Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LED Samsung UE40J6272 možno zdrojova chyba ?!! iba RED LED 6
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4964
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: út březen 15 2022, 21:19    Předmět: Citovat

Fogovic je miestny troll, prosím nekŕmiť. Mal by dostať tú hodnosť priamo k nicku, aby sa vedelo. Kedysi tam boli akési hodnosti...

W25Q40 sa dá naprogramovať aj programátorom z Číny za 3 doláre. Vždy je lepšie naprogramovať novú pamäť, a pôvodnú odložiť.

_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
fogovic
Zablokován


Založen: Apr 11, 2014
Příspěvky: 218
Bydliště: Pičín

PříspěvekZaslal: út březen 15 2022, 23:29    Předmět: Citovat

PotPalo napsal(a):
Fogovic je miestny troll, prosím nekŕmiť. Mal by dostať tú hodnosť priamo k nicku, aby sa vedelo. Kedysi tam boli akési hodnosti...

W25Q40 sa dá naprogramovať aj programátorom z Číny za 3 doláre. Vždy je lepšie naprogramovať novú pamäť, a pôvodnú odložiť.


Aaaa bunka na hranici ze BRATYSLAVY ... cakal som kedy sa ozves.. asik uz mas vybaveny pas tak pred odchodom na maldivy kam vsetci je*bli blavackovia sa chystaju odletiet ..

vies ono mojko, preprogramovanim 25q40 vyriesi trt palov a ten cinsky programator za 3 dolace si moze pak strcit vies kam..
ale kludne nech skusi.. a ked to nahodou nepojde zvalis to na bunku na hranici, pako Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5131
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: st březen 16 2022, 9:27    Předmět: Citovat

Pohonil jsi? Laughing dejte tomu blbovi už konečně BAN, akorát tu vysírá a užitek z něho žádný není.
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st březen 16 2022, 10:21    Předmět: Citovat

Já teda nevím, jak dlouho se s tím jano101 profesionálně živí, ale mám silný dojem, že je to spíše na sociální podporu.
Na druhé straně by zase mohl fogovic, když to sem furt tahá, tak dát aspoň odkazy nebo obrázek se schématem na sestrojení toho složitého zařízení pro čtení "init log cez uart" a návod k použití, aby se profíci něčeho dočkali v podobě výpisu. Třeba i jano101 pochopil, o co jde.
Na druhé straně se docela divím, že někdo v profi sekci neumí přečíst W25Q40 a porovnat s výpisem dané verze. Práce, jestli na půl hodiny, tak i s kafém. Potom by se o tom nemuselo už tak složitě diskutovat.
18 příspěvků v PROFI sekci mi připadá dost na tento problém, který je spíše do té vedlejší kolonky pro amatéry.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fogovic
Zablokován


Založen: Apr 11, 2014
Příspěvky: 218
Bydliště: Pičín

PříspěvekZaslal: st březen 16 2022, 11:07    Předmět: Citovat

je to tak ako pises.
v profi sekcii by som ocakaval znalych uzivatelov a prispevky na uplne inej urovni napriklad mal zacat takto.

*********
mam problem samsung UExxJyyyy. chyba sa prejavuje tak ze po zapnuti mi x-krat blikne cervena LED

model TV: UExxJyyyy
mainboard typ: HAWK xxxxxxx
cislo mainboard: BN-xxxxxxxx
meral som vsetky napatia na zdroji a su Ok, ma niekto servisny manual, respektive vie niekto kde je na tomto type UART ?

*********

asi takto ma vyzerat prispevok v profi sekcii .. a od tohoto sa da potom "odpichnut "


BTW: a na margo spi flash 25q40- v zivote som sa v ziadnom LED samsungu nestretol s vadnou naplnou spi flash. tym trpia lacne srakoty na baze vestel mainboard s CPU Mstar !!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jano101



Založen: Jun 27, 2007
Příspěvky: 273

PříspěvekZaslal: st březen 16 2022, 15:36    Předmět: Citovat

Ajajáááájjjj no tak pozor pozor veľké Prrrrrrrrrrrrrrrr !!!!!!!

Ako som správne pochopil to akože keď som v profi sekcií tak musím byť zásadne profesionál ktorý sa tým živí ???!!!! to čo je za blbosť ???

Ja nie som profesionál som amatér neživím sa tým nikdy som TV a obzvlášt nové neopravoval mám to len ako koníček a je to moja TV ktorú nechcem vyhodiť!!!

Ja som sa normálne slušne opýtal keď mi 1x odišiel TV a napísal som čo to robí a ako som z diskusí pochopil ( a nie len tu ) že ide o bežnú chybu že tam odchádza pamäť teda program nakoľko som nikoho nenašiel čo mi to vie urobiť tak som si zohnal rovnakú dosku vymenil ju a všetko behalo teraz sa mi to zopakovalo z toho logicky vychádza že i zdroj je OK

Teraz po čase som si dovolil napísať citujem :

chcel by som sa opýtať či je niekto na tomto fóre čo už flešoval pamäť na main doske samsung a či by bol ochotný poradiť čo a ako kde zoznať


A už prišiel chytrák ako fogovic čo samozrejme neporadil a ešte sa aj urazil – klasika😊

Takže ešte raz: je tu niekto čo to už robil a čo mi vie poradiť ako to z-diagnostikovať ? obzvlášť kde zohnať (BIN,HEX ,program alebo ako chcete) aby som mohol porovnať obsah mojej W25Q40 z originálom ?

Toto ešte zvládnem 😊
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st březen 16 2022, 17:10    Předmět: Citovat

Tady ani nejde o to, jestli se tím živíš, ale spíše o určitou úroveň dotazů. Profík přece jen něco zkontroluje a až potom se ptá už jen na konkrétní věc. Otázka na způsob, jestli bude špatný zdroj nebo main či T-Con, tak to sem právě moc nepasuje. Sem spíše pasuje dotaz, jak opravit či poradit s opravou konkrétní desky, na kterou nemáš prostředky, ale víš, že problém je v ní. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fogovic
Zablokován


Založen: Apr 11, 2014
Příspěvky: 218
Bydliště: Pičín

PříspěvekZaslal: st březen 16 2022, 20:44    Předmět: Citovat

jano101 napsal(a):


Ako som správne pochopil to akože keď som v profi sekcií tak musím byť zásadne profesionál ktorý sa tým živí ???!!!! to čo je za blbosť ???


kto to kde napisal takto ako si si to ty vysvetlil ? profi sekcia by mala byt sekcia pre ludi co sa aspon pohybuju v oblasti a vedia o com je rec, a maju aj vybavenie

citace:

Ja nie som profesionál som amatér neživím sa tým nikdy som TV a obzvlášt nové neopravoval mám to len ako koníček a je to moja TV ktorú nechcem vyhodiť!!!


uz kedy som ti pisal ze kup 3 dosku - myslel som tym ze ako amater a bez vybavenia to nemas sancu urobit

citace:

Ja som sa normálne slušne opýtal keď mi 1x odišiel TV a napísal som čo to robí a ako som z diskusí pochopil ( a nie len tu ) že ide o bežnú chybu že tam odchádza pamäť teda program nakoľko som nikoho nenašiel čo mi to vie urobiť tak som si zohnal rovnakú dosku vymenil ju a všetko behalo teraz sa mi to zopakovalo z toho logicky vychádza že i zdroj je OK


o akej pamati pises ? pretoze v tej telke je jak eeprom tak dve spi flash (jedna mainboard a druha t-con) tak aj eMMC


citace:

Teraz po čase som si dovolil napísať citujem :

chcel by som sa opýtať či je niekto na tomto fóre čo už flešoval pamäť na main doske samsung a či by bol ochotný poradiť čo a ako kde zoznať


co to mas zase za vyraz " flešoval pamäť na main doske samsung" ? myslis fyzicky preprogramovat tu spi flash o ktorej basnis na 2 stranky priamo na doske, alebo myslis vseobecne, cize vybrat ju a preprogramovat v programatore ?


citace:

A už prišiel chytrák ako fogovic čo samozrejme neporadil a ešte sa aj urazil – klasika😊
Takže ešte raz: je tu niekto čo to už robil a čo mi vie poradiť ako to z-diagnostikovať ?



radu si dostal taku ake podklady si k nej dodal.. chlapecku pokial v profi sekcii nenapises typ mainboardu a cislo tak sa s tebou nebude nikto bavit.. aspon tak to je na inych boardoch. tu je mozno z toho gulas, ale nikomu sa na stole nepovaluje mainboard s listko samsung UExxJyyyy !! Vies ono kazdy dobry servisak si robi dumpy a triedi si ich prave podla tychto 2 parametrov, pretoze jeden mainboard je velakrat aj pre viacej typov lisi sa len naplnou

a co sa tyka diagnostiky.. tiez som ti poradil. zapni si uart a odloguj init..
cize start televizora a budes vidiet co mu je
UART log je presne to iste ako ked profi automechanik sa pripoji na OBD konektor a da si vycitat riadiacu jednotku..
dedinsky ľaľo doma v garazi bez vybavenia tiez vypisuje po boardoch a meni vsetko od nevidim do nevidim

citace:

obzvlášť kde zohnať (BIN,HEX ,program alebo ako chcete) aby som mohol porovnať obsah mojej W25Q40 z originálom ?

Toto ešte zvládnem 😊


ty chmuľo nechapajuci a necitajuci !! pisal som ti ze v spi v tomto samsungu chybu nehladaj !!
a na margo toho bin alebo hex ... co by ti pomohol keby ti ho aj niekto hned poslal ? pri tolkych sw verziach je len cca 20 % sanca ze by sa niekto presne trafil do verzie sw aky mas v tej tvojej spi ! ty by si videl rozdiely, okamzite by si to tam narval a v emmc by si mal starsiu verziu sw a tak isto v eeprom set pre staru verziu fw takze by si si to este viac rozdrbal ako to mas !!

dobre ti hovorim: " Jdi od toho !! " a vobec to nemyslim ironicky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4964
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: st březen 16 2022, 21:04    Předmět: Citovat

Celý ten siahodlhý príspevok by sa dal skrátiť na: Neviem a nechcem poradiť. Wink
_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
fogovic
Zablokován


Založen: Apr 11, 2014
Příspěvky: 218
Bydliště: Pičín

PříspěvekZaslal: st březen 16 2022, 23:33    Předmět: Citovat

vidis a zase prispevok odveci.. a vysvetlim preco

1, konkretne v tom tv sa pouzivali 2 typy mainboardu
2, za cely cas neuviedol tie pozadovane 2 veci a pritom ma obe dosky pod nosom
3, ako sa hovori "z hovna bic neupleties" tak ani tu na zaklade nicoho neexistuje rada
4, v predposlednom prispevku si ma napadol ze si vymyslam ze na to staci 3 USD programator z aliexpress, opat a zas pisem ze nestaci. Kazdopadne ale z toho isteho aliexprestu moze kupit za 1,5 USD uart prevodnik urobit ten podelany log a bude to hned jasnejsie
5, potvrdi sa to na co mam podozrenie a aj tak to neurobi, lebo jednak nema hw vybavenie a ani sw vybavenie. takze opat by sa to minulo ucinku
6, jednoduchsie pre neho bude kupit dalsiu dosku z bazosu a hentie si nechat na strycka nahodu az raz si dosetri alebo sa douci ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jano101



Založen: Jun 27, 2007
Příspěvky: 273

PříspěvekZaslal: čt březen 17 2022, 9:44    Předmět: Citovat

No ... a tak teda tu opäť môžeme vidieť zaujímavú vzorku človeka čo zjavne od začiatku vie pozná danú problematiku kuká zabáva sa a samozrejme bez záujmu pomôcť - má proste z toho zábavu.

Veď tu nikto nejde k nemu do jeho servisu naberať zadarmo rozumy tu je fórum majstre!!!

Ale ja mám pocit že toho človeka možno aj poznám Very Happy neni si ty náhodou Vlado F, z Považskej Bystrice Very Happy ?????

Ak si to ty skočím za tebou urobíš mi to ? alebo daj adresu zbehnem za tebou a sprav mi to čo ty nato ?...

Ja neviem ja keby som si prečítal príspevok a hlavne v danej problematike sa vyznám tak búd mám záujem a pomôžem alebo to ignorujem a vôbec s tým nestrácam čas . Alebo obchodne ponúknem to danému človeku za odmenu urobiť.

A preto by fórum malo mať možnosť že ten kto založí tému má možnosť si ju aj moderovať a čistiť od zbytočných vecí!!!! Jedna úplne zbytočne popísaná strana!!! Čo nikomu nepomôže

PS
W25Q40 – som už prečítal a od-zálohoval jeden aj druhý na druhej doske
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fogovic
Zablokován


Založen: Apr 11, 2014
Příspěvky: 218
Bydliště: Pičín

PříspěvekZaslal: čt březen 17 2022, 10:56    Předmět: Citovat

jano101 napsal(a):
No ... a tak teda tu opäť môžeme vidieť zaujímavú vzorku človeka čo zjavne od začiatku vie pozná danú problematiku kuká zabáva sa a samozrejme bez záujmu pomôcť - má proste z toho zábavu.


toto si zase z coho vydedukoval ? mam statistiku poruch samsungov ale jednoznacne ti neviem povedat o co sa jedna v tvojom pripade, preto je potrebny ten uart log o ktorom furt pisem

citace:

Ale ja mám pocit že toho človeka možno aj poznám Very Happy neni si ty náhodou Vlado F, z Považskej Bystrice Very Happy ?????


nie

citace:

Ak si to ty skočím za tebou urobíš mi to ? alebo daj adresu zbehnem za tebou a sprav mi to čo ty nato ?...


takto to nefunguje, treba celu telku ale nakolko si sa v tom uz predtym rypal bolo by to na dlhe lakte a s nejasnym vysledkom opravovat po amaterovitak takze nejak nemam chut sa do toho pustat

citace:

Ja neviem ja keby som si prečítal príspevok a hlavne v danej problematike sa vyznám tak búd mám záujem a pomôžem alebo to ignorujem a vôbec s tým nestrácam čas . Alebo obchodne ponúknem to danému človeku za odmenu urobiť.


este raz a pomaly.. neuviedol si nic z toho co je pozadovane, a to je typ dosky a cislo dosky.. bez toho sa da trt palov pomoct.. to je ako keby si napisal na board auto-moto ze mas patkoveho bavoraka a nejde ti nastartovat.. ani hergot pater netusi aky model aky motor, ake palivo atd atd

citace:

A preto by fórum malo mať možnosť že ten kto založí tému má možnosť si ju aj moderovať a čistiť od zbytočných vecí!!!! Jedna úplne zbytočne popísaná strana!!! Čo nikomu nepomôže


jasne, a kazde neznale jelito by si tu robilo co chcelo, podobne ako ty co si pisal do profi sekcie amatersky dotaz

citace:

PS
W25Q40 – som už prečítal a od-zálohoval jeden aj druhý na druhej doske


super a co si zistil ? trt palov, ale ak aj napriek tomu si myslis ze je chyba tam zrovna vcera som kukal u sahanka.. za 16 € si mozes kupit hotovu naprogramovanu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jano101



Založen: Jun 27, 2007
Příspěvky: 273

PříspěvekZaslal: čt březen 17 2022, 11:27    Předmět: Citovat

no dobre aby sme sa niekam pohli ak mi povieš ako na ten uart log urobím ho a pošlem ti ho prevodník by som niekde splašil

ten názov dosky zatiaľ len z foto bol som v tom že som to mal na začiatku v príspevku

foto

https://prnt.sc/SrA9Kgh9fY6t
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3741
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: čt březen 17 2022, 11:34    Předmět: Citovat

fogovic napsal(a):
preto je potrebny ten uart log o ktorom furt pisem

No právě, četl jsem tuto větu od Tebe ve více vláknech ale nikde jsem se nedozvěděl jak se tento "uart log" dělá a co je k tomu potřeba, jak zapojit a co a kde. Opravuji televizory známým, rodině jen tak pro zábavu né pro peníze a toto bych rád věděl a myslím si že i ostatní tohoto problému neznalí.
Ale osobně si myslím podle toho co tu od Tebe čtu tak určitě nebudeš ochoten mi ani ostatním zdělit tuto informaci.

Edit: Tak jano101 mě tak trochu předběhl. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fogovic
Zablokován


Založen: Apr 11, 2014
Příspěvky: 218
Bydliště: Pičín

PříspěvekZaslal: čt březen 17 2022, 12:10    Předmět: Citovat

jano101 napsal(a):
no dobre aby sme sa niekam pohli ak mi povieš ako na ten uart log urobím ho a pošlem ti ho prevodník by som niekde splašil

ten názov dosky zatiaľ len z foto bol som v tom že som to mal na začiatku v príspevku

foto

https://prnt.sc/SrA9Kgh9fY6t


vidis ako si mimo.. cislo dosky a typ dosky je priamo na doske anier na tunery.. takze ked das ten masivny chladic dole uvidis aj typ dosky aj cislo ktore je myslim BN41-02353
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.25 sekund