Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sony anténní vstup (název upraven)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4027
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: čt červen 03 2021, 14:34    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
Ty pajcovaný SanKeny, to je dáreček pro mě?Very Happy

Ty pajcovane 2S tam jsou už od výroby. Paradoxně vydrží daleko více než originální. Ale např.AME co má také náhradu těch originálních píše přímo že to jsou pajci a nemusí všude jako náhrada spolehlivě funhovat. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt červen 03 2021, 15:39    Předmět: Citovat

OK.
Jestli teda nějaká neznámá čínská firma, umí vyrobit prokazatelně lepší tranzistory, než umí třeba SanKen či Toshiba, tak proč je pod vlastním logem a volně neprodává?
Já bych si je určitě koupil! Very Happy
Potom chybí i vysvětlení toho, proč je po internetu tolik counterfeit videí i článků, vyloženě na téma číňanem opajcovaných, japonských či amerických tranzistorů.
Nikdy a nikde jsem neviděl fotky, nebo nějaké video v opačném gardu:
Že by někdo z oboru, rozebral skutečný japonský originál a férově ho porovnal se stejně označeným, ale čínským výrobkem. A potom férově poukázal na fakt, že ten Japonec je oproti čínské kopii ojebaný Very Happy

Jedině tehdy, by totiž mohla platit ta blbost, co píšeš - že laciný pajc vydrží "paradoxně" víc, než originál.
To není žádný paradox, to je píčovina.
Ale chápu, že sinclair se něčím vydráždit musí. Účel světí prostředky Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4027
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: čt červen 03 2021, 15:58    Předmět: Citovat

Ale ty zesilovače vyrábí Korejci pro německý trh. Opravdu nevím kde ty tranzistory berou. A ty z AME jsou opravdu nanic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jery



Založen: Feb 05, 2012
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: út červen 22 2021, 21:00    Předmět: Citovat

tak jsem zapojil věž do té účastnické zásuvky pro radio (ve věži zatím bez konektoru jen na drátek) a příjem se hned zlepšil.
ale v konektorech se vyznám čím dál míň. koax od televize vlevo nepasuje do zásuvky pro radio, pasuje ale do set top boxu , viz foto.
proto jsem do zásuvky pro radio dal prozatím rohový konektor ten je menší
nevím proč) trochu tam plandá ale funguje
teď mi přijde koax samec samice ,tak jsem zvědavý jestli tam půjde samice ,když ano, tak to bude ještě divnější protože bych musel mít koax samice samice a to se snad ani nevyrábí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: út červen 22 2021, 21:14    Předmět: Citovat

Tpč, dobrý chaos Very Happy A to jsem si dlouho myslel, že ve věcech mám největší chaos já. A hned po mně Karel Very Happy Ale tohle s těma konektorama je fakt dobrý...Very Happy
Někde vpředu Ti už přece napsali, že R šňůra se strká do zásuvky přesně opačně, než TV. Ani nečteš, co jiní napíšou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jery



Založen: Feb 05, 2012
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: út červen 22 2021, 21:19    Předmět: Citovat

foto


1.jpg
 Komentář:
 Velikost:  262.73 kB
 Zobrazeno:  34 krát

1.jpg



2.jpg
 Komentář:
 Velikost:  127.44 kB
 Zobrazeno:  28 krát

2.jpg



3.jpg
 Komentář:
 Velikost:  118.59 kB
 Zobrazeno:  31 krát

3.jpg



6.jpg
 Komentář:
 Velikost:  251.98 kB
 Zobrazeno:  30 krát

6.jpg



7.jpg
 Komentář:
 Velikost:  185.27 kB
 Zobrazeno:  31 krát

7.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jery



Založen: Feb 05, 2012
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: út červen 22 2021, 21:20    Předmět: Citovat

foto 2


8.jpg
 Komentář:
 Velikost:  163.7 kB
 Zobrazeno:  37 krát

8.jpg



10.jpg
 Komentář:
 Velikost:  126.63 kB
 Zobrazeno:  28 krát

10.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jery



Založen: Feb 05, 2012
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: út červen 22 2021, 21:26    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
Tpč, dobrý chaos Very Happy A to jsem si dlouho myslel, že ve věcech mám největší chaos já. A hned po mně Karel Very Happy Ale tohle s těma konektorama je fakt dobrý...Very Happy
Někde vpředu Ti už přece napsali, že R šňůra se strká do zásuvky přesně opačně, než TV. Ani nečteš, co jiní napíšou...


jako četl ale to budu muset mít kabel samice - samice .ne ,mě z toho klepne Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: út červen 22 2021, 21:27    Předmět: Citovat

A co my s těma fotkama máme dělat ???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jery



Založen: Feb 05, 2012
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: út červen 22 2021, 21:32    Předmět: Citovat

snažím se příjít na to proč jsou ty konektory jinak velké, ten rohový je menší
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33960
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út červen 22 2021, 22:11    Předmět: Citovat

jery napsal(a):
jako četl ale to budu muset mít kabel samice - samice .ne ,mě z toho klepne Rolling Eyes

Vsetky tieto kable maju byt samec-samica!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spiral



Založen: Jun 07, 2013
Příspěvky: 371

PříspěvekZaslal: st červen 23 2021, 11:07    Předmět: Citovat

jery
1. Tvé foto č.1 (1.jpg) - nemáš uvnitř konektoru (označený jako radio) zdeformované "plíšky" - je to takové mezikruží z plechu uvnitř konektoru,
posviť si tam, třeba mobilem a koukni lupou ...

2. Tvé foto č.8 (8.jpg) - co myslíš, má ten konektor takto vypadat, byl takto vyroben? Nebo vzal někdo kombinačky a ten konektor sežvejkal do této podoby?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19545
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st červen 23 2021, 13:36    Předmět: Citovat

Samozřejmě, že samec má menší vnější průměr, musí se přece vejít do samice.
Přírodní zákon jako pravidlo účastnické šňůry. Oba její konce ale musí jít bez potíží spojit, to jinde v přírodě úplně běžné není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8822
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st červen 23 2021, 16:04    Předmět: Citovat

jery napsal(a):
tak jsem zapojil věž do té účastnické zásuvky pro radio (ve věži zatím bez konektoru jen na drátek) a příjem se hned zlepšil.
ale v konektorech se vyznám čím dál míň. koax od televize vlevo nepasuje do zásuvky pro radio, pasuje ale do set top boxu , viz foto.
proto jsem do zásuvky pro radio dal prozatím rohový konektor ten je menší
nevím proč) trochu tam plandá ale funguje
teď mi přijde koax samec samice ,tak jsem zvědavý jestli tam půjde samice ,když ano, tak to bude ještě divnější protože bych musel mít koax samice samice a to se snad ani nevyrábí.

Nwm, proč z toho děláš takovou vědu Shocked
IEC TV/R konektory mají normalizované rozměry a VŽDY pasují do sebe (to jenom ty si jejich rozměry upravuješ kombinačkami a pak se divíš, že do nepoškozeného nejde!):
jery napsal(a):
snažím se příjít na to proč jsou ty konektory jinak velké, ten rohový je menší


TEBOU "upravený" (úhlový, dle tebe "rohový") konektor Exclamation

Je to vždycky jen "samec" a "samice" - a je jedno, jestli je součástí úč. zásuvky; propojovacího kabelu (z té úč. zásuvky do přístroje: ať TV, či R); či je to jen samostatný konektor.
Tu je příklad úč. šňůry:



Tady zase konektorů (i toho tvého!):


Jak už jsem psal výše: TV signál jde vždy "po kolíku" a R signál "po dutince" Exclamation
Proto nechápu ty "tvoje šachy" např. s připojením TVP (viz foto 1.jpg-poslední! a 10.jpg) kde si přeredukováváš TV signál "z kolíku na dutinku" !!!
Proto jsem výše 2x psal:
kokun napsal(a):
...
A teď nám vysvětli, jak např. máš připojený TVP, když používáš redukci (dutinka-dutinka?) přímo na TV zdířce?

A to tvoje číslování fotografií taky nepotřebuje žádný komentář - moc práce si s tím nedáváš Sad
Nejenže tu máme, pod stejným označením!!!, více fotek - o tom, že jsou tu kolikrát "vzhůru nohama" ani nemluvě Sad Sad Sad

Jak nejlépe opravit věž (když už jsi ten ANT-IN konektor na ní tak doku*vil), jsem ti už napsal výše.
Jakákoliv jiná alternativa (trafopájkou přisoplený ústřižek úč. šňůry) odpovídá zase jen tvojí mentalitě - "zfušovat to, co nejvíce" Exclamation Sad
jery napsal(a):
tak jsem se vyjádřil, vždycky je na jedné straně zdířka samice a na druhé samec. a v sony byla zdířka samec s dutinkou a to mě zmátlo,nikdy jsem to neviděl. tak jsem myslel že je to samice .
zkusím pinzetou vytáhnout tu středovou dutinku výš. když to nepůjde mám pistolovou pájku z 80 let . tak tam připájím na střed koaxiálu

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jery



Založen: Feb 05, 2012
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: út červen 29 2021, 23:15    Předmět: Citovat

zásuvka TV - ta redukce už tam byla ,nejspíš ji tam dal technik co dělal zásuvku ? konektor pasuje perfektně signál 100 %. u věže mi dva lidi potvrdili že opravdu japonci mají (měli, protože ta věž je starší) jiné konektory než evropské a proto tam nejde koax (čímž neomlouvám,co jsem udělal) příkládám poslední foto a jdu to připájet


zas.jpg
 Komentář:
 Velikost:  270.45 kB
 Zobrazeno:  31 krát

zas.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund