proudem asi 300mA. S tim programovánim zkus kontaktovat autora, jestli by neposlal naprogramovaný procesor.

2 Pole: jestli myslíš napájecí napětí, tak to zmeříš na kondenzátoru za usměrňovačem (Uef * 1,41)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: út prosinec 19 2006, 16:24    Předmět: Citovat

Ja blbec. Zle som si to precital Napaacie napatie som precital ako nabijacie Smile Uz tomu rozumiem. Inak ktore makro si pouzil ty to horne alebo dolne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Milan_F



Založen: Oct 03, 2005
Příspěvky: 1531
Bydliště: nedaleko Humpolce

PříspěvekZaslal: út prosinec 19 2006, 21:42    Předmět: Citovat

Žádné... Sem to počítal z hlavy na papíře... Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund