Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Starý HDD Fujistu MPD3084AT 8GB
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17747
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st březen 17 2021, 10:59    Předmět: Citovat

Dík za tip, ale v podstatě ji už nepotřebuju a doufám, že potřebovat nikdy nebudu. Laughing A kdybych ji opravdu óbr potřeboval, už vím, kdo ji má. Wink
(I tady v Bydžově)

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: st březen 17 2021, 11:11    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
A vypadá to, že se povedlo, vše co bylo na Fujistu maká. Zajímavý je, že maká i pár programů, který byly původně na Caviáru.
Tohle bych radši nedělal, už tak jsou Milénia nestabilní bastl. Milej Caviar bych kromě systémových souborů v c:\ smazal a nakopíroval tam vše z té zdechliny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17747
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st březen 17 2021, 13:39    Předmět: Citovat

Jsem nas.ranej jak nejvíc to jde. Jedna věc pro známýho se povedla a...
Od toho "sběratele" jsem přinesl ještě pár dalších disků, 40-160GB. Dával jsem je postupně jako Slave na PATA kšandu do dílenský mašiny s Core Duo s XP Profi. Dvě 160GB byly dobrý a když jsem připojil Samsung HM080HC, tak PC na tlačítko pc naběhlo asi na 3 sekundy a možná i trochu smrádku bylo. Honem jsem to vypnul, odpojil Pata kšandu ale bohužel nic, totální mrtvola. Zdroj dobrej, na boardu svítí zelená led ale to je tak vše. Tak to se mi ještě nikdy nestalo, že by asi vadnej HDD odpráskl board v PC. Rolling Eyes
Tak teď nevím co s tím, co a hlavně proč se odprásklo. Jestli sehnat jen desku DG965SS a doufat že vše ostatní je dobrý...
Prostě potřebuju mašinu s XP. Nebo nějakej jinej HW za pár kaček? Rolling Eyes

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: st březen 17 2021, 13:49    Předmět: Citovat

Desky s čipsetem typu i965 nebo p35, p45 seženeš kdekoliv levně, často i dohromady s CPU a pamětí. Čekal bych, že se nějak dostalo 12V na to IDE. Ten řadič IDE je tam jen přídavný, není v čipsetu, taky bys ho mohl zkusit sundat. Obvykle CPU a paměti přežijí. Jestli byl na masteru další disk, tak ten to bude mít za sebou.
Po přesazení na jinou značku desky ovšem budou XP prudit s licencí.
Jinak XP bys měl rozběhnout na čemkoliv od Intelu až do Haswellu.


Naposledy upravil xsc dne st březen 17 2021, 14:01, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33912
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st březen 17 2021, 13:57    Předmět: Citovat

Neviem si predstavit, ako by sa dostalo 12V na IDE.

Ale viem si predstavit, ze pri pretazeni 12V vetvy smejdoveho zdroja skratom vyletia 5V a 3,3V hore a nieco sa odpali.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4961
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: st březen 17 2021, 15:18    Předmět: Citovat

Na kopírovanie celého disku sa dá použiť Norton Ghost (je na jednej bootovacej 3,5" diskete). Ten kopíruje iba použité miesto, a prispôsobí súborový systém novej veľkosti oddielu na novom disku. Tiež vie skopírovať disk do súboru a následne z toho súboru späť na disk. (a existuje aj manažér ktorý vie tento súbor otvoriť a vytiahnuť z neho jednotlivé súbory ak treba) Samozrejme kopíruje aj MBR a boot.

Po súboroch by som Windowsy rozhodne nekopíroval. Pokiaľ totiž program bude kopírovať podľa dlhých názvov, môže nastať tento problém: napríklad máme dva priečinky, jeden je "Program files" s krátkym názvom progra~1 a druhý máme napríklad "Programovanie" s krátkym názvom progra~2. No a pri kopírovaní sa krátky názov progra~1 pridelí tomu súboru, ktorý kopírujeme skôr. Takže sa môžu krátke názvy zameniť. A pokiaľ nejaký program pristupuje k súborom podľa krátkeho názvu (a že ich je, aj samotný windows to robí), tak zrazu bude mať pod krátkym názvom iné priečinky a iné súbory a je problém.

Harddisky Samsung tuším majú varistor na 12V vetvi (a tuším aj na 5V, nespomínam si). Takže pokiaľ zdroj dával 13V a iným diskom to ani nemuselo vadiť, tak tento varistor v Samsungu zafungoval, snažil sa znížiť napätie skratovaním, tým sa 12V preťažilo a ako píše rnbw...

edit: teraz pozerám, podľa toho čísla mi to nachádza notebookový disk, ale ten je predsa iba na 5V a má malý IDE konektor v ktorom je aj napájanie. Jedine že by ho niekto zapojil opačne...

_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17747
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st březen 17 2021, 15:57    Předmět: Citovat

U toho Samsungu jsem se asi upsal, je to opravdu 3,5". Už jsem ho hodil do při shánění náhradního boardu do elektroodpadu, tak to nemůžu zkontrololovat. Ale vypadá to, že budu mít ještě dnes board s LGA775, jen se neví co to přesně je a v jakým to je stavu.

Jestli vlítlo na Pata kšandu velký napětí tak na ní bylo jen DVD R/W to by tak moc nevadilo, těch mám dost. Jestli jela do celýho PC 12V bez 3,3 a 5V tak to bude na šrot asi všecko.

edit: tak SATA se systémem je zdravá. Jedu pro tu "novou" desku.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!


Naposledy upravil Celeron dne st březen 17 2021, 16:02, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33912
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st březen 17 2021, 16:01    Předmět: Citovat

Odporucam skusat "novu" dosku s inym zdrojom. Vobec to totiz nemusel sposobit ten disk...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: st březen 17 2021, 16:30    Předmět: Citovat

Pozor. Desek se 775 je mnoho s různými čipsety. C2D ale umí až od i965 (s výjimkou i945g, která zvládá starší, pomalejší kousky).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1320
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st březen 17 2021, 18:01    Předmět: Citovat

Nepsal si nahodou, ze je tam disk Conner a ze je s podivem ze este bezi?
Taky me moc nenadpada, jak by se z disku mohlo dostat 12V do datovych pinu IDE, to by tam naky vtipalek musel na disku propajet dratkem.

Vymena IDE radice pro tebe asi v domacich podminkach moc realna nebude, protoze ten IDE radic je v jiznim mustku ICH7/8/9/10, coz je BGA cip, navic toho na desce asi odeslo vic.
775tkovy desky nejsou zadna tragedie, za par stovek este sou, tady mas treba i s rychlym E8400
https://pc.bazos.cz/inzerat/132864267/zakladni-deska-cpu-ddr3-asrock-g41m-vs3.php
nebo
https://pc.bazos.cz/inzerat/132981775/Prodam-desky-Intel-g31-na-775-socket.php

Jinak obecne na prenos systemu Win9x neni treba kopirovat cely oddil, jak uz nekdo rikal, zformatovat oddil, nahrat systemove soubory prikazem sys nebo format /s (lze spustit z boot diskety/CD), ujistit se, ze je oddil v MBR aktivni (libovolnym programem na rozdelovani disku) a prekopirovat jednoduse vsechny soubory ze stareho disku, i ty systemove mozno prepsat. Podobne to neni problem ani s WinXP, tam neexistuje prikaz SYS ale existuje utilita BOOTPREP, ktera na oddilu vytvori bootovastelny bootsektor, ktery hleda NTLDR - opet souboty staci jen nakopirovat ze stareho oddili na novy.
V pripade pouziti jineho disku s uz nainstalovanym OS na jinem PC, tak je to takova trochu loterie, jak moc se puvodni a novy HW lisi, jesi Windows zmenu rozdycha. Ve vetsine pripadu proste nadetekuje nove PnP zarizeni, nainstaluje je, veci jako VGA, sitovka, zvuk, nestandardni radice je treba doinstalovat a jede to. Oproti ciste instalaci ale takovy system muze bejt vselikaj nakoply, zapleveleny bordelem a pod, takze pokud se to nemigruje mezi vlastnima PC, tak bych se tomu spis vyhnul. Ale to zde neni treba resit, pokud se vse povedlo precist bez chyby...

XP bys rozjel i na novejsich deskach a CPU, ale uz to nebude za par stovek, sam se divim, ze stare desky na 1156/1155 jsou drahe kolem 1000-2000, pritom sem P67 koupil kdysi za 400...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4961
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: st březen 17 2021, 18:10    Předmět: Citovat

Kto chce na Win98 alebo WinME vidieť ten plevel, nech sa v núdzovom režime pozrie do správcu zariadení... sa bude diviť, kopa vecí tam je viackrát. Niekedy odtiaľ stačí všetko postupne vyhádzať, a po reštarte si nechať detekovať iba to čo tam naozaj je.
_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17747
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st březen 17 2021, 20:03    Předmět: Citovat

Přivezl jsem bednu s jinou deskou. Doma po rozdeklování bedny koukám ten samej Intel jako ten co kleknul. Byl v tom i zdroj Fortron 400 ale nešlo v něm 5V STB. Zezadu byla přelepka, ten zdroj je původní. Vypadá to, že lehnul zdroj a tak to šlo do likvidace. Kromě toho byly v bedně pohozený dvě paměti a zamontovaná 3,5" a SATA DVD. Jedinnej viditelnej rozdíl je, že takle deska má 6x SATA, ta moje neměla dva štekry SATA osazený.
Při podrobnějším zkoumání jsou obě označený DG965 GF, SS, GS, LL.
Vyměnil jsem zdroj, přehodil procesor a paměti a zkusil zapnout na interní grafiku. Mašina naběhla a chyba baterky, součet biosu a další blabla. Tak jsem to odklapal a ejhle najela titulní stránka XP. Pak to začalo vyhledávat nová zařízení, pak restart a mám na displeji ikony XP. Shocked Žádný votravování s registrací kódem XP. Ale Office 2007 novou registraci chtějí.
Ve správci zařízení je vykřičník Sériový port sběrnice PCI a u Intel 82810 Graphics Controller. Ten sériovej port netuším co je a grafika asi jede jen v nějakým základním módu od XP. Zkusil jsem jestli něco nebude na CD co bylo ke starý desce ale vypsalo mi to že deska je DG965 GF a na CD je ji nepodporuje, protože na ní je 965 MS, SS, RY, LT a FX. Divný, SS je jak na desce, tak na CD.
Tak úspěch na cca 80%. Ta grafika je dost pomalá a v Repetieru pro 3D tisk nechodí.
Zítra tam zkusím dát grafiku co byla v PCIe.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: st březen 17 2021, 21:32    Předmět: Citovat

Intel už support těhle desek odepsal, ale zkus najít driver pro grafiku Intel 965G. On bude i na tom CD, jen nesmíš spustit hromadný instalátor, ale hledat ho v podadresářích. Případně se podívej na nějakou takovou desku od Gigabytu nebo Asusu, tam drivery nechávají.
https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-965G-DS3-rev-10/support#support-dl-driver-vga
Novější je tady, ale není to stránka výrobce, tak radši opatrně:¨https://drivers.softpedia.com/get/GRAPHICS-BOARD/INTEL/Intel-Graphics-Media-Accelerator-Driver-14-25-50-4764-for-XP.shtml
U těhle desek XP s registrací neotravují, pokud sedí jméno výrobce. Další řetězec s typem asi nečtou. Mám odzkoušeno, že můžu "přesadit" OEM XP mezi P965 a P35 od Gigabytu, ale na MSI je dát nejde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17747
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st březen 17 2021, 23:49    Předmět: Citovat

RayeR napsal(a):
Nepsal si nahodou, ze je tam disk Conner a ze je s podivem ze este bezi?

Je to jinak, ten Conner je v tý původně řešený PII co už je vyřešená. Tohle je Core Duo, který jsem odprásknul následně.
RayeR napsal(a):

Vymena IDE radice pro tebe asi v domacich podminkach moc realna nebude ...
https://pc.bazos.cz/inzerat/132981775/Prodam-desky-Intel-g31-na-775-socket.php

Přesně tuhle desku jsem si přivezl a rozchodil s procíkem a paměťma z odprásknutý desky.
RayeR napsal(a):

e pokud se to nemigruje mezi vlastnima PC, tak bych se tomu spis vyhnul. Ale to zde neni treba resit, pokud se vse povedlo precist bez chyby...

Ta migrace byla mezi diskama na původně řešený PII.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1320
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt březen 18 2021, 0:01    Předmět: Citovat

Na ty vykricnikovy zarizeni stahni a mainstaluj intel inf chipset utility, chce to vybrat spravnou verzi, tady bych tak tusil 9.1. Jesi jede grafika v zakladnim modu poznas v ovl.panelexh ci nastaveni zobrazeni, jesi je tam neco jako standardni adapter svga, tak to jede bez akcelerace jen pres VESA, nainstaluj nakej media acceleraror driver, opet je treba spravna verze pro danou rodinu chipsetu. Z netu ovladace pro XP kvapem mizi, tak sem zvyklej si vsechno ukladat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund