Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

§ 50 Jak na to?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Eleman



Založen: Feb 21, 2011
Příspěvky: 3503
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

PříspěvekZaslal: ne květen 30 2021, 6:05    Předmět: Citovat

Pokud ten kousek maturitního vysvědčení co jsi ukázal je tvoje, tak máš padesátku legálně. Literatura k přípravě se tady už někde probírala.
_________________
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petrnovak2021



Založen: May 22, 2021
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: ne květen 30 2021, 9:13    Předmět: Citovat

Co to je, někde? "Někde" na planetě taky je Jantarová komnata.

Ano, je to moje. Proč sem dávat rodné číslo a pravé jméno...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petrnovak2021



Založen: May 22, 2021
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: ne květen 30 2021, 9:39    Předmět: Citovat

Zatím mám dvě knihy z knihovny, a jednu doporučenou.
Budou stačit ty z knihovny https://ibb.co/HqtqjLH
, anebo bych měl i koupit tu doporučenou? https://ibb.co/xqswfHS

Hlavně u těch starejch se bojím, že budou z dob soudruha Husáka, a stejně zase bude 50% byrokracie jinak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eleman



Založen: Feb 21, 2011
Příspěvky: 3503
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

PříspěvekZaslal: ne květen 30 2021, 11:37    Předmět: Citovat

Petrnovak2021 napsal(a):
Co to je, někde? "Někde" na planetě taky je Jantarová komnata.

Ano, je to moje. Proč sem dávat rodné číslo a pravé jméno...

Nevím proč se rozčiluješ. Nikdo po tobě nechce jméno ani rodné číslo. Na začátku jsi psal, že máš obor 26-41-L/01 a na tom vysvědčení vidím 26-43-L/001, tak jsem se jenom zeptal.
A když píšu "tady někde", každý ví, že to znamená na Bastlírně. Ale hledat ti to nebudu, najdi si to sám.
Začínám litovat, že jsem se ti vůbec snažil objasnit jak je to s těmi obory. Confused

_________________
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petrnovak2021



Založen: May 22, 2021
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: ne květen 30 2021, 14:23    Předmět: Citovat

Já se nerozčiluju. Já se jenom - bez sprostých slov (a tón hlasu a grimasy, to v textové komunikaci neexistuje) - ptám, proč bych měl na web dávat tak důvěrná data.

A řekl něco ve smyslu "Najdi mi to, Azore!"? Ne, jen sem čekal odpověď ve stylu "Je to na adrese XY".

Taky, když se tě někdo ve městě zeptá, kde je radnice, neřekneš "Na planetě Zemi". Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: ne květen 30 2021, 14:25    Předmět: Citovat

Hlavně na to jdeš zezadu . To ti poví zkoušející . Toho se zeptej . Každý je dnes soudcem .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petrnovak2021



Založen: May 22, 2021
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: ne květen 30 2021, 14:30    Předmět: Citovat

BOBOBO napsal(a):
Hlavně na to jdeš zezadu . To ti poví zkoušející . Toho se zeptej . Každý je dnes soudcem .


Chci tam jít připravenej, ne tam jít úplně poslepu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: ne květen 30 2021, 14:37    Předmět: Citovat

Však jo . Ale zdá se mi , že nejsi připraven systemově . To se jdeš školit soukromě , nebo pro firmu ? Firma mívá svého školitele . Pokud půjdeš k obecnému placenému , tak ho stejně musíš dopředu kontaktovat a přitom ti sdělí , co bude potřeba . Složení zkoušky bylo snad vždy spojeno se školením . Takže jsem měl známého revizáka v práci a toho jsem požádal . On se u mne stavil a dodal mi soubor otázek co zkouší- má takový osobní testy . No a ty jsem si prostudoval , on dojel podruhé , napsal jsem test , k tomu dodal ještě pár otázek a bylo. Důležité bylo , že si potom sehnal komisi , která to dopodepsala .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petrnovak2021



Založen: May 22, 2021
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: ne květen 30 2021, 14:39    Předmět: Citovat

To je pak ale celý o ho•ně. To je jako by ti učitelka ukázala týden před písemkou, co po tobě chce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: ne květen 30 2021, 14:43    Předmět: Citovat

A jsme u toho , jsi celý vedle , a jak je to v autoškole ? Asi by jsi se měl probudit . Podniková školení jsou dělaná tak , aby jsi obsáhl ten segment , který se tě v běžné pracovní činnosti dotýká . Málokdo se setká s celou elektrikou od a do zet . Ale v podniku již mají vyzkoušeny ty normy , které se jejich zaměstnanců týkají . Napsal jsem ti vše co je třeba . Ostatní je plácání prázdné slámy . Méně řečí , více akce .
Jinak se nauč nazpaměť všechny normy a frč ke zkouškám .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petrnovak2021



Založen: May 22, 2021
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: ne květen 30 2021, 14:47    Předmět: Citovat

A tu knihu "Jinak se nauč nazpaměť všechny normy a frč ke zkouškám .....", tu bys doporučil jakou?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: ne květen 30 2021, 14:50    Předmět: Citovat

Ty vogo , jako ISÁk jsem měl seznam norem , kdybych to někde vyhrabal ... No jo , ale nebudu tam mít důlní normy a normy nemocniční .... To by musel někdo jiný ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petrnovak2021



Založen: May 22, 2021
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: ne květen 30 2021, 15:05    Předmět: Citovat

ISÁK....? Jakože ISO?

Hele, já samozřejmě tady nemám pravomoc někomu nařizovat, aby mi pomohl. Jo. Jenom nerad píšu víc slov, než je nutné. Do dolu ani do nemocnice nepůjdu, bych dělal výstupní kontrolu elektroniky. Přinesli by mi kousek, co smontoval nějaká parta Rumunů na lince, a já bych to uvedl do provozuschopného stavu. Snažím se k tomu přistupovat zodpovědně, ne stylem "w0n0 t0 njeyag d0p4dn3".


PS: Co je v nemocnicích speciálního? Umělá plicní ventilace je taky napájená věcička stejně, jako cokoliv jinýho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19541
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne květen 30 2021, 16:42    Předmět: Citovat

V nemocnicích, zákrokových místnostech a ordinacích jsou jen tvrdší požadavky na zařízení přicházející do kontaktu se živou tkání a na příslušenství. To se týká pospojení, galvanického oddělení sítí s hlídáním izolačního stavu, unikající proudy a další. Můžu potvrdit, že s 5 V tvrdé střídaviny mezi vrtačkou a křeslem v důsledku špatného pospojení v zubní ordinaci a úbytků na nule přípojky bohatě stačilo k nikoli bezbolestnému zákroku. Vedlo to ke kompletní rekonstrukci elektroinstalace.
Jinde se zase můžou vyskytovat i resuscitační plyny, které řadí prostory do třídy B (výbuch), takže s nejrozšířenějším oprávněním pro třídu A nevystačíš, nebo laserové zařízení, ionizační záření..., to vše se s elektrickým zařízením nějak vzájemně ovlivňuje a je třeba to znát a respektovat.


Oč ale jde: mám obor 05-2-02 Sdělovací a radioelektronická zařízení, odmaturoval jsem 6 let před vplatnostvstoupením vyhlášky 50/78. Dělal jsem jak elektroniku, tak silnoproudařinu, ale tehdy nebyl nějaký seznam čísel kvalifikačních oborů potřeba, protože dělení bylo jasné: výuční list v oboru elektro z některého učiliště, maturitní vysvědčení ze SPŠE nebo diplom z elektrotechnické fakulty ČVUT. Cokoliv jiného zůstávalo bez nároku. To až pozdější devalvace vzdělání a vznik spousty nových neurčitých oborů si vyžádaly seznam čísel oborů, jejichž absolventi mají šanci ke zkouškám přijít s alespoň určitou minimální úrovní teoretických znalostí a praktických návyků.
Víš, samotná vyhláška 50 jen určuje, kdo a za jakých podmínek může dostat nějaké oprávnění pracovat na elektrickém zařízení, opravovat ho a zasahovat do něj (u §4 do přesně vyjmenovaných a kam až přesně zasahovat), jaká je jeho odpovědnost vůči lidem, kteří budou ta elektrická zařízení používat či přímo obsluhovat, a vůbec: netřeba to rozepisovat, to vše v té vyhlášce je.

Všechno ostatní je znalost fyziky a elektrotechnických, právních a zdravotních předpisů.
Ty ve vyhlášce 50/78 Sb. nenajdeš v jakkoli platném znění.

My využíváme ke školení i zkouškám služeb osvědčené akreditované agentury jak pro elektrikáře naší firmy, tak pro OSVČ, elektrikářů z dalších firem a technických služeb v okolí. Na stránkách agentury najdeš i testové otázky. To vše se školí podle posledního stavu norem a mezi těmi otázkami není nic, co se nebralo. Mění se jen skladba otázek podle toho, co musí elektrikář příslušného kvalifikačního stupně znát. Zkouška je jak písemná, tak ústní.
Zkus si ten test, na kolik otázek jsi schopný správně odpovědět, informuj se na TIČR, jestli si nejsi jistý, že zrovna tvoje vzdělání se uznává jako elektrotechnické, podle toho se pak objednej nejlíp napřed na nějaký kurs a jdi do toho.

Ne, že bys na Bastlírně nenašel pomoc s nějakým tím špekem, ale kvůli několika trollům se ke správnému výsledku budeš asi dlouho prokousávat. Konečně - od § 6 výše musíš stejně být samostatný elektrikář, nad kterým nemusí pořád, ba ani občas, někdo stát. A ptát se, až nebudeš vědět kudy kam, ale taky, kam až jsi došel. A taky platí, že elektrikář, který se cítí tak chytrým, že se nemusí nikoho ptát, si koleduje o potíže.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petrnovak2021



Založen: May 22, 2021
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: ne květen 30 2021, 17:55    Předmět: Citovat

" A taky platí, že elektrikář, který se cítí tak chytrým, že se nemusí nikoho ptát, si koleduje o potíže."
Proto se tu taky ptám.

A co jde o tu devalvaci vzdělání, jednou, v jedné pyramidě, našli hieroglyfický text básně, kde je psáno, jak je tehdejší mládež líná a nemožná pakáž. Vždycky starší flušou na mladší jak jsou nemožní a neschopní. To neútočím přímo na tebe - ty se chováš normálně - ale na to, že mě už nebaví poslouchat, jakej sem cucák a všechno, když dělám, co můžu. Proto sem píšu, protože a jelikož si myslím, že když budu vědět, co se po mě vlastně chce, tak se to budu moci doučit.

Pokud to nezvládnu, tak uznám svoji neschopnost, a půjdu plnit regály do Kauflandu.

Ale víc, než se snažit vydolovat, po jaké stezce vlastně mám jít, v tuto chvíli dělat nemohu.

------------------------------

Všechno ostatní je znalost fyziky a elektrotechnických, právních a zdravotních předpisů.

Třeba toto https://ibb.co/xqswfHS by byl dobrý zdroj?

Jenom tak doplnim, ta vyhláška 50 musí bejt zlatej důl pro různý tyhlety agentury... ikdyž, 1500 zase není tak úplně hrozně moc".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 5 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund