Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Propojení PC s mg. B730 - nahrávání z PC do B730
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JiriNov



Založen: Apr 10, 2020
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: pá květen 07 2021, 14:54    Předmět: Propojení PC s mg. B730 - nahrávání z PC do B730 Citovat

Ahoj všem,
vyměnil jsem v PC základní desku a shodně zapojil s B 730. Přesto najednou nefunguje nahrávání z PC. Opět jsem použil desku ASUS (tentokrát místo Z170, jsem dal B550f), použil jsem stejný výstup a kabel (zelený jack na desce - 5kolík do B730).Nahrávání nejde, není slyšet ani zvuk v B730). Nevíte, někdo, kde by mohla být chyba?? Děkuji !


- sluchátka mám USB a ty fugujou
- teď mám zapojeno na "Q" , ale ani na "ANTÉNU" to neběhá
- vyměnil sem i kabel
- jedinné co to nyní dělá - po povysunutí jacka je slyšet brum vpravo


Naposledy upravil JiriNov dne pá květen 07 2021, 16:11, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33897
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá květen 07 2021, 15:15    Předmět: Citovat

Sluchadla v tom vystupe z dosky funguju?
Nahravanie funguje z ineho zdroja cez ten kabel?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4013
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: pá květen 07 2021, 15:23    Předmět: Citovat

A máš ten petikolik dobře zapojený. Do kterého vstupu ho dáváš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: pá květen 07 2021, 16:13    Předmět: Citovat

Po zapojení toho jacku se systém zeptá, o co se jedná a je potřeba nastavit line-out. Protože u dnešních zvukovek může jako vstup a výstup sloužit libovolný konektor. Dál je taky potřeba se podívat na to, kam Windows posílají výstup - kliknout pravým dole na ikonku repráku a dát si zařízení pro přehrávání. Pokud je třeba připojené něco přes HDMI, můžou zvuk posílat tam, nebo mnohem pravděpodobněji na ty tvoje USB sluchátka. Windows defaultně hrají jen na jedno výstupní zařízení a "neumí" posílat zvuk na dva výstupy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiriNov



Založen: Apr 10, 2020
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: pá květen 07 2021, 16:29    Předmět: Citovat

[quote="xsc"]Po zapojení toho jacku se systém zeptá, o co se jedná a je potřeba nastavit line-out. ..
Bohužel, i po odpojení sluchátek z USB portu, se situace nezmění.
Ruční nasměrování mne nenapadlo - vyzkouším (bohužel jsem na vozíku a potřebuji pomoc ženy a ta teď nemá čas )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dj_Paul



Založen: Sep 19, 2004
Příspěvky: 2401
Bydliště: Laškov

PříspěvekZaslal: pá květen 07 2021, 17:21    Předmět: Citovat

a ovladače zvukovky na té nové desce máš nainstalovaný?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JiriNov



Založen: Apr 10, 2020
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: pá květen 07 2021, 17:52    Předmět: Citovat

dj_Paul napsal(a):
a ovladače zvukovky na té nové desce máš nainstalovaný?


Ano, vše je nainstalované
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá květen 07 2021, 18:40    Předmět: Citovat

Výstup ze zvukovky je potřeba v B730 zapojit na konektor Q (gramo), kolíky 2,3,5 (2 stínění, 3 a 5 živé L-R).
Úroveň signálu ze zvukovky je sice skoro vždy nastavitelná, ale bývá minimálně -3dBu až 0dBu (775mV), což pro vybuzení Q (gramo) vstupu B730 bohatě stačí, i s rezervou pro dobrý odstup.
Není přitom dobré, využívat maximální citlivosti vstupů magnetofonu, která je např. 250mV.
S vyšším nastavením záznamových potenciometrů pak roste i šum vstupních obvodů. Vysokoúrovňový vstup Q v B730 je vytvořen jen napěťovým děličem, přičemž základní citlivost vstupních obvodů záznamového zesilovače je na úrovni několika málo milivoltů - kvůli mikro a radio vstupům.
Proto je lepší, nastavit si na výstupu ze zvukovky co nejvyšší úroveň, využít tak část rezervy vstupu magnetofonu pro přebuditelnost (bývá nejméně 15dB) a získat tak poněkud lepší odstup šumu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19520
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá květen 07 2021, 19:16    Předmět: Citovat

Gramovstup B730 má typickou citlivost 110 mV až 2 V, signál jde přes velké odpory, ale na vstupy předzesilovačů, za nimiž jsou teprve potenciometry záznamové úrovně.
A není rozumné blížit se vstupní úrovní oběma těmto extrémům.
To znamená, že vstupní úroveň by se měla pohybovat mezi 0,5 V a 1 V - potenciometrům záznamové úrovně v tom případě sluší poloha někde v prostřední třetině dráhy. A do toho rozsahu je nejlépe nastavit úroveň ze zvukové karty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiriNov



Založen: Apr 10, 2020
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: pá květen 07 2021, 22:40    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
Gramovstup B730 má typickou citlivost 110 mV až 2 V.


Mám zapojeno v "Q", podle schématu i podle rad jsou aktivní dutinky 2, 3 a 5. Opravdu jsem vyměnil jen základní desku, přičemž asus má stejnou integrovanou zvukovku. Tak teď už si vážně nevím rady....díky za snahu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4013
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: so květen 08 2021, 3:02    Předmět: Citovat

Zkus tu šňůru s Jack 3,5 dát do mobilu, tabletu apod. zdá to pojede nebo ne. Pak budeš vědět kde hledat chybu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31833
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so květen 08 2021, 6:40    Předmět: Citovat

JiriNov napsal(a):
Hill napsal(a):
Gramovstup B730 má typickou citlivost 110 mV až 2 V.


Mám zapojeno v "Q", podle schématu i podle rad jsou aktivní dutinky 2, 3 a 5. Opravdu jsem vyměnil jen základní desku, přičemž asus má stejnou integrovanou zvukovku. Tak teď už si vážně nevím rady....díky za snahu.
No právě žes vyměnil mámoprkno - to že novější typ má stejnej základní čip ve zvukový části vůbec neznamená, že má taky stejný ovladače (i když jejich základ stejnej bude) a že se chová stejně jako typ starší. Já se obávám, že si tvoje Widle defaultně nastavily jako zvukovej výstup ty tvoje "sluchátka USB" neboli něco, co v sobě malo integrovanou zvukovku už má a zvukovku integrovanou na desku úplně "zapomněly používat". podívej se do "Správce zařízení", jestli systém "vidí" na desce integrovanou zvukovku jako "Zvukové přehrávací zařízení" a pak se po kliknutí PRAVÝM MYŠÍTKEM na repráček na liště vpravo dole a po rozkliknutí řádku "Zařízení pro přehrávání" v roletce, která z toho repráčku "vyroste" podívej, jestli tam máš vůbec uvedený zařízení NAPŘÍKLAD "Reproduktory Realtek High Definition Audio" (to mám jako integrovanou zvukovicu já na mámoprkně aušus H87 Plus) - to zařízení, který je momentálně používaný má v řádečku pod popisem napsáno "Výchozí zařízení" a u ikonky zelenej "odznáček", zatímco ostatní známý zařízení jsou bez odznáčku a s nápisem "Připraveno k použití". Změna zařízení se pak dělá příslušným kliknutím a volbou "Nastavit jako výchozí zařízení".
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JiriNov



Založen: Apr 10, 2020
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: so květen 08 2021, 15:16    Předmět: Citovat

Reproduktory Realtek High Definition Audio" (to mám jako integrovanou zvukovicu já na....

Tak jsem přeinstaloval widle a nastavil vše, dle návodu na Realtek - a běhá to Very Happy

Děkuji za radu (rady)

Teď už jen sehnat ( ale kde )náhradní díly na tu B 730 (včetně knoflíků... ) a bude zase šlapat.

Každopádně děkuju!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31833
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so květen 08 2021, 18:48    Předmět: Citovat

Widle nebylo vůbec potřeba reinstalovat, stačilo ze stránky ASUS sosnout podle typu mámoprkna příslušnej soubor ovladačů pro zvukovou kartu a ty ZNOVU nainstalovat. Tyhle ovladače jsou jedna z mála věcí, který při přeinstalování mažou předchozí soubory v systému, takže většinou nehrozí, že by nový ovladače kolidovaly se staršíma verzema. V případě kolize pomáhá postup: ve "Správci zařízení" najít příslušnou nefunkční část (třeba právě zvukovku), kliknout na ni pravým myšítkem a zadat "Odinstalovat zařízení". Samozřejmě se tím daná část znefunkční, ale po následný nový instalaci předem staženýho správnýho ovladače a restartu kompu se funkce v drtivý většině případů obnoví v plný palbě. výjimky samozřejmě potvrzujou pravidlo, ale je jich málo - hlavně u zařízení, u kterejch skončila podpora od Mr.dkošrotu vinou zastaralosti OS, pro kterej byly určený nebo celkovým zastaráním HW.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so květen 08 2021, 20:49    Předmět: Citovat

A co všechno na repas té B730 potřebuješ?
Asi bych něco té bižuterie našel, ale spíš :

Nechceš případně jednu celou, kompletní B730? Mám totiž takový tušení (skoro jistotu), že v jednom z mých syslovacích "meziskladů", se ještě jedna, možná i dvě najdou.
Plánované původně jako zdroje dílů k mechanikám B7 a jiným strojkům. Zálusk jsem měl na trafa, hlavy, indikátory, 2dB RFT otočný poťáky korekcí, párovaný posuvný a i tu bižuterku. Určitě jsem ze žádného strojku ještě nic netěžil, nebylo proč.
Původ mají z některé z okolních ZŠ, MŠ a SOU, pro které jsem v minulosti dělal servis rozhlasu a této techniky.
Ty B730 a B117 jsou určitě ze samého konce 80.let. Tedy jsou téměř nejeté. Školy je povinně nafasovaly už dost pozdě a nebyly už žádné "vyučovací" pásky z toho jejich pomůckového servisu. Dostávali jenom nějaké téma-kazety, je jich tam kýbl.
Proto jsou tam v různém stavu i K10, několik SP210, nějaký Diamant, Safír či RFTčko SKR, pak určitě aspoň jedna B57, asi 2-3ks B117, hafo různých přenosných gramců, kabelové ovladače k projektorům, klubka šňůr, nějaký bedny typu RK a jiné podobné verky ze škol.
Úplně na 100% to teďka nevím, ale v pondělí se tam můžu sjet podívat.
Černý, celkový horní přepravní dekl, sklápěcí ucho, dvě vyklápěcí víčka na straně ucha, nožky na kolmý provoz a zboku tmavě modročerná kastle - to měly snad jen ty B730, ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund