Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kamera + nahrávání
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Kamerová technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lojzek



Založen: Apr 02, 2012
Příspěvky: 189
Bydliště: Zašová

PříspěvekZaslal: pá únor 26 2021, 20:18    Předmět: Kamera + nahrávání Citovat

čau, brouzdám tak po e - bastlírně a hledám něco o nahrávání kamerového záznamu.
Chci se zeptat jestli by jste spíše preferovali nahrávání záznamu do PC pomocí nějakého SW? ( popř. jakého? )
Nebo je lepší přímo uložiště např. NVR dahua atd. které sw má už v sobě?
Lze potom lehce prohlížet nahrané smyčky z jiného zařízení ( PC/NB) pomocí LAN/ WLAN které jsou ve stejné síti?
Nahlížení do kamer pomocí LAN/WLAN a přiřazené IP adrese předpokládám že je bez problémů.
Bude jeden centrální Switch ze kterého bude napojeno AP, PC, Kamery atd.

Prohlížení z venku není nutností.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2539
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: so únor 27 2021, 10:05    Předmět: Citovat

Podle mě je nejlepší, koupit wifi kamery se slotem na microSD kartu a ukládat záznam přímo v kameře. Pohlídáš si akorát abys měl wifi signál pro přístup na kamery a dotáhneš k nim napájení. Celé to nastavíš a dál nic neřešíš a kamer můžeš mít kolik chceš bez omezení, kdežto u NVR je počet omezen. Sledovat se dá online přes wifi a zrovnatak i záznam. Když se pokazí jedna SD karta, tak se vyhodí, dá nová za pár kaček. Když se pokazí NVR, je tam škoda za tisíce.
Konkrétně mám zkušenost s těmito https://www.planeo.cz/katalog/1302007-tp-link-tapo-c310-zabezpecovaci-technika.html kamerami a fungujou fakt skvěle. Obraz i za šera má minimální šum.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lojzek



Založen: Apr 02, 2012
Příspěvky: 189
Bydliště: Zašová

PříspěvekZaslal: so únor 27 2021, 10:17    Předmět: Citovat

čau, díky za tip. Nad tímto jsem taky uvažoval. Nicméně, připadlo mi to takové divné. Každý záznm je vlastně v každé kameře. Říkáš, že s ní máš super zkušenosti. Vidím, může se to připojit i na LAN, má to i napájení POE nebo pouze napájecí konektor a LAN konektor? Aktuálně mám LAN kameru bez POE. i tak posílám napájení pomocí UTP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33753
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so únor 27 2021, 10:19    Předmět: Citovat

Blbe je, ked ti niekto kameru ukradne aj s SD kartou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lojzek



Založen: Apr 02, 2012
Příspěvky: 189
Bydliště: Zašová

PříspěvekZaslal: so únor 27 2021, 10:36    Předmět: Citovat

to je blbé no.
Díval jsem se samozřejmě i na ali a našel jsem desku pro nahrávání za cenu 15€ což je zadarmo. koupit k tomu pevný disk a hotovo. Otázka je funkčnost a spolehlivost? Není někdo kdo to zkoušel?
https://www.aliexpress.com/item/32807145802.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.1e277117xWABVB&algo_pvid=ef739cd5-9ab9-4549-84dc-0efe5ec1c4f8&algo_expid=ef739cd5-9ab9-4549-84dc-0efe5ec1c4f8-1&btsid=2100bdd716144184677062302ee172&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: so únor 27 2021, 11:22    Předmět: Citovat

Je to vsechno o tom kolik do toho chces vrazit. Ja provozuju podobnou DVR desku ale s analogovyma kamerama, protoze ty se daji v 1080p provedeni koupit za 3-4kila. IP kamery jsou mnohem drahsi a pri 8 kusech se to dost prodrazi. Funguje to pekne, je tam dokonce i menu v cestine.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2539
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: so únor 27 2021, 11:30    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Blbe je, ked ti niekto kameru ukradne aj s SD kartou.

To zase záleží na tom, kde bude kamery instalovat. Pokud někde, kde bude mít přístup veřejnost a chuligáni, tak to je blbý,no.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lojzek



Založen: Apr 02, 2012
Příspěvky: 189
Bydliště: Zašová

PříspěvekZaslal: so únor 27 2021, 12:00    Předmět: Citovat

kamery budou na baráku na vesnici. Dvě budou ve výšce cca 3-4m, další dvě bych chtěl nasměřovat na dvůr ( výška cca 6 metrů.) Takže dosah pouze z žebříku. Zatím bych chtěl alespoň dvě aď vidím na bránu.
VGA kamery, já nevím. Ano jsou levné ale musí být už nějaký DVR se vstupama. Pokud budu chtít rozšiřovat, jsem omezen vstupama. Myslím si, že víc jak 4 kamery mít asi nebudu. Nicméně člověk nikdy neví Very Happy Třeba mě pak napadne si dát kameru do dílny. Ta bude muset ale jet pomocí WLAN. Tam kabel nedostanu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2539
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: so únor 27 2021, 14:32    Předmět: Citovat

Lojzek napsal(a):
má to i napájení POE nebo pouze napájecí konektor a LAN konektor?
Ano, je to jak píšeš. POE to bohužel nemá. Musí se tahat 230V poblíž kamer, nebo nějak odněkud natahat těch 9V napájení.

Ještě dodám že pro správu kamer mimo signál wifi není potřeba veřejná IP adresa. Jede to přes cloud, takže přístup je odkudkoliv z matičky Země.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33753
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so únor 27 2021, 15:35    Předmět: Citovat

Pokym Cinan nezrusi server.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2539
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: so únor 27 2021, 15:49    Předmět: Citovat

Jo. To jsem zapomněl dodat Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3292
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út srpen 16 2022, 21:10    Předmět: Citovat

Pěkný večer, také řeším kameru se záznamem na sd kartu. Snímaný objekt je trochu z ruky, blíž nemohu a kamera bude na balkoně s nemožností ji uzmout. Jsem smířen s tím že detaily v záznamu moc nebudou, ale informační hodnotu to video nějakou mít bude. Takže ideál s optickým přiblížením a slušným rozlišením a dobrým fotomodulem. Aby byla WiFi s přístupem přes mobilní apku a prohlížeč na woknech nebo apkou na win 10. Kdyby někdo poradil co konkrétně koupit. Net jsem prošel ale značka vs kvalita, to nevím, nemám znalosti a nějak nevím co vybrat. Slušné parametry jdou tak nějak s cenou, to je mě jasný
Koupil jsem si wifi kamerku s baterii a solárem který dobíjí tu baterii a podle recenzí to i funguje. Nechtělo se mě tahat někudy kabel. Obrázek slušný, spousta nastavení detekce narušení se záznamem na kartu. Jenže nahrává až až alarm ale ne ve smyčce. Bydlet někde na baráku tak by mě tohle stačilo. Jenže z nebes v paneláku aby kamera reagovala na pohyb něčeho dole, to neprojde. Proto záznam ve smyčce s následným vyhledáním události. Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1859
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: út srpen 16 2022, 21:25    Předmět: Citovat

Používám kamery CP PLUS. Nepoužívám wifi, vždy kameru připojuju kabelem a snažím se napájet po POE. S varifokálním objektivem mají dost kamer. Pokud chceš velký rozlišení, tak ta smyčka nebude nijak dlouhá. Záleží kolik potřebuješ.
Soft je jak pro mobilní tak stolní zařízení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3292
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út srpen 16 2022, 21:40    Předmět: Citovat

Co dá 128GB karta, případně 256GB pokud by to kamera sežrala. Bude koukat ven takže velký světelný rozdíly, den noc. Ta noc už bude trochu tupá i když funguje pouliční osvětlení. Jestli to u arifokálnímu objektivu nebude problém, funkci neznám jen co jsem se trochu začetl na netu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1859
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: út srpen 16 2022, 21:52    Předmět: Citovat

Varifokální znamená něco jako optickej zoom. Je třeba si uvědomit, že čím nastavíš větší přiblížení, tím se ti zmenší úhel záběru. Délka smyčky se dá přibližně spočítat, jsou na to na netu různý kalkulačky. Závisí to na velikosti karty, rozlišení kamery, kompresi, počtu snímků za sec a další. Osobně, když instatluju tyto kamery s SD kartou, tak nastavuju záznam jen při pohybu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Kamerová technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund