Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Signální deska M.B. pro TV Thomson 40FW3323
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: st březen 03 2021, 12:27    Předmět: Signální deska M.B. pro TV Thomson 40FW3323 Citovat

Chlapi nemá tu někdo tuto v předmětu zmíněnou TV zákl. desku

40-MT31TD - MAC 2 HG ?
Nebo zda někdo neporadí kdo základní desky používané nabízí či je mohl mít ?

Děkuji za pochopení
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6569
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st březen 03 2021, 13:24    Předmět: Citovat

https://elektro.bazos.cz/inzerat/132172194/napajeci-deska-z-televize-thomson-32hu3253c.php s nutností posouzení shodnosti a pravděpodobného nutného přehrání firmware
https://www.ebay.com/itm/Mainboord-Thomson-Mod-40fw3323-Codice40-mt31td-mac2hg/284064311463?hash=item42238d68a7:g:mZ8AAOSwuXJfntnG celkem nerentabilní.
To řešíš stále tuto tv?
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=80520&postdays=0&postorder=asc&start=0
Je potřeba to dát někomu na kontrolu zvlnění všech napájecích napětí a výměnu původní SPI Flash, jak již bylo v minulém vlákně obšírně probráno, bohužel bez zprávy o výsledcích měření. Je třeba vzít v úvahu, že závada může být i v napájecím zdroji.

_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: st březen 03 2021, 17:09    Předmět: Citovat

No tu nabídku od ebay znám ale nutno k tomu ještě připočítat dalších cca 20,- euro poštovného a navíc on do CZ neposílá ,osobně jsem se prodejce ptal S.Z. z mého účtu ebay.
No s ohledem na to že tato TV není smart a nemá pochopitelně ani DVB-T2 tuner tak se tyto TV už začínají objevovat docela hojně na recykl. dvorech ,v polsku se nabízeli desky za 100 Zl. což je reálná cena ale mají to prodané a nesmažou nabídku což je jejich specialita.
https://zalewskirtv.pl/czesci-elektroniczne-40-mt31td-mac2hg.html
Nakonec jsem uvažoval o koupi celé funkčnín stejné TV za cenu 1200,- funkční ale zase ta doprava on to nechce posílat poštou a ani se mu nedivím :

https://elektro.bazos.cz/inzerat/132363580/led-televize-102cm-thomson-40-placu-full-hd-poskrabana.php

Ne že bych zas až na ni tolik visel mám 2 nové TV na chatě a 2 zánovní doma ale je mě to jaksi líto vyhodit protože má odběháno cca 3 roky menšího provozu ,čili do rezervy.
Jinak spi flash byla po ji jedné opravě měněná za novou s novou náplní ,nevím jak s měřením ale servisní opravář mě sdělil že vše je ok s napájecím napětím a měřil to osciloskopem tak už nevím a on si s ní také neví rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st březen 03 2021, 17:16    Předmět: Citovat

A co je s tou deskou?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: st březen 03 2021, 17:52    Předmět: Citovat

hm no dobrá otázka kdybych věděl co s ní je tak bych se tu s tím nezabýval a nepsal.No prostě něco na ni blbne .
Chronografie:
Před cca 3 lety přestala jít prostě nedala se nastartovat ,poté byla vyměněna ve spi flash nápln ,poté to šlo ale stále to haprovalo ,musel jsem ji vždyy večer po ukončeném sledování vytáhnot se sítě abych ji opět následující den mohl opět zapnout ji nak to nešlo pokud jsem to nechal ve St B. ,po asi půl roku provozu otě nešla vyměněná spi flash za novou a nově daná jiná nápln ,sice dále šla /nešla až nakonec opět klekla úplně .
Po následném odvezení do servisu kolega neshledal žádnou jinou chybu poměřil veškerá napětí oscilem a tím skončil, ,předevčírem vyzvedl TV jako neopravitelnou vzhledem k tomu že servisák končí a jde do důchodu protože mu končí pronájem opravny.
Doma jsem TV zapnul a ejha zase jela a naběhla jak má ALE po cca 10 min. opět klekla a už se nedá zase rozběhnout a kontrolní ledka stále a trvale svítí takže vymalováno ,konečná už na to nemám nerva ne tak vysvětlení asi snad kopnutý CPU jinak to nevidím sice jsem zkoušel ho během chodu zahřát ale nic se nekonalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6569
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st březen 03 2021, 20:13    Předmět: Citovat

Nabízí se možnost: Vyzkoušej tv, když zrovna nespolupracuje, pustit jen zdroj s odpojeným mainem, je předpoklad, že by měl zdroj běžet a svítít podsvit. Jistě to u tohoto modelu nevím, ale ověř to. Dále zaznamenej, co přesně dělá ledka při startu, když tv zrovna spolupracuje a když nespolupracuje. Dále zkus, když TV nespolupracuje, odpojit konektor do panelu pro vyloučení problému tam, kdyby pak tv začala nabíhat, poznáš podle indikace ledkou a rozsvícení panelu. Pokud toto všechno provedeš, zkus tv zapnout jen v sestavě zdroj, main a přijímač DO a indikační led, s odpojeným podsvitem. Ideální by bylo, kdyby se ti podařilo vysledovat spolupracující i nespolupracující chování této minimální konfigurace. Pokud se dostaneš do tohoto stavu, mohl bys zkusit koupit desku od toho Brňáka a všechno mi to poslat, tedy tu minimální konfiguraci demontovanou z tv. Zkontroloval bych všechno napájní a podíval bych se na main infrakamerou, jestli se někde nehřeje nějaká keramika, což klidně může být zdrojem všech problémů a kdyby se nezdálo, že se desku daří vyléčit, zkontroloval bych, přehrál firmware a případně upravil desku z Brna.
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: čt březen 04 2021, 9:29    Předmět: Citovat

Děkuji moc za příkladné podněty a snahu mi poradit a pomoci tu desku nějak rozchodit ano podle pravidla (naděje umírá naposled) tomu rozumím ale vidím to nicméně bledě ,byt na druhou stranu vím a podle chování se TV je zřejmé že tomu moc nechybí snad ani nechybí jen to najít to je ten podstatný a hlavní problém a tím se stává pokud bych to dal někomu na opravu a byl by vůbec ochotný se na to mrknout /což by šlo ovšem zase jen s celou TV/ dosti problematické a tím i na opravu drahé /nerentabilní. proto se uchyluji koupit když už raději deskou novou.
No ten M.B. jsem právě odpojil od zdroje a bohužel podsvit nesvítí ale jak sám uvádíš každá TV to má či může mát jinak.
Dále ta deska toho brňáka není totožná s tou mou ,je zcela jiná ,jiné konektory apod. dále je to jak vidím z nabídky na bazošu.cz pro sice také TV-Thomson ale 32" já mám 40" a jak oba víme je těch desek /hafol/
Jinak tu tebou doporučenou variantu řekněme B a měřit či zjištovat chování když deska nenaběhne a TV nejede je ted vyloučené protože nyní už nejde a pokud by naběhla tak snad zas možná nejspíš za půl roku čili tudy cesta nevede rovněž.
Co dělá jinak ledka při startu jsem už zmínil výše ,prostě při zmáčknutí tl. zapnout na D.O. ledka zhasne po opuštění tl. D.O zase hned okamžitě zhasne ,správně by měla jako koneckonců u všech myslím tv ledka zhasnout a obraz naběhnout.
Zeptám se ale jinak ty bys uměl poměřit a zkontrolovat chod zákl. desky (případně zjistit příčinu) když bych ti poslal jen zdroj a desku ?
Rozhodně si troufám říct že tou náplní /firmwarem/ pro spi flash bych chybu neviděl byt ta ano bývá většinou zdrojem poruchy ale kolega v tv servise mi ji po novém naprogramování a dalším nespolehlivém chodu ,sehnal mu fungl novou dal nově nápln a porucha se opakovala,prostě je to záhadná a nevyzpytatelná chyba kterou snad až na vyjímky se dnes uý žáden servis nezabývá a desku max. pokud vůbec vymění za jinou novou či použitou ale funkční.


Naposledy upravil salora dne čt březen 04 2021, 10:32, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6569
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt březen 04 2021, 10:21    Předmět: Citovat

Chápu, že mi nemůžeš poslat celou tv a proto jsem nabídl, že se zkusím podívat jen na desky. Musím to ovšem být schopen zapnout a poznat jednoznačně, že to běží. To by mělo jít snad alespoň podle signálu pro podsvit a podle toho, že tv bude stále reagovat na DO. Deska z Bazoše sice je jiná, ale od pohledu by se mohla lišit jen umístěním konektorů zřejmě pro lokální ovládání a DO. Jinak vypadá velmi podobně, ale samozřejmě se to takto nedá říct bez podrobného porovnání. Druhá deska by mi pravděpodobně pomohla kvůli možnosti porovnávání chování. Jestli chceš, tak vykuchej tv a pošli mi desky a uvidíme. Samozřejmě nemohu slíbit, že to určitě opravím, ale zkusím to i za ztížených podmínek bez panelu. Bylo by tedy třeba poslat zdroj, main, desku přijímače DO, desku lokálního ovládání, ovladač a kabeláž. Tedy vše bez panelu a reproduktorů. Kdyžtak napiš a pošlu adresu do SZ.
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rayx



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 350

PříspěvekZaslal: čt březen 04 2021, 10:32    Předmět: Citovat

Nechci prudit, ale to skoro čtyři roky starý měření platí stále, na tom velkým 100μF/450V bylo a je stále měřeno 330V? Není to málo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6569
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt březen 04 2021, 10:34    Předmět: Citovat

Není to málo Smile Nemá to PFC, takže 230*1,414=325V
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: čt březen 04 2021, 10:37    Předmět: Citovat

Děkuji ti za tvou vstřícnost ale tuhle variantu bych raději vyloučil ,příliš komplikované a náročné řešení jak pro mě tak i pochopitelně pro tebe to už by bylo spíš pokud vůbec lepší ti poslat rovnou celou TV ale kdoví nakonec s jakým výsledkem zda by se to nakonec vůbec podařilo proto volím pokud vůbec cestu zakoupením jiné starší použité ale funkční zákl. sign. desky.
Nicméně si i tak velice považuju tvé pomoci a vstřícnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6569
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt březen 04 2021, 10:38    Předmět: Citovat

OK, tak držím palce.
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rayx



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 350

PříspěvekZaslal: čt březen 04 2021, 10:43    Předmět: Citovat

Dík za nakopnutí Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt březen 04 2021, 10:44    Předmět: Citovat

Než zakoupením "nové" stejné desky ze stejného TV, tak bych tam rovnou dal už desky, co umí už i DVB-T2. Ale je to jen můj názor, protože si myslím, že takové operace u starých TV jsou už na hraně rentabilnosti a jestli není lepší rovnou přihodit pár korun a mít to už tak, aby se to zdůvodnilo i před babičkou. Wink
Jinak od toho Brňáka ti to pasovat asi nebude. Je to pro 32" s LVDS rozlišením 1 kanál 8 bitů (1366x768) a ty potřebuješ 2 kanály 8 bitů (1920x1080). Od toho Pražáka by to bylo ideální, ale problém s dopravou. Na eBay je to správně, ale za 16 stovek. Cenu vlastní staré desky s dopravou bych dnes bral do 8-9 stovek.

Třeba tato deska na eBay za 15 stovek s poštou ( https://www.ebay.com/itm/THOMSON-40FE5606-TPD-RT2841-PB772-MAIN-BOARD/124362397645 ) je z TV Thomson 40FE5606, která umí DVB-T2 a stačí jenom upravit konektory pro LVDS kabel a propojení se zdrojem, reprákama, klávesnicí a DO (takže všechno). Je to sice trochu piplačka, ale výsledek je výrazně lepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6569
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt březen 04 2021, 11:51    Předmět: Citovat

Myslím, že je dobrá šance, že by to po výměně FW jelo i s tou deskou z Brna, protože tady: http://lcdparts.blogspot.com/2018/07/blog-post.html je ta samá deska uvedená původem z Thomsona 40FW3323 a 32" model prostě bude využívat jen část LVDS, které je na desce přítomné, i konektor je stejný. Ale jak jsem psal, je potřeba tu desku zkontrolovat, alespoň vizuálně a jestli souhlasí napájení panelu.
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund