Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Starý CD
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8976
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá březen 12 2021, 22:27    Předmět: Citovat

Na plasty jsou speciální papírový utěrky taky. Když jsem ještě servisoval DTP studia, tak na bubnový skenery jsme prodávali "speciální" utěrky. Takovej hodně jemnej, ale pevnej papír. Ještě mám zásoby, hodí se perfektně na displaye.
Taky je zajímavý, že ty bubnový skenery neměly bubny ze skla, ale z plastu. Možná neuměli sklo tak přesně vyrobit, nevím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17728
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá březen 12 2021, 22:32    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Na nejake MP3 by som sa toho je plny internet.

Ty diskografie nikde nejsou. Dělal je kámoš v roce 1997 a bohužel už je skoro 10 let v pánu. Rush, Dio, Jethro Tull, Warlock, Steppenwolf, Blue Cheer, Iron Butterfly, to zas nejsou tak profláklý spolky, bylo na tom vše co kdy vydali včetně přebalů desek a CD, textů...

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5122
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: pá březen 12 2021, 22:42    Předmět: Citovat

Na položto třeba ti Rush: rush-discography-40cd-1974-2013-mp3-rar. 10 Giga. Věřím, že někde bude i to ostatní.
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17728
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá březen 12 2021, 23:38    Předmět: Citovat

Osmdesat napsal(a):
Můžeš také zkusit CD recovery toolbox

Tak jsem zkusil a naprosto nepoužitelný, nedá se to poslouchat, vytrhaný úseky až 1 sekundu. Vůbec se nadá nastavit jak dlouhej úsek dat je ještě povoleno přeskočit, navíc to nikde nehlásí, který soubory jsou v pořádku a který opravený a zmrvený.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so březen 13 2021, 0:15    Předmět: Citovat

forbidden napsal(a):
Na plasty jsou speciální papírový utěrky taky.
To já vím, ale měl jsem dojem, že zrovna o tom se nebaví. Sám jsem se naučil, že vše ostatní papírové na plastu jen škodí (poškrábe). Když mám použít jen to, co je po ruce (např. u zákazníka), tak na plasty jen vlhkou a suchou hadru. Zase papír je výborný na dočištění skla, u oken stačí např. noviny (oblíbené bylo Rudé právo). I v autě na přední sklo zevnitř po setření hlavní špíny vlhkou hadrou je lepší na naprosté vyleštění právě papír jako noviny apod., ale udělá to trochu bordelu na palubovce.

Na špatně čitelná CDéčka jsem používal vždycky mechaniky Toshiba, ale ne ty vysokorychlostní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spiral



Založen: Jun 07, 2013
Příspěvky: 370

PříspěvekZaslal: so březen 13 2021, 12:25    Předmět: Citovat

Zdravím,
možná se pletu, ale pokud CD nejsou nijak mechanicky poškozená, tak další "leštšní povrchu" nemá smysl, zkrátka to CD hnije zevnitř ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: so březen 13 2021, 13:20    Předmět: Citovat

Je to tak, nejčastěji se rozkládá barvivo (je to organika, nemá ráda teplo a světlo) nebo oxiduje a rozpadá se odrazná vrstva (standardně hliník, kromě několika zlatých typů).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17728
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so březen 13 2021, 17:22    Předmět: Citovat

Z tý hromady CD se mi podařilo asi polovinu nakopčit z DVD/RW LG. Zbytek, co měl problémy jsem nakopčil alespoň částečně na flešku, s tím, že to zkusím na jinych mašinách. Na noťasu HP se něco nakopčilo navíc ale nic moc. V dílně jsem zkusil starou XP mašinu s DVD/RW NEC ND-2510A. Taky žádnej zázrak, pár souborů se ale zase podařilo přikopírovat. Další stařec s mechanikou LG měl problémy vůbec načíst adresáře, s ním nemělo cenu se matlat.
Nakonec jsem vyrazil k synovcovi a zkusil poslední pokus. Má v PC mechaniku TSST CORP SH222BB. No a nestačil jsem se divit, pod Total Commandérem ta mechanika přečetla téměř vše, co bylo jinde nečitelný. Shocked Zajímavý bylo, že pod Průzkumníkem W7/64 to žádnej zázrak nebyl ale pod Commandérem to četlo pomalu ale vytrvale. Z rychlosti 1800KB/s to v nečitelných místech vždy pomalu sjelo až na 32KB/s ale pak se čtení chytlo a jelo dál a rychlost zase stoupala nahoru. Vypadá to, že Commandér má nějak líp ošetřený čtení než Průzkumník W7.
Nakonec jsem kromě čtyř CD přečetl vše. A na těch čtyřech se nepovedlo přečíst jen dva až čtyři adresáře s jednotlivejma "deskama". Zajímavý ale bylo, že byly při abecedním třídění adresářů vždy v seznamu jako poslední a v tom adresáři nebylo k přečtení vůbec nic. Možná to bylo špatně udělaným dodatečným "připečením" do neuzavřenýho CD.
Jo a jedno CD nešlo přečíst skoro celý ale ani se nedivím půlka byla zespoda zelená která plynule přecházela do druhý, šedivý poloviny. Asi to někde leželo navrchu na světle.
Na to, jak to vypadalo na začátku, se toho podařilo zachránit docela dost.
Zde doporučovaný LG kupodivu zklamaly, ale ta pro mě neznámá TSST se docela vyznamenala.
Jo a zkusil jsem nahodile přehrát z HDD to co se četlo hodně pomalu. Nic závadnýho slyšet není.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!


Naposledy upravil Celeron dne so březen 13 2021, 17:26, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33897
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so březen 13 2021, 17:26    Předmět: Citovat

TSST je Toshiba Samsung Storage Technology.
Zjavne zalezi nielen na znacke, ale aj na modeli. A urcite aj na druhu CD a sposobu jeho poskodenia.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17728
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so březen 13 2021, 17:32    Předmět: Citovat

Díky za upřesnění. Tak potom je to paradox, protože ty částečně nečitelný CD jsou všechny Samsung. Smile Konkurenční Verbatimy přečetla všechny. Wink
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so březen 13 2021, 17:40    Předmět: Citovat

Toshiba jako taková se spojila se Samsungem kolem roku 2004 (51%+49%). Mechanika TSST CORP SH222BB byla prodávaná už jako Samsung výrobek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: ne březen 14 2021, 11:29    Předmět: Citovat

Ahoj Jirko,
vidím, že dříve nebo později dorazíme všichni na stejný problém. Já tedy používám MP3 pouze na mluvené slovo ale obecně čitelnost i značkových pálených CD po 10letech začíná být problém. Souhlasím s klukama, zkoušet různé mechaniky je řešením. Paradoxně ta nejpomalejší nejstarší to může přečíst. Vypalovačky četly lépe. Na hraní používám kopie. Drahé orig. CD leží schované ve skříni. Zatím jsem musel znova vypálit asi 4CD protože ONKYO začalo vynechávat. (Verbatim, Sony) Co bez problému zatím chodí jsou TAIYO YUDEN. (štangle 100ks bylo to tenkrát drahý jako bejk, asi to už nejde sehnat) Všechno ale nehraju, tak je možné, že nečitelných bude více. Také by bylo vhodné alespoň skladby, které máš rád po přečtení nahrát do nějakého editoru , kontrolovat co tam je a případně „sinusovky“ opravit. CD sice přečteš s korekcí chyb ale následně vypálená skladba může být podbuzená a s limitací. Často se stávalo, že na CD pochybného původu byly strašné věci ale šlo to opravit. Kupovat kvůli jedné písničce cele orig. CD se mi nechtělo. Je jasné, že to nejde udělat s 50ti CD v MP3. Vše je to o tom, kolik času tomu chceš věnovat. Před 15ti lety blikalo červené světélko nedůvěry v CD a díky bohu jsem vše nahrál na HDD jak v ISO, tak po jednotlivých skladbách.(wav) Další kopie je na druhém HDD. To je asi krok správným směrem, doporučuji. Vždy to někde přečteš. Jestli chceš pošlu ti na mejl jednoduchý CZ editor, kterým jsem to všechno páchal. Má to jenom asi 3MB, naprosto postačuje. Editorů je hafo ale kdo se to má učit, spousta funkcí, které nepotřebuješ. Tvůj E-mail na SZ tuším nemám, přes EB to neprotlačím.
Luboš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olchor



Založen: Nov 18, 2009
Příspěvky: 1637
Bydliště: Blansko

PříspěvekZaslal: ne březen 14 2021, 14:33    Předmět: Citovat

Jak dlouho vydrží záloha na flešce, HDD?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33897
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne březen 14 2021, 14:36    Předmět: Citovat

Na disku dlho, na flash nie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: ne březen 14 2021, 15:49    Předmět: Citovat

Na HDD hodně dlouho, tam může být po čase smůla, že se nebude chtít roztočit. Ale u disků, co neběžely 24/7, se to moc nestává. Používám externí 3,5 připojované jen k řadiči USB/SATA, stejně tak i 2,5 se svým řadičem a zatím drží.
Flashka nebo SSD po čase zapomínají, pro zálohu jsou to nevhodná média.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund