Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nákupy z Číny po 30.06.2021
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 23, 24, 25  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá květen 21 2021, 5:39    Předmět: Citovat

Zbytečné starosti. Pochybuji, že bude někdo nakupovat v obchodě, kde jsou dvě pokladny za sebou. To jako že si někdo vybere zboží za danou cenu např. 50 Kč, zaplatí ji u první pokladny a u druhé mu to ocení přidanou hodnotou podle aktuální sazby a s přirážkou 200,- Kč za to, že ho pustí se zaplaceným zbožím ven?
Takže pokud někdo půjde pro zboží za 50,- Kč podle nabídky a výsledně zaplatí 260,- Kč, tak to udělá asi tak 2x a už ho tam nikdo neuvidí. Vysoce inteligentní obchodník, co vyšel z páté třídy, tak ví už předem, že krachne velmi rychle pokud se nezaopatří proti tomu bordelu jinak. Takže zboží z Číny bez možnosti odeslání z EU s konečnou cenou v EU nemá naději ani půl roku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirka5



Založen: Sep 27, 2014
Příspěvky: 638
Bydliště: Very Stupid District, hned vedle okresu Postřižiny

PříspěvekZaslal: pá květen 21 2021, 8:05    Předmět: Citovat

p32: Jsem úplně stejného názoru jako ty, s tím rozdílem, že si myslím, že ten evropský zázazník to neudělá ani jednou, protože ten, kdo nakupuje v Číně obvykle umí dobře počítat. Ale celní úřady se budou muset připravit na celní projednání každého prdu. Jestlipak se dozvíme, kolik zavedení tohoto opatření stálo a kolik to do státní kasy přineslo? Cílem opatření prý je podpořit evropské výrobce, opět by mě zajímalo, kolik nových výrobců vznikne nebo kolik jich rozšíří výrobu?

Ale to tvoje přirovnání se dvěma pokladnami je super!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá květen 21 2021, 8:23    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Zbytečné starosti. Pochybuji, že bude někdo nakupovat v obchodě, kde jsou dvě pokladny za sebou. To jako že si někdo vybere zboží za danou cenu např. 50 Kč, zaplatí ji u první pokladny a u druhé mu to ocení přidanou hodnotou podle aktuální sazby a s přirážkou 200,- Kč za to, že ho pustí se zaplaceným zbožím ven?.

Budes se divit, ale v USA to takto funguje ve vsech obchodech. Cena jsou bez dane a dph a mistni dane se pripocitaji az u pokladny.
To ale nic nemeni na faktu, ze platit 200 za vyber petikacky dane je blbost. Ty prachy skonci u pijavic jako ceska posta, celni urednici nebo prekjpnici kteri ekonomice nic neprinesou. Platime jen dalsi byrokracii a podkopavame svou konkurenceschopnost oproti zbytku svetu. Spousta lidi kteri si doposud hrala s technikou typu arduino, robotika, 3d tiskarny apod protoze to bylo levne, se na to ted vyserou a prachy radeni prochlastaji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33908
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá květen 21 2021, 8:46    Předmět: Citovat

Tomu sa hovori podpora domacich vyrobcov. Alkoholu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá květen 21 2021, 10:20    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
Budes se divit, ale v USA to takto funguje ve vsech obchodech. Cena jsou bez dane a dph a mistni dane se pripocitaji az u pokladny.
Ale nebudu se divit. Nakonec u nás si mnozí pamatují daň, co byla před daní z přidané hodnoty, kdy to tak fungovalo, aspoň na úrovni firemních nákupů a prodejů.
Myslím si ale, že ani jeden z normálně myslících zákazníků prostě nebude nic mít proti dodatečné DPH, tzn. místo 50,- Kč platit např. 56,- Kč, ale proč v tom dělá EU takový bordel? Stačilo by zavést jen to, že ceny budou předpokládané včetně DPH a já zaplatím ALI a ti zaplatí na základě celního seznamu, co sem dovezli zvenku. Proč mám tohle dělat já, když i v normálním obchodě musím platit cenu včetně DPH a pokud mám nárok, tak si DPH odpočítám jako plátce DPH a obchodník (dovozce), který ji dostal zaplacenou při nákupu, tak ji má odvést podle toho, kdy se stalo daňové plnění? A jakoslužbu od doprasené ČP bych už vůbec neměl platit, zvláště když se teď chtějí dělit a tunelovat se.
Mám dost silný dojem, že tyto machinace mají něco schovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: pá květen 21 2021, 10:21    Předmět: Citovat

Mě by zajímalo, kde mám jako zjistit hmotnost a adresu odesílatele. To jsou věci, který do poslední chvíle přeci nevím. Navíc sem názoru že je to JEJICH problém když oni mají moji zásilku v držení, tak ať si to tam přečtou...

Také mi přijde hloupé, spustit ECEP až ve stejný den, od kdy toto začne platit a nenechat nám čas na přípravu. Nebo spustit alespoň nějakou DEMO, aby si tím člověk prošel nanečisto...

Já mám mnohé zásilky na cestě a netuším jestli všechny stačí přijít do 30.6.
A když né, jak dlouho bude trvat po 30.6 než vše zprovozním a ověřím identitu???

Kamarád tehdy registroval MojeD a dokonce mu nějaký kód šel šnečí poštou do schránky...

Ve výsledku to skončí tak, že weby budou přetížený a nefunkční a oni mě budou vykořisťovat za to, že zásilka někde leží a čeká až jí odbavím ačkoliv za to nebudu moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá květen 21 2021, 13:01    Předmět: Citovat

Pokud to nestihne dojít do 1.7.2021, tak je jasné, že to bude minimálně o ty dvě stovky pro poštu dražší. A nikoho nebude zajímat, že už jsi to měl mít dávno doma a že oni to přebrali už před 15.6. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: pá květen 21 2021, 13:16    Předmět: Citovat

O dvě stovky ne, když poštu nepověřím aby mě zastupovala a udělala za mě to, co si mohu udělat přes eCep sám.

Ale třeba za skladování zásilky, než vyřeším ověření identity nebo než oni vyřeší případnou nefunkčnost aplikace.

V neposlední řadě dám na Ali, že to nedošlo a oni většinou prachy vrátí zpět. Pak už jen propočtu, jestli se mi vyplatí na zásilku vykašlat nebo ne...
Tehdy sem to udělal a balíček došel k jejich smůle až 14 dní po termínu.

Bohužel sou tam exoti, tak například, objednával sem 13.5 a dodnes nemam zásilku akceptovanou a sledovací číslo.
Jen běží čas....


Naposledy upravil CZJKP1 dne pá květen 21 2021, 13:23, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zdenoeddie



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 2490
Bydliště: uz len Presov :)

PříspěvekZaslal: pá květen 21 2021, 13:19    Předmět: Citovat

1) Mna by zaujimalo, ze ked zasielka pride, a nebudem sa k nej hlasit, ako s tym nalozi posta (akakolvek). Vsetko som nakupoval tak, ab stihlo prist do 30.6. Ak nestihne mam v plane vymahat peniaze spat, kedze sa skonci doba na ali urcena pre dorucenie. Cize peniaze dostanem spat, a tovar ma "prestane" zaujimat. Vratia, znicia,... ?
2) Ano v USA to funguje (a celkom pekne), kedze clovek vie za co plati a kolko. Tu to bude este zaujimave.
3) S nakupmi prestat nemienim, akonahle sa mi podari aspon trosku zmaknut ten colny system. Aj ked neverim, ze to bude jednoduche, niektore veci sa jednoducho neoplatia, aj keby zaplatim dan.
4)Stacilo by, keby vsetci predajcovia zaviedli "Europacket", nieco podobne ako ma jlcpcb, objednam DPSky, a ked zvolim tuto moznost, sam Cinan to preclie za mna, a mne pride uz preclena zasielka z Nemecka. Pri 40Eur za DPS som zaplatil naviac asi 8Eur, co je myslim si uplne v pohode.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
warp



Založen: Sep 23, 2004
Příspěvky: 1112
Bydliště: Praha-Sobín

PříspěvekZaslal: pá květen 21 2021, 14:24    Předmět: Citovat

Není to přímo k věci "až po" ale ke značení a sledování zásilky. Dnes dorazila zásilka kterou jsem nedokázal celou dobu sledovat, stále nedostupné údaje o doručování a ejhle na ní přelepený štítek s jiným trasovacím číslem - naštěstí dorazila v časovém limitu. Jinak bych musel napsat "dispute" a žádat o (skoro vždy) vrácení peněz. To bude ještě bordel ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: pá květen 21 2021, 14:34    Předmět: Citovat

Oni nově slučují některé zásilky do jedné větší obálky.

Na Ali mám objednávky a u některých You package has been upgraded to Combined Delivery...
A Původní číslo škrtnuté a přiděleno nové...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
matahari



Založen: Oct 29, 2017
Příspěvky: 633

PříspěvekZaslal: pá květen 21 2021, 15:26    Předmět: Citovat

Je někde napsané, když to za těch jejich podmínek nebudu chtít převzít a řeknu jim ať si to strčí do prd....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2409

PříspěvekZaslal: pá květen 21 2021, 20:07    Předmět: Citovat

Něco podobného v opačném směru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: pá květen 21 2021, 20:36    Předmět: Citovat

Však dnes vyšlo prohlášení , že dělí Poštu .... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4961
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: so květen 22 2021, 7:36    Předmět: Citovat

Tož pijavice... Známy mal od dcéry z ameriky notebook, ktorý sa pokazil. Nakoľko bol v záruke, bolo ho treba poslať do ameriky a potom späť opravený. A pijavice na colnici mu ho pri doprave späť pekne zdanili, ako by ho kupoval.
_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 23, 24, 25  Další
Strana 2 z 25

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund