Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Program na přečíslování souborů - kdo poradí?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Software
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2656

PříspěvekZaslal: so duben 24 2021, 8:05    Předmět: Citovat

Aha, tak to jo. To když pak spustíš dva Windowsí průzkumníky, tak budeš mít taky dva disky C. A když spustíš Průzkumníka 3x, budeš tam mít tři C disky.
N spuštění = N disků.
Pokud je někdo taková lama, že v opilosti smaže disk C, tak si ty následné komplikace zaslouží.

PF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DedVseved



Založen: Jul 01, 2019
Příspěvky: 656

PříspěvekZaslal: so duben 24 2021, 8:10    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
.....
Dodatek - pokud mi někdo navrhne, abych využil EXIF data, tak bohužel, fotky jsou bez těch nejdůležitějších, který obsahujou třeba TTD k samotný fotce (datum, parametry expozice, model foťáku...) - autor to nejspíš před uložením řeže pryč, asi aby se mu jich zmestilo co nejvíc ...


Jaký má smysl si ukládat soukromé fotky bez EXIFu a ušetřit pár bajtů dat? Když si v rodině prohlížíme fotky tak se automaticky zobrazuje datum z EXIFu a pokud nás fotka zajímá více tak se podle souřadnic podíváme kde přesně to bylo což by bez EXIF dat nešlo.
Ve Windows jsou tři datumy + časy (vytvořeno-změněno-otevřeno) a podle nich se dají soubory řadit ale ty fotky už jsou zpackané ještě před seřazením.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31921
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so duben 24 2021, 9:18    Předmět: Citovat

Čti pořádně, Děde VšeNEvěde :
EKKAR totiž 2021-04-23, 22:52:51 napsal(a):
Hubert_79 napsal(a):
Hlavně si někde nech "originály" a vrtej se v kopiích. Řadil bych to (u fotek logicky) dle data a času pořízení.
Však hej - tímhle vším už jsem si prošel, že se upravujou kopie, zatímco na originál "se nešahá", stejně tak výsledný řazení, ono by to ani jinak nešlo použít, jsou to "časosběry" z určitý činnosti, který mají ve finále bejt použitý jako instruktážní a výukový, takže časová posloupnost je právě důležitá ...
NEJSOU TO RODINNÝ FOTKY. Nejsou navíc moje, já si svoje fotky obhospodařuju a ukládám poněkud jinak. Tohle jsem ale slíbil za jinou protislužbu zpracovat a když jsem se k tomu uvazoval, nepředpokládal jsem, že by někdo před uložením EXIFy uřezával ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5217
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: so duben 24 2021, 9:33    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Hlavně abych pak někdy s pořádným drakem v palici po spuštění TC nezjistil, že mám v počítači úplně, ale úplně zbytečně dva naprosto stejný "C" disky a nedal kvůlivá ušetření diskovýho prostoru jeden z nich zformátovat ...

Ty se chlames ale nejaky expert na poradne zive si v spravci disku nejakym zazrakem odstranil pismeno systemoveho oddilu Very Happy (jak proboha??) a pak si tam stezoval ze mu nestartuje system a co s tim ma delat Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: so duben 24 2021, 9:48    Předmět: Citovat

Z tveho popisu jsem nepochopil, jestli se da najit v tom puvodnim oznaceni takovy system aby to pak pomoci nejakeho algoritmu slo vsechno prejmenovat najednou, nebo je to uplne nahodne a chces to prejmenovavat tak ze budes klikat na kazdou fotku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4998
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: so duben 24 2021, 9:52    Předmět: Citovat

Ešte ma napadol maličký zlepšovák na ktorý sa trošku zabúda (teda u mňa Very Happy ). Pri sťahovaní mám nastavené aby sa vždy opýtal kam to uložiť. V tomto prípade by ale bolo vhodné to nastaviť to v prehliadači aby sa to nepýtalo, a rovno uložilo do prednastaveného priečinka. Potom stačí iba klikať a ono to bude ukladať samo.
_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31921
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so duben 24 2021, 9:57    Předmět: Citovat

V původním označení možná nějakej systém je - ale já po stažení fotky po fotce vidím pro mě naprosto nesrozumitelný numerický kódy, který navíc ani nemají stabilní počet míst (počet číslic u jednotlivejch fotek kolísá od 5 do 10), takže je pro mě nejjednodušší je skutečně stahovat jednotlivým klikáním a pak právě podle toho času uložení znovu seřadit bez ohledu na to pro mě nesmyslný číslování - a to pak přejmenováním změnit. Myslím si, že kdyby měl vlastník ty fotky v souborech pod původním označením uložený třeba v RARech (zabalená celá složka do 1 RARu), asi by se to dalo stáhnout a původní označení by v zabaleným stavu odolalo vnější snaze o to nesmyslný přečíslování, ale vlastník těch fotek to tak prostě nemá - a já s tím musím pracovat tak, jak to je. Ništ, zatím to stačí jak to je s tím Total Commanderem.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: so duben 24 2021, 10:18    Předmět: Citovat

Pokud to chces delat rucne po jedne fotce, tak je to jednoduche. Ty fotky si pretazenim zkopiruj do nejake slozky v tom poradi v jakem je chces mit, pak dej seradit podle "datum vytvoreni" (ne datum), oznac vsechny fotky ve slozce, klikni na prvni pravou mysi, dej prejmenovat a je hotovo. Nepotrebujes k tomu zadny soft, staci pruzkumnik ve win. Zdrojovou a cilovou slozku je dobre mit na ruznych discich, win pak implicitne fotky kopiruje, ne presouva. Zjednodusi ti to praci.
Vysledek bude takovy:
Dovolena u more (1).jpg
Dovolena u more (2).jpg
Dovolena u more (3).jpg
...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7429

PříspěvekZaslal: so duben 24 2021, 10:47    Předmět: Citovat

keemo napsal(a):
Ty se chlames ale nejaky expert na poradne zive si v spravci disku nejakym zazrakem odstranil pismeno systemoveho oddilu Very Happy (jak proboha??) a pak si tam stezoval ze mu nestartuje system a co s tim ma delat Very Happy
Jde to buď v registru, dřív to šlo i přímo v DiskAdministrátoru. Takový NT4 se kdysi jen zeptaly "myslíte to vážně" a rozkaz bez keců provedly. Ale zas nebyl problém z toho znovu nabootovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LojzaFernet



Založen: Jan 14, 2017
Příspěvky: 125
Bydliště: Brno jako Brno

PříspěvekZaslal: so duben 24 2021, 10:50    Předmět: Citovat

Na hromadné přejmenování fotek používám Zoner, protože dokáže natahovat časové údaje z Exifu fotek a ne z poslední úpravy souborů. To pokud vím TC nedovede. Zoner taky nabízí při definici proměnných rozsáhlou nápovědu, takže to zvládne i mírně poučený laik. Navíc tohle Zoner zvládal už v dávno minulých verzích, jejichž volné instalace se potulují hojně na netu.
Sám to používám tak, že když pro někoho něco fotím, tak to pak upravím, čímž se rozhodí časy, následně přejmenuji podle časové posloupnosti z Exifu a následně, pokud je potřeba ještě změním rozlišení a nechávám jen obrazová data, exif nechávám odmazat, po jisté zkušenosti s autorstvím fotografií od jednoho vykuka. Vše v Zoneru, složitější korekce v FS, někdy manipulace s Rawem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2656

PříspěvekZaslal: so duben 24 2021, 11:46    Předmět: Citovat

Přejmenování v TC podle EXIF se řeší třeba zde.

PF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31921
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so duben 24 2021, 11:47    Předmět: Citovat

PotPalo napsal(a):
Ešte ma napadol maličký zlepšovák na ktorý sa trošku zabúda (teda u mňa Very Happy ). Pri sťahovaní mám nastavené aby sa vždy opýtal kam to uložiť. V tomto prípade by ale bolo vhodné to nastaviť to v prehliadači aby sa to nepýtalo, a rovno uložilo do prednastaveného priečinka. Potom stačí iba klikať a ono to bude ukladať samo.
To jsou 4 kliky myšítkem na každou fotku - první pravým na fotku, levým vybrat "Uložit obrázek jako...", levým potvrdit uložení, levým klik na posun o jednu fotku v "albu". Dělám to jednodušejc - mám dvě wokna, v jednom otevřený "zdrojový" album ve vzdáleným úložišti, ve druhým pomocnou "pracovní" složku na svým disku. Levým myšítkem "dragnu" fotku ve zdrojovým albu, přetáhnu ji na cílovou složku "u sebe" a "dropnu" ji tam. Neboli zmáčknout, podržet při přetažení a pustit - a druhej klik na posun o jednu fotku. Řazení pak funguje přesně podle toho pořadí umístění do Pracovní složky - mně to takhle stačí a vyhovuje. Neživí mě to, nedělám to na kšeft, spíš jen na oplátku za jinou protislužbu, za kterou díky tomu nemusím platit někomu jinýmu. Zonera sice mám taky, ale v tom TC to je takový přehlednější. A když zdrojový obrázky mají ustřiženej EXIF-ocas, těžko můžu ty EXIFy k něčemu využívat, sft kterej by se podle nich řídil by mi byl stejně na hovno, takže musím používat to, co mám k daným fajlům k dispozici - tady aspoň ten údaj o času přenesení a uložení na MŮJ disk ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4998
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: so duben 24 2021, 12:12    Předmět: Citovat

No vida, na pretiahnutie obrázku myšou do otvoreného priečinka som úplne zabudol. Aj to je možnosť ako rýchlo uložiť obrázok.
_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Charos



Založen: Oct 16, 2009
Příspěvky: 806
Bydliště: u Chrudimě

PříspěvekZaslal: ne duben 25 2021, 23:00    Předmět: Citovat

Používám funkci v prohlížeči obrázků FastStone:
https://www.faststone.org/FSIVDownload.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31921
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne duben 25 2021, 23:39    Předmět: Citovat

A včil otázka, ogare - k čemu si budu do kompu stahovat další soft, když na prohlížení mám Win Picture Manager nebo Irfan, na úpravy zase ten manager nebo Zoner, případně zase Irfan a na to přečíslování mi stačí Total Commander - všecko softy, který už jsem k něčemu používal a v kompu měl z minula.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Software Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund